ελληνική μουσική
    751 online   ·  210.833 μέλη

    Από που μάθατε για το MusicHeaven ;

    tetraktis
    08.03.2005, 01:17
    Quote:

    Το μέλος gate στις 08-03-2005 στις 00:16 έγραψε:

    Επιτέλους Σταύρο...εμφανίστηκες
    Καλώς όρισες...Να στεριώσεις στο μουσικό μας παράδεισο...

    Περιμένουμε να στείλεις τα κείμενά σου...





    Παλεύω με το site όπως ο Αλέξανδρος με τον καταραμένο όφη!!!
    Που θα πάει όμως θα νικήσω. Εάν το έχω λειτουργήσει σωστά, έχω ήδη στείλει δύο προς δημοσίευση.

    Παρεπιπτώντως...
    Ο παράδεισος αυτός είναι γεμάτος φτερούγες αγγέλων...

    Και πάντα μου άρεσε που οι άγγελοι δεν έχουν φύλο...


    eneni
    09.03.2005, 22:42
    ΚΙ ΕΓΩ ΑΠ ΤΟΝ ΠΑΠΑΜΙΧΑΛΗ

    Iphigenia
    14.03.2005, 22:16
    Εντελώς τυχαία 'έπεσα' πάνω του πριν από 2 χρόνια όταν έψαχνα κάτι στοίχους στο Internet (φυσικά δεν θυμάμαι ποιανού τραγουδιού).

    Στην αρχή έμπαινα σε πολύ τακτική βάση και συνομιλούσα με διάφορα μέλη (κυρίως αυτούς που ήταν εκτός Ελλάδος - όπως και εγώ τότε). Μετά για ένα διάστημα χάθηκα και τώρα που επέστρεψα στην Ελλάδα είπα α) να επιστρέψω και στο site και β) να προσπαθήσω να σας συναντήσω και από κοντά (ναι, σκοπεύω να είμαι στο Μεθυσμενάκι στις 27 του μήνα).
    Jimy
    14.03.2005, 22:24
    απ'οτι θυμάμαι έψαχνα στο stixoi.info και είχε links ένας απο αυτούς ήταν
    και το music heaven
    tzoy
    13.04.2005, 14:48
    ΕΨΑΧΝΑ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ.... ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ ΤΟ musicheaven που μου εβγαλε!

    και πριν λίγες μέρες αποφάσισα να γίνω και μέλος αυτής της παρέας γιατί είμαι λάτρης της μουσικής!!!
    Desmar
    13.04.2005, 15:03
    ...τυχαία ...την Κυριακή το βράδυ 11/4 ... έψαχνα να βρω στίχους από ένα τραγούδι που έχει ερμηνεύσει η Μαρινέλλα ...

    "Δώσμου το αθάνατο νερό
    δροσιά απ'τη δροσιά σου
    χίλιες φορές να σ'αρνηθώ
    χίλιες να'μαι δικιά σου" ...

    ...την επόμενη μέρα ... γράφτηκα μέλος!

    γαμ......να το'χα βρει λίγο νωρίτερα...δεν θα είχα χάσει το περίφημο γλέντι στο μεζεδοπωλείο με τις μπύρες ...


    MariannaP
    13.04.2005, 15:07
    Quote:

    Το μέλος Desmar στις 13-04-2005 στις 15:03 έγραψε:

    γαμ......να το'χα βρει λίγο νωρίτερα...δεν θα είχα χάσει το περίφημο γλέντι στο μεζεδοπωλείο με τις μπύρες ...




    Αυτό είναι το μόνο για το οποίο δεν πρέπει να ανησυχείς
    Ελπίζω να μας έρχεσαι ξεκούραστη γιατί θα ακολουθήσουν πολλά τέτοια γλέντια!!!
    attila
    13.04.2005, 17:30
    Hmoun polu tuxeros se auto to 8ema...mia mera teleiws tuxaia kai anepantexa to anakalupsa mesw tou google, den 8umamai ti e3axna akrivws alla xtuphsa 'fleva xrusou'. Kai apo tote eimai 'monimos 8amwn'....
    nefos
    14.04.2005, 03:03
    Τα παιδιά από τους Graviton είπαν πως γράψανε κριτική για το cdακι μας και μπήκα να δω! Άλλωστε ο Παπαμιχάλης πάντα με κάλα λόγια μιλά για το ΜΗ.
    Desmar
    16.04.2005, 19:22
    Quote:

    Αυτό είναι το μόνο για το οποίο δεν πρέπει να ανησυχείς
    Ελπίζω να μας έρχεσαι ξεκούραστη γιατί θα ακολουθήσουν πολλά τέτοια γλέντια!!!

    [/I]





    ...ENNOEITAIIIIIIIIIIII.....

    ...σαν έτοιμη από καιρό που λέει και ο ποιητής...θα αποχαιρετήσω "την Αλεξάνδρεια" του αυστηρά περιορισμένου ελεύθερου χρόνου που είχα τα τελευταία 2 χρόνια ...και θα κατευθυνθώ σε άλλες διαδρομές με πολλή μουσική, καλή διάθεση και την ιδανική παρέα ... εσάς ...





    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 16-04-2005 19:44 ]
    mariapapaki
    19.04.2005, 11:32
    nomizo to xa brei apo to musicosmos,den eimai kai sigouri.allios psaxnontas sigoura,to opoio sas exo sistisi se pollous filous mou pedia.mporei na min exo ton xrono na mpeno na kano post alla mpeno kai blepo ti paizei.
    bardis
    19.04.2005, 12:45
    Sas brika mesou tou internet otan epsaxna kapia lyrics .. kalla pou sas brika ...
    Trivial
    19.04.2005, 16:37
    mou to sunesthse filos.kai einai pragmati kalooooooooo.
    iris-the-black
    08.05.2005, 10:50
    Kι εγώ θα απαντήσω όπως όλοι:Google.Έψαχνα κάτι με μουσική και απ' ότι φαίνεται, βρήκα το καλύτερο!
    elenoua
    08.05.2005, 14:18
    emena me ekane melos o ksadelfos m mprabo tou ekane kati swsto.
    matthaios
    08.05.2005, 16:20
    Ένας καλός φίλος μου το σύστησε. Και δε θα υπήρχε κι άλλος τρόπος, αφού είμαι άσχετη με το internet. Να' ναι καλά ο άνθρωπος, γιατί η παρέα σας στις δύσκολες μέρες είναι πολύ σημαντική.
    koripaki
    08.05.2005, 16:26
    Quote:

    Το μέλος matthaios στις 08-05-2005 στις 16:20 έγραψε:

    Ένας καλός φίλος μου το σύστησε. Και δε θα υπήρχε κι άλλος τρόπος, αφού είμαι άσχετη με το internet. Να' ναι καλά ο άνθρωπος, γιατί η παρέα σας στις δύσκολες μέρες είναι πολύ σημαντική.





    Sorry, λάθος. Ο καλός φίλος είναι ο matthaios και είχε μπει από το σπίτι μου και όπως ίσως καταλάβατε το ανωτέρω μηνυμα ήταν δικό μου. Μπερδεύτηκα!
    mag
    08.05.2005, 18:32
    Ε,κλασσικά κι εγώ έψαχνα κάτι lyrics στο Google.Συγκεκριμένα Ο καπνός - Ταγαρά Σεμέλη.Δεν τα βρήκα όμως. Μου άρεσε πολύ το decor με τα αστέρια και το αποθήκευσα στα Αγαπημένα.Δεν το είχα ανοίξει από τότε ποτέ. Ένα βράδυ έψαχνα πληροφορίες για τη σειρά 'Του κουτιού τα παραμύθια' (Αχ! Γιατί δεν την παίζουν τώρα? Ή Φρουτοπίααααα) Είδα ότι είχαν μια ανάλογη συζήτηση στο forum.Το αποτέλεσμα ήταν:
    1ον)Μόλις είδα τα αστεράκια,είπα πως αυτό εγώ κάπου το ξέρω!!Κάπου (Κάπως Κάποτε) το έχω ξαναδεί. Ε,μετά κόλλησααα!!!
    2ον)Άρχισα να κλαίω γιατί στεναχωρέθηκα με τις παλιές εκπομπές και άρχισα να θυμάμαι.. (Ε,μη νομίζετε, δεν είμαι και πολύ μεγάλη,άρα δεν πρόλαβα πολλά)..
    3ον)Τραγουδούσα όλη την ώρα το αξέχαστο "hit":
    "Η μήπως είμαστε, ή μήπως είμαστε, ή μήπως είμαστε τρελοί τραγουδιστάδες!
    (ρεφρέν)
    Φι δίεση ο Φιόγκος
    Κι Ρούχλας είναι Λα
    Ο Σεββαστιανός διηγείται στη γραμμή του Σι
    Και στο Μι τραγουδάει παραμύθια η Μελιά"

    Ο αδερφός μου που είναι 12 με κοίταζε σα χαζό. Και που να 'ξερε τι έχει χάσει..Δεν είναι άδικο που δε θα το ακούσει ποτε..? Τουλάχιστον στην TV...
    NektariosTheodorou
    24.07.2005, 15:41
    Καλημέρα σε όλους.
    Έμαθα για εσάς από κάποιον φίλό.
    Αρκετά ικανοποιημένος από την επικοινωνία μαζί σας και από τους ανθρώπους που είναι μέλοι του MUSIC HEAVEN.
    Το studio GRAFFITI και η A'N'D RECORDS σας εύχονται ότι καλύτερο και πάντα με γερό στομάχι. Η σελίδα σας γνωρίζω προσωπικά ότι βοήθησε αρκετούς μουσικούς στην εύρεση εργασίας τους και στην εξέλιξή τους.
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.
    kinia
    17.08.2005, 12:36
    Κι εγώ μιά απ' τα ίδια βρε παιδιά! Έψαχνα παρτιτούρες για μπουζούκι (που δεν βρήκα ποτέ) για ένα φίλο απο το google κ βρήκα το site σας.Αυτά κ εγώ! Φιλάκια