ελληνική μουσική
    530 online   ·  210.840 μέλη

    Kurt Cobain: Γιατί άφησε την ζωή τόσο μικρός και τι άφησε πίσω του???

    CARNIVORUS
    28.09.2007, 17:12
    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 24-09-2007 στις 21:39 έγραψε...

    Για πες μας λοιπόν ποιά είναι τα άτομα που ξέρουν τι τους γίνεται...
    Αυτοί που δεν μπορούν να δεχτούν ότι ο αγαπημένος τους cobain ήταν ναρκωμανής του κερατά (από 11 έπαιρνε μαριχουάνα, απ τα 19 του τρελές ποσότητες ηρωίνης), είχε έντονα ψυχολογικά προβλήματα και αυτοκτόνησε?
    Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουν?

    Αν δε θέλουν να το πιστέψουν δικαίωμα τους, μην παραμυθιάζουν όμως τον κόσμο!!


    Κάπου διάβασα ''άδικος ο θάνατός του''...
    Γιατί άδικος?
    Τον ανάγκασε κανείς να πάρει τις ουσίες που πήρε?
    Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι με το να λένε αδικοχαμένο τον κομπέιν γίνονται αισχροί?
    Κάποιοι καίγονται στις φλόγες, άλλοι σκοτώνονται σε τροχαία...
    Θα τους βάλουμε στο ίδιο τσουβάλι με τον ψυχοπαθή που αυτοκτόνησε?
    Έλεος δλδ!!!


    Κρίμα που κάτι τέτοια υποκείμενα σαν τον κομπέιν γίνονται είδωλα κάποιων ανθρώπων...πραγματικά κρίμα...








    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 27-09-2007 στις 16:39 έγραψε...

    Ο κερτ είχε ψυχολογικά προβλήματα... Λέγεται μάλιστα ότι επειδή είχε απομονωθεί από τον περίγυρό του είχε δημιουργήσει έναν πλαστό φίλο (του οποίου το όνομα δε θυμάμαι) για να του λέει τον πόνο του...

    Δεν ξέρω και δε με νοιάζει καθόλου το πώς είναι οι ναρκομανείς!! Πάντως επιλογή τους είναι να πάρουν ναρκωτικά...

    Καλά, αυτό με την μπύρα δεν το συζητώ, τελείως κουλό...
    Τι θες να μας πεις όμως? Ότι δεν ήταν ναρκομανής?

    Τέλος, δε θα μου πεις τι θα πω και τι όχι!!






    Φασιστοειδές από τα 17 σου...?! Πλάκα έχεις μικρέ, απόλυτε και απρόσωπε χρήστη twr... Προσπάθησε να είσαι ευγενικός όταν μπαίνεις σε μια συζήτηση ακόμα κι αν αυτά που λένε οι άλλοι σου φαίνονται μαλακίες.. Έστω κι αν νοιώθεις ασφάλεια λόγω της ανωνυμίας που παρέχει το Internet. Εσύ επέλεξες να μιλήσεις και να πεις την γνώμη σου, δεν σε ανάγκασαν οι συνθήκες. Άλλο να εκφέρεις γνώμη και άλλο να χαρακτηρίζεις, με βάση την αφελή άποψη που έχεις για τον κόσμο γενικά από ότι φαίνεται.

    Ναρκομανείς είναι, ήταν και θα είναι ένα μεγάλο μέρος του Star system της μουσικής βιομηχανίας οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συγκεκριμένα ο Kurdt εκτός από πρεζάκι ήταν και υποκείμενο και ψυχοπαθής… Πως κάνεις τον διαχωρισμό των ναρκομανών ψυχοπαθών και των ναρκομανών health-freaks καλλιτεχνών? Πλάκα έχεις.
    Ακούς εκεί φανταστικός φίλος και μαλακίες, μην μπερδεύεσαι με την ταινία του Gus Van Sant, δεν ήταν ούτε βιογραφία ούτε είχε ακριβείς περιγραφές της ζωής του ανθρώπου που βιάζεσαι να κατηγορήσεις.

    Την είπες την γνώμη σου. Σε παραπάνω από ένα post μάλιστα… Την διαβάσαμε... Τέλειωνε όμως με τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς για ένα άνθρωπο που δεν γνώριζες, δεν ασχολήθηκες σοβαρά με την μουσική του, και δεν έδωσες ποτέ την προσοχή που αξίζουν οι στίχοι του (και με βάση αυτούς έχουμε όλοι εμείς οι ηλίθιοι «κολλήσει» με ένα τέτοιο κοινωνικό σκουπίδι, ένα μηδενικό, ένα πρεζάκι…ένα… δεν έχω λόγια…).
    Λόγω της ηλικίας σου είναι λογικά όλα αυτά βέβαια αλλά και πάλι… μέχρι πότε περιμένεις να μην σε κράζουν επειδή ξέρουν ότι είσαι ακόμα ανώριμος και ημιμαθής… ασχολήσου με τους Maiden ρε αγόρι και άσε τους υπόλοιπους να ακούνε σκουπίδια…την περάσανε κι άλλοι την φάση σου.

    Η απλά γελοία και ανυποστήρικτη, άποψη σου “περί Cobain”, ειλικρινά δεν νομίζω να απασχολήσει κανέναν άλλο εκτός από εσένα. Εγώ απλά αγανάκτησα… 10' λεπτά απο την ζωή μου μου έφαγε το post και τίποτα παραπάνω.
    Θα ήθελα να σε έβλεπα μια φορά από κοντά, να φοράς το μπλουζάκι σου με την φάτσα του Eddie και να προσπαθείς να πείσεις για το ορθό της απόψεως σου, μικρέ μου γνώστη.



    «Μεγαλοφυής είναι αυτός που επιστρατεύει ένα απ’ αυτά τα συστατικά του κατά ιλιγγιώδη τρόπο, τρέφοντας το με τα υπόλοιπα…» Ουμπέρτο Εκο.
    ^
    ^
    Κάτι τέτοιο νοιώθω οτι υσχίει για τον Kim Thayil όταν ακούω το UltraMegaOK...

    Vaya-kou
    28.09.2007, 23:50
    Τα ιδια κ τα ιδια συνεχεια ρε παιδια εδω μεσα...Λογομαχει ο ενας με τον αλλον ξεροντας καταβαθως οτι κανεις δεν προκειται να αλλαξει αποψη παρ'αυτα!!! Οταν εχεις παρει καποιες αποφασεις κ υπαρχουν καποια Χ πραγματα που πιστευεις,κ 100 ατομα να σου λενε το αντιθετο,αν τα γουσταρεις (κ λαθος να ειναι) δεν τα ανερεις.Του εχουμε αλλαξει 10.000 ονοματα του ανθρωπου. Κ επειδη ουτε Πρεζακι λεγεται,ουτε Ψυχοπαθης κ τετοιοι χαρακτηρισμοι μονο αισχροι μπορουν να θεωρηθουν ας δειξουμε κ λιγο σεβασμο σ'αυτο το προσωπο. Κ να ξερεις twr (κ ο καθε twr) πως η μαχη με τα ναρκωτικα ειναι μεγαλη (ειτε τη νικησεις ειτε οχι). Λοιπον ο Cobain ειχε προσπαθησει αρκετες φορες να κανει αποτοξυνωση -αλλα αυτο μαλλον τα τρομερα sites σου δεν το αναφερουν πουθενα-. Τελοσπαντων,το να δαχτυλοδειχνεις το οτιδηποτε διαφορετικο απο εσενα (κ ποσο μαλλον εναν ταλαιπορημενο ανθρωπο,που δεν ξερεις κ ισως να μην μαθεις ποτε τι πονο τραβαει) ειναι κατι που ευχομαι να μην σου τυχει...γιατι πιστεψε με,θα νιωσεις πολυ πολυ ασχημα.Καλη τυχη λοιπον σε οσους στεκονται καμαρωτοι με τα δαχτυλα τους καρφωμενα στη μουρη του "ψυχοπαθη,κοκακια που καποια στιγμη θα αυτοκτονησει"...
    Elementality
    29.09.2007, 09:52
    Για μένα, ως δημιουργός αυτού του topic, με διακατέχει μια θλίψη η οποία πηγάζει απο τα μη βάσιμα επιχηρήματα και τους χαρακτηρισμούς κάποιων εδώ μέσα...
    Κάποια άτομα δεν ξέρουν και μιλούν... κάποια άλλα άτομα γνωρίζουν πολλά...
    Ο λογικός άνθρωπος ακολουθεί τις πραγματικότητες και τις αλήθειες, πράγμα που θα πει πως μια ζωή να κράζετε τον Kurdt αυτός απο την μια θα σας γράφει στα @@ εκεί που είναι (R.I.P),το ίδιο και εμείς και απο την άλλη εσείς θα νομίζετε πως ξέρετε ενώ δεν ξέρετε Χριστό (μιλάω για συγκεκριμένα άτομα εδω μέσα, ξέρουν ποιοί είναι...)!!! Λοιπόν γρήγορα να πάτε να δείτε κανα site σαν αυτά του twr... και να λύσετε τις απορίες σας...
    Α, και μία συμβουλή... "Μήν ακούτε καλλιτέχνες και μουσικούς οι οποίοι κάνουν ή κάναν χρήση ναρκωτικών διότι χαλάει το image που βγάζετε προς τα έξω..."!!! Αυτό που είπα υποτίθεται πως το λέω σε γνώστες της μουσικής αλλά απο ότι φαίνεται το λέω σε άτομα τα οπόια ασχολούνται με μουσικούς δημιουργούς και την ζωή τους και όχι με την ίδια την μουσική αλλιώς θα κρίναν τον καλλιτέχνη σαν πραγματικό καλλιτέχνη και όχι σαν άνθρωπο...
    Πραγματικά σας λυπάμαι...

    Elementality

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Elementality στις 29-09-2007 09:54 ]


    Billy1993Boy
    29.09.2007, 13:03
    Ότι και να λέγεται εδώ μέσα,ο Kurt υπήρξε ένα μεγάλο μέρος της μουσικής βιομηχανίας την εποχή των 90's.Έκανε πολλά πράγματα για το συγκεκριμένο είδος μουσικής που εκπροσοπούσε,χωρίς καμία αμφιβολία.Ούτε καν φανταζόταν ότι μετά το θανατό του, η φωνή και οι στίχοι του θα ακούγονται μέσα από ένα άσπρο κουτί, ονόματι iPod ή όπως αλλιώς λέγεται...



    επισυναπτόμενα: KurtCobainFace.jpg 
    twr
    29.09.2007, 13:13
    Παράθεση:

    Φασιστοειδές από τα 17 σου...?! Πλάκα έχεις μικρέ, απόλυτε και απρόσωπε χρήστη twr... Προσπάθησε να είσαι ευγενικός όταν μπαίνεις σε μια συζήτηση ακόμα κι αν αυτά που λένε οι άλλοι σου φαίνονται μαλακίες.. Έστω κι αν νοιώθεις ασφάλεια λόγω της ανωνυμίας που παρέχει το Internet. Εσύ επέλεξες να μιλήσεις και να πεις την γνώμη σου, δεν σε ανάγκασαν οι συνθήκες. Άλλο να εκφέρεις γνώμη και άλλο να χαρακτηρίζεις, με βάση την αφελή άποψη που έχεις για τον κόσμο γενικά από ότι φαίνεται.


    Επειδή φαίνεται ότι έχεις επιλεκτική μνήμη...

    Δες το πρώτο μου ποστ όπου λέω τη γνώμη μου και δες πώς αντιδρούν οι άλλοι!!
    Βλέπεις λοιπόν πώς αρχίζει το όλο θέμα? Και ποιοί είναι οι φασίστες?

    Εσύ όταν κάποιος σε βρίζει κάθεσαι και τον κοιτάς?


    Παράθεση:
    Ναρκομανείς είναι, ήταν και θα είναι ένα μεγάλο μέρος του Star system της μουσικής βιομηχανίας οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συγκεκριμένα ο Kurdt εκτός από πρεζάκι ήταν και υποκείμενο και ψυχοπαθής… Πως κάνεις τον διαχωρισμό των ναρκομανών ψυχοπαθών και των ναρκομανών health-freaks καλλιτεχνών? Πλάκα έχεις.


    Στα λόγια μου έρχεσαι και θα συμφωνήσω απόλυτα!
    Δε θα έλεγα ότι ναρκομανείς είναι ένα μεγάλο μέρος του star system, θα έλεγα ότι σχεδόν όλοι τους είναι ναρκομανείς, υπάρχουν μόνο λίγες εξαιρέσεις!

    Το θέμα όμως δεν είναι αυτό...
    Το θέμα είναι ότι κάποιο δεν παραδέχονται ότι α αγαπημένος τους Kurt ήταν ναρκομανής (βλ. elementality)...


    Παράθεση:
    Την είπες την γνώμη σου. Σε παραπάνω από ένα post μάλιστα… Την διαβάσαμε... Τέλειωνε όμως με τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς για ένα άνθρωπο που δεν γνώριζες, δεν ασχολήθηκες σοβαρά με την μουσική του, και δεν έδωσες ποτέ την προσοχή που αξίζουν οι στίχοι του (και με βάση αυτούς έχουμε όλοι εμείς οι ηλίθιοι «κολλήσει» με ένα τέτοιο κοινωνικό σκουπίδι, ένα μηδενικό, ένα πρεζάκι…ένα… δεν έχω λόγια…).
    Λόγω της ηλικίας σου είναι λογικά όλα αυτά βέβαια αλλά και πάλι… μέχρι πότε περιμένεις να μην σε κράζουν επειδή ξέρουν ότι είσαι ακόμα ανώριμος και ημιμαθής… ασχολήσου με τους Maiden ρε αγόρι και άσε τους υπόλοιπους να ακούνε σκουπίδια…την περάσανε κι άλλοι την φάση σου.


    Κοίτα, θα το πω για τελευταία φορά γιατί δε μ αρέσει να επαναλαμβάνομαι...
    Μ αρέσει η μουσική των νιρβάνα [χωρίς να έχουν προσφέρει και τπτ το ιδιαίτερο σε σχέση με άλλους (που τυγχαίνει κι αυτοί να ήταν ναρκομανείς)]!! Το κατάλαβες ή θα λες πάλι τα ίδια απ το επόμενο κι όλας ποστ?

    Τώρα το ποιός είναι ημιμαθής και το ποιός φαίνεται ανώριμα... άστο φίλε μου να το κρίνουν άλλοι!!


    Παράθεση:
    Η απλά γελοία και ανυποστήρικτη, άποψη σου “περί Cobain”, ειλικρινά δεν νομίζω να απασχολήσει κανέναν άλλο εκτός από εσένα.


    Άποψή σου!!... Αν κάποιος τα δει κάπως πιο αντικειμενικά τα πράγματα μπορεί εύκολα να καταλάβει το ποιός έχει δίκιο και ποιός όχι...






    -Sadahzinia-
    29.09.2007, 20:35
    ENOUGH IS ENOUGH!!!! εγω λεω να σταματησουν οι λογομαχιες...ελεος πια! ο καθενας εχει τη γνωμη του! ουφ.....κουραστηκα η γυναικα!!
    Elementality
    30.09.2007, 01:26
    Όποιος κουράζεται ή οργίζεται με αυτά που γράφονται, απλά δεν δίνει σημασία στο topic... Κανείς δεν αναγκάζεται να διαβάσει ή να απαντήσει στο topic...
    chorrer
    30.09.2007, 13:25
    .....Εμενα παντως αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το πως γινεται το συγκεκριμενο τοπικ να ειναι κοντα 2 βδομαδες τωρα στην πρωτη σελιδα, να εχει ξεφτιλιστει τελειως η συζητηση , να εχουν παραβει σχεδον ολοι οσοι γραφουν σε αυτο τους κανονισμους , οι βρισιες κι οι ειρωνειες να υπαρχουν σε καθε post ....και παρολα αυτα να μην εχει επεμβει καποιος mod ή admin ???

    ....Και βεβαια , παρολα αυτα σε αλλο τοπικ ετσι και τολμησει κανεις να πει την λεξη "μαλακας" (λες να φαω εγω το ban τωρα? ) , να τρωει ban σε χρονο dt !!!


    -Sadahzinia-
    30.09.2007, 14:54
    oντως εχεις απολυτο δικιο...και εγω εχω ακριβως την ιδια απορια...και παραδεχομαι οτι και εγω παρεκτραπηκα λιγο...
    Elementality
    30.09.2007, 16:52
    Όι περισσότεροι παρεκτραπήκαμε εδω μέσα διότι έχουμε όλοι διαφορετικές απόψεις...
    Αυτό είναι και καλό και κακό...
    Καλό γιατί όποιος δεν ξέρει και πολλά πάνω σε αυτό το θέμα, μαθαίνει περισσότερα...
    Αλλά και κακό γιατί ο καθένας δεν λέει απλά την άποψή του αλλά την επιβάλει κιόλας...
    Οι απόψεις οι οποίες προσπαθούν να επιβληθούν εδω μέσα ειναι σίγουρα λάνθασμένες διότι οι άνθρωποι που προσπαθούν να τις περάσουν εδω μέσα είναι άσχετοι (με την καλή έννοια) πάνω στο θέμα...
    Το μόνο που ζητάω απο τους αναγνώστες του topic αυτόυ είναι απόψεις και γνώμες που να στέκουν ωστε όλοι μας να μαθαίνουμε καινόυρια πράγματα χωρίς διαπληκτισμούς και φασαρίες...
    Δεν έχω την πρόθεση να μαλώσω με κανέναν όμως αν με προκαλέσει εξυπακούεται πως θα ανταποδώσω...
    Ευχαριστώ...

    Elementality

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Elementality στις 30-09-2007 16:57 ]


    zw
    30.09.2007, 18:03
    Paidia, to palikari o Elementality kala ta leei...
    Opws vlepete egw dn 3erw kai polla gia ton kurt, dn milao omws kai ka8omai kai ma8aino arketa pragmata...
    Isws pio polla apo ton twr o opoios to mono p 3erei na kanei einai na krinei toys alloys...
    Pisteyw pos aytoi pou 3eroun gia ayto to 8ema 8a milisoun liges fores kai ayta p 8a poun 8a meinoun...
    Etsi prepei na ginete se ka8e topic...
    spiroos
    30.09.2007, 21:37
    Παράθεση:

    Το μέλος chorrer στις 30-09-2007 στις 13:25 έγραψε...

    .....Εμενα παντως αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το πως γινεται το συγκεκριμενο τοπικ να ειναι κοντα 2 βδομαδες τωρα στην πρωτη σελιδα, να εχει ξεφτιλιστει τελειως η συζητηση , να εχουν παραβει σχεδον ολοι οσοι γραφουν σε αυτο τους κανονισμους , οι βρισιες κι οι ειρωνειες να υπαρχουν σε καθε post ....και παρολα αυτα να μην εχει επεμβει καποιος mod ή admin ???

    ....Και βεβαια , παρολα αυτα σε αλλο τοπικ ετσι και τολμησει κανεις να πει την λεξη "μαλακας" (λες να φαω εγω το ban τωρα? ) , να τρωει ban σε χρονο dt !!!





    Υπήρξε παρέμβαση πριν λίγες μέρες..Από η στιγμή όμως που κάποιοι δεν συμμορφώνονται και θέλουν αστυνόμους, θα υπάρξει άμεση επέμβαση και τιμωρία. Τέλος.
    Elementality
    01.10.2007, 14:18
    Το να sabotarete ένα πολύ καλό topic είναι δικαίωμά σας, όμως δεν είναι πάντα το σωστό...
    Σωστό ακόμα δεν είναι να ρίξουν οι συντονιστές ban είτε σε εμένα είτε σε άλλα μέλη εδώ μέσα τα οποία δεν συμφωνούν μαζί μου ή να κλειδώσετε το συγκεκριμένο θέμα...
    Σωστό είναι τα πάντα εδώ να λύνονται με λόγια και παρατηρήσεις και σε περίπτωση που ο άλλος κάνει το ίδιο εξεπήτιδες τότε θα πρέπει να χρησιμοποιείτε τέτοιες μεθόδους...
    Δεν θα σας υποδείξω πως θα κάνετε την δουλεία σας, απλά μια συμβουλή δίνω ως μέλος του site, απλά άνοιξα μια παρένθεση σε αυτό που είπε ο συντονιστής spiroos...
    Με λίγα λόγια εδώ μέσα είστε τα "αφεντικά" αλλά ας μην το παρατραβάμε το θέμα με απείλές...
    Ελπίζω και τα άλλα μέλη να συμφωνούν μαζί μου αν και με μερικούς απο αυτούς είχα διαπληκτηστεί...
    Ευχαριστώ...
    twr
    01.10.2007, 15:04
    Παράθεση:

    Το μέλος zw στις 30-09-2007 στις 18:03 έγραψε...

    Isws pio polla apo ton twr o opoios to mono p 3erei na kanei einai na krinei toys alloys...

    Ρε φίλε διάβασε και τις απαντήσεις των άλλων και ξαναπέστο αυτό...


    Τέλος, δεν ξανααπαντάω στο συγκεκριμένο τόπικ εκτός κι αν κάποιος προκαλέσει πάλι...!!!...
    CARNIVORUS
    01.10.2007, 16:42
    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 01-10-2007 στις 15:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος zw στις 30-09-2007 στις 18:03 έγραψε...

    Isws pio polla apo ton twr o opoios to mono p 3erei na kanei einai na krinei toys alloys...

    Ρε φίλε διάβασε και τις απαντήσεις των άλλων και ξαναπέστο αυτό...


    Τέλος, δεν ξανααπαντάω στο συγκεκριμένο τόπικ εκτός κι αν κάποιος προκαλέσει πάλι...!!!...









    ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ...! LOL
    spiroos
    01.10.2007, 19:57
    Παράθεση:

    Το μέλος Elementality στις 01-10-2007 στις 14:18 έγραψε...

    Το να sabotarete ένα πολύ καλό topic είναι δικαίωμά σας, όμως δεν είναι πάντα το σωστό...
    Σωστό ακόμα δεν είναι να ρίξουν οι συντονιστές ban είτε σε εμένα είτε σε άλλα μέλη εδώ μέσα τα οποία δεν συμφωνούν μαζί μου ή να κλειδώσετε το συγκεκριμένο θέμα...
    Σωστό είναι τα πάντα εδώ να λύνονται με λόγια και παρατηρήσεις και σε περίπτωση που ο άλλος κάνει το ίδιο εξεπήτιδες τότε θα πρέπει να χρησιμοποιείτε τέτοιες μεθόδους...
    Δεν θα σας υποδείξω πως θα κάνετε την δουλεία σας, απλά μια συμβουλή δίνω ως μέλος του site, απλά άνοιξα μια παρένθεση σε αυτό που είπε ο συντονιστής spiroos...
    Με λίγα λόγια εδώ μέσα είστε τα "αφεντικά" αλλά ας μην το παρατραβάμε το θέμα με απείλές...
    Ελπίζω και τα άλλα μέλη να συμφωνούν μαζί μου αν και με μερικούς απο αυτούς είχα διαπληκτηστεί...
    Ευχαριστώ...



    Διάβασε από την αρχή όλα τα μηνύματα που γράφτηκαν στο τόπικ αυτό και πες μου αν το ΄"παίζουμε" αφεντικά ή παραείμαστε χαλαροί.
    Elementality
    01.10.2007, 23:50
    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 01-10-2007 στις 19:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Elementality στις 01-10-2007 στις 14:18 έγραψε...

    Το να sabotarete ένα πολύ καλό topic είναι δικαίωμά σας, όμως δεν είναι πάντα το σωστό...
    Σωστό ακόμα δεν είναι να ρίξουν οι συντονιστές ban είτε σε εμένα είτε σε άλλα μέλη εδώ μέσα τα οποία δεν συμφωνούν μαζί μου ή να κλειδώσετε το συγκεκριμένο θέμα...
    Σωστό είναι τα πάντα εδώ να λύνονται με λόγια και παρατηρήσεις και σε περίπτωση που ο άλλος κάνει το ίδιο εξεπήτιδες τότε θα πρέπει να χρησιμοποιείτε τέτοιες μεθόδους...
    Δεν θα σας υποδείξω πως θα κάνετε την δουλεία σας, απλά μια συμβουλή δίνω ως μέλος του site, απλά άνοιξα μια παρένθεση σε αυτό που είπε ο συντονιστής spiroos...
    Με λίγα λόγια εδώ μέσα είστε τα "αφεντικά" αλλά ας μην το παρατραβάμε το θέμα με απείλές...
    Ελπίζω και τα άλλα μέλη να συμφωνούν μαζί μου αν και με μερικούς απο αυτούς είχα διαπληκτηστεί...
    Ευχαριστώ...



    Διάβασε από την αρχή όλα τα μηνύματα που γράφτηκαν στο τόπικ αυτό και πες μου αν το ΄"παίζουμε" αφεντικά ή παραείμαστε χαλαροί.

    null
    Δεν κατάλαβες...
    Δεν είπα αυτό...
    Ας είναι όποιος θέλει το αφεντικό...
    Δεν με νοιάζει...
    Εγώ μίλησα για την "απειλή που είπες"...
    Για τίποτα άλλο...
    Όλα λύνονται με τα λόγια...
    Morpheus91
    02.10.2007, 13:14
    Το sliver το έχετε ακούσει ???

    έχει κάποια κομμάτια μέσα που απορώ
    γιατί δεν τα έβαλε στους δίσκους του
    Για παράδειγμα ένα από αυτά μου αρέσει πάρα
    πολύ το ''old age" , που ήταν να μπει στο
    "Nevermind" αλλά τελικά δεν το έβαλλαν ...
    Elementality
    02.10.2007, 23:54
    Παράθεση:

    Το μέλος Morpheus91 στις 02-10-2007 στις 13:14 έγραψε...

    Το sliver το έχετε ακούσει ???

    έχει κάποια κομμάτια μέσα που απορώ
    γιατί δεν τα έβαλε στους δίσκους του
    Για παράδειγμα ένα από αυτά μου αρέσει πάρα
    πολύ το ''old age" , που ήταν να μπει στο
    "Nevermind" αλλά τελικά δεν το έβαλλαν ...


    Πολλά τραγούδια έχουν βγάλει οι Nirvana τα οποία δεν έχουν βγεί ποτέ προς τα έξω ή έστω σε ένα album...
    Όποιος θέλει σπάνιο υλικό των Nirvana ας κάνει add το παρακάτω mail στο msn: nikoskurt@hotmail.com ...
    Ο Νίκος έχει πολύ σπάνιο υλικό...
    Επικοινωνήστε μαζί του...
    L-Basil
    04.10.2007, 16:19
    Ouf....epitelous mporoume na asxolithoume kai me themata sxetika me ti mousiki...ton Nirvana (pou einai koryfaiotati ton koryfaiotaton)...An kai ola auta ta dithen "ntaksei more o Cobain itan ena axristo prezoni" itan polu ma polu spastika kai dyskola na ta diavazei kapoios pou thaumazei kai agapaei toso polu tous Nirvana kai eidika ton Kurt Cobain...Tora ithela na rotiso kati: Exo mia ixogRafisi tou Kurt apo ena kommati (o Kurt tragoudaei paizontas ki8ara-den paizei kaneis allos mazi tou) alla i foni tou Kurt einai poly diaforetiki...To vrika sto LimWire psaxnontas gia kommatia ton foo-fighters me ton titlo:Foo Fighters - Nirvana Cover (acoustic)...Alla thelo an to vrei kapoios i to exei idi na mou pei ton kanoniko titlo tou tragoudiou....