ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.828 μέλη

    Οι Scorpions σε Ελλάδα και Κύπρο!

    christ25
    31.05.2004, 22:52
    ποπο χαμος γίνεται στη Θεσσαλονικη!μολις με πηρε ο φιλος μου κ ακουσα το Holiday!Μια απορια εχω ομως jorge,γιατι στο holiday ενω καναμε κ εμεις σαν κοινο τις προβιτσες μας για να γυρισει στο κουπλε που γινεται ροκ με το αααα δεν το γυρισε τελικα?ηταν κ πολύ σπάσιμο!ποναγε το λαρυγγι μου μετα την συναυλία
    jorge
    01.06.2004, 00:00
    2 καταπληκτικά wallpapers των Scorpions θα βρείτε στο PhotoHeaven. Πατήστε ΕΔΩ
    jorge
    01.06.2004, 00:03
    Quote:

    Το μέλος christ25 στις 31-05-2004 στις 22:52 έγραψε:

    Μια απορια εχω ομως jorge,γιατι στο holiday ενω καναμε κ εμεις σαν κοινο τις προβιτσες μας για να γυρισει στο κουπλε που γινεται ροκ με το αααα δεν το γυρισε τελικα?




    Δεν το "γυρίζουν" πάντα. Στις πρώτες συναυλίες θυμάμαι πως σταματούσαν (όπως και εχθές), όμως το 2001, άφησαν τις ηλεκτρακουστικές και μετά από λίγο συνέχισαν με το "Longing for the sun..." κλπ.
    Με άλλα λόγια... παίζουν με τα νεύρα μας!
    christ25
    01.06.2004, 11:53
    Μάλλον με τα νευρα μας παιζουν .Έχω νέα από τη Θεσσαλονίκη!Έγιναν πάρα πολλά τρελά εκεί!κατ'αρχάς ο drumer παιρνει ένα μπουκαλι ουισκι,πινει,το κοιταει,λεει στην υγεια σας, ανεβαίνει πάνω στη μποτα κ το σπάει στο κεφάλι του!Μου φενεται κ σε μας εσπασε ενα μπουκαλακι νερου!
    Επίσης εκτός απο μπαγκέτες κ πένες ο Klaus πέταξε κ κάτι άλλο!Δε πάει το μυαλό σας με τίποτα!Πέταξε ένα προφυλακτικό!!Παλι καλα δεν ήταν χρησιμοποιημένο!!Επίσης έκανε τη δήλωση πως οι Θεσσαλονικοίς είναι το πιο άγριο κοινό απο όλη την Ελλάδα!!Εδώ δε θα διαωφνήσω,αφού στα πιο δυνατά κομμάτια χτυπιόντουσαν σαν να ήταν σε συναυλία heavy metall!Δε λεω κ στην Αθηνα ειμασταν παθιασμενοι αλλα μαλλον όχι τοσο.
    Χρηστο περιμενουμε τις εντυπώσεις σου
    jorge
    01.06.2004, 12:30
    Quote:

    Το μέλος christ25 στις 01-06-2004 στις 11:53 έγραψε:

    Μου φενεται κ σε μας εσπασε ενα μπουκαλακι νερου!




    Μια Heineken ήταν!
    christ25
    01.06.2004, 12:56
    jorge opos sou pa ka8omoun piso k den evlepa kala.eida mono oti espase kati!pados ennoeite pos to boukali ouiski den itan ali8ino giali!
    christos-reg
    08.06.2004, 16:25
    Έστω και καθυστερημένα, θα ήθελα να πω πως η συναυλία σε γενικές γραμμές ήταν καλή αν εξαιρέσουμε τη σημαντική διάρκεια του μέρους όπου το συγκρότημα τραγούδησε κομμάτια από καινούργιο ακυκλοφόρητο δίσκο "UNBREAKABLE" τα οποία για μένα ήταν αδιάφορα συγκρίνοντας τα με παλιότερα τραγούδια τους. Περίμενα να ακούσω το "Send Me An Angel" αλλά μάταια...
    Ωραία τα happenings με τα σόλο του κιθαρίστα, του drummer, τα ιπτάμενα αντικείμενα που εκτόξευσε ο Klaus. Στα θετικά και η ατμόσφαιρα που δημιουργήθηκε στο σταδίο [δεν μιλάω για την καπνίλα ], όπου ειδικά το κοινό στο χώρο του γηπέδου μπροστά από τη σκηνή ήταν ιδιαίτερα θερμό.
    Πάντως ο καιρός -σε αντίθεση με τις μετεωρολογικές προβλέψεις- ήταν καλός και τελικά μάλλον κακώς έγινε η συναυλία μέσα σε κλειστό στάδιο...
    O ήχος της συναυλίας -ειδικά στην αρχή- ήταν κάκιστος, με αποτέλεσμα η φωνή του τραγουδιστή να μην ακούγεται σε πρώτο πλάνο και να μην καταλαβαίνουμε τι λέει. Κατά τ' άλλα, η φωνή του ήταν αρκετά καλή μετά από τόσα χρόνια...
    Τελικά, η γεύση που μου έμεινε μετά το τέλος της συναυλίας μάλλον είναι ανάμεικτη... αλλά σίγουρα ήταν μια εμπειρία μιας και δεν είχα πάει ως τώρα σε συναυλία των Scorpions και δεν προβλέπεται να πάω στο άμεσο μέλλον. Εξάλλου δεν μπορούμε να περιμένουμε πολλά συνήθως από αντίστοιχες συναυλίες -διάρκειας μετά βίας 2 ωρών- από ξένα συγκροτήματα... (Ωστόσο πέρυσι ο Ian Anderson με τους Jethro Tull ήταν πολύ καλύτερος στη συναυλία της Θεσσαλονίκης)

    ---- *Επίτιμο μελος του κινήματος "PleaseΑλλάξτεΤαSmiliesΤουForum"

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: christos-reg on 08-06-2004 16:59 ]