ελληνική μουσική
    826 online   ·  210.851 μέλη
    sea_like_eyes
    21.05.2007, 14:14
    Ασχολείστε με την γυμναστική ?Μέσω κάποιους αθλήματος η’ πηγαίνοντας σε κάποιο γυμναστήριο? Έχετε μετατρέψει το δωμάτιο σας σε’’ σιδεράδικο ’’( παλαιού τύπου γυμναστήριο)?Πιστεύετε πως σας έχει ωφελήσει η ενασχόληση σας με την γυμναστική ?Αν ναι σε ποιους τομείς ?Ποιο είδος μουσικής θεωρείται ποιο ταιριαστό για…γυμναστική?!? Περιμένω τις εμπειρίες σας…
    gogere17
    21.05.2007, 14:39
    εγω εχω απαντησει στο προηγουμενο-κλειδωμενο τοπικ!η περαια εχει μια απ'τις καλυτερες,σε ποια κατηγορια βρισκεται?
    edelweiss
    21.05.2007, 14:56
    Κάνω ποδηλασία και σκι, καθώς χορεύω κι όλας :)

    Κατά την άποψη μου για το τι ζητάς και τι θέλεις για το σώμα σου ή για την ψυχική σου ηρεμία, ακούς και την ανάλογη μουσική συνδιάζοντάς την με το είδος γυμναστικής που κάνεις παράλληλα :)

    Π.χ. Στο γρήγορο περπάτημα βάζω κομμάτια που σχετίζονται με τον ρυθμό που θέλω να περπατάω όπως beat, trance, psychedelic και γενικότερα κομμάτια που έχουν ένα σταθερό bit.
    guitaras23
    21.05.2007, 15:06
    Εγω παιζω μπασκετ και παλιοτερα εκανα(και θα ξαναρχισω) γυμναστηριο.Η γυμναστικη σε κανει να νιωθεις φοβερα,σου αυξανει την αυτοπεποιθηση γενικα αλλα και για την προσεγγιση του αντιθετου φυλου!Το μονο κακο ειναι οτι αν παιζεις π.χ. κιθαρα οπως εγω δεν ειναι καλο απο οτι ξερω και εχω και εγω παρατηρησει να κανεις βαρακια(ξερεις,για τα μπρατσα κλπ)!
    guitaras23
    21.05.2007, 15:10
    Οσο για μουσικη,οταν κανω λιγο γυμναστικη σπιτι μου ακουω οτι να ναι αλλα συνηθως κατι που δεν εχω ξανακουσει(αφου τοτε βρισκω χρονο για να ακουσω).
    gogere17
    21.05.2007, 15:19
    πολλοι λενε οτι οι γυμναστικη κανει κακο στους μουσικους!αλλα εγω εκτος απο τα σπασιματα,στραμπουληγματα δεν εχω διαπιστωσει κατι αλλο!Αν και απο τοτε που μπηκα σε αυτο το σχολειο προσεχω παρα πολυ....
    sea_like_eyes
    21.05.2007, 15:31
    Παράθεση:

    Το μέλος gogere17 στις 21-05-2007 στις 14:39 έγραψε...

    εγω εχω απαντησει στο προηγουμενο-κλειδωμενο τοπικ!η περαια εχει μια απ'τις καλυτερες,σε ποια κατηγορια βρισκεται?



    αν δεν κανω λαθος ειναι πρωτη στην Α2...και παει στα σιγουρα για Α1!
    παιδια συνεχιστε ετσι...περιμενω κι απο αλλους-ες
    tolaruba
    21.05.2007, 15:46
    Οταν ημουν πιο μικρη ασχοληθηκα 2 χρονια με το κλασσικο μπαλετο.Στη συνεχεια πηγα ενα χρονο σε κολυμβητηριο.Δε γυμναζομαι και πολυ συχνα.Το πολυ 2 φορες την εβδομαδα να παιξω λιγο βολει η κανα μπασκετακι.
    Τωρα μουσικη που να πηγαινει με τη γυμναστικη δε ξερω.Παντως κατι πολυ χαρουμενο
    lianameladaki
    21.05.2007, 19:10
    και γω μικρη εκανα μπαλετο,χορο,ρυθμικη...αλλα τα απαρατησα ολα...γενικα με την γυμναστικη δν τα παω κ πολυ καλα...ενα ποιο προσφατο παραδειγμα:ο αδερφος μου κοντευει να μεταμορφωθει σε gym freak μιας και δεν περναει μερα χωρις ν παει τουλαχιστον 45 λεπτα γ τρεξιμο...μια μερα τον ακολουθησα....το αποτελεσμα?μετα απο 3-4 γυρους στο σταδιο βρεθηκα εξουθενωμενη ν τν περιμενω γ κανα μισαωρο στο αμαξι...
    hara16
    21.05.2007, 21:36
    εγω ασχολουμαι με την γυμναστικη απο πολυ μικρη!!!ειμαι μελος σε γυναικεια ομαδα ποδοσφαιρου και μεχρι περυσι πηγαινα στιβο(απο ηλικια 9 ετων),αλλα λογω μαθηματων και σχολειου σταματησα... ..τρελαινομαι για κολυμπι κ καγιακ! επειδη ειμαι απο νησι καταλαβαινετε οτι το καλοκαιρακι βρισκομαι ολη την ωρα στην θαλασσα!!
    επισης κανω κ αερομπικ..
    τωρα η αποψη μου για τη μουσικη...
    πιστευω οτι, οταν θελει καποιος να γυμναστει θα πρεπει να ακουει μουσικη που να τον ''ανεβαζει'',ωστε να εχει πιο πολυ ορεξη...αυτα!!!!!!!
    Bruce_Dicki13
    21.05.2007, 21:45
    Παιζω ποδοσφαιρο στην ομαδα της περιοχης μου ( Α' κατηγορια ) και κανω βαρη σε γυμναστηριο με την ομαδα μαζι!!! Εγω ακουω heavy metal ...νομιζω οτι με πορωνει λιγο και δινω το 100% στις ασκησεις...βεβαια το θεμα ειναι να σου αρεσει κι ολλας!!!

    P.S. hara16 πως λεγετε η ομαδα που παιζεις?? εχουμε κι εμεις σαν σωματειο γυναικεια ομαδα και συμμετεχει στη Β' εθνικη!!!
    Paloukeze
    24.05.2007, 16:37
    Έπαιζα μπάσκετ 4 χρόνια και εδώ και 2 χρόνια πάω γυμναστήριο, είμαι σε πολύ καλή κατάσταση. Έχω ένα συμαθητή ο οποίος πιθανότατα "παίρνει", έχει και προδιαγραφές, έχει και πόρωση με τη γυμναστική και δείτε ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ!!!

    ----
    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη



    Είναι 17 χρόνων, έτσι;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 24-05-2007 16:41 ]


    επισυναπτόμενα: The masterpiece.jpg 
    Bruce_Dicki13
    24.05.2007, 22:57
    μπραβο στον παλικαρο!
    sea_like_eyes
    24.05.2007, 23:47
    περιπου 35.000 μελη και μονο 12 να ασχολουνται με την γυμναστικη...χμμ...
    Ενθαρρυντικά τα πράγματα…μωρέ μπράβο
    matthias16
    25.05.2007, 13:06
    πρωτοτυπο τοπικ ανοιξες ρε sea καλοοο...
    εγω επαιζα καπου 4 χρονια ποδοσφαιρο,μεχρι πρωτη λυκειου,στην δευτερα γυμναστηριο,στην τριτη διαβασμα και εχει κανα μηνα που ξαναρχισα(γυμναστηριο )
    μ'αρεσει να ακουω κατι πολυ ανεβαστικο,γρηγορο και heavy,οπως saxon,metallica,arch enemy,savatage,maiden και φυσικα,,,,,scorpions
    και αλλα του ιδιου ειδους

    gogere17
    26.05.2007, 11:12
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 24-05-2007 στις 23:47 έγραψε...

    περιπου 35.000 μελη και μονο 12 να ασχολουνται με την γυμναστικη...χμμ...
    Ενθαρρυντικά τα πράγματα…μωρέ μπράβο

    μερικοι βαριουνται να γραψουν και πολλες χιλιαδες μελη εχουν να πατησουν.....(αλλα δεν το λεμε!) ρε sea αληθεια τωρα θα ανεβει στην Α1 η περαια?
    --Elena--
    26.05.2007, 13:45
    Γεια!!!!Λοιπόν....εγώ κάνω γυμναστική περίπου 1 ώρα την ημέρα!!!Και είμαι και ευχαριστημένη!!!Με τόσο διάβασμα και τρέξιμο....πάλι καλά που μπορώ και κάνω κιόλας!!Όσο για τη μουσική....δεν ξέρω...διάφορα...Εξαρτάται...πάντα βάζω κάιτ σχετικό με τη γυμναστική που κάνω...!!!!
    Αυτά.....
    --Elena--
    26.05.2007, 13:46
    χαχαχαχ...έκανε ένα σαρδάμ πριν..... καιτ=κάτι......
    jacamar
    26.05.2007, 16:37
    xmmmmmm εγώ γυμνάζω συστηματικά την κάτω σιαγόνα μου.... !!!!


    venus2
    26.05.2007, 17:13
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 26-05-2007 στις 16:37 έγραψε...

    xmmmmmm εγώ γυμνάζω συστηματικά την κάτω σιαγόνα μου.... !!!!