ελληνική μουσική
    544 online   ·  210.845 μέλη

    Ποια ειναι η γνωμη σας για τον χμ... Marilyn Manson

    sea_like_eyes
    08.07.2007, 15:15
    τα videos του παντως...τα σπανε ασχημα...ειδικα ενα τελευταιο που ειδα!Sex drugs & rock n roll σε αρκετα ακραια μορφη!Αρρωστια...χμμμ...μπορει...
    SOPHIA-MX-4EVER
    25.07.2007, 18:06
    Παράθεση:

    Το μέλος tolis_ch στις 06-07-2007 στις 18:35 έγραψε...

    Πες τα ioannaD...o manson ειναι μια χαρα οπως λες και συμφωνω 100% μαζι σου..ο ανθρωπος οχι μονο ειναι μια χαρα αλλα και στεκει και μια χαρα και οπως ειχα γραψει και αρκετα παλιοτερα σε αυτο το τοπικ καθε συνεντευξη του manson ειναι ξεχωριστη καθεσαι και διαβαζεις τισ αποψεις του και βλεπεις οτι ο ανθρωπος στεκει οπως ολοι και εχει να πει σοβαρα πραγματα...MaNsOn RuLeZZZZ



    παιδια τι λετε?
    κ μονο μια φωτογραφια του να δει καποιος καταλαβαινει οτι , αν δεν ειναι, τουλαχιστον το παιζει ψυχακιας!!!
    για τα πλευρα του δεν μπορουμε να πουμε γιατι δεν φαινονται (αν κ οπως ειπε κ ενα μελος και ο ιδιος το πραδεχεται)
    αλλα το προσωπο του και μονο δεν ειναι και το πιο φυσιολογικο...
    μονο ο ιδιος μπορει να ξερει
    κ μην λετε οτι τον ξερετε πολυ καλα...
    τι? κανατε μαζι φανταροι??
    ειναι σιγουρα διαφορετικος, εκκεντρικος
    sea_like_eyes
    25.07.2007, 21:19
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 25-07-2007 στις 18:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tolis_ch στις 06-07-2007 στις 18:35 έγραψε...

    Πες τα ioannaD...o manson ειναι μια χαρα οπως λες και συμφωνω 100% μαζι σου..ο ανθρωπος οχι μονο ειναι μια χαρα αλλα και στεκει και μια χαρα και οπως ειχα γραψει και αρκετα παλιοτερα σε αυτο το τοπικ καθε συνεντευξη του manson ειναι ξεχωριστη καθεσαι και διαβαζεις τισ αποψεις του και βλεπεις οτι ο ανθρωπος στεκει οπως ολοι και εχει να πει σοβαρα πραγματα...MaNsOn RuLeZZZZ



    παιδια τι λετε?
    κ μονο μια φωτογραφια του να δει καποιος καταλαβαινει οτι , αν δεν ειναι, τουλαχιστον το παιζει ψυχακιας!!!
    για τα πλευρα του δεν μπορουμε να πουμε γιατι δεν φαινονται (αν κ οπως ειπε κ ενα μελος και ο ιδιος το πραδεχεται)
    αλλα το προσωπο του και μονο δεν ειναι και το πιο φυσιολογικο...
    μονο ο ιδιος μπορει να ξερει
    κ μην λετε οτι τον ξερετε πολυ καλα...
    τι? κανατε μαζι φανταροι??
    ειναι σιγουρα διαφορετικος, εκκεντρικος



    μπουουουουου...φοβουμαιιιιιιιι...
    SOPHIA-MX-4EVER
    26.07.2007, 04:41
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 25-07-2007 στις 21:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 25-07-2007 στις 18:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tolis_ch στις 06-07-2007 στις 18:35 έγραψε...

    Πες τα ioannaD...o manson ειναι μια χαρα οπως λες και συμφωνω 100% μαζι σου..ο ανθρωπος οχι μονο ειναι μια χαρα αλλα και στεκει και μια χαρα και οπως ειχα γραψει και αρκετα παλιοτερα σε αυτο το τοπικ καθε συνεντευξη του manson ειναι ξεχωριστη καθεσαι και διαβαζεις τισ αποψεις του και βλεπεις οτι ο ανθρωπος στεκει οπως ολοι και εχει να πει σοβαρα πραγματα...MaNsOn RuLeZZZZ



    παιδια τι λετε?
    κ μονο μια φωτογραφια του να δει καποιος καταλαβαινει οτι , αν δεν ειναι, τουλαχιστον το παιζει ψυχακιας!!!
    για τα πλευρα του δεν μπορουμε να πουμε γιατι δεν φαινονται (αν κ οπως ειπε κ ενα μελος και ο ιδιος το πραδεχεται)
    αλλα το προσωπο του και μονο δεν ειναι και το πιο φυσιολογικο...
    μονο ο ιδιος μπορει να ξερει
    κ μην λετε οτι τον ξερετε πολυ καλα...
    τι? κανατε μαζι φανταροι??
    ειναι σιγουρα διαφορετικος, εκκεντρικος



    μπουουουουου...φοβουμαιιιιιιιι...



    εγω δεν εγραψα οτι ειναι "φοβιστικος" που "φοβουσαι"
    ειπα οτι ειναι διαφορετικος και εκκεντρικος
    αυτο
    γιατι λοιπον πανω σε αυτο που ειπα εγραψες το "φοβουμαι"
    και επισης υπαρχουν αλλα μελη που οντως τους τρομαζει το ολο σκηνικο και το γραφουν...
    να τους κρεμασουμε??
    τοσο παραλογο σου φαινεται?
    chorrer
    26.07.2007, 09:18
    Παράθεση:

    Το μέλος LadyLuck στις 22-06-2007 στις 18:13 έγραψε...

    Κατάλαβα ότι μιλάμε για το και καλά show των δύο αυτών και επιμένω ότι δεν έχει καμία σχέση... Και χθες στην Αθήνα ο Alice Cooper αποκεφάλισε... τον εαυτό του αλλά δε νομίζω ότι έχουν σχέση αυτά με τον Merilyn Manson. Ο μεν τα κάνει για να ευχαριστήσει το κοινό του -ας πούμε- και ο δε για να το παίξει "περίεργος"



    Πιανομαι απο αυτο το post για να πω κι εγω την γνωμη μου. Πριν κανα 2 χρονια ειχε ερθει ο manson στο rockwave κι ετυχε να βρω εισητηριο απο καποιον φιλο που τελικα δεν θα πηγαινε. Το απογευμα λοιπον της ιδιας μερας εκατσα, εψαξα κι ακουσα τραγουδια του για να δω κι εγω τι φρουτο ειναι αυτο που θα παω να ακουσω. Οφειλω να ομολογησω οτι η μουσικη του δεν μου αρεσε καθολου αλλα οι στιχοι του ειναι καταπληκτικοι! Κι αυτο ειναι το πρωτο που εχω να προτεινω σε οσους λενε διαφορα περι δηθεν κι οχι αυθεντικοτητας του τυπου: Πριν κατηγορησετε καποιον τουλαχιστον ακουστε και διαβαστε τι εχει γραψει.
    Ενα δευτερο που θελω να πω ειναι οτι το βραδυ που πηγα στην συναυλια ημουν ηδη προκατελειμενος οτι παω να δω εναν τυπο να κανει καφριλες και να ουρλιαζει στο μικροφωνο και μαλιστα θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι ειχα ψοφησει στο γελιο βλεποντας τοσα ατομα με αλυσιδες , καρφια στο λαιμο , σκουλαρικια οπου μπορεις να φανταστεις, βαμενα προσωπα, κλπ .....το θεμα ειναι οτι οταν τελικα ο τυπος βγηκε στην σκηνη εμεινα με το στομα να κρεμεται ορθανοιχτο λες κι εχω παρει κανα χαπακι σε ψυχιατρειο και κοιταω το χαος. Ο manson ειναι απιστευτος στα live του κι αυθεντικοτατος....ασε που ολοι οσοι παιζανε παιζανε του ηταν και μουσικαρες!
    θα ηταν καλο λοιπον οποιος δεν τον εχει δει ζωντανα να τραγουδαει και να παιζει να κραταει μια σχετικη επιφυλαξη σχετικα με τις δηλωσεις του.

    Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσουν τα τραγουδια του αλλα του βγαζω το καπελο για αυτο που κανει και προπαντον για την ψυχη του που την δινει ολη οταν παιζει κι ας ειναι παμπλουτος και γνωστος σε ολο το κοσμο. Ηρθε στην Ελλαδιτσα μας και επαιξε οσο καλυτερα μπορουσε κι ας ειμαστε αγνωστοι σαν χωρα, κι ας μην ηταν μαζεμενοι χιλιαδες κοσμος οπως γινεται στο εξωτερικο....εσεις ξερετε πολλους ελληνες καλιτεχνες που το κανουν αυτο ακομα???
    demi11
    12.08.2007, 21:30
    Δεν ξερω τι λέτε αλλά ένα είναι σίγουρο...αν τον δεις βράδυ θα τρομάξεις!!!!! τι να σας πω?πιστεύω ότι όλο αυτό το θέμα με τις ανατριχιαστικές φήμες έχει τραβηχτεί τόόόσο για εμπορικούς λόγους! Ας μην ξεχνάμε ομως το σοφό ρητο ''περι ορέξεος...κολοκυθόπιτα!''
    mariza18
    13.08.2007, 12:57
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 25-07-2007 στις 18:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tolis_ch στις 06-07-2007 στις 18:35 έγραψε...

    Πες τα ioannaD...o manson ειναι μια χαρα οπως λες και συμφωνω 100% μαζι σου..ο ανθρωπος οχι μονο ειναι μια χαρα αλλα και στεκει και μια χαρα και οπως ειχα γραψει και αρκετα παλιοτερα σε αυτο το τοπικ καθε συνεντευξη του manson ειναι ξεχωριστη καθεσαι και διαβαζεις τισ αποψεις του και βλεπεις οτι ο ανθρωπος στεκει οπως ολοι και εχει να πει σοβαρα πραγματα...MaNsOn RuLeZZZZ



    παιδια τι λετε?
    κ μονο μια φωτογραφια του να δει καποιος καταλαβαινει οτι , αν δεν ειναι, τουλαχιστον το παιζει ψυχακιας!!!
    για τα πλευρα του δεν μπορουμε να πουμε γιατι δεν φαινονται (αν κ οπως ειπε κ ενα μελος και ο ιδιος το πραδεχεται)
    αλλα το προσωπο του και μονο δεν ειναι και το πιο φυσιολογικο...
    μονο ο ιδιος μπορει να ξερει
    κ μην λετε οτι τον ξερετε πολυ καλα...
    τι? κανατε μαζι φανταροι??
    ειναι σιγουρα διαφορετικος, εκκεντρικος




    Ο άνθρωπος απλά ξέρει πως να προκαλέσει και τα καταφέρνει μια χαρά!Επειδή βάφεται έτσι ή χρησιμοποιεί ακραίους στίχους δεν σημαίνει ότι είναι ψυχάκιας!!!!Μη τρελαθούμε! Δηλαδή άλλα συγκροτήμα που χρησιμοποιούσαν την ίδια τακτική για να προκαλέσουν,όπως οι ΚΙSS με την εμφανίση τους,τι πάει να πει?ότι ήταν ψυχάκιες??Όσο για το πρόσωπο του που λες,στα παλιά του βίντεο κλιπ εμφανίζεται μιά χαρά,και όταν λέμε παλιά δεν εννοούμε πριν 20 χρόνια αλλά '93-'94.Ο λόγος που βάφεται έτσι έντονα είναι για να στρέφονται όλα τα φώτα της δημοσιότητας πάνω του,σε καμία περίπτωση δεν είναι τρελός
    Apataggelos
    13.08.2007, 15:36
    Περι ορέξεως...κολοκυθόπιτα! Παιδιά, ο τύπος μπορεί να είναι ακραίος συχνά στις απόψεις του, προκλητικός στις εμφανίσεις του, ενοχλητικός κάποιες φορές...αλλά έχει γράψει κομματάρες και αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας - τουλάχιστον όποιος ακούει οτιδήποτε έχει να κάνει με industrial - metal - gothic , συνδυασμούς ή παρακλάδια τους...

    Στην τελική, μη ξεχνάμε ότι το ακραίο πουλάει καλά...απλά στην περίπτωσή του τυχαίνει να έχει και ωραία τραγούδια!
    mariza18
    13.08.2007, 16:12
    +100000
    ekplhktikes diaskeues!!!!
    Apataggelos
    13.08.2007, 16:18
    Σωστά!!! Είχα ξεχάσει τις απίστευτες διασκευές του...


    sea_like_eyes
    13.08.2007, 17:14
    -Putting holes in happiness. . .

    i'll paint the future black
    If it needs any color...

    και καπακι σου πεταει ενα ''Mutilation is the most sincere form of flattery'' και αρχιζουν ολοι...μα...μου...μα πως...γιατι...φοβουουουουμαι...σκιαζομαι...

    χαχαχχααχ...καμια φορα ειναι παραξενα ομορφο να συνδέεις τον δημιουργό-μουσικό με την μουσική που παίζει(και τους στίχους που γράφει)...αλλά στην περίπτωση του Manson…εεε…φτάνει πια…ΟΥΦ!


    teressa
    16.08.2007, 16:33
    Παράθεση:

    Το μέλος Steppenwolf στις 02-06-2007 στις 19:36 έγραψε...

    Γενικά δεν έχω πολυασχοληθεί μαζί του...

    Η εικόνα του (μιλάω μόνο για την εικόνα) μου είναι αποκρουστικότατη.. και από κάποια βιντεοκλιπ που τον είχα δει μικρότερη με είχε τρομάξει...

    Πάντως η διασκευή του στο sweet dreams, είναι από τις αγαπημένες μου....

    Code:
      

    Aκουσε το ιδιο κομματι διασκευη απο badi assad-WONDERLAND.Διαφορετικο, πιο ακουστικο αλλα ομορφο.
    Code:
      


    zell
    18.08.2007, 17:45
    απο τους πιο πολυταλαντους καλιτεχνες γενικοτερα,τα τραγουδια του τα σπανε κ απο αποψη μουσικης αλλα κ στιχου.Το προφιλ του δεν αρεσει σε πολυ κοσμο αλλα δεν πιστευω οτι ειναι απαραιτητο να κρινεις τον αλλον απο την εμφανιση κ απο καποιες περιεργες κινησεις του.Εφοσον ειναι showman αυτο εχει να δωσει ειτε αρεσει ειτε οχι.Οσον αφορα το τελευταιο του αλμπουμ θα αρεσει σε αρκετους αν εχουν κ επιροες απο dark k gothic rock.
    RESTINPEACE
    30.08.2007, 15:37
    εγω ενα εχω να πω .... για τον θεο τον manson οτι απλα γαμαει .... και εχει τρομερους στιχους ..
    Α! Το τυπακι εχει και καλεσ διασκευες .. αυτα ειχα να πω ... κ να μην κρινετε ποτε απο εμφανιση μονο ............

    ishor
    30.08.2007, 16:11
    Ενα δειγμα στοιχων του που εννοειτε οτι δεν μιλαει για αγαπες και λουλουδια οπως κανουν απειροι "σοβαροι καλλιτεχνες".


    Godeatgod Lyrics
    Laihogr
    31.08.2007, 01:13
    Έλεος!!!!!!!!!!!!!!Όχι και μουσικός...
    piou-piou
    31.08.2007, 11:01
    παιδια ο manson ειναι τρελο ατομο ( με την καλη εννοια ) δλδ εννοω οτι τζαματος τυπος . πολλα τραγουδια ειναι ωραια αλλα εγω πορωνομαι με τα videakia του !!! στο video clip του tainted love ειναι μεσα και ο joey ο drummer των slipknot
    piou-piou
    31.08.2007, 16:11



    ενα απο τα αγαπημενα μου videakia
    anna2
    08.09.2007, 01:10
    Η γνωμη μου για τον Marilyn Manson ειναι η καλυτερη και οι στοιχοι των τραγουδιων του πιστευω οτι τον εκφραζουν πολυ και μην κοιτατε μονο την εξωτερικη εμφανιση το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι ενας απο τους καλυτερους μου τραγουδιστες και οτι τους γαμαει ολους κυριολεκτικα και δεν ειναι ψυχακιας οπως λενε μερικοι αυτοι που το λενε ειναι βλακες αυτα εχω να πω ειναι τελειος!!!!!!

    A.L.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : anna2 στις 08-09-2007 01:26 ]


    seras
    08.09.2007, 14:07
    Είναι ο Alice Cooper της δικής μας εποχής..σε στύλ και τρέλα εννοώ..Εγώ προσωπικά δεν τρελαίνομαι για τα τραγούδια του και πολλές φορές μου την σπάει το πόσο χαζές δηλώσεις μπορεί να κάνει αλλά τον σέβομαι σαν καλλιτέχνη..