ελληνική μουσική
    671 online   ·  210.833 μέλη

    Amy Winehouse - το κόλλημα!!!

    Debauchee
    21.06.2008, 14:01

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 21-06-2008 στις 02:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 15-05-2008 στις 11:54 έγραψε...

    O Pete Doherty και η Amy Winehouse θα κυκλοφορήσουν το ντουέτο που ηχογραφούν παρέα μέσα στο καλοκαίρι

     




    Κυλισε ο ντέντζερης και βρηκε το καπακι................. τραγικο.......
    Pete, τραβα κι επανενωσε τους Libertines, να μας πορωσεις, γιατι δεν σε βλεπω καλα......
    κι η κατρακυλα τελειωμο δεν εχει.....



    pete τραβα ψοφα γιατι σε βαρεθηκα πια.

    απο το 2003 η ιδια ιστορια..


    sitzoune81
    21.06.2008, 14:28

    δεν εχεις αδικο Debauchee...... τα ιδια και τα ιδια και ουσια καμια!


    PashalinaMakia
    21.06.2008, 14:32

    Θα διαφωνήσω εκεί που λέτε οτι τα μαστούρια είναι καλύτεροι καλλιτέχνες αφού βγάζουν καλύτερα συναισθήματα και βιώματα.Αυτό έχει σχέση με το πόσο κλειστός είσαι σαν χαρακτήρας.Και εννοείται οτι η χρήση σε βγάζει εκτός εαυτού.

    Η κοπελιά έχει τέλεια φωνή.Κόλλημα δεν έχω φάει,αλλά γουστάρω να ακούω τραγούδια της.

    Η προσωπική της ζωή και η εξάρτησή της με τα ναρκωτικά δεν με αφήνουν αδιάφορη παντελώς για έναν και μόνο λόγο...

    Υπάρχουν πιτσιρικάκια που ακούνε όλη αυτήν την εξέλιξη στην καριέρα της και στη ζωή της που γίνεται παράλληλα κι επικραττεί ένα είδος σύγχυσης στο μυαλό τους.Ας μην ξεχνάμε πως στις μέρες μας τα παιδιά είναι πιο ενημερωμένα απ'ότι οι μεγάλοι.

    Αυτό που ώρες ώρες με προβληματίζει είναι πως πλέον η Τέχνη(συμπεριλαμβανομένου εννοείται και της Μουσικής) δεν έχει τον ρόλο που είχε παλιά.Δηλαδή , δεν αφυπνίζει πλέον το κάθε άτομο τόσο πολιτικά όσο και ατομικά.

    Η Τέχνη , για να είσαι κουλτούρα και καλός , συνυφάζεται πλέον με τις καταχρήσεις και τα πολλά πάθη.

    Κάτω μια φωτό που βρήκα προχτές γιατί τόσο καιρό δεν ήξερα κάν πώς είναι αυτή η φωνάρα και την είδα για πρώτη φορά έτσι...

    Υ.γ.:Τρελλό παιδί ο Blake Fielder.....Αναρωτιέμαι τι βρίσκουν στα ναρκωτικά...

    Photo2Box.com - Free Multiple Image Hosting


    Debauchee
    21.06.2008, 15:23

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 21-06-2008 στις 14:32 έγραψε...

    Θα διαφωνήσω εκεί που λέτε οτι τα μαστούρια είναι καλύτεροι καλλιτέχνες αφού βγάζουν καλύτερα συναισθήματα και βιώματα.Αυτό έχει σχέση με το πόσο κλειστός είσαι σαν χαρακτήρας.Και εννοείται οτι η χρήση σε βγάζει εκτός εαυτού.

    Η κοπελιά έχει τέλεια φωνή.Κόλλημα δεν έχω φάει,αλλά γουστάρω να ακούω τραγούδια της.

    Η προσωπική της ζωή και η εξάρτησή της με τα ναρκωτικά δεν με αφήνουν αδιάφορη παντελώς για έναν και μόνο λόγο...

    Υπάρχουν πιτσιρικάκια που ακούνε όλη αυτήν την εξέλιξη στην καριέρα της και στη ζωή της που γίνεται παράλληλα κι επικραττεί ένα είδος σύγχυσης στο μυαλό τους.Ας μην ξεχνάμε πως στις μέρες μας τα παιδιά είναι πιο ενημερωμένα απ'ότι οι μεγάλοι.

    Αυτό που ώρες ώρες με προβληματίζει είναι πως πλέον η Τέχνη(συμπεριλαμβανομένου εννοείται και της Μουσικής) δεν έχει τον ρόλο που είχε παλιά.Δηλαδή , δεν αφυπνίζει πλέον το κάθε άτομο τόσο πολιτικά όσο και ατομικά.

    Η Τέχνη , για να είσαι κουλτούρα και καλός , συνυφάζεται πλέον με τις καταχρήσεις και τα πολλά πάθη.

    Κάτω μια φωτό που βρήκα προχτές γιατί τόσο καιρό δεν ήξερα κάν πώς είναι αυτή η φωνάρα και την είδα για πρώτη φορά έτσι...

    Υ.γ.:Τρελλό παιδί ο Blake Fielder.....Αναρωτιέμαι τι βρίσκουν στα ναρκωτικά...

    Photo2Box.com - Free Multiple Image Hosting



    αυτο ειναι βασικα το καιδι ο PETE!!!


    PashalinaMakia
    21.06.2008, 16:12

    Το ξέρω ποιός είναι!!Εγώ για τον γκόμενό της είπα!


    xristos_rock
    24.06.2008, 12:48

    H γιατροί αποφάνθηκαν τελικά πως η Amy Winehouse, που από την περασμένη εβδομάδα νοσηλεύεται, υποφέρει από πνευμονικό εμφύσημα. Αν και σε αρχικό στάδιο, την έχουν προειδοποιήσει πως αν δεν κόψει άμεσα το κάπνισμα και τα ναρκωτικά, σύντομα θα παλεύει για να πάρει αναπνοή ή θα πεθάνει.

    Ο πατέρας της Winehouse καταδίκασε τις παρέες της κόρης του, και συγκεκριμένα τον Pete Doherty, για την κακή επιρροή που ασκούν επάνω της. "Τι ελπίδες μπορεί να έχει όταν όλοι όσοι την περιβάλλουν παίρνουν ναρκωτικά;" είπε απογοητευμένος.

     

    avopolis.gr


    PashalinaMakia
    24.06.2008, 14:12

    Βρήκα αυτό το βίντεο εχτές...

    ΕΛΕΟΣ.....


    Stroumfita456
    24.06.2008, 14:20

    Καλα ε..δεν παλευεται η κοπελα κθλ..{#emotions_dlg.huh}


    gioreta
    24.06.2008, 14:21

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 24-06-2008 στις 12:48 έγραψε...

    Ο πατέρας της Winehouse καταδίκασε τις παρέες της κόρης του, και συγκεκριμένα τον Pete Doherty, για την κακή επιρροή που ασκούν επάνω της. "Τι ελπίδες μπορεί να έχει όταν όλοι όσοι την περιβάλλουν παίρνουν ναρκωτικά;" είπε απογοητευμένος.

     avopolis.gr


    Ok,...τι να σου πει και ο πατερας...δεν ειναι και κανενα 3χρονο για να την κυνηγανε


    athinouki
    24.07.2008, 16:09

    είναι θαύμα που μπορεί και τραγουδάει ακόμη ούσα σε κέντρο αποτοξίνωσης και με νευρική ανορεξία.....

    Πάντως έλειπε μια τέτοια Soul φωνή από την σημερινά δισκογραφία


    rWmS
    24.07.2008, 17:08

    This is the dawn of a new mouse life! {#emotions_dlg.happycrazy} Τι λεει ο τυπος ?

    Ρεεεεε..... φωναξτε την WWF

     


    rompa
    20.09.2008, 14:22

    Στα πλαίσια του εορτασμού της 30ης επετείου της Lego κατασκευάστηκε και το παρακάτω.. Ναι είναι η Amy !!





    επισυναπτόμενα: amylego.jpg 
    inkve
    20.09.2008, 16:43

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 20-09-2008 στις 14:22 έγραψε...

    Στα πλαίσια του εορτασμού της 30ης επετείου της Lego κατασκευάστηκε και το παρακάτω.. Ναι είναι η Amy !!





    {#emotions_dlg.lol}αχαχαχαχχααχαχχααχαχχαχ{#emotions_dlg.lol}

    kamelia8
    21.09.2008, 20:59

    Δε μ' αρέσει... Ούτε τα τραγούδια της, ούτε η ίδια... {#emotions_dlg.thumbdown}


    nowaveband
    22.09.2008, 14:30

     

    εδώ το σκοτώνει πάντως το τραγούδι.....η άλλη η κοπέλια το τραγουδάει έξοχα....Θα βάλω τγία......{#emotions_dlg.laugh}


    rompa
    22.09.2008, 14:53
    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 22-09-2008 στις 14:30 έγραψε...

     

    εδώ το σκοτώνει πάντως το τραγούδι.....η άλλη η κοπέλια το τραγουδάει έξοχα....Θα βάλω τγία......{#emotions_dlg.laugh}



    Ακριβώς αυτό το βιντεάκι είχα καταχωρήσει και εγώ ... Όταν το άκουσα δεν πίστευα στ' αυτιά μου .. Νόμιζα ότι η άλλη θα της τραβήξει καμμιά κλωτσιά ή θα την πιάσει από το λαιμό . Το "σκοτώνει" είναι λίγο . O Michael σπυριά θα έβγαλε ...
    rompa
    15.12.2009, 13:02

    Η ταραγμένη ντίβα της Soul προσπαθεί να μαζέψει τα κομμάτια της από ένα επώδυνο διαζύγιο και ένα ακόμη πιο επώδυνο θρίλερ με ναρκωτικά και αλκοόλ. Στην προσπάθειά της να αναπληρώσει το χαμένο χρόνο, το ρίχνει στην αεροβική και την υγιεινή διατροφή, ιδρύει δική της δισκογραφική εταιρεία, ενώ παράλληλα αστειεύεται ότι το επόμενο πολυαναμενόμενο άλμπουμ της πιθανώς να τιτλοφορείται Back to Crack! Για να βρούμε την άκρη του νήματος φτάσαμε μέχρι το Λονδίνο και μιλήσαμε με την Amy Winehouse για όλα όσα την απασχόλησαν αλλά και για τα σχέδιά της για το μέλλον.

    «Το παν είναι η αγάπη. Αρκεί να ψάξεις μέσα σου και θα τη βρεις. Πιστεύω πως, προσωπικά, τη βρήκα. Ιδίως την αγάπη για τον εαυτό μου». Για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας, μετά το "Back to Black" βλέπαμε όλοι τα προαναγγελθέντα σημάδια μιας ανεπίστρεπτης πτώσης που θα την τοποθετούσε στο πάνθεον των διάσημων θανάτων: Janis Joplin, Ian Curtis, Kurt Cobain… «Όχι, δεν ήθελα να βάλω το όνομά μου στη λίστα. Ή μπορεί και να ήθελα, δεν ξέρω. Πάντως δεν το θέλω πια», λέει με σιγουριά στο Sonik. «Μέχρι και γυμναστική ξεκίνησα. Με εκτονώνει, με κάνει να ξεφεύγω. Είναι ακριβώς ό,τι χρειάζομαι για να γεμίσω μπαταρίες. Βρήκα επιτέλους έναν υγιή εθισμό!».

    Όπως είπαμε και χθες, η Amy εξήγησε ότι η νέα της δουλειά είναι κοντά στο Back to Black, αλλά έχει και άλλα πλέον στοιχεία -μάλιστα έκανε αναφορά στη Ska. Συμπλήρωσε επίσης: «Λατρεύω τα 60s Motown και την 2Tone, τώρα τελευταία ακούω πολύ Shangri-La’s και Martha Reeves, ίσως να έχω επηρεαστεί και από κει…» «Έχουμε κάνει κάποιες ηχογραφήσεις, τις οποίες μπορεί και να αλλάξουμε στην πορεία, αλλά θα διατηρηθεί η βάση του Back to Black. Μπορεί να το ονομάσω Back To Crack», είπε στη Μάρω Αγγελοπούλου, γελώντας...

     

    avopolis