ελληνική μουσική
    793 online   ·  210.850 μέλη
    fantasma
    15.06.2007, 12:54
    ..με αφορμή τη χθεσινή του εμφάνιση με τους b-movie στο πεδίο του άρεως..
    και με την αφορμή ότι με το λίγο που έψαξα δε βρήκα κανα topic στο forum...
    ανοίγω αυτο εδώ... (αν λανθάνω απλά sorry..)
    sea_like_eyes
    15.06.2007, 13:56
    ακουσα δυο τρια κομματακια με αφορμή το post σου...αλλα...χμμμ...δεν μου λεει κατι!
    αν θελετε γραψτε κανενα καλο(κατα την γνωμη σας)τραγουδι να το ψαξω περισσοτερο...
    busted
    15.06.2007, 14:31
    Ενα εχω να πω: Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!!!
    Εγω προσωπικα πωρωθηκα!!

    Playlist

    Άλλη μια μέρα
    Η μικρή μας πολιτεία
    Όσο μικραίνω
    Δεν είμαι από δω
    Ζεστός αέρας
    Αφού λοιπόν ξεχάστηκα
    Στοιχειωμένο Σπίτι
    Τώρα Αρχίζω και θυμάμαι
    Αερικό
    Καράβι
    Ένα Παράξενο Τραγούδι

    Encore

    Θεριστές
    Δεν Έχει Τέλος
    lianameladaki
    15.06.2007, 15:29
    ενα τραγουδι του λεγεται ''σπασμενη πολυθρονα''?σωστα? ειναι απ τα αγαπημενα μου...
    busted
    15.06.2007, 17:09
    Αυτο το τραγουδι ειναι στον πρωτο του προσωπικο δισκο του που λεγεται "Αφου λοιπον ξεχάστηκα..." , το 2005 ειχε κυκλοφορησει. Ειναι ολοκληρος πολυ ωραιος δισκος !!

    Κανενας αλλος δεν πηγε στο Πεδιον του Αρεως χτες;; Κανενα σχολιο; Εντυπωσεις;
    fantasma
    15.06.2007, 21:42
    Παράθεση:

    Το μέλος busted στις 15-06-2007 στις 17:09 έγραψε...

    Αυτο το τραγουδι ειναι στον πρωτο του προσωπικο δισκο του που λεγεται "Αφου λοιπον ξεχάστηκα..." , το 2005 ειχε κυκλοφορησει. Ειναι ολοκληρος πολυ ωραιος δισκος !!

    Κανενας αλλος δεν πηγε στο Πεδιον του Αρεως χτες;; Κανενα σχολιο; Εντυπωσεις;



    που ησουν ωρεεε???? γιατι πατησα κανα δυο τρεις χιλιαδες φορες κατι παλικαρια που ηταν πισω μου... απο τη πωρωση,.... δε πιστευω να ησουν εσυυ,,,,,....
    χαχαχααααα

    ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....... τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο


    busted
    16.06.2007, 00:20
    Παράθεση:

    Το μέλος fantasma στις 15-06-2007 στις 21:42 έγραψε...

    που ησουν ωρεεε???? γιατι πατησα κανα δυο τρεις χιλιαδες φορες κατι παλικαρια που ηταν πισω μου... απο τη πωρωση,.... δε πιστευω να ησουν εσυυ,,,,,....
    χαχαχααααα




    Δεν ξερω μπορει και να ημουν εγω!! Γιατι κ εγω το ιδιο επαθα... Μονο που δεν με εβρισαν οι ανθρωποι...

    Και παρεπιπτοντως μπραβο που ανοιξες αυτο το τοπικ !
    Χρειαζοταν κατα τη γνωμη μου...

    Bird of pray...flying high...in the summer sky !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : busted στις 16-06-2007 00:21 ]


    movflower
    16.06.2007, 01:54
    Κασπερούλη, πολύ ωραίο θέμα!

    Αν και μου άρεσαν-αρέσουν πολύ τα Ξύλινα Σπαθιά, ίσως να ήταν καιρός για τον Παυλίδη η σόλο καριέρα. Και νομίζω τα πηγαίνει περίφημα.
    Αλλά όσο να 'ναι, ακόμα τα τραγούδια του θυμίζουν πολύ τα παλιά του συγκροτήματος.
    Fevgati
    16.06.2007, 10:21
    Όταν θα κατέβαινε Κύπρο ο Παυλίδης με τους B-Movies Κύπρο, είχα ανοίξει topic αλλά μόνο μια κοπελιά μπήκε στον "κόπο" ν' ασχοληθεί.
    Περιττό να σας πω ότι κάτω, έπρεπε να διευκρινήσω ότι πρόκειται για τον Παυλίδη από τα Ξύλινα Σπαθιά. Τα ραδιόφωνα εδώ δεν είχαν κανένα από τους δύο προσωπικούς του δίσκους και η εταιρεία που τον κατέβαζε έκανε ένα μαραθώνιο υπενθύμισης του ποιοσ είναι ο Παυλίδης.
    Εννοείται ότι πήγα στη συναυλία. Αμαρτία εξομολογημένη, πολύς κόσμος δεν υπήρχε. Αλλά, το live που είδα εκείνο το βράδυ είναι ένα από τα πιο απίστευτα live που είδα ever. Δηλαδή ο άνθρωπος είναι φοβερός. Και οι B-Movies δηλαδή, ο ένας καλύτερος από τον άλλο. Ήταν όλοι εκπληκτικοί.
    Εύχομαι, να γίνει κάπως κάτι και να ξανακατέβει. Έτσι κι αλλιώς, είχα ακούσει γενικά τα καλύτερα από πολύ κόσμο οπότε, αισιοδοξώ ότι την επόμενη φορά θα πάει καλύτερα από προσέλευση κόσμου.

    Και για το τέλος... ο Παυλίδης για μένα υπήρξε και είναι ακόμα... ποιητής!
    movflower
    16.06.2007, 10:52
    Παράθεση:

    Το μέλος Fevgati στις 16-06-2007 στις 10:21 έγραψε...

    Όταν θα κατέβαινε Κύπρο ο Παυλίδης με τους B-Movies Κύπρο, είχα ανοίξει topic αλλά μόνο μια κοπελιά μπήκε στον "κόπο" ν' ασχοληθεί.
    Περιττό να σας πω ότι κάτω, έπρεπε να διευκρινήσω ότι πρόκειται για τον Παυλίδη από τα Ξύλινα Σπαθιά. Τα ραδιόφωνα εδώ δεν είχαν κανένα από τους δύο προσωπικούς του δίσκους και η εταιρεία που τον κατέβαζε έκανε ένα μαραθώνιο υπενθύμισης του ποιοσ είναι ο Παυλίδης.
    Εννοείται ότι πήγα στη συναυλία. Αμαρτία εξομολογημένη, πολύς κόσμος δεν υπήρχε. Αλλά, το live που είδα εκείνο το βράδυ είναι ένα από τα πιο απίστευτα live που είδα ever. Δηλαδή ο άνθρωπος είναι φοβερός. Και οι B-Movies δηλαδή, ο ένας καλύτερος από τον άλλο. Ήταν όλοι εκπληκτικοί.
    Εύχομαι, να γίνει κάπως κάτι και να ξανακατέβει. Έτσι κι αλλιώς, είχα ακούσει γενικά τα καλύτερα από πολύ κόσμο οπότε, αισιοδοξώ ότι την επόμενη φορά θα πάει καλύτερα από προσέλευση κόσμου.

    Και για το τέλος... ο Παυλίδης για μένα υπήρξε και είναι ακόμα... ποιητής!



    Νομίζω εγώ σου είχα απαντήσει, αλλά δεν ήμουν Κύπρο όταν ήταν η συναυλία.
    Από τους Κυπριακούς ραδιοφωνικούς σταθμούς δεν περιμένω τίποτα πια. Απολύτως τίποτα. Παίζουν τα ίδια και τα ίδια, τα δημοφιλή τραγούδια της μάζας. Απογοήτευση. Σκέτη Απογοήτευση.
    busted
    16.06.2007, 11:34
    Το τοπικ αυτο που λες fevgati δεν το ειχα δει καθολου...
    Αν το ειχα δει δεν υπηρχε περιπτωση να μην ειχα γραψει...
    Οσο για τη συναυλια στην Κυπρο απο το forum εμαθα οτι
    μονο 3 ατομα ηταν αυτα που χορευαν σαν τρελοι και ηταν
    ακριβως μπροστα απο τη σκηνη... Οι υπολοιποι κοιταζαν λες
    και ειχαν παει σινεμα... Αληθεια ηταν αυτο;;

    Εδω περιμενουμε και σχολια απο ολους για τον Παυλιδη!!
    Εγω τουλαχιστον θελω να μαθω τι λενε και οι υπολοιποι γι αυτον!!



    Bird of pray...flying high...in the summer sky !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : busted στις 16-06-2007 23:03 ]


    busted
    18.06.2007, 16:56
    Την Παρασκευή 6 Ιουλίου ο Παύλος Παυλίδης & οι Β-Movies θα εμφανιστου στα πλαισια του Gagarin Open Air Festival στο γηπεδο Baseball του Ελληνικου. Μαζι του θα εμφανιστουν και αλλοι καλλιτεχνες της ελληνικης rock σκηνης.

    Επισης, ενα καινουριο video clip του Παυλου Παυλιδη ειναι υποψηφιο ως καλυτερο ροκ στα MAD video music awards. Οποιος θελει τον ψηφιζει εδω:
    http://www.videomusicawards.gr/2007/?folder=vote&page=main&PHPSESSID=d568c7e4adae3662731d87b5856a2e86

    movflower
    18.06.2007, 20:39
    Παράθεση:

    Το μέλος busted στις 18-06-2007 στις 16:56 έγραψε...

    Την Παρασκευή 6 Ιουλίου ο Παύλος Παυλίδης & οι Β-Movies θα εμφανιστου στα πλαισια του Gagarin Open Air Festival στο γηπεδο Baseball του Ελληνικου. Μαζι του θα εμφανιστουν και αλλοι καλλιτεχνες της ελληνικης rock σκηνης.

    Επισης, ενα καινουριο video clip του Παυλου Παυλιδη ειναι υποψηφιο ως καλυτερο ροκ στα MAD video music awards. Οποιος θελει τον ψηφιζει εδω:
    http://www.videomusicawards.gr/2007/?folder=vote&page=main&PHPSESSID=d568c7e4adae3662731d87b5856a2e86




    Μπορείς να το ανεβάσεις και στα βίντεος του ΜΗ!

    Fevgati
    19.06.2007, 01:19
    Busted, δε νομίζω να ισχύει αυτό για τα τρία άτομα. Εγώ είδα ότι ο κόσμος (όσος είχα πάει) περνούσε πολύ καλά. Η αλήθεια είναι ότι έκοψα κάποια άτομα να κοιτάζουν απλά και μόνο αλλά ήταν εκείνη η ματιά του "τι έρχεται άραγε μετά"?

    Θεωρώ ότι ένας καλλιτέχνης που γουστάρει να βρίσκεται στη σκηνή - κι αυτό έδειχνε ο Παυλίδης εκείνο το βράδυ (αλλά και οι B-movies) - Υποκινείται μάλλον από τα vibes του κόσμου.
    busted
    29.06.2007, 21:42
    Χρονια πολλα στον Παυλο!!
    Μακάρι να είναι πάντα καλά και να συνεχίσει να μας ταξιδεύει στους κοραλλένιους βυθούς της ψυχής του...


    fantasma
    30.06.2007, 11:42
    χρονια πολλλαααααα Παυλεεεεεεε.........
    fantasma
    30.06.2007, 11:58


    από συναυλία στη Κατερίνη

    my slog ....γιατί φοράς κλουβί....? ,My blog , my job

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fantasma στις 30-06-2007 11:59 ]


    fantasma
    30.06.2007, 12:02
    αλλο ένα βιντεάκι του Παυλίδη με τη παρέα του....
    την ημερα αυτή της συναυλίας εγώ βρισκομουν στην εκκλησία και με ένωναν τα ιερα δεσμα..... χαχα ...


    fantasma
    30.06.2007, 12:05
    ...αερικό


    fantasma
    30.06.2007, 12:09
    δεν ειμαι απο δω!!!