ελληνική μουσική
    643 online   ·  210.830 μέλη
    ogyon21
    29.05.2007, 07:13
    Hello! Θελω να ηχογραφησω το bass μου.. Χρησιμοποιω ενα Di της πλακας τοσο καιρο και δεν ειμαι ευχαριστημενος... Γνωριζει κανεις με καποια βεβαιωτητα να μου πει πιο DI να ψαξω για να μπορεσω να κανω μια καλη ηχογραφηση? Θα θελα επισης η τιμη του εαν ειναι δυνατον να μην υπερβαινει , τουλαχιστον οχι κατα πολυ τα 50 ευρω!

    Ευχαριστω
    Greg-Livemusic
    29.05.2007, 13:01
    Αν θες να μην έχεις προβλήματα με την εγραφή μπορείς να πάρεις ενα DI RADIAL.
    Είναι όμως λίγο ακριβό. Εγώ θα σου έλεγα το Radial Bassbone multi-mode DI bass signal manager
    dimko
    29.05.2007, 22:40
    Άκυρο συγγνώμη...

    Τώρα είδα τα 50Ευρώ...


    Θέλεις να ακούσεις τη μουσική μου, σε στίχους που βρήκα στο musicheaven;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dimko στις 29-05-2007 22:44 ]


    BooBass
    16.07.2007, 03:58
    Δυστυχώς με το ποσό που διαθέτεις, μόνο της πλάκας DI θα βρείς, και είδικά για μπάσο, μιας και είναι "ιδιότροπο" όργανο (το ανθρώπινο αυτί έχει την τάση να είναι "κουφό" στις χαμηλές)...

    Anyway, η γνώμη μου είναι να μην πάρεισ τίποτα και να κάνεις λίγο υπομονή μέχρι να μαζέψεις ένα σεβαστό ποσο (250-300 γιούρια).

    Τα RADIAL που προτείνει ο Greg είναι μια πολύ καλή λύση, αν και εγώ έχω ένα MicroBass II της EBS και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

    Αν θες για χαρακτηριστικά τσέκαρε εδώ: EBS Microbass II
    noizreduction
    16.07.2007, 12:44
    Σαν φτηνη λυση θα προτεινα το MIC200 της Behringer. Φτηνο, compact και στα 70-80Ε που κανει, δεν θα βρεις κατι καλυτερο. Το χρησιμοποιω αρκετα με τα παιδια, τοσο σε live, οσο και σε ηχογραφησεις.