ελληνική μουσική
    706 online   ·  210.848 μέλη

    Amy Winehouse - το κόλλημα!!!

    sea_like_eyes
    10.05.2008, 17:05

     

    Ειδα μια συνέντευξη της . . . πραγματικη απολαυση !Ηταν λιγο γιουχου . . . (τι μας λες?) αλλα O.k !

    Ειπε πραγματα οπως '' δεν με νοιάζει η εικόνα μου . . . ζω με ένα jean Κι ενα t-shirt'' . . . και το κορυφαίο . . .

    ''δεν μπορω να καταλάβω αυτο το παιχνίδι εκατομμυρίων γύρω απο το όνομα μου . . . ειμαι μια κοπέλα που απλα τραγουδάει ''

    Τι λες τωωωωωωωωρααααααααα . . . respect !

     


    gioreta
    10.05.2008, 17:10

    Το χειροτερηταν αυτο....please watch


    -----------------
    Zήσε την κάθε στιγμή.....σαν να είναι η τελευταία της ζωής σου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gioreta στις 10-05-2008 17:10 ]


    rompa
    10.05.2008, 20:00

    {#emotions_dlg.blink} Έλεος ....


    rompa
    10.05.2008, 20:03

    Και ένα κομμάτι του Michael Jackson που θεωρώ ότι το σκότωσε ....

     

     


    sigur
    11.05.2008, 12:50

    στο βίντεο που έβαλε η φίλη gioreta, είναι ολοφάνερο οτι η Amy είναι αλλού, μόνο αυτή δεν διασκεδάζει στην σκηνή, έχει ξεφύγει δυστυχώς η κοπέλα. Κρίμα, κρίμα, νέο κορίτσι να έχει φτάσει σε τέτοια κατάσταση.Κρίμα γιατί έχει να δώσει στην μουσική , θεωρώ οτι έχει ενδιαφέρουσες Soul επιρροές  το κορίτσι, έχει ταλέντο και ιδιαίτερη φωνή...

    Περαστικά της....


    mi_me_oneireuteis
    11.05.2008, 13:06

    Τα κομμάτια της στο back to black είναι ένα κι ένα.Ειλικρινά η φωνή της μ'έκανε να τη λατρέψω.Εδώ και πολλές μέρες βλέπω βίντεο στο ιντερνετ και άλλα σχόλια και δημοσιεύσεις και έχω στενοχωρηθέι πάρα πολύ.Είναι πολύ άσχημο για μια τόσο ταλαντούχα και ξεχωριστή καλλιτέχνιδα να καταστρέφει έτσι τον εαυτό της.Έχει χάσει τον έλεγχο εντελώς.ήξερα πως κάνει χρήση αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό.Τι να πω...Κριμα!


    Debauchee
    11.05.2008, 13:23

    ξεκολλατε με τα κλαψιαρικα και τα πατερναλικα σας

    οτι θελει να κανει η κοπελα και σας γραφει εκει που δε πιανει μελανι

    αυτα τα αχ τι κριμα κτλ τα ακουω βερεσε ουτε αδερφη σας ειναι ουτε κορη σας

     


    mi_me_oneireuteis
    11.05.2008, 13:55

    εσένα δε σ'ενοχλεί δηλαδή το θέαμα αυτό πάνω στη σκηνή που δεν μπορεί να αρθρώσει λέξη.

    Δε λέω δικαίωμά της είναι να κάνει ό,τι θέλει αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν μπορώ να πω τη γνώμη μου γι'αυτό που βλέπω.

    Δεν είναι και ό,τι πιο ωραίο να 'σαι από κάτω να περιμένεις να δεις τον άνθρωπο που θαυμάζεις και υποστηρίζεις και να βγαίνει σ'αυτά τα χάλια.Δεν απογοητεύεσαι;

    Δεν το θεωρώ και μεγάλη μαγκιά το να γράφεις αυτούς που σε ανέβασαν ως εκεί,τον κόσμο που σε υποστηρίζει,όπως λες.Αν και δεν την κόβω απ'τα άτομα που τη νοιάζουν όλα αυτά.Γράφει και τραγουδάει για την πάρτη της,από εσωτερική ανάγκη.

    Διάβαζα ένα άρθρο πριν και απ'ότι κατάλαβα φταίει και ο άντρας της για την κατάστασή της, που έχει πέσει στα σκληρά δλδ.


    -----------------
    Να κοιτάς είναι να βάζεις χρώμα....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mi_me_oneireuteis στις 11-05-2008 13:57 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mi_me_oneireuteis στις 11-05-2008 13:58 ]


    Debauchee
    11.05.2008, 14:29

    βασικα να σου πω την αληθεια εμενα μου αρεσουν τα decadence ατομα

    η μουσικη και γενικοτερα η τεχνη βγαινει μεσα απο συναισθηματα και βιωματα

    και αποδεδειγμενα οσο πιο "τελειωμενος" ειναι καποιος τοσο καλυτερα πραγματα βγαζει

    και σιγουρα το προτιμω απο το να ειναι καποιος στην βιλα του στο Μαλιμπου με τα 120 αμαξια τους υπηρετες και να λεει

    "ωπ Μαιος ειναι εχω συμβολαιο ας γραψω μια παπαρια να το δωσω στην εταιρεια να το πασαρει και αυτη στα ζωα τους φαν μου..-μηπως να μη γραψω καν?αυτοι τετοια ζωα που ειναι και ρεψιματα να ηχογραφησω θα το αγορασουν"

     


    mi_me_oneireuteis
    11.05.2008, 14:51

    ναι δεν αντιλέγω,οι μεγάλοι και αληθινοί καλλιτέχνες έχουν μεγάλα πάθη!Αλλά θεωρώ και πως σε μια πιο sober κατάσταση αν έχουν το ταλέντο θα βγει αυτό που έχουν να δώσουν.

    + Σίγουρα ούτε εγώ προτιμώ όσους παίρνουν τρελά λεφτά και απλά αρκούνται σε ευκαιριακές επιτυχίες. Αν νοιάζεσαι πραγματικά για το τι θα προσφέρεις πρώτα στην τέχνη και μετά στον κόσμο δεν το βλέπεις έτσι.Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι όλοι αυτοί οι πλούσιοι και καταξιωμένοι έχουν την ίδια νοοτροπία.Αυτή η διαφορά είναι εμφανής στον κόσμο και ξεχωρίζει όσους θα μείνουν απ'αυτούς που θα ξεχαστούν.


    -----------------
    Να κοιτάς είναι να βάζεις χρώμα....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mi_me_oneireuteis στις 11-05-2008 14:53 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mi_me_oneireuteis στις 01-06-2008 15:56 ]


    gioreta
    11.05.2008, 16:07

    Παιδια...η γυναικα ειναι φωναρα.....αυτο που ειπε ο debauchee(περι βιλες Μαλιμπου)τα ειπε και ο sea_like_eyes!!!!Δεν ειναι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια καλλιτεχνης....Δεν της αξιζει βεβαια....αλλα τι να κανουμε(σε αυτο συμφωνω και με τον Debauchee και με την mi_me_onireuteis)Αυτη ειναι και σε οποιον αρεσει...αξιζει να αφιερωσετε 10'


    sophi05
    12.05.2008, 10:23

    M'αρεσει απιστευτα το back to black,αλλα απο κει και μερα..δε με τρελαινει ιδιαιτερα!!εχει παντως ενδιαφερουσα φωνη!!{#emotions_dlg.beer}


    rompa
    15.05.2008, 11:54

    O Pete Doherty και η Amy Winehouse θα κυκλοφορήσουν το ντουέτο που ηχογραφούν παρέα μέσα στο καλοκαίρι





    επισυναπτόμενα: Winehouse-Doherty.jpg 
    oulion
    15.05.2008, 17:53

    Καλα...Τα σπαει η κοπελα!!!!!!!!

    Ειναι απιστευτη!Ως τραγουδιστρια εννοω...

    Δε μ'ενδιαφερει τι κανει στη ζωη της!


    Stroumfita456
    15.05.2008, 20:02

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 10-05-2008 στις 20:03 έγραψε...

    Και ένα κομμάτι του Michael Jackson που θεωρώ ότι το σκότωσε ....

     

     



    οχι μονο το σκοτωσε...


    musicathy
    17.05.2008, 13:34

    Εγώ βασικά ούτε τέτοιου είδους μουσική ακούω ούτε έχω αγοράσει δίσκους της ούτε έχω αγοράσει δίσκους της, ούτε θέλω να ξέρω τι κάνει στην προσωπική της ζωή...Πρόβλημά της...Αυτό που ξέρω είναι ότι εδώ και καιρό άκουγα τραγούδια της στο ραδιόφωνο και προσπαθούσα να μάθω ποια τραγουδίστρια είναι.Αυτό που έχω να πω είναι ότι είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ φωνή...Μπράβο της, είναι από τις ομορφότερες χροιές που έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό και και θυμίζει κάτι από παλιότερες δεκαετίες...


    rompa
    20.06.2008, 00:18

    Στο νοσοκομείο η Amy Winehouse μετά από ξαφνική κατάρρευση.

     

    Η Amy Winehouse οδηγήθηκε στο νοσοκομείο όταν λυποθύμισε ξαφνικά στο σπίτι της στο Λονδίνο. Άτομο του κύκλου της δήλωσε πως είναι πολύ καλύτερα, όμως χρειάστηκε να μείνει μέσα ένα βράδυ προκειμένου να κάνει εξετάσεις.


    Stroumfita456
    20.06.2008, 20:23

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 20-06-2008 στις 00:18 έγραψε...

    Στο νοσοκομείο η Amy Winehouse μετά από ξαφνική κατάρρευση.

     

    Η Amy Winehouse οδηγήθηκε στο νοσοκομείο όταν λυποθύμισε ξαφνικά στο σπίτι της στο Λονδίνο. Άτομο του κύκλου της δήλωσε πως είναι πολύ καλύτερα, όμως χρειάστηκε να μείνει μέσα ένα βράδυ προκειμένου να κάνει εξετάσεις.



    μα καλα τι θα γινει με αυτο το κοριτσι???


    sitzoune81
    21.06.2008, 02:53

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 15-05-2008 στις 11:54 έγραψε...

    O Pete Doherty και η Amy Winehouse θα κυκλοφορήσουν το ντουέτο που ηχογραφούν παρέα μέσα στο καλοκαίρι





    Κυλισε ο ντέντζερης και βρηκε το καπακι................. τραγικο.......
    Pete, τραβα κι επανενωσε τους Libertines, να μας πορωσεις, γιατι δεν σε βλεπω καλα......
    κι η κατρακυλα τελειωμο δεν εχει.....

    thaliey
    21.06.2008, 08:23

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 10-05-2008 στις 17:05 έγραψε...

     

    Ειδα μια συνέντευξη της . . . πραγματικη απολαυση !Ηταν λιγο γιουχου . . . (τι μας λες?) αλλα O.k !

    Ειπε πραγματα οπως '' δεν με νοιάζει η εικόνα μου . . . ζω με ένα jean Κι ενα t-shirt'' . . . και το κορυφαίο . . .

    ''δεν μπορω να καταλάβω αυτο το παιχνίδι εκατομμυρίων γύρω απο το όνομα μου . . . ειμαι μια κοπέλα που απλα τραγουδάει ''

    Τι λες τωωωωωωωωρααααααααα . . . respect !

     



    {#emotions_dlg.rockon}