ελληνική μουσική
    746 online   ·  210.851 μέλη

    Μαθαίνω βιολί και ρωτάω...

    AyraMizrim
    23.05.2009, 23:13

    Καλησπέρα παιδιά τι κάνετε?? ειμαι η κοπελά που μαθένω εδώ και 3 μήνες βιολί....

    Σήμερα είχα το πρώτο μου concerto με το ωδείο...ειχα πάρα πολυ άνγχως και μπορώ να πω ότι έτρεμα αρκετά

    όταν βγήκα στην σκηνή και είδα τον κόσμο..πίστευα : οπα εδώ ειμαστε καταστράφηκα!!! Αλλα τελικά πήγε πολύ καλα και γιαυτο θέλω να ευχαριστήσω πολυ τον paradisefox που με στήριξε όπως κα τονpreety93 .σας ευχαριστώ παιδια!!!!!!!!!  {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.beer}


    paradisefox
    24.05.2009, 11:18

    Τίποτα στη διάθεσή σου{#emotions_dlg.biggrin}.

    Πολύ χαίρομαι που τα πήγες καλά!

    Τι κομμάτι έπαιξες τελικά?

    {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

     

    υ.γ.Παιδιά είμαι κορίτσι.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paradisefox στις 24-05-2009 18:41 ]


    slozni
    11.07.2009, 01:40

    Καλημερίζω την όμορφη παρέα σας.

    Από πολύ μικρή ηλικία λάτρευα το βιολί και επιτέλους πλέον έχω τη δυνατότητα να ξεκινήσω. Θα ήθελα όμως να ξεκινήσω σωστά... Ισχύει ότι υπαρχουν διάφορες σχολές(τρόποι) εκμάθησης; Ποιόν θα μου συστήνατε να ακολουθήσω; Προβληματίζομαι αρκετά και σχετικά με το ποιόν δάσκαλο να βρω και σε ποιό ωδείο.. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα, αν κάποιος μπορούσε να με διαφωτίσει.. Διαμένω στην Αθήνα.

    Ευχαριστώ πολύ εκ προοιμίου


    AyraMizrim
    11.07.2009, 02:28

    Γεια σαςςςς!!!!! Καλο καλοκαιρι κι ολας σε ολους!!!Slonzi εχω απαντησει στο μυνημα σου οτιθ θελεισεις πες μου..

     

    Ευχαριστω πολυ Paradisefox τελικα επαιξα μια ασκηση οπως σας ειχα πει..οπως ειπε και ο καθηγητης μου. καναμε καποιες τροποοιησεις στο κομματι και με συνοδεψε με πιανο..

     

    Δεν ηταν κατι το σπουδεο αλλα πηγε πολυ καλα {#emotions_dlg.clap} και ειμαι πολυ χαρουμενη γιαυτο.

     

    {#emotions_dlg.beer}


    slozni
    11.07.2009, 17:14

    AyraMizrim ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και την απάντηση, μα δεν ξέρω που να την αναζητήσω. Έψαξα μα δεν εντόπισα κάπου κάποια απάντηση.


    nikos12345676
    05.10.2014, 16:31

    μια απλη ερωτηση..με βιολι του κλασικου , μπορω να παιξω παραδοσιακα κομματια? εστω και για μενα δηλαδη οχι σε αλλους η σε καποιον κριτικο...ευχαριστω.


    VioliBK
    08.10.2014, 12:04

    Παράθεση:

    Το μέλος nikos12345676 στις 05.10.2014, 16:31 έγραψε...

    μια απλη ερωτηση..με βιολι του κλασικου , μπορω να παιξω παραδοσιακα κομματια? εστω και για μενα δηλαδη οχι σε αλλους η σε καποιον κριτικο...ευχαριστω.



    Ναι μπορεις να παιξεις οτι θες.