ελληνική μουσική
    615 online   ·  210.843 μέλη

    Ίδρυση νέου συλλόγου !

    Tren
    14.07.2007, 15:36
    Ναι!

    Δεν θα ξαναμιλησω για χλιδατα χταποδοχτυπηματα.
    Το υποσχομαι


    JaNick
    14.07.2007, 15:43

    Επισης

    Δεν πας καλά....Καθόλου καλά...!!
    1ον) Θα σου στείλω μια φωτογραφία που είμαι εγω και ο Bruce_Dicki13 για να πειστέις...Είμαστε κολλητοι εδω και 5 χρόνια...Για τον twr δεν μπορώ να σου εγγυηθώ....
    2ον) Είσαι 47 και εγώ 17...Ασχολήσαι μαζί μου, και αυτό δίχνει εναν άνθρωπο που δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει...Αργόσχολος λέγεται...??
    3ον) Περισσο θράσος?? Έλλειψη παιδίας?? Έλα να μας κάνεις μαθήματα Ιστορίας, γιατι προφανώς είσαι πολύ καλή σε αυτο, αφού έγραψες όλο το ιστορικο αποπομπής του "αρχηγού-θεού σου" με περισσές λεπτομέριες...Α, και μουσική αν θές μάθε μας γιατι προφανώς είσαι φωστήρας...
    4ον) Αν ο jorge είχε καταλάβει τον agapanthos θα τον είχε διώξει...Δεν μου έκανε χάρη...Αν ήθελε να τον κρατήσει ας το έκανε...Δεν θα έλεγα τίποτα εγώ...
    5ον) Για να έχεις τέτοιο μένος εναντίων μου και τοσο αγάπη για τον agapantho είναι λογικό να σκεφτώ οτι ο agapanthos ίσως τελικά είχε 5 λογαριασμους...
    6ον) Το έχεις παρακάνει!! Πλέον μια μπύρα δεν σου φτάνει για στανιάρισμα...Ίσως να έχεις πιει ένα ζυθοποιήο και δεν το σηκώνεις άλλο...Lexotanil, valium, άλλα δεν ξέρω, δεν μου χρειάστικαν ποτέ...
    7ον) Πανέ να πιάσεις δουλειά στην Λαμπίρη, έχεις το χάρισμα να κάνεις την τρίχα τριχιά....
    8ον) Αυτό με τον Χατζιδάκι ήταν πλάκα, αλλα προφανώς πάσχεις απο μανία καταδίωξης, και αυτο εμπίπτει και στο προηγούμενο...
    9ον) Καλά ασε δεν θέλω να μπώ στη ΓΙΟΥΧΑ, άλλωστε ούτε καν υπάρχει...
    10ον) Σε παρατάω, με έκανες να αθετήσω την υπόσχεση μου πολλές φορές αλλα τώρα θα είναι οριστικό..

    Bye bye, και μην σε ξαναδώ να ασχολήσαι μαζί μου...!





    Bruce_Dicki13
    14.07.2007, 15:59
    Mnk ... μπορω να πω οτι με εβγαλες εξω απο τα ρουχα μου!!! Σε αλλο φορουμ θα σε ειχα βρισει τοσο πολυ που θα εφευγες απο μονη σου!! anyway.... το μελος janick ειναι φιλος μου..και αν δεν πειθεσε μπορεις να ρωτησεις και τα μελη Astarthi_18 kai iris_the_black!!! νομιζω πως, αν και εισαι 47 χρονων, εχω ΠΟΛΥ περισσοτερο μυαλο απο σενα...καθεσε και ασχολησε με ενα θεμα το οποιο εχουν λυσει οι διαχειριστες...και εκτος αυτου συνεχιζεις αυτην την κουβεντα σε διαφορετικο τοπικ !!!!! σταματησα να σου μιλαω και βλεπω σε ενα κειμενο σου να αναφερεις το nickname μου! Ε ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΘΕ ΠΩΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΟΝΤΡΑ...ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ...ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΟ!!! Γι αυτο σταματα να ασχολησε μαζι μου! και αν θες να ξες , αυτο που εκανε ο janick ( που εστειλε πμ στο jorge δεν ειναι ρουφιανεμα!!!! απλα τον ενημερωσε οπως θα εκανε το καθε μελος (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΟΠΩΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ) ... και προσωπικα δεν με ενδιαφερει που ο agapanthos δεν χρησιμοποιησε τους λογαριασμους για κακο σκοπο...με ενδιαφερει που ειχε στην κατοχη του 4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!!!
    καθεσε και επιμενεις σε μια κουβεντα που ειπε ο janick ..αναφερομαι στο Μ@λ@κ@ς ....δεν νομιζω να ειναι τοσο μεγαλο το κακο ωστε να του λες οτι εχει παραβιασει και αυτος τους κανονισμους!!!!!!
    Tren
    14.07.2007, 16:02


    Αχ τι ωραια χαχαχα!Σμουατςςςς σμουτςςς κι απο δωθε Mnk!Θα ανακοινωθει τωρα ο νεος στοχος?Τα εσωκοματικα μας, αφηνουν ανυπερασπιστα χιλιαδες αυτακια νομιζω... Για να συγκεντρωνομαστε στον σκοπο μας σιγα σιγα!!!!!!


    Προτεινω τον Λ.Μ
    punkster
    14.07.2007, 16:16
    Συμφωνω με την Tren!!!!

    Ας ερθουμε στα λογικα μας αδερφια μου!!!

    Αλλα....Λ.Μ?????

    Για διαφωτισε μας περισσοτερο φιλτατη συντροφισσα...!
    Tren
    14.07.2007, 16:28


    Ητανε καποτε τρανος ,τον αγαπουσαν ολοι
    και νεο δισκο εβγαλε σ'αυτην εδω την πολη.

    Τα φραγκα τον παχυνανε και τα μυαλα του πανε
    κι οπως το παει χλευαζοντας θα πεσει να τον φαμε.


    Τον κοσμο βαζει να φωναζει νανανανα
    ΑΦΟΥ ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ
    φωναξτε ολοι μαζι ΦΟΥΡΝΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
    Ποσο σε θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω



    Αλλος για καλαμοταξιδο????(ιπταμενο ταξιδι με υπερσυγχρονο επιχρυσωμενο χειροποιητο καλαμι )
    punkster
    14.07.2007, 17:55
    Συντροφισσα, ακομα δεν σε πιανω...

    Φαινεται δεν τον γνωριζω τον τραγουδιαρη!

    Αλλα ευχαριστως να τον γιαουρτωσω αν συμφωνουν και οι αλλοι!
    nicchristie
    14.07.2007, 19:12
    Ρε παιδιά, υποτίθεται σπάγαμε πλάκα με αυτό το τόπικ...
    Κάντε μου μια χάρη, σε όσους δεν αρέσει το τόπικ, ας σταματήσουν να γράφουν εδώ...
    Και οι υπόλοιποι (υπόλοιπες δηλαδή - όλες γένους θηλυκού είμαστε) ας σταματήσουμε να απευθυνόμαστε σε αυτούς για να τελειώνει εδώ το θέμα...

    Πιείτε μπυρίτσες!


    Tren, στο Μαχαιρίτσα αναφέρεσαι;
    punkster
    15.07.2007, 02:13
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 14-07-2007 στις 20:45 έγραψε...

    Η punkster -κατα τη γνωμη μου- το παιρνει πολυ ελαφρα το θεμα , με αποτελεσμα να εχει εκφρασει σε μια περιπτωση αντικρουομενες αποψεις.




    Αντε καλε! Εγω??

    χα χα!!

    Εγω παντως ψηφιζω για νεο μας αρχηγο την μνκ, γιατι εχει δειξει αξιολογο ζηλο στην υπερασπιση της Γ.Ι.Ο.Υ.Χ.Α και των εξοριστων αρχηγων, εχει καταπολεμισει επαξια τους ρουφιανους και τους προδοτες και εχει αστυνομικο δαιμονιο που αξιζει χειροκροτημα!!

    ΜΝΚ ζεις, εσυ μας οδηγεις!!!


    nicchristie
    15.07.2007, 14:49
    Mnk, εξακολουθώ να πιστεύω πως θα ήσουν άξια αρχηγός!

    Αφού όμως είμαστε πάνω απ' όλα δημοκρατικός σύλλογος, μένει να ρωτήσουμε την tren αν είναι πρόθυμη να αναλάβει την αρχηγία.

    Επίσεις, η χρήση ψευδωνύμων κρίνεται απαραίτητη!

    tren - πολιούχα
    punkster - λαμπρόν άστρον
    nicchristie - δροσερόν ύδωρ

    Mnk, τι λες να σε αποκαλούμε Iron Maiden;
    (Kαλά ντε, μη βαράς! Μια ιδέα είπα!)

    Επόμενοι στόχοι:
    Εκλογή νέου αρχηγού. (Περιμένουμε απάντηση της tren αν αναλαμβάνει την αρχηγία)
    Εύρεση ψευδωνύμου για την mnk. (Αν τυχόν tren και punkster επιθυμείτε να αλλάξετε ψευδώνυμο, μη ντραπείτε! Πείτε το! )


    JaNick
    15.07.2007, 14:53
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 14-07-2007 στις 16:28 έγραψε...



    Ητανε καποτε τρανος ,τον αγαπουσαν ολοι
    και νεο δισκο εβγαλε σ'αυτην εδω την πολη.

    Τα φραγκα τον παχυνανε και τα μυαλα του πανε
    κι οπως το παει χλευαζοντας θα πεσει να τον φαμε.


    Τον κοσμο βαζει να φωναζει νανανανα
    ΑΦΟΥ ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ
    φωναξτε ολοι μαζι ΦΟΥΡΝΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
    Ποσο σε θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω



    Αλλος για καλαμοταξιδο????(ιπταμενο ταξιδι με υπερσυγχρονο επιχρυσωμενο χειροποιητο καλαμι )



    Sorry κιόλας δεν είχα σκοπό να ξαναενοχλήσω το θεάρεστο έργο σας, αλλα κατάλαβα οτι η Tren εννούσε τον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα, ως Λ.Μ....Εξ ού και το "ποσο σε θέλω", απο τα πρώτα τραγούδια του....
    Καλά ρε πάμε καλά...??Έχετε βαλθεί να εξοντώσετε όλους τους τραγουδιστές του Σταυρού του Νότου...??
    Αντε για τον Γιάννη Κούτρα τώρα, ή Γ.Κ αν προτιμάτε...



    Και έγινε ύπαρξη με την πάροδο του πόνου η ανυπαρξία μου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : JaNick στις 15-07-2007 14:54 ]


    Tren
    15.07.2007, 15:19
    O Γ.Κ ειναι αστερι δεν χρηζει κραξιματος.Η σιωπη του τοσα χρονια απεδειξε την ανωτεροτητα του στα πολλα χτυπηματα που δεχθηκε προσωπικα αλλα και σχετικα με την δουλεια του.


    Οι εφησυχασμενοι "Εντεχνοι" που παιρνουν ομως δεδομενη την απηχηση τους και περιμενουν χειροκροτημα σε οτι κι αν τους κατεβει να πουν στο κεφαλι πρεπει να αφυπνιζονται ...

    Προτεινω μπουγελο για προσγειωση του φιλτατου τραγουδισταρα (ομολογουμενως ταλαντουχου)για το καλο του και μονο.



    Ειπα στους φιλους μου....αν εχουν κορες να μου κανουνε φωνητικα.
    Ολες οι αλλες κορες δεν δικαιουνται οντισιον. σορυυυυυυ!!!!!!!



    Συντροφισες/οι και μη ,εψες λογω παρευρεσης στο παρτακι της κοινοτητας δεν μπορεσα να απαντησω στην προταση που μου γινεται χαχαχα.Εκανα δημοσιες σχεσεις και δεν προκαμα.Σας ευχαριστω για την μεγαλη αυτη τιμη που μου κανετε προτεινοντας με...

    Το λοιπον ,το σκεφτηκα και αποδεχομαι την θεση μονο αν συμφωνησουν ολα τα μελη του Γ.Ι.Ο.Υ.Χ.Α

    Θα πρεπει ομως να ενημερωσω πως ΑΝ αναλαβω χαχαχα θα παραθεσω 10 χρυσους κανονες ομαλης και δημιουργικης αντιπαραθεσης τους οποιους θα πρεπει να σεβεστε ολοι οσοι συμμετεχετε στο τοπικ αυτο.. Αλλιως τσουκου!

    Σκεφτητε το (πολυ)και πετε.

    JUST tren !
    Tren
    15.07.2007, 18:37
    Τα ριχνω...


    ΟΙ ΔΕΚΑ ΚΑΝΟΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΟΥ Γ.Ι.Ο.Υ.Χ.Α


    1.Το παρον τοπικ ανηκει στην κατηγορια ΑΝΑΛΑΦΡΟ/ΑΣΤΕΙΟ και πας συμμετεχοντας οφειλει να το γνωριζει.

    2.Σκοπος του τοπικ ειναι η ευκαιρια προσωπικης και ομαδικης διαμαρτυριας-παραπονου σε φαινομενα τραγουδιστικομουσικα της εποχης μας και οχι μονο.

    3.Δεν εξαιρειται ουδεις καλλιτεχνης-θυμα απο τον Γ.Ι.Ο.Υ.Χ.Α.Ο συλλογος κρινει και κατακρινει οτι θεωρει στραβο κι αναποδο και δεν θεοποιει κανεναν δημιουργο η ερμηνευτη.Υπαρχουν αλλα τοπικς γι αυτον το σκοπο.

    4.Οποιος αντιτιθεται στο συλλογο επιχειρηματολογωντας θα αντικρουεται με τον ιδιο τροπο απο τα μελη του συλλογου.

    5.Οποιος επιτιθεται στο συλλογο με μπινελικια θα αντικρουεται με τον ιδιο τροπο απο τα μελη του συλλογου.

    6.Η πραγματικη ενοχληση θα δηλωνεται με το εικονιδιο προς αποφυγη παρεξηγησεων .Οταν δεν θα υπαρχει αυτο το εικονιδιο στο κειμενο του ενοχλημενου,θα γινεται αντιληπτο ως εξεζητημενο χιουμορακι και θα απανταται αναλογα.Ειναι σημαντικο για τους υπολοιπους να καταλαβαινουν ποτε σταματα η πλακα.

    7.Οποιος χρησιμοποιεισει αυτο ( )αυτοματως γινεται αορατος για τα μελη του Γ.Ι.Ο.Υ.Χ.Α.

    8.Οι "αορατοι" για τον Γ.Ι.Ο.Υ.Χ.Α παραμενουν αορατοι για τα μελη του συλλογου μας σε ολα τα τοπικς του site.

    9.Στον συλλογο μπορει να εγγραφει πολυ απλα σαν μελος οποιοσδηποτε ποσταρει στο τοπικ μας μονο αυτη τη γιουχοφατσα ( ).Αυτοματως θεωρειται μελος του Γ.Ι.Ο.Υ.Χ.Α

    10.Η αρχηγια μπορει να μεταβει ανα πασα στιγμη σε αλλον με δημοκρατικη ψηφοφορια ,με εναν και μοναδικο ορο.Να εχει υπαρξει πρωτιστως μελος του συλλογου μας ( )




    asxetos
    15.07.2007, 19:02
    συμφωνω και επαυξανω....αλλα θα κανω πραξικοπημα...θα γινω εγω αρχηγος
    Tren
    15.07.2007, 19:29

    twr
    15.07.2007, 22:22
    ΑΑΑΑΑΑΑ!!!
    Σήμερα έχω διαβάσει τόσες λακαμίες (κατηγόρησέ με αν θες γι αυτό) μαζεμένες από ένα άτομο που όσο κουλό κι αν είναι, δεν περίμενα να γράψει τέτοια πράγματα!! Πραγματικά, διασκέδασα πολύ...




    Janick (εσύ ο ύπουλος και ο θρασύδειλος ) και Bruce συμμαθητές μου, τι κάνετε?

    Ε?
    Μα ποιόν κοροιδεύω?
    Μα είναι προφανές ότι εγώ, ο Janick και ο Bruce είμαστε το ίδιο άτομο!!
    Άλλωστε πόσα 17χρονα ακούν IRON MAIDEN??
    Τι αφελής που είμαι...


    punkster
    15.07.2007, 23:20
    Συντροφισα Τρεν, πολυ ενδιαφεροντες οι κανονες σου!!



    Γι αυτο αλλαζω την ψηφο μου και ψηφιζω εσενα για καινουρια αρχηγο!!!!

    ΖΗΤΩ Η Γ.Ι.Ο.Υ.Χ.Α!!!!

    ΚΑΤΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ!!!!
    Bruce_Dicki13
    16.07.2007, 01:12
    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 15-07-2007 στις 22:22 έγραψε...

    ΑΑΑΑΑΑΑ!!!
    Σήμερα έχω διαβάσει τόσες λακαμίες (κατηγόρησέ με αν θες γι αυτό) μαζεμένες από ένα άτομο που όσο κουλό κι αν είναι, δεν περίμενα να γράψει τέτοια πράγματα!! Πραγματικά, διασκέδασα πολύ...




    Janick (εσύ ο ύπουλος και ο θρασύδειλος ) και Bruce συμμαθητές μου, τι κάνετε?

    Ε?
    Μα ποιόν κοροιδεύω?
    Μα είναι προφανές ότι εγώ, ο Janick και ο Bruce είμαστε το ίδιο άτομο!!
    Άλλωστε πόσα 17χρονα ακούν IRON MAIDEN??
    Τι αφελής που είμαι...







    μπραβο ρε twr..πολυ καλα τα ειπες....για μισο λεπτο .....μήπως τα ειπα εγω? :P


    ΥΓ .. περα απο την πλακα ομως....mnk μηπως εχεις καμια σχεση με τον λογαριασμο του agapanthou ή μηπως με τισ tren ?? με την tren δεν σας εχω δει ποτε συνδεδεμεες ταυτοχρονα! Επισης οι ημερομηνιες εγγραφηης σας ειναι σχετικα κοντινες και πολλα πραγματα στο προφιλ σας ειναι ιδια οπως ας πουμε το εχετε στη φιλικη σας λιστα τους sokolatenios , betatzis , agapanthos , feggarenios( ν0μιζω οτι η tren δεν τον εχει ) ...επισης τα μηνυματα σας στα ποστ παντα εχουν μια χρονικη αποσταση ενω για τη θεση της αρχηγιας η μια προτεινε την αλλη με εναν γλειωδες τροπο ενω αναφερατε και καπου σε αυτο το τοπικ για την ελειψη χιουμορ !

    Δεν ξερω...εγω απλα μια γρηγορη σκεψη εκανα και ηθελα να την μοιραστω μαζι σας!
    Tren
    16.07.2007, 07:36
    Mnk,Punkster,Asxetos ,Nicchristie

    Αφιερωμενο αδελφια !

    Στις μερες μας τις δυσκολες
    πολλη πουλαμε τρελλα
    λιγες κουβεντες καθαρες
    και στον κεσε μερεντα
    Γεμισαμε σκουπιδαρια
    που θελουν την σιωπη μας
    ομως με θαρρος και μαγκια
    κραταμε το σπαθι μας



    Ααααααααααα!Πως το ξεχασα καλε???
    Asxetos 100 ευρω τα εξοδα εγγραφης χαχαχαχα(ΔΕΚΤΕΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ )


    Tren
    16.07.2007, 07:46
    Επισης σας στελνω προφιλ δυο νεων "υλικων" που προτεινω να δουλεψουμε στον αγωνα μας.Ειναι νεα υλικα ,ανθεκτικα σαν τις κατσαριδες ,δουλευονται πολυ ευκολα .

    Ειναι ο λακαμας και ο λουκουμας.Θελεται να δουλεψουμε μονο το ενα η και τα δυο μαζι? Περιμενω τη γνωμη σας!





    My name is Tren. James Tren...xaxaxa