ελληνική μουσική
    745 online   ·  210.833 μέλη

    Κινηματογραφική μουσική-φαντασία χωρίς εικόνα

    asxetos
    24.06.2007, 22:33
    Πόσες φορές σας έχει τύχει, αν σας έχει τύχει, να ακούσετε το σάουντρακ μιας ταινίας χωρίς να την έχετε δεί, και να σας παρασύρει η μουσική και μόνο η μουσική χωρίς να θέλετε να δείτε την ταινία, για να μην χαλάσει τις εικόνες που συνδυάζει η μουσική με τη φαντασία σας.
    Εμένα πάντως πολλές φορές. Αυτό το cd απο την ταινία X-MEN "The last Stand" με γοητεύει και με ταξιδεύει, σε εικόνες δικές μου. Δεν θα ήθελα να δώ την ταινία, γιατί δεν είμαι λάτρης αυτού του είδους ταινιών.
    Η δύναμη της μουσικής μπορεί να δώσει εικόνες στην φαντασία μου...

    Ενα απόσπασμα....
    Get this widget | Share | Track details

    --Elena--
    24.06.2007, 23:40
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...!!!Πολλές φορές ένα τραγούδι μας βάζει σε έναν κόσμο που φτιάχνουμε εμείς οι ίδιοι...Έχω δει αρκετές ταινίες από τις οποίες μου άρεσε το soundtrack...αλλά στο τέλος δεν μου άρεσε η ταινίαμε αποτέλεσμα τώρα πια να "φοβάμαι" να δω ταινίες με ωραίο και ενδιαφέρον soundtrack μόνο & μόνο μήπως μου χαλάσουν αυτό τον κόσμο που έφτιαξα η ίδια!!
    deathminor88
    25.06.2007, 01:25
    Συμφωνω και εγω. Πραγματικα η μουσικη παιζει πολυ σημαντικο ρολο στις ταινιες και θεωρω εξισου δυσκολο και ενδιαφερον να επιλεξει καποιος τη μουσικη της ταινιας με το να την γραψει...!!!!