ελληνική μουσική
236 online   ·  202.057 μέλη

Σε ποιά πόλη/χωριό είστε;

MariaV
Περαστική Νότα
Chat
11.04.2003, 04:56
spoudazw amerikh, kai eimai apo Agrinio!
katia
Περαστική Νότα
Chat
12.04.2003, 13:01
Μένω σ'ενα προάστειο της Λαμίας στο Γοργοπόταμο. Τραγουδάω επαγκελματηκά 10 χρόνια, τα τελευταία 3 χρόνια συνεργάζομαι με ένα γρουπάκι και πάιζουμε μοντέρνο και λαϊκό τραγούδι. Οφείλω να πω πως το site σας με έχει βοηθήσει παρα πολύ!! Συνεχίστε έτσι γιατί είσαστε χρήσημοι!!!!
KIT_KAT
Φθασμένος
Chat
13.04.2003, 20:44
Θεσσαλονίκη παιδιά.
Γιατί τοσο πολύ Αθήνα παίζει?
christ25
Συγχορδία Μινόρε
Chat
13.04.2003, 21:48
xaidari edo(ditika proasteia a8inas)
paizo piano & toubeleki kai skeftomai argotera na ksekiniso ki8ara
olympiachatsinickolaou
Περαστική Νότα
Chat
14.04.2003, 21:25

[ τροποποιήθηκε από τον/την olympiachatsinickolaou, 17-03-2017 03:19 ]

composer
Σολίστ
Chat
16.04.2003, 21:36
Eimai apo Kriti alla spoudazw mousiki sto panepistimio tou Bangor stin Oualia!Paizw piano kai tragoudaw!

Take care all of you!

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: composer στις 26-05-2003 21:34 ]
manfromoz
Περαστική Νότα
Chat
09.05.2003, 08:10
Καμπέρα, Αυστραλία εδω! Στην Ελλάδα μεγάλωσα στην Ηλούπολη , Αθήνα.
galliard
Περαστική Νότα
Chat
09.05.2003, 10:01
menw nikaia....kai apo oti blepw den eimai kai o monos :) eimai kitharistas kai -lew- pws tragoudaw sto group mou...
Rose
Περαστική Νότα
Chat
16.05.2003, 13:48
Menw Kerkyra alla eimai apo Athina! H8ela ligh 3ekourash kai hremia meta tis spoudes! Twra 8a doume an 8a epistrepsw sthn Athina!
christiano
Περαστική Νότα
Chat
16.05.2003, 19:13
εγω μενω Αθηνα και παιζω κιθαρα,τυμπανα ,λιγα πληκτρα και φωνη ...,
θα ηθελα να μαθω και φλαουτο ,αλλα και τοσα αλλα......
baxar
Περαστική Νότα
Chat
21.05.2003, 11:05
Γεια χαρά σε όλους τους φίλους της μουσικής από Κομοτηνή. Εδώ τα πράγματα είναι πιο "ζόρικα" όσον αφορά στα μουσικά δρώμενα, αλλά το παλεύουμε...Τραγουδάω σε παραδοσιακή ορχήστρα, το Σάββατο φεύγω Κωνσταντινούπολη για τραγούδι και είμαι πολύ χαρούμενη .Τραγουδάω και σε ταβερνάκι,ρεμπέτικα και όχι μόνο, μαθαίνω να εκτονώνομαι με ντραμς!τι άλλο: εύχομαι να τα λέμε γιατί η επικοινωνία είναι το παν, φιλικά Έλενα.
SiaMichalopoulou
Περαστική Νότα
Chat
21.05.2003, 16:04
Xairete!!
Menw peiraia...... sto limani (oxi mesa)......... o perissoteroi edw apo oti vlepw eimaste geitonakia!!!
Paizw akkordeon, exw asxolithei gia peripou 3 xronia me pardosiaka krousta
kanw fwnitiki kahtws exw parakolouthisei liga mathimata dieuthinsis paidikis xwrodias.

Na pernate oooooloi kala opou kai na eiste! !
gate
MusicHeaven Guru
Chat
21.05.2003, 16:17
Quote:

21-05-2003 στις 11:05, baxar wrote:
Γεια χαρά σε όλους τους φίλους της μουσικής από Κομοτηνή. Εδώ τα πράγματα είναι πιο "ζόρικα" όσον αφορά στα μουσικά δρώμενα, αλλά το παλεύουμε...Τραγουδάω σε παραδοσιακή ορχήστρα, το Σάββατο φεύγω Κωνσταντινούπολη για τραγούδι και είμαι πολύ χαρούμενη .Τραγουδάω και σε ταβερνάκι,ρεμπέτικα και όχι μόνο, μαθαίνω να εκτονώνομαι με ντραμς!τι άλλο: εύχομαι να τα λέμε γιατί η επικοινωνία είναι το παν, φιλικά Έλενα.

Έλενα με πολλή χαρά βλέπω ότι ασχολείσαι με το παραδοσιακό τραγούδι. Πες μας λεπτομέρειες αν θες για την ομάδα, στην οποία συμμετέχεις. Τι τραγούδια λέτε συγκεκριμένα, κάποιας συγκεκριμένης περιοχής της Ελλάδας ή όχι; Είστε πολλά άτομα ;
Στην Κωνσταντινούπολη θα πας με την ορχήστρα αυτή..;
Σε τρέλανα στις ερωτήσεις ε..?
Να σου πω όμως με ενδιαφέρει καθε κίνηση που σχετίζεται με το παραδοσιακό τραγούδι. Όσο δε για την Κωνσταντινούπολη, έχω πολλά που με δένουν με τα μέρη εκεί, όπως επίσης και πολλούς γνωστούς που θα μπορουσα να ειδοποιήσω, αν είναι να παρουσιάσετε καποιο πρόγραμμα.
ZeNiA
Περαστική Νότα
Chat
21.05.2003, 19:12
Χαιρετώ!
Εγώ κατάγομαι από Κύθνο (Κυκλάδες) μέχρι πέρυσι έμενα Αθήνα, και φέτος μένω Ξάνθη! Παίζω πιάνο και τραγουδάω ερασιτεχνικά.

Περαστική Νότα
Chat
21.05.2003, 21:16
serres
#55    επεξεργασία
baxar
Περαστική Νότα
Chat
26.05.2003, 11:28
Quote:

21-05-2003 στις 16:17, gate wrote:
Quote:

21-05-2003 στις 11:05, baxar wrote:

Έλενα με πολλή χαρά βλέπω ότι ασχολείσαι με το παραδοσιακό τραγούδι. Πες μας λεπτομέρειες αν θες για την ομάδα, στην οποία συμμετέχεις. Τι τραγούδια λέτε συγκεκριμένα, κάποιας συγκεκριμένης περιοχής της Ελλάδας ή όχι; Είστε πολλά άτομα ;
Στην Κωνσταντινούπολη θα πας με την ορχήστρα αυτή..;
Σε τρέλανα στις ερωτήσεις ε..?
Να σου πω όμως με ενδιαφέρει καθε κίνηση που σχετίζεται με το παραδοσιακό τραγούδι. Όσο δε για την Κωνσταντινούπολη, έχω πολλά που με δένουν με τα μέρη εκεί, όπως επίσης και πολλούς γνωστούς που θα μπορουσα να ειδοποιήσω, αν είναι να παρουσιάσετε καποιο πρόγραμμα.

Ελπίζω να βρίσκομαι στο σωστό σημείο για να σου απαντήσω και να μπορέσεις να διαβάσεις αυτά που θα σου γράψω.Γυρίσαμε από Κων/πολη, ήταν μια όμορφη εμπειρία, παίξαμε μουσική για τους τελειόφοιτους των εναπομείναντων Ελλήνων εκεί, της Μεγάλης του Γένους Σχολής και δύο ακόμη σχολών που δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή.Ηταν εκδήλωση αρκετά επίσημη και θύμιζε λιγάκι american style... όσο και αν ακούγεται περίεργο!δεν παίξαμε και τόσο παραδοσιακή μουσική εκεί γιατί δεν το σήκωνε το κλίμα, περισσότερο "τουριστικά κομμάτια" όπως "κάτω στον Πειραιά" κ.α. Η νεολαία φάνηκε να το διασκεδάζει καλύτερα με την τούρκικη μουσική(τσιφτετέλια και τα σχετικά τούρκιακ beat) και είναι λογικό αν σκεφτείς ότι είναι μέρος της καθημερινότητάς τους.. Για να μη σε πρίζω η παραδοσιακή μουσική με την οποία ασχολούμαστε είναι Θρακιώτικη ως επί το πλείστον με ανατολίτικες και βουλγαρικές επιρροές ενίοτε...έτσι για ποικιλία Να ρωτήσω ποια η σχέση σου με την Πόλη;
Eleni17gr
Περαστική Νότα
Chat
01.06.2003, 23:41
Γεια!!!Είμαι από Λάρισα,παίζω κιθάρα,αν και είμαι ακόμη στην αρχή.Όταν γίνω φοιτήτρια έχω σκοπό να μάθω και ηλεκτρική και κυρίως μπουζούκι,τη μεγάλη μου αγάπη!
Υ.Γ.Ξέχασα να αναφέρω 6 χρόνια σπουδών πιάνο...Είναι επειδή το έχω ψιλοεγκαταλείψει.Προτιμώ τα έγχορδα τελικά!
TsakoyannisManolis
Περαστική Νότα
Chat
09.06.2003, 09:00
Μένω εδώ και 5 χρόνια στην Ρόδο.Είμαι Μαθηματικός ,διδάσκω στο Μουσικό Λύκειο και παίζω εδώ και πολλά πολλά χρόνια κιθάρα και τραγουδάω...συχνάκις και δημάσια.
Mariagoros
Περαστική Νότα
Chat
09.06.2003, 11:17
Quote:

16-05-2003 στις 13:48, Rose wrote
------------
Menw Kerkyra alla eimai apo Athina! H8ela ligh 3ekourash kai hremia meta tis spoudes! Twra 8a doume an 8a epistrepsw sthn Athina!

------------
Αγαπητή Rose,

Δεν το πιστεύω!!! Είμαι από Κέρκυρα αλλά μένω Πειραιά τώρα λόγω δουλειάς...
Χαίρομαι που υπάρχει κάποιος που μπαίνει από κει πάνω. Απ'ότι κατάλαβα όμως, δεν είσαι από κει. Σου αρέσει??? Εγώ είμαι από Μπενίτσες. Εσύ που μένεις, αν επιτρέπεται??? Και δουλεύεις ή τραγουδάς κάπου???
Φιλιά Μαρία

Σε κάθε δρόμο πάντα υπάρχει ένας γκρεμός, αρκεί στην ώρα να τον δεις και να ξεφύγεις... ('Ο Γκρεμός' Χατζιδάκις)

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: Mariagoros στις 09-06-2003 11:22 ]
Nicole
Βασική Νότα
Chat
19.07.2003, 11:57
Γεία σας παιδιά!!! Εγώ μένω στην όμορφη Κύπρο και συγκεκριμμένα στη Λευκωσία..από μικρή είχα πάθος με το τραγούδι και τραγουδούσα σε πολλές χορωδίες..σκέφτομαι να αρχίσω μαθήματα κιθάρας και φωνητικής...

Σας φιλώ
Ν.