ελληνική μουσική
    745 online   ·  210.832 μέλη
    busted
    18.06.2007, 16:48
    GAGARIN OPEN AIR FESTIVAL
    5 - 11 ΙΟΥΛΙΟΥ 2007
    ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ
    -ΓΗΠΕΔΟ BASEBALL-



    Πέμπτη 5 Ιουλίου
    Iggy & The Stooges + Mudhoney + Soul Savers feat. Mark Lanegan

    Παρασκευή 6 Ιουλίου
    Γιάννης Αγγελάκας & οι Επισκέπτες + The Last Drive + Διάφανα Κρίνα + Παύλος Παυλίδης & οι Β-Movies + Ντίνος Σαδίκης + Lost Bodies

    Κυριακή 8 Ιουλίου
    Paradise Lost + Type O Negative + Rotting Christ + special guests

    Δευτέρα 9 Ιουλίου
    Kaiser Chiefs + The Long Blondes + Good Shoes + special guests

    Τρίτη 10 Ιουλίου
    Calexico + Sophie Solomon + Beirut
    + A Hawk and a Hawksaw

    Τετάρτη 11 Ιουλίου
    Joe Satriani + special guests

    Για περισσοτερες πληροφοριες :
    http://www.gagarin205.gr/dates.php?theid=92

    Οποιος ακουσει κατι παραπανω ας το πει και σε μας...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : beatlus στις 18-06-2007 17:08 ]


    moufidis
    18.06.2007, 17:15
    Παράθεση:


    Παρασκευή 6 Ιουλίου
    Γιάννης Αγγελάκας & οι Επισκέπτες + The Last Drive + Διάφανα Κρίνα + Παύλος Παυλίδης & οι Β-Movies + Ντίνος Σαδίκης + Lost Bodies



    Έφυγα ήδη!


    Additional Info
    spiroos
    18.06.2007, 17:39
    Παρομοίως
    beatlus
    18.06.2007, 17:53
    εγώ είμαι ήδη εκεί... Αντε, σας περιμένω!
    busted
    18.06.2007, 18:33
    Κι εγω θα ειμαι εκει 100% !!
    ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να το χασω αυτο...
    Δεν συμβαινει και πολυ συχνα...
    Xrononaytis
    18.06.2007, 19:32
    Κυριακή 8 Ιουλίου
    Paradise Lost + Type O Negative + Rotting Christ + special guests

    kirios afto mou aresi poli pezoun Rottin Crist exi na gini xamos kai gia Paradise Lost na doume exoun strosi xana .

    Paradise Lost,Type O Negative,Rotting Christ + special guests - July 08 Hellenicon Complex - Baseball Court 35, 40/ 45euro

    Joe Satriani,Firewind + special guests - July 11 Hellenicon Complex - Baseball Court 30 , 35 /40euro



    .Το μεγαλύτερο πρόβλημα των ημερών μας είναι ο Αχαχαμπαχανισμός. Με αχαχαμπαχανιστές δεν κάνω παρέα, ούτε και με όσους αχαχαμπαχανίζουν μαζί τους αχαχαμπαχάνιστα.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Xrononaytis στις 18-06-2007 19:35 ]


    tranzistoraki
    04.07.2007, 10:32
    Παράθεση:

    Το μέλος moufidis στις 18-06-2007 στις 17:15 έγραψε...

    Παράθεση:


    Παρασκευή 6 Ιουλίου
    Γιάννης Αγγελάκας & οι Επισκέπτες + The Last Drive + Διάφανα Κρίνα + Παύλος Παυλίδης & οι Β-Movies + Ντίνος Σαδίκης + Lost Bodies


    Έφυγα ήδη!


    Από το blog των Lost Bodies...

    ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
    Το συγκρότημα των Lost Bodies, έπειτα από την απόφαση των διοργανωτών της συναυλίας “Gagarin Open Air Festival” στις 6 Ιουλίου, να ανέβουμε στη σκηνή 15 λεπτά μετά το άνοιγμα της πόρτας, δηλαδή στις 18:15 και να παίξουμε για 20 λεπτά (όλη η μπάντα, 8 άτομα μαζί με τον ηχολήπτη μας), δηλαδή μέχρι τις 18:35 . Αποφασίσαμε να μην συμμετέχουμε σε αυτό το Live αισθανόμενοι την ευθύνη να προστατέψουμε το κοινό μας από την ηλίαση !!!!
    Ευχόμαστε στα υπόλοιπα πολύ αγαπημένα συγκροτήματα, συντρόφους φίλους και οπλαρχηγούς της Ελληνικής Ρόκ αλλά και στο κοινό που θα παρακολουθήσει αυτό το Live ΚΑΛΗ ΒΡΑΔΙΑ !!!!!!!!!
    busted
    04.07.2007, 14:38
    Παράθεση:

    Το μέλος tranzistoraki στις 04-07-2007 στις 10:32 έγραψε...

    Από το blog των Lost Bodies...
    ...να ανέβουμε στη σκηνή 15 λεπτά μετά το άνοιγμα της πόρτας, δηλαδή στις 18:15 και να παίξουμε για 20 λεπτά (όλη η μπάντα, 8 άτομα μαζί με τον ηχολήπτη μας), δηλαδή μέχρι τις 18:35...

    Το εισιτηριο λεει οτι οι πορτες ανοιγουν στις 19:00 οχι στις 18:00... Μηπως εγινε λαθος;
    ominous
    04.07.2007, 15:02
    μα τους *&@Ζ$^ σωληνες....
    κριμα ρε..
    mmmsss
    05.07.2007, 01:01
    Παιδία πρώτον ξέρετε αν υπάρχουν ακόμα εισιτήρια για τον Αγγελάκα;; Κι επίσης, η προπώληση που είναι στα Village Cinemas γίνεται και από τα Village στο Ρέντη έτσι;;


    Dorothy23
    05.07.2007, 02:39
    μηπως γνωριζει καποιος να μου πει την τιμη του εισητηριου??? please...!

    Kleiston logw diakopwn...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dorothy23 στις 05-07-2007 02:39 ]


    ominous
    05.07.2007, 12:45
    25 ευρω ειναι το εισητηριο.
    επειδη μου περρισευει ομως 1,αν ενδιαφερεστε μπορειτε να μου το πειτε?

    busted
    05.07.2007, 14:46
    eisitiria mporeite na agorasete apo ola ta village cinemas...
    Dorothy23
    06.07.2007, 02:05
    Παράθεση:

    Το μέλος ominous στις 05-07-2007 στις 12:45 έγραψε...

    25 ευρω ειναι το εισητηριο.
    επειδη μου περρισευει ομως 1,αν ενδιαφερεστε μπορειτε να μου το πειτε?





    ευχαριστω ominous για την πληροφορια!!!
    mmmsss
    07.07.2007, 13:24
    Πολύ καλή η συναυλία, τον Παυλίδη δεν τον πρόλαβα όλο, όσο πρόλαβα πάντως μου φάνηκε καλός.
    Οι Last Drive, σορρυ κιόλας, μου φάνηκε ότι είχαν απαίσιο ήχο, οι κιθάρες, τα μικρόφωνα κτλ, όλη την ώρα βούιζαν, σε όλη την ώρα που παίζανε είχε ένα συνεχόμενο βουητό, σαν να σφύριζε ο ήχος. Δεν ξέρω δεν τους ευχαριστήθηκα, άποψη μου πάντα έτσι;; Τα Διάφανα Κρίνα, απίστευτα καλοί, πάρα πολύ καλοί ήταν, τους ευχαριστήθηκα για τα καλά. Κι τέλος ο Αγγελάκας μας βγήκε η ψυχή μέχρι να βγει αλλά οκ. Απίστευτος, πάρα πολύ καλός, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να κάτσω μέχρι τέλος, τέλος. Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να γράψει τα τραγούδια που είπε ο Αγγελάκας μέχρι το τέλος;; Όσα θυμάστε!



    • Rock στην ψυχή, punk στο μυαλό! •


    Δεν θέλουμε, θλιμένους στην γιορτή μας...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mmmsss στις 07-07-2007 13:26 ]


    busted
    07.07.2007, 16:11
    Παράθεση:

    Το μέλος mmmsss στις 07-07-2007 στις 13:24 έγραψε...

    Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να γράψει τα τραγούδια που είπε ο Αγγελάκας μέχρι το τέλος;; Όσα θυμάστε!


    Τα 3 τελευταια ηταν Σιγά μην κλάψω, Ο χαμένος τα παίρνει όλα και Ανατέλλω με τη σειρα που τα εγραψα!

    Μηπως ξερει κανεις ρε παιδια τι ωρα βγηκε ο Παυλίδης? Εγω μπηκα όταν έλεγε το Άλλη μια μέρα (8:45 ηταν τοτε περιπου)...

    Τεσπα η συναυλία ηταν ΦΟΒΕΡΗ!! Ο Παυλίδης είχε πολλα κεφια και επαιξε πάρα πολυ καλα...!! Φοβερος ήταν! Αλλα μου φανηκε οτι έπαιξε πολυ λιγο... Τα Διαφανα Κρινα μου αρεσαν κι αυτα παρα πολυ! Αλλα αυτοι οι Last Drive τι να σας πω στην αρχη μου αρεσαν αλλα μετα κοιταζα συνέχεια το ρολόι... Μου φανηκε πως ολα τα τραγουδια ηταν ιδια και συμφωνω με τον mmmsss απο πανω... Ο Αγγελάκας ηταν κι αυτος πολυ ορεξάτος (όπως πάντα) και μας πωρωσε όπως και ολοι οι αλλοι βέβαια!
    mmmsss
    07.07.2007, 17:21
    Thanx, για τα τραγούδια. Άμα θυμάσαι κι αλλά τραγούδια που είπε γενικά στην συναυλία ο Αγγελάκας, καλοδεχούμενα! Για τον Παυλίδη κι εμένα λίγο μου φάνηκε... βέβαια δεν ήμουνα από την αρχή, στην συναυλία έφτασα γύρω στις 8.30 όταν έλεγε το "Αερικό", νομίζω;; Μπορεί κι λίγο ποιο πριν... Δεν πρόλαβα να τον ακούσω καλά. Οι Last Drive, συμφωνώ με τον busted αυτό μου φάνηκε κι εμένα, ότι όλα τα τραγούδια τους ήταν ίδια, το μόνο που ξεχώρισε ήταν μια μπαλάντα που είπαν. Αυτό που πραγματικά με κούρασε ήταν ένα τεράστιο solo, που κάνανε, σε ένα από τα τελευταία τους τραγούδια το οποία δεν μ' άρεσε καθόλου και ήταν ο,τι άλλο παρά με solo έμοιαζε... ένα βουητό ακουγότανε... Ο Αγγελάκας, απίστευτος, ειδικά όταν φωνάζαμε όλοι μαζί: "...Γιατί είναι ωραία, στον παράδεισο..."!


    felicia986
    08.07.2007, 12:21
    Λοιπόν ο Αγγελάκας είπε (χωρίς σειρά) : Όταν χαράζει, ο χαμένος τα παίρνει όλα, ακούω την αγάπη, θα ανατέλλω, γιορτή, σιγά μην κλάψω, άγρια των άστρων μουσική, μέσα μου ο αέρας που φυσά, επισκέπτες, αιρετικό, απο 'δω και πάνω!!
    Αυτά νομίζω! Πάντως ήταν πολύ καλός όπως και τα Διάφανα και ο Παύλος!!
    Οι Last Drive καλοί ήταν αλλά μου φάνηκε ότι δεν ταιριάζανε και πολύ με τα υπόλοιπα group!!
    blacksheep
    08.07.2007, 14:46
    Ο Αγγελακας μαγεψε τα πληθη οπως σε καθε συναυλια του εξαλου.Το κοινο ενθερμο και με συμμετοχη σε ολα τα τραγουδια.Τα Διαφανα Κρινα μας "εστειλαν αλλου" με τα τραγουδια τους παρολο που και σ αυτους ο ηχος τους δεν ηταν ο αναμενομενος.Οσο αναφορα τον Παυλιδη δεν ξετρελαθηκα προσωπικα αφου και αυτος και οι Last Drive δεν πολυ κολαγανε με Διαφανα και Αγγελακα.Το καλο ειναι οτι ηρθαν κοντα ανθρωποι με διαφορετικα γουστα και αντηληψεις και ηταν ωραιο αυτο.Σε γενικες γραμμες η συναυλια αξιζε τα λεφτα της και με το παραπανω.
    mmmsss
    08.07.2007, 14:49
    Thanx!! Οντως, οι Last Drive γενικως εμενα δεν μου πολυ πηγαιναν, μαζι με τους αλλους!!