ελληνική μουσική
    500 online   ·  210.819 μέλη

    Πανελλήνιες 2007 - Σχόλια κι εντυπώσεις

    maspa
    01.06.2007, 19:19
    Τώρα θα μου πείτε "ο καθένας με τον πόνο του...."
    Δε θα έχετε κι άδικο. Ωστόσο όσοι μπήκατε στη διαδικασία των πανελληνίων θα καταλαβαίνετε και τον δικό μου πόνο....

    Το δικό μου σχόλιο επί του θέματος είναι ότι τα θέματα ήταν εύκολα.. Τόσο που ήταν μη αναμενόμενα..(που πήγαν τα s.o.s. ρε παιδιά??)

    Κι άλλο ένα σχόλιο είναι το "σκάνδαλο" (να το πω;) σχετικά με τη διακίνηση των θεμάτων πριν καλά καλά φτάσουν στα χέρια των υποψηφίων..

    Πάντως..... τέλος καλό , όλα καλά (?)




    incomplete_angel
    01.06.2007, 19:23
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 01-06-2007 στις 19:19 έγραψε...

    Τώρα θα μου πείτε "ο καθένας με τον πόνο του...."
    Δε θα έχετε κι άδικο. Ωστόσο όσοι μπήκατε στη διαδικασία των πανελληνίων θα καταλαβαίνετε και τον δικό μου πόνο....

    Το δικό μου σχόλιο επί του θέματος είναι ότι τα θέματα ήταν εύκολα.. Τόσο που ήταν μη αναμενόμενα..(που πήγαν τα s.o.s. ρε παιδιά??)

    Κι άλλο ένα σχόλιο είναι το "σκάνδαλο" (να το πω;) σχετικά με τη διακίνηση των θεμάτων πριν καλά καλά φτάσουν στα χέρια των υποψηφίων..

    Πάντως..... τέλος καλό , όλα καλά (?)







    Καλά αποτελέσματα!
    maspa
    01.06.2007, 19:25
    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 01-06-2007 στις 19:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 01-06-2007 στις 19:19 έγραψε...

    Τώρα θα μου πείτε "ο καθένας με τον πόνο του...."
    Δε θα έχετε κι άδικο. Ωστόσο όσοι μπήκατε στη διαδικασία των πανελληνίων θα καταλαβαίνετε και τον δικό μου πόνο....

    Το δικό μου σχόλιο επί του θέματος είναι ότι τα θέματα ήταν εύκολα.. Τόσο που ήταν μη αναμενόμενα..(που πήγαν τα s.o.s. ρε παιδιά??)

    Κι άλλο ένα σχόλιο είναι το "σκάνδαλο" (να το πω;) σχετικά με τη διακίνηση των θεμάτων πριν καλά καλά φτάσουν στα χέρια των υποψηφίων..

    Πάντως..... τέλος καλό , όλα καλά (?)







    Καλά αποτελέσματα!



    Ευχαριστώ
    JaNick
    01.06.2007, 19:33
    Εγω έχω να πώ ένα...Σας βάλαν τόσο εύκολα θέματα, που εγώ φοβάμαι οτι θα τους κράξουν τόσο, που θα ξεσπάσουν πάνω μας του χρόνου... Άντε μια οικονομία το Σάββατο, και μετά καλή δύναμη σε εμάς!!!
    mariza18
    02.06.2007, 00:50
    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 01-06-2007 στις 19:33 έγραψε...

    Εγω έχω να πώ ένα...Σας βάλαν τόσο εύκολα θέματα, που εγώ φοβάμαι οτι θα τους κράξουν τόσο, που θα ξεσπάσουν πάνω μας του χρόνου... Άντε μια οικονομία το Σάββατο, και μετά καλή δύναμη σε εμάς!!!



    αυτό είναι αλήθεια!!!σας έβαλαν πολύ εύκολα θέματα,κάτι που σε εμας περσι δεν είχε γινει και ειχαμε χαντακωθει όλοι να έχετε καλά αποτελέσματα!τελειώσανε τα βασανα,τώρα σας περιμένει το αραλίκι
    venus2
    02.06.2007, 13:18
    i ali8eia einai oti mas ebalan eukola 8emata... polloi lene oti einai logw eklogwn... twra na doume ti 8a kanoume me tous ba8mologites, giati se merika ma8imata ipaxoun diafwnies anamesa stous dior8wtes.

    kali mas epitixia, k oloi stis sxoles pou 8eloume ton Oktwbri... filakia...!
    JaNick
    02.06.2007, 13:29
    Ξεχασα να πώ: Καλή Επιτυχία, στους υποψηφίους!
    tzouv
    02.06.2007, 14:52
    Εγω σημερα τελειωσα παιδες και μπηκα επιτελους ξανα στο ''Παραδεισο''....Ολα πηγαν καλα μεχρι τωρα να δουμε ομως και την βαθμολογια......
    loussi
    02.06.2007, 15:23
    h duskolia fetos htan akrivws oti epese oti anti-sos uphrxe!toulaxiston sth theoritikh auto egine se ola!alla-tha pw to klassiko-an eixes diavasei egrafes! twra apla elpizoume se ena kalo kai euaisthhto vathmologith ante kalh mas apituxia!!

    oso gia to ta themata pou diereusan egw den polukatalava ti egine pantos den allazei tipota..to polu polu osoi kataferan na epofelithoun apo kati tetoio,na paroun adika th thesh se ena panepisthmio kapoioou allou.. krima..
    maspa
    02.06.2007, 15:50
    Παράθεση:

    Το μέλος loussi στις 02-06-2007 στις 15:23 έγραψε...

    twra apla elpizoume se ena kalo kai euaisthhto vathmologith ante kalh mas apituxia!!




    Έτσι
    sunwing
    02.06.2007, 22:54
    Kαλά αποτελέσματα ! Όσο αφορά στη δυσκολία των θεμάτων , εκείνο για το οποίο είμαι σίγουρη είναι ότι εκείνα της έκθεσης ήταν ωραιότατα. Από την άλλη βρήκα αρκετά δύσκολο το άγνωστο στα Αρχαία, αν δεν ήσουν διαβασμένος και αν δεν ήσουν σε καλη ψυχολογική κατάσταση ώστε να επιστρατεύσεις όλη την ευστροφία σου δύσκολο για να γράψεις άριστα ( αν αυτός ήταν ο στόχος σου). Παρόλο τούτο βρήκα ωραιότατο νοηματικά το κείμενο και τις ασκήσεις του καλές.
    renabill
    02.06.2007, 23:05
    Το πρόβλημα όταν μπαίνουν εύκολα στις πανελλήνιες είναι ότι όλοι γράφουν καλά και οι σχολές παίζονται στη διαφορά μορίων.Καλή τύχη κι εκεί λοιπόν γιατί δε θα μπούν όλοι στις σχολές που θέλουν!!!
    maspa
    03.06.2007, 09:59
    Παράθεση:

    Το μέλος sunwing στις 02-06-2007 στις 22:54 έγραψε...

    Kαλά αποτελέσματα ! Όσο αφορά στη δυσκολία των θεμάτων , εκείνο για το οποίο είμαι σίγουρη είναι ότι εκείνα της έκθεσης ήταν ωραιότατα. Από την άλλη βρήκα αρκετά δύσκολο το άγνωστο στα Αρχαία, αν δεν ήσουν διαβασμένος και αν δεν ήσουν σε καλη ψυχολογική κατάσταση ώστε να επιστρατεύσεις όλη την ευστροφία σου δύσκολο για να γράψεις άριστα ( αν αυτός ήταν ο στόχος σου). Παρόλο τούτο βρήκα ωραιότατο νοηματικά το κείμενο και τις ασκήσεις του καλές.



    Αυτό με τα αρχαία, δηλαδή τη δυσκολία τους, το άκουσα κι εγώ. Μόνο που εμένα μου φάνηκε πανεύκολο και το έβγαλα το νόημα με την πρωτη ανάγνωση και με τη δεύτερη μου βγήκε η μετάφραση.. Μήπως πρέπει να ανησυχώ ότι έχω κάνει καμιά πατάτα;
    rory166
    03.06.2007, 11:00
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 02-06-2007 στις 00:50 έγραψε...

    αυτό είναι αλήθεια!!!σας έβαλαν πολύ εύκολα θέματα,κάτι που σε εμας περσι δεν είχε γινει και ειχαμε χαντακωθει όλοι να έχετε καλά αποτελέσματα!τελειώσανε τα βασανα,τώρα σας περιμένει το αραλίκι



    .....πολυ αραλικι ομως!


    mariza18
    03.06.2007, 14:43
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 03-06-2007 στις 11:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 02-06-2007 στις 00:50 έγραψε...

    αυτό είναι αλήθεια!!!σας έβαλαν πολύ εύκολα θέματα,κάτι που σε εμας περσι δεν είχε γινει και ειχαμε χαντακωθει όλοι να έχετε καλά αποτελέσματα!τελειώσανε τα βασανα,τώρα σας περιμένει το αραλίκι



    .....πολυ αραλικι ομως!






    esu eidika den prepei na exeis parapono gi ayto!!!
    loussi
    03.06.2007, 18:49
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 03-06-2007 στις 09:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sunwing στις 02-06-2007 στις 22:54 έγραψε...

    Kαλά αποτελέσματα ! Όσο αφορά στη δυσκολία των θεμάτων , εκείνο για το οποίο είμαι σίγουρη είναι ότι εκείνα της έκθεσης ήταν ωραιότατα. Από την άλλη βρήκα αρκετά δύσκολο το άγνωστο στα Αρχαία, αν δεν ήσουν διαβασμένος και αν δεν ήσουν σε καλη ψυχολογική κατάσταση ώστε να επιστρατεύσεις όλη την ευστροφία σου δύσκολο για να γράψεις άριστα ( αν αυτός ήταν ο στόχος σου). Παρόλο τούτο βρήκα ωραιότατο νοηματικά το κείμενο και τις ασκήσεις του καλές.



    Αυτό με τα αρχαία, δηλαδή τη δυσκολία τους, το άκουσα κι εγώ. Μόνο που εμένα μου φάνηκε πανεύκολο και το έβγαλα το νόημα με την πρωτη ανάγνωση και με τη δεύτερη μου βγήκε η μετάφραση.. Μήπως πρέπει να ανησυχώ ότι έχω κάνει καμιά πατάτα;



    de thelw na se apogohteusw..alla tis apanthseis tis eides? giati k gw nomiza oti eixa piasei to nohma alla otan eida tis luseis skefthka ante kai tou xronou!
    maspa
    03.06.2007, 22:03
    Παράθεση:

    Το μέλος loussi στις 03-06-2007 στις 18:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 03-06-2007 στις 09:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sunwing στις 02-06-2007 στις 22:54 έγραψε...

    Kαλά αποτελέσματα ! Όσο αφορά στη δυσκολία των θεμάτων , εκείνο για το οποίο είμαι σίγουρη είναι ότι εκείνα της έκθεσης ήταν ωραιότατα. Από την άλλη βρήκα αρκετά δύσκολο το άγνωστο στα Αρχαία, αν δεν ήσουν διαβασμένος και αν δεν ήσουν σε καλη ψυχολογική κατάσταση ώστε να επιστρατεύσεις όλη την ευστροφία σου δύσκολο για να γράψεις άριστα ( αν αυτός ήταν ο στόχος σου). Παρόλο τούτο βρήκα ωραιότατο νοηματικά το κείμενο και τις ασκήσεις του καλές.



    Αυτό με τα αρχαία, δηλαδή τη δυσκολία τους, το άκουσα κι εγώ. Μόνο που εμένα μου φάνηκε πανεύκολο και το έβγαλα το νόημα με την πρωτη ανάγνωση και με τη δεύτερη μου βγήκε η μετάφραση.. Μήπως πρέπει να ανησυχώ ότι έχω κάνει καμιά πατάτα;



    de thelw na se apogohteusw..alla tis apanthseis tis eides? giati k gw nomiza oti eixa piasei to nohma alla otan eida tis luseis skefthka ante kai tou xronou!



    όχι δεν τις είδα. ποτέ δεν τις βλέπω. Γιατί όσο δεν τις βλέπω ελπίζω..
    Δυστυχώς για μένα "του χρόνου" δεν υπάρχει.. Η μάλλον στην ηλικία σου υπήρξε, τώρα πια για μένα πέταξε το πουλάκι
    Όπως και να 'χει καλή μας επιτυχία
    Paloukeze
    04.06.2007, 01:36
    Τα σχόλιά μου για τις εξετάσεις γενικότερα τα έγραψα στο θέμα "ποιά είναι η γνώμη σας για τις ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ;;;", οπότε δεν έχω να προσθέσω κάτι ως προς αυτό. Το μόνο που θέλω να σχολιάσω είναι η δυσκολία των μαθημάτων. Ορίστε, λοιπόν, πώς μου φάνηκαν εμένα (Θεωρητική κατεύθυνση)

    Έκθεση: 7,5/10
    Ιστορία γενικής: 8,5/10
    Λογοτεχνία: 6/10
    Ιστορία κατεύθυνσης: 6,5/10
    Αρχαία - γνωστό: 5/10
    Αρχαία - άγνωστο: 9/10
    Λατινικά: 7/10

    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 04-06-2007 01:41 ]


    Paloukeze
    04.06.2007, 01:40
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 01-06-2007 στις 19:19 έγραψε...

    Το δικό μου σχόλιο επί του θέματος είναι ότι τα θέματα ήταν εύκολα.. Τόσο που ήταν μη αναμενόμενα..(που πήγαν τα s.o.s. ρε παιδιά??)



    Το άγνωστο ήταν εύκολο;! Μην τρελαθώ... Η ιστορία γενικής; Ή τα μαθηματικά κατεύθυνσης που τους σκίσανε κανονικά, απ' ο'τι λένε όλοι; Δεν ήταν εύκολα... Όχι όλα τουλάχιστον!
    mmmyrto
    04.06.2007, 14:55
    Κι εγώ άκουσα ότι τα θέματα ήταν γενικά εύκολα, αλλά μου είπαν ότι στη Χημεία ήταν από τα πιο δύσκολα που έχουν πέσει. Μπορει και τα δυσκολότερα..