ελληνική μουσική
    706 online   ·  210.848 μέλη

    Ποια ειναι η γνωμη σας για τον χμ... Marilyn Manson

    sea_like_eyes
    09.09.2009, 20:23

    Παράθεση:

    Το μέλος Debauchee στις 29-05-2008 στις 03:43 έγραψε...

    βσκ

    εγω τον παω μονο και μονο επειδη εχει γραψει ενα στιχο καθαρα για παρτυ μου

    "I am the god of fuck"



    εεεεεετσι!!!!!!!!!!βεντουζα ρε!!!!!!!!!!!!!


    poison_girl
    09.09.2009, 21:15

    ο χμ...


    MetalChest
    02.01.2010, 00:37

    OMG... Το τι έχω διαβάσει εδώ μέσα δεν παίζεται. "Αποκρουστικός, αηδιαστικός, εκκεντρικός". Ναι οκ! So what? Την μουσική του ακούς, δεν κάνεις έρωτα μαζι του ουτε είστε φιλαράκια για να έχεις άποψη.

    Η φωνή του είναι μαγευτική και δεν νομίζω να έχετε αντίθετες απόψεις.. Η τελευταία δουλειά του είναι πραγματικά απίστευτη. Ακούστε το Devour, Running to the edge of the world και γενικά όλο το Cdακι. Μην εκφέρεις άποψη επειδή είδες μια φωτό του στο google και διάβασες ότι αυτοκτόνησαν για πάρτι του. .Suuure

    Για να φτάσεις σε τέτοιο σημειο μάλλον είσαι εσύ ψυχοπαθής και όχι ο καλλιτέχνης που ακούς. Αν είναι δυνατόν. Στενόμυαλοι όλοι. Τα παιδάκια ητανε psychos και I bet όχι και απο τις πιο καλύτερες οικογένεις. Και το αν έβγαλε τα πλευρά του ή το αν αγόρασε μάσκα με το δέρμα πεθαμένων κτλ είναι όλα μ@λ@κίες.

    Ο τύπος φωνάζει "ΞΥΠΝΗΣΤΕ" αλλά κανένας δεν τον ακούει. Προσπαθεί με το whole image του να σας κάνει να τον προσέξετε γιατί μόνο έτσι θα γίνει αυτό. Αν παρέμενε ο Brian Warner χωρίς Make up και spikes δεν θα δίνατε καθόλου σημασία.

    Διαβάστε καμιά συνέντευξη, δείτε κανένα video στο youtube. Δεν κάνει κακό να ενημερώνεσαι. Αλλά τι να περιμένεις απο τν Ελλάδα? Μόνο τις αντιλήψεις για το Piercing στην μύτη ή για ένα tattoo στον αστράγαλο αν λάβουμε υπ'όψην θα φρικάρουμε. Cool λίγο ρε παιδιά.


    freakhood
    02.01.2010, 19:56

    Εντάξει...όπως και να το κάνουμε είναι παιδί της Showbiz. Αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς. Και παίζει καλά το παιχνιδάκι της μουσικής βιομηχανίας. Είναι κάργα συστηματέξ δηλαδή.

    Πέρα από κάποιες γελοιότητες όμως, σε σχέση με άλλα φρούτα του Χόλυγουντ, ο τρόπος που καμιά φορά σοκάρει την Αμερικάνικη κοινωνία είναι απολαυστικότατος. Θυμάμαι πως απάντησε σε μια ερώτηση μιας δημοσιογράφου: "έχετε κατηγορηθεί πως σας αρέσουν τα μικρά κοριτσάκια"

    Απάντηση manson: "πολύ μπανάλ...τα μικρά αγοράκια δεν συγκρίνονται με τίποτα στο κρεβάτι"      Κατά_την γνώμη_μου, ήταν εξαίσια απάντηση που στοχεύει ακριβώς στην καρδιά της συντηρητικούρας που βασιλεύει.

     

    Επίσης θυμάμαι λίγο πριν έρθει στο Ελλάντα, κάτι γελοίους καραγκιόζηδες (μόνο έτσι μπορώ να τους χαρακτηρίσω) που τον έκραζαν διότι εκτός των άλλων προσβάλει τα χρηστά μας ήθη! Χαχα!

    Μάλιστα ένας εξ αυτών των ζώων είναι και ιδιοκτήτης ενός σταθμού που υποτίθεται πως παίζει ροκ
    (θα έλεγα τώρα τι ροκ παίζει αλλά τέλος πάντων...)

    Να τους χαιρόμαστε αυτούς τους τιποτένιους εμποράκους. Όχι πως πήγα στην συναυλία του manson αλλά έτερον εκάτερον.


    ifi-Korgialas4ever
    05.01.2010, 10:54

    Ότι τον έχω ακουστά ναι τον έχω δεν λέω όχι..Γιατί να το κρύψω; Το λέω αυτό γιατί έχω ακούσει διάφορα άτομα να

    ντρέπονται να πούν ότι τον ακούν(εκτός από τους φανατικούς metal boys)!!!  Προσωπικά πάντα εμένα μου αέσει σαν καλλίτέχνης,έχει ωραία κομμάτια,η φωνή του σε είναι πρός το thrash και αυτό πιστέυω ότι αρέσει σε πολλόυς!! Όσον αφόρα την

    εμφάνιση του εμένα μου αρέσει πολύ!!! {#emotions_dlg.walkman}

     

    (Brian Hugh Warner ===>Πραγματικό του όνομα....ααα και κάτι άσχετο χθές έγινε 40{#emotions_dlg.tt2} )


    MaryMansonWarner
    17.01.2010, 16:13

    cimfOnO Me MetalChest... ! .... dn xreiazetai na poOme kati allo... olh h ali9eia ine auth...

    O an9rOpOc mOnO k mOnO apo toOc ctixoOc FENETAI PoCo E3upnOc kai kallitexnhc ine...

    epeidh oloi eceic exete ma9ei na krinete mOnO k mOnO pa tn emfanich icte la9Oc...

    dn boreiTe na katalavetai tote oOte tn trOpO ekfrachc thc moOcikhC poO OnOmazetai Metla . poO fadazOmai gia ecac ine agnOcth le3h..

    ka9iCte kai akoOcte toOlaxictOn 2-3 tragoOdia kai deite toOc ctixoOc....

    cac epireazei mOnO k mOnO h emfanich k to style...

    an itan kapOioC alloC..

    an ekane ta iDia pragmata k evgaze ta iDia tragoOdakia h "Britney"

    9a trexate oloi na parete to CDaki thc :P..

    OpOiOc 3erei na akoOei moOcikh .. ekfrazetai me tn kallitexnh apo ta logia toOc ctixoOc kai th fOnh ..oxi me to ti kanei ctn procopikh toO zoh...

    kai dn pcaxnei na vrei kati pada ARNHTIKO...

    auta ta atOma dn a3izoOn kan na miloOn gia moOcikh......