ελληνική μουσική
    810 online   ·  210.833 μέλη

    Kurt Cobain: Γιατί άφησε την ζωή τόσο μικρός και τι άφησε πίσω του???

    twr
    24.09.2007, 21:39
    Επειδή έχω κάποιες απορίες, θέλω να μου τις λύσεις...

    Παράθεση:
    Ειμαι της αποψης οτι ο καθενας εχει το δικαιωμα να λεει ελευθερα τη γνωμη του αλλα ορισμενοι εδω περα το παρακανουν.

    Αυτό μου το εξηγείς λίγο? Δηλαδή το παρακάνουν με το να λενε τη γνώμη τους?
    Μήπως αυτοί που το παρακάνουν είναι αυτοί που δε δέχονται αντίθετες απόψεις, πόσο μάλλον όταν έχουν άδικο και όταν υπάρχουν ένα σορό πηγές στο νετ που το αποδεικνύουν? Λέω μήπως...

    Παράθεση:
    Και λογω του οτι ειμαι καινουρια στο MusicHeaven εχω να σας πω οτι ενας "αγνωστος" βαζει τα γελια οταν σας βλεπει να βριζεστε με ατομα που ξερουν τι τους γινεται

    Για πες μας λοιπόν ποιά είναι τα άτομα που ξέρουν τι τους γίνεται...
    Αυτοί που δεν μπορούν να δεχτούν ότι ο αγαπημένος τους cobain ήταν ναρκωμανής του κερατά (από 11 έπαιρνε μαριχουάνα, απ τα 19 του τρελές ποσότητες ηρωίνης), είχε έντονα ψυχολογικά προβλήματα και αυτοκτόνησε?
    Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουν?

    Αν δε θέλουν να το πιστέψουν δικαίωμα τους, μην παραμυθιάζουν όμως τον κόσμο!!


    Κάπου διάβασα ''άδικος ο θάνατός του''...
    Γιατί άδικος?
    Τον ανάγκασε κανείς να πάρει τις ουσίες που πήρε?
    Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι με το να λένε αδικοχαμένο τον κομπέιν γίνονται αισχροί?
    Κάποιοι καίγονται στις φλόγες, άλλοι σκοτώνονται σε τροχαία...
    Θα τους βάλουμε στο ίδιο τσουβάλι με τον ψυχοπαθή που αυτοκτόνησε?
    Έλεος δλδ!!!


    Κρίμα που κάτι τέτοια υποκείμενα σαν τον κομπέιν γίνονται είδωλα κάποιων ανθρώπων...πραγματικά κρίμα...




    nothing 's better than my Fender!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : twr στις 25-09-2007 14:53 ]


    -Sadahzinia-
    24.09.2007, 22:29
    Παράθεση:

    Το μέλος Elementality στις 22-09-2007 στις 03:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 21-09-2007 στις 14:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Elementality στις 20-09-2007 στις 23:11 έγραψε...

    Tι να σου πω κοπέλα μου??? Με αυτά που κάνεις δείχνεις ανωριμότητα και δεν σέβεσε κανέναν...
    Λυπάμε για σένα...

    εγω δειχνω ανωριμοτητα?? Ισα ισα επειδη σεβομαι τους αλλους καταγγελω την ακρως αντιδημοκρατικη συμπεριφορα σου να ειρωνευεσαι οποιον επιθυμει να εκφρασει ελευθερα τη γνωμη του εδω μεσα...! Με λιγα λογια...αστο φιλε δεν σε παιρνει....


    Βασικά σε γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι (στα @@ μου) αλλά ήθελα απλά να σου πω πως η φράση "Άστο φίλε, δεν σε παίρνει..." στο δικό μου topic δεν περνάει...
    Κάτσε στα αυγά σου και άκου Άννα Βίσση...
    Άντε γειά ρε...

    mi soy pw egw poy se grafw....exe xarei poy den thelw na diagrafw...tsoutseki....enilikwsoy prwta....kai meta poyla moy emena magia
    Elementality
    24.09.2007, 23:17
    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 24-09-2007 στις 22:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Elementality στις 22-09-2007 στις 03:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 21-09-2007 στις 14:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Elementality στις 20-09-2007 στις 23:11 έγραψε...

    Tι να σου πω κοπέλα μου??? Με αυτά που κάνεις δείχνεις ανωριμότητα και δεν σέβεσε κανέναν...
    Λυπάμε για σένα...

    εγω δειχνω ανωριμοτητα?? Ισα ισα επειδη σεβομαι τους αλλους καταγγελω την ακρως αντιδημοκρατικη συμπεριφορα σου να ειρωνευεσαι οποιον επιθυμει να εκφρασει ελευθερα τη γνωμη του εδω μεσα...! Με λιγα λογια...αστο φιλε δεν σε παιρνει....


    Βασικά σε γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι (στα @@ μου) αλλά ήθελα απλά να σου πω πως η φράση "Άστο φίλε, δεν σε παίρνει..." στο δικό μου topic δεν περνάει...
    Κάτσε στα αυγά σου και άκου Άννα Βίσση...
    Άντε γειά ρε...

    mi soy pw egw poy se grafw....exe xarei poy den thelw na diagrafw...tsoutseki....enilikwsoy prwta....kai meta poyla moy emena magia


    Ok... Ήπιες...
    Κερνάει ο barman...
    Στην υγειά σου...
    Άσπρο πάτο...
    Που θα μου πείς εμένα να ενηλικιωθώ...
    Άκου Sarbel, μετά ενηλικιώσου στο μυαλό και μετά μίλα μου...
    Vaya-kou
    25.09.2007, 00:10
    1. Οταν λεω "το παρακανουν" δεν εννοω με το να λενε τις αποψεις τους αλλα με τον ασχημο τροπο τους. Αυτο θα ισχυε κ υπερ του Cοβαιν αν ησουν κ αμφισβητουσες με ασχημο τροπο ολους τους υπολοιπους.Φυσικα,δεν ειμαι εγω αυτη που θα κρινω το λογο κ τις αντιληψεις σου,μπορει να εχεις κ ολα τα δικια του κοσμου απλα καλο θα ηταν (κυριως για σενα) να μην κατηγοριοποιουσες τους ανθρωπους,ουτε να κρεμουσες ταμπελες τυπου "το πρεζωνι" η "ο κοκακιας". Κ οσον αφορα τις πηγες,υπαρχουν εξισου πολλες μ'αυτες που αναφερεσαι,οι οποιες υποστηριζουν το αντιθετο με εσενα.Οποτε μην τις παιρνεις σαν καλυψη...

    2.Τ ατομα που ξερουν τι τους γινεται,ειναι αυτα που εχουν ψαξει βαθυτερα το θεμα κ δεν εχουν κολλησει το μυαλο τους στην επιφανεια.Κοιτα λιγο τη ψυχη αυτου του ανθρωπου,οχι μονο το τι επαιρνε κ γιατι!
    deathminor88
    25.09.2007, 01:04
    Κοίτα... Άδικα έφυγε ο John Lennon, ο Randy Rhoads, o Dimebag Darell... Ένας πρεζάκιας (είτε λέγεται Hendrix που τον λατρεύω, είτέ Cobain) άδικα δεν έφυγε. Είναι κρίμα που έφυγε αλλά ας πρόσεχε. Κρίμα που έφυγε ο Mercury, η μεγαλύτερη φωνή ever (για πολλούς) αλλά ας πρόσεχε... Το ίδιο και o Cobain!
    Eπίσης εξετάζουμε και τι άφησε κάποιος πίσω... Ο Hendrix άλλαξε τον ήχο της σύγχρονης μουσικής, ο Randy έφερε τα νεοκλασσικά, o Bohnam μερικούς απο τους καλύτερους δίσκους όλων των εποχών...
    Ο Cobain τι...? Έναν δίσκο (για το Νevermind μιλάω) και το λέω γιατί τον έχουμε κάνει θεό έδω μέσα...

    ΥΓ Κάπου διάβασα ότι όλοι εκείνη την ε΄ποχή μιλούσανε για αγάπες και για έρωτες και ήταν ποζέρια... 1) ε, και?
    2) όταν ο malmsteen μιλούσε για τα πυρηνικά όπλα και τους πολέμους? αυτά δεν τα ξέρουμε καν

    ...In sorte diaboli...

    Please visit www.myspace.com/butterflyeffectmelodies

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 25-09-2007 01:11 ]


    nikoskurt
    25.09.2007, 12:58
    ta idia kai ta idia mas priksate ta @@ ...
    ayto to exete katalavei?

    alla ti na peis gia atoma kolimena sto metal kai sto hard rock ktl ktl.....

    pou dithen kseroun apo mousiki kai onomazonte kapos!

    kai gia sena twr ...pou milas etsi....epeidi tros ta lefta tou paterouli sou mexri tora....kai den exeis dei akoma ti esti zoi....prosexe min vioseis paromoia peristatika kai tote matheis kai nioseis pos einai gia ta "ipokeimena" pou milas!
    exo diavasei giati kai alla post sou kai vlepo kata poso kolimeno myalo eisai!
    alla entaksei...eisia mikros akoma...dikaiologise!

    akoma perimeno to BAN an kai alloi tha eprepe na to fane!
    -Sadahzinia-
    25.09.2007, 13:26
    Παράθεση:

    Το μέλος Elementality στις 24-09-2007 στις 23:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 24-09-2007 στις 22:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Elementality στις 22-09-2007 στις 03:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 21-09-2007 στις 14:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Elementality στις 20-09-2007 στις 23:11 έγραψε...

    Tι να σου πω κοπέλα μου??? Με αυτά που κάνεις δείχνεις ανωριμότητα και δεν σέβεσε κανέναν...
    Λυπάμε για σένα...

    εγω δειχνω ανωριμοτητα?? Ισα ισα επειδη σεβομαι τους αλλους καταγγελω την ακρως αντιδημοκρατικη συμπεριφορα σου να ειρωνευεσαι οποιον επιθυμει να εκφρασει ελευθερα τη γνωμη του εδω μεσα...! Με λιγα λογια...αστο φιλε δεν σε παιρνει....


    Βασικά σε γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι (στα @@ μου) αλλά ήθελα απλά να σου πω πως η φράση "Άστο φίλε, δεν σε παίρνει..." στο δικό μου topic δεν περνάει...
    Κάτσε στα αυγά σου και άκου Άννα Βίσση...
    Άντε γειά ρε...

    mi soy pw egw poy se grafw....exe xarei poy den thelw na diagrafw...tsoutseki....enilikwsoy prwta....kai meta poyla moy emena magia


    Ok... Ήπιες...
    Κερνάει ο barman...
    Στην υγειά σου...
    Άσπρο πάτο...
    Που θα μου πείς εμένα να ενηλικιωθώ...
    Άκου Sarbel, μετά ενηλικιώσου στο μυαλό και μετά μίλα μου...

    ρε σπορε που ξερεις εσυ τα ακουσματα μου...?? εμαθες εκει 2-3 ονοματα και τα κοπανας....ελεος!!!
    spiroos
    25.09.2007, 13:31
    Για ηρεμήστε όλοι και επαναφέρετε την κουβέντα σε πολιτισμένο επίπεδο. Τέρμα οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί.
    Morpheus91
    25.09.2007, 14:06
    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 25-09-2007 στις 13:31 έγραψε...

    Για ηρεμήστε όλοι και επαναφέρετε την κουβέντα σε πολιτισμένο επίπεδο. Τέρμα οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί.



    Επιτέλους ... Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει.
    Αν όχι στον εαυτό μας , τουλάχιστον στους υπόλοιπους εδω μέσα.
    Και στον Κερτ που είναι και το υποτιθέμενο θέμα συζήτησης.
    Δεν του αξίζει νομίζω ...


    -Sadahzinia-
    25.09.2007, 17:24
    εχετε δικιο....εγω δεν προκειται να ασχοληθω αλλο με το ολο θεμα.Ας γραφτει οτι θελει.
    Debauchee
    25.09.2007, 17:49
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 25-09-2007 στις 01:04 έγραψε...

    Κοίτα... Άδικα έφυγε ο John Lennon, ο Randy Rhoads, o Dimebag Darell... Ένας πρεζάκιας (είτε λέγεται Hendrix που τον λατρεύω, είτέ Cobain) άδικα δεν έφυγε. Είναι κρίμα που έφυγε αλλά ας πρόσεχε. Κρίμα που έφυγε ο Mercury, η μεγαλύτερη φωνή ever (για πολλούς) αλλά ας πρόσεχε... Το ίδιο και o Cobain!
    Eπίσης εξετάζουμε και τι άφησε κάποιος πίσω... Ο Hendrix άλλαξε τον ήχο της σύγχρονης μουσικής, ο Randy έφερε τα νεοκλασσικά, o Bohnam μερικούς απο τους καλύτερους δίσκους όλων των εποχών...
    Ο Cobain τι...? Έναν δίσκο (για το Νevermind μιλάω) και το λέω γιατί τον έχουμε κάνει θεό έδω μέσα...

    ΥΓ Κάπου διάβασα ότι όλοι εκείνη την ε΄ποχή μιλούσανε για αγάπες και για έρωτες και ήταν ποζέρια... 1) ε, και?
    2) όταν ο malmsteen μιλούσε για τα πυρηνικά όπλα και τους πολέμους? αυτά δεν τα ξέρουμε καν

    ...In sorte diaboli...

    Please visit www.myspace.com/butterflyeffectmelodies

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 25-09-2007 01:11 ]




    Ο Cobain τι...? Έναν δίσκο (για το Νevermind μιλάω) και το λέω γιατί τον έχουμε κάνει θεό έδω μέσα...
    ΕΛΕΟΣ!!!
    οταν μαθουν μερικοι ποιοι ειναι τυποι σαν τον STEVE ALBINI,GREC SAGE,J MASCIS.
    οταν ανακαλυψουν συγκροτηματα σαν τους SONIC YOUTH και χιλιαδες αλλα που δεν εχει νοημα να τα αναφερω,
    οταν θα ξεκομπλαρουν για να ανακαλυψουν την σημασια των Nirvana στην ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ
    οταν θα ξεκολλησουν απο τις κλασσικες ροκομεταλιες(που τις σεβομαι απολυτα)
    και μαθουν να σεβονται και αλλες μουσικες
    βασικα οταν ξεπερασουν την ηλικα των 22 ετων
    και ανοιξει το μυαλο
    τοτε θα ξαναμπω σε μουσικη συζητηση
    αλλα τι να λεμε εδω καποιοι δεν ξερουν τον william burroughs και την Patti Smith(αυτην φανταζομαι θα την ξερουν αλλα ακομα κι αυτη ηταν παντρεμενη με μελος των MC5 oποτε αργα ή γρηγορα ξαναοδηγουμαστε στο θεμα της Αμερικανικης Σκηνης)
    τελοσπαντων με κουρασε πραγματικα
    deathminor88
    25.09.2007, 19:16
    Παράθεση:

    Το μέλος nikoskurt στις 25-09-2007 στις 12:58 έγραψε...

    ta idia kai ta idia mas priksate ta @@ ...
    ayto to exete katalavei?

    alla ti na peis gia atoma kolimena sto metal kai sto hard rock ktl ktl.....

    pou dithen kseroun apo mousiki kai onomazonte kapos!

    kai gia sena twr ...pou milas etsi....epeidi tros ta lefta tou paterouli sou mexri tora....kai den exeis dei akoma ti esti zoi....prosexe min vioseis paromoia peristatika kai tote matheis kai nioseis pos einai gia ta "ipokeimena" pou milas!
    exo diavasei giati kai alla post sou kai vlepo kata poso kolimeno myalo eisai!
    alla entaksei...eisia mikros akoma...dikaiologise!

    akoma perimeno to BAN an kai alloi tha eprepe na to fane!



    Που ξέρεις εσύ τι ακούω εγώ... Άλλο το να σου αρέσει ένας καλλιτέχνης και άλλο το να είσαι φανατισμένος όπως μερικοί εδώ μέσα... Ποιός μίλησε για μέταλ και ρόκ... Ότι αναφέρθηκε τυχαίο ήταν, και μήπως θα έπρεπε να ξανασκεφτείς το ποιος είναι κολλημένος? Ρε φίλε, δεν κρίνω τους ανθρώπους από τη μουσική ποτέ, αλλά μετά απο αυτή τη κουβεντούλα, μήπως (ερώτηση είναι και όχι ειρωνία) εσύ έχεις κολλήσει σε μια μπάντα όπως οι Nirvana?

    ...In sorte diaboli...

    Please visit www.myspace.com/butterflyeffectmelodies

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 25-09-2007 19:18 ]


    deathminor88
    25.09.2007, 19:23
    Παράθεση:

    Το μέλος Debauchee στις 25-09-2007 στις 17:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 25-09-2007 στις 01:04 έγραψε...

    Κοίτα... Άδικα έφυγε ο John Lennon, ο Randy Rhoads, o Dimebag Darell... Ένας πρεζάκιας (είτε λέγεται Hendrix που τον λατρεύω, είτέ Cobain) άδικα δεν έφυγε. Είναι κρίμα που έφυγε αλλά ας πρόσεχε. Κρίμα που έφυγε ο Mercury, η μεγαλύτερη φωνή ever (για πολλούς) αλλά ας πρόσεχε... Το ίδιο και o Cobain!
    Eπίσης εξετάζουμε και τι άφησε κάποιος πίσω... Ο Hendrix άλλαξε τον ήχο της σύγχρονης μουσικής, ο Randy έφερε τα νεοκλασσικά, o Bohnam μερικούς απο τους καλύτερους δίσκους όλων των εποχών...
    Ο Cobain τι...? Έναν δίσκο (για το Νevermind μιλάω) και το λέω γιατί τον έχουμε κάνει θεό έδω μέσα...

    ΥΓ Κάπου διάβασα ότι όλοι εκείνη την ε΄ποχή μιλούσανε για αγάπες και για έρωτες και ήταν ποζέρια... 1) ε, και?
    2) όταν ο malmsteen μιλούσε για τα πυρηνικά όπλα και τους πολέμους? αυτά δεν τα ξέρουμε καν

    ...In sorte diaboli...

    Please visit www.myspace.com/butterflyeffectmelodies

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 25-09-2007 01:11 ]




    Ο Cobain τι...? Έναν δίσκο (για το Νevermind μιλάω) και το λέω γιατί τον έχουμε κάνει θεό έδω μέσα...
    ΕΛΕΟΣ!!!
    οταν μαθουν μερικοι ποιοι ειναι τυποι σαν τον STEVE ALBINI,GREC SAGE,J MASCIS.
    οταν ανακαλυψουν συγκροτηματα σαν τους SONIC YOUTH και χιλιαδες αλλα που δεν εχει νοημα να τα αναφερω,
    οταν θα ξεκομπλαρουν για να ανακαλυψουν την σημασια των Nirvana στην ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ
    οταν θα ξεκολλησουν απο τις κλασσικες ροκομεταλιες(που τις σεβομαι απολυτα)
    και μαθουν να σεβονται και αλλες μουσικες
    βασικα οταν ξεπερασουν την ηλικα των 22 ετων
    και ανοιξει το μυαλο
    τοτε θα ξαναμπω σε μουσικη συζητηση
    αλλα τι να λεμε εδω καποιοι δεν ξερουν τον william burroughs και την Patti Smith(αυτην φανταζομαι θα την ξερουν αλλα ακομα κι αυτη ηταν παντρεμενη με μελος των MC5 oποτε αργα ή γρηγορα ξαναοδηγουμαστε στο θεμα της Αμερικανικης Σκηνης)
    τελοσπαντων με κουρασε πραγματικα




    Kαι εσύ που ξέρεις τι ακούει ο καθένας μας? Και έχει ερμηνεύσει η Patti Smith Κομμάτι για τον Cobain, ε και? Mα δεν είπαμε ότι δεν τον ήξερε η μάνα του, ούτε ότι δεν άξιζε τίποτα... Mιλάς λές και ξέρεις τα πάντα επιδή είσαι μερικά χρόνια μεγαλύτερος/η... Και μετά λενε για κολλήματα...!
    vero
    25.09.2007, 22:34
    Πλακα πλακα ολη αυτη η κατασταση με το κερτ με εχει κουραση....

    Για να τελιωνουμε οποιος δεν του αρεσει ας μην του αρεσει οποιου του αρεσει εας του αρεσει... και εδω στο τοπικ δεν ηραθαμε να υποδειξουμε στο καθενα ποιο ειναι το σωστο και το λαθος γιατι δεν βρισκουμε λυση. Επειδη ολοι λετε μα δεν ξερετε απο μουσικη αλλοι λενε δεν εχετε ψαξει το θεμα εεεεε δεν βρισκουμε λυση γι αυτο ειμαι και εγω της αποψης να γραφει ο καθενας οτι γουσταρει και μην ειναι ψαγμενος η ναι .... (εχουνε σπασει τα νευρα μου σορρυ κιολας)

    αυτα απο μενα


    nikoskurt
    26.09.2007, 04:49
    deathminor kai ego genikos milisa!
    den to eipa gia sena kai mono!

    to kolimenos paei gia allon opos vlepeis!
    ego tis mousikes pou exo akousei kai akouo arketoi apo edo mesa tha kanoun xronia na tis gnorisoun mporei kai katholou!
    opote ase gia to an eimia kolimenos me Nirvana!

    apla gnorizo polla ma para polla gia tous Nirvana..ayto einai olo...kai otan vlepo teties apopseis prepei na apodikso pio einai to sosto kai pio to lathos!

    ayto einai olo!

    den ginete 17xronon paidaki..pou exei 2 xronia pou emathe apo mousiki(epidi akouse 5-6 palies mpantes kai diavase 2-3 site) na vgainei kai na xaraktirizei me teties lekseis kai me magia to pistevo tou!
    kai na einai 100% sigouros oti ta leei kai sosta!


    apla peite den goustaroume tin mousiki ton Nirvana,den mas aresei i kolofatsa tou kurt....alla oxi kai na legonte apo theories gia to pos pethane o cobain..kai oti Nirvana ginan gnostoi apo tin ora pou pethane o cobain kai oi Nirvana den exoun kanei tpt stin mousiki skini..ktl ktl ktl....dld entaksei...ipervenoun kapia oria pou makari na itan alitheia na ta iperaspisto(alla den einai)

    ego den kaigome epeidi vrizoun ton cobain,i tin mousiki ton Nirvana..logariasmo den dino.(merokamato den mou dinoun gia na tous iperaspisto)as lete oti thelete!
    apla kapios asxetos pou tha mpei kai tha diavazei to topik ayto..prepei na vgalei mia akri...kai pistevo na vgalei tin sosti akri omos! giayto ginete olo ayto to mpaxalo edo mesa.....gia na mathoun oloi to ti itan oi Nirvana kai i mousiki tous.asxeta an to topik einai gia ton thanato tou cobain!
    ayto akoma to psaxnoun edo kai 13 xronia!
    kaneis mas den mporei na pei ti kai pos....

    tespa...ayta apo emena.(k deathminor den milao gia to prosopo sou parapano,min ginei pareksigisi)...milao genikos kai me mia perilipsi gia to ti exo diavasei se ola ayta ta replys tou topic!

    deathminor88
    26.09.2007, 14:49
    Παράθεση:

    Το μέλος nikoskurt στις 26-09-2007 στις 04:49 έγραψε...

    deathminor kai ego genikos milisa!
    den to eipa gia sena kai mono!

    to kolimenos paei gia allon opos vlepeis!
    ego tis mousikes pou exo akousei kai akouo arketoi apo edo mesa tha kanoun xronia na tis gnorisoun mporei kai katholou!
    opote ase gia to an eimia kolimenos me Nirvana!

    apla gnorizo polla ma para polla gia tous Nirvana..ayto einai olo...kai otan vlepo teties apopseis prepei na apodikso pio einai to sosto kai pio to lathos!

    ayto einai olo!

    den ginete 17xronon paidaki..pou exei 2 xronia pou emathe apo mousiki(epidi akouse 5-6 palies mpantes kai diavase 2-3 site) na vgainei kai na xaraktirizei me teties lekseis kai me magia to pistevo tou!
    kai na einai 100% sigouros oti ta leei kai sosta!


    apla peite den goustaroume tin mousiki ton Nirvana,den mas aresei i kolofatsa tou kurt....alla oxi kai na legonte apo theories gia to pos pethane o cobain..kai oti Nirvana ginan gnostoi apo tin ora pou pethane o cobain kai oi Nirvana den exoun kanei tpt stin mousiki skini..ktl ktl ktl....dld entaksei...ipervenoun kapia oria pou makari na itan alitheia na ta iperaspisto(alla den einai)

    ego den kaigome epeidi vrizoun ton cobain,i tin mousiki ton Nirvana..logariasmo den dino.(merokamato den mou dinoun gia na tous iperaspisto)as lete oti thelete!
    apla kapios asxetos pou tha mpei kai tha diavazei to topik ayto..prepei na vgalei mia akri...kai pistevo na vgalei tin sosti akri omos! giayto ginete olo ayto to mpaxalo edo mesa.....gia na mathoun oloi to ti itan oi Nirvana kai i mousiki tous.asxeta an to topik einai gia ton thanato tou cobain!
    ayto akoma to psaxnoun edo kai 13 xronia!
    kaneis mas den mporei na pei ti kai pos....

    tespa...ayta apo emena.(k deathminor den milao gia to prosopo sou parapano,min ginei pareksigisi)...milao genikos kai me mia perilipsi gia to ti exo diavasei se ola ayta ta replys tou topic!





    Οkz, απλά κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος για τον θάνατο του Cobain, και όσο κι αν δεν μου αρέσουν, σίγουρα τους αναγνωρίζω. Απλά πιστεύω ότι και αυτός και η μπάντα του έχουν υπερεκτιμηθεί...
    Morpheus91
    26.09.2007, 14:50
    Κάτι που βρήκα στο WWW.ekfrastes.gr και με το οποίο συμφωνώ ...

    Ο Cobain μπορούσε να πουλήσει ένα τραγούδι
    με το συναίσθημά του. Αν ακούσεις τα δέκα πρώτα
    δευτερόλεπτα του “Smells Like Teen Spirit”,
    ίσως δεν καταλάβεις τι λένε οι στίχοι. Καταλαβαίνεις
    όμως πως είναι θυμωμένος, αν και δεν ξέρεις το γιατί.
    Σίγουρα ο Kurt Cobain υπήρξε ( για εμένα τουλαχιστον )
    ένας γνήσιος ΕΚΦΡΑΣΤΗΣ!!!



    Kurt



    επισυναπτόμενα: Kurt cobain ..gif 
    twr
    26.09.2007, 16:16
    Παράθεση:

    Το μέλος nikoskurt στις 26-09-2007 στις 04:49 έγραψε...

    deathminor kai ego genikos milisa!
    den to eipa gia sena kai mono!

    to kolimenos paei gia allon opos vlepeis!
    ego tis mousikes pou exo akousei kai akouo arketoi apo edo mesa tha kanoun xronia na tis gnorisoun mporei kai katholou!
    opote ase gia to an eimia kolimenos me Nirvana!

    apla gnorizo polla ma para polla gia tous Nirvana..ayto einai olo...kai otan vlepo teties apopseis prepei na apodikso pio einai to sosto kai pio to lathos!

    ayto einai olo!

    den ginete 17xronon paidaki..pou exei 2 xronia pou emathe apo mousiki(epidi akouse 5-6 palies mpantes kai diavase 2-3 site) na vgainei kai na xaraktirizei me teties lekseis kai me magia to pistevo tou!
    kai na einai 100% sigouros oti ta leei kai sosta!


    apla peite den goustaroume tin mousiki ton Nirvana,den mas aresei i kolofatsa tou kurt....alla oxi kai na legonte apo theories gia to pos pethane o cobain..kai oti Nirvana ginan gnostoi apo tin ora pou pethane o cobain kai oi Nirvana den exoun kanei tpt stin mousiki skini..ktl ktl ktl....dld entaksei...ipervenoun kapia oria pou makari na itan alitheia na ta iperaspisto(alla den einai)


    Είδες να λέω τπτ για τη μουσική τους? Μήπως να ξαναδιάβαζες το πρώτο μου ποστ?

    Δε μιλάω για τον κομπέιν σαν μουσικό, μιλάω για τον κομπέιν σαν άνθρωπο!!!

    Μάθε λοιπόν ότι μου αρέσουν πολύ κάποια κομμάτια από νιρβάνα! Αυτό όμως δεν αναιρεί το ότι ο κομπέιν ήταν ένας ναρκομανής με ψιχολογικά (κανείς ποτέ δεν το αρνήθηκε... εκτός από τον elementality!) !!!

    Ποιός νομίζεις ότι είσαι που μπορείς να αποδείξεις ποιό είναι το σωστό και ποιό το λάθος ?!?!?
    ΤΠΤ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ!!! ΟΥΤΕ ΕΣΥ, ΟΥΤΕ ΕΓΩ, ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ!!!
    Οπότε δέξου αυτό που γράφτηκε επίσημα για τον θάνατο του (δλδ ότι αυτοκτόνησε) και άσε τα πολλά πολλά...
    Όπως σου λέω και πιο πάνω είναι δικαίωμά σου αν δεν μπορείς να το δεχτείς, μην παραμυθιάζεις όμως τους άλλους...




    nikoskurt
    26.09.2007, 23:32
    proton magako...xalaroneis ligaki!
    kai min milas semena etsi!
    ok?

    pame sto psito tora!

    epeidi milises san anthropo,giayto to eipa...
    esi diavaze kalitera!

    otan tha gnoriseis pos einai oi narkomaneis ,tote ela na me vreis!
    kai ego mpira pino...alkoolikos eimai?

    ta psixopatheis kai ta psixologika...gia pes mou esi...pou ta exeis dei pano ston cobain? etsi gia na katalavo!

    min les lekseis gia tis opoies den gnorizeis!

    kai teleytaio...eipa ego pouthena oti ipostirizo oti den aytoktonise?
    gia pes mou kai ayto...apla oloi kanoume ipotheseis(apo mesa mas)!
    opote den exo logo opos les na paramithiazo ton kosmo...

    apla pes oti den goustareis ta moutra tou cobain kai telos!
    ayto tha to dexto....giati ola osa les den metrane!


    twr
    27.09.2007, 16:39
    Ο κερτ είχε ψυχολογικά προβλήματα... Λέγεται μάλιστα ότι επειδή είχε απομονωθεί από τον περίγυρό του είχε δημιουργήσει έναν πλαστό φίλο (του οποίου το όνομα δε θυμάμαι) για να του λέει τον πόνο του...

    Δεν ξέρω και δε με νοιάζει καθόλου το πώς είναι οι ναρκομανείς!! Πάντως επιλογή τους είναι να πάρουν ναρκωτικά...

    Καλά, αυτό με την μπύρα δεν το συζητώ, τελείως κουλό...
    Τι θες να μας πεις όμως? Ότι δεν ήταν ναρκομανής?

    Τέλος, δε θα μου πεις τι θα πω και τι όχι!!