ελληνική μουσική
    873 online   ·  210.851 μέλη

    Η γνώμη σας για τον Αλκίνοο...

    hara16
    26.06.2007, 19:45
    ο αλκινοος ειναι ενας απο τους καλυτερους καλιτεχνες(νεους)... η φωνη του ειναι πολυ καλη..οποτε τον ακουω να τραγουδα ανατριχιαζω...επειδη εχω μεγαλο κολλημα μαζι του σας αφιερωνω ενα τραγουδι του..

    --------------------------------------------------------------------------------
    ''ΘΑ 'ΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΘΕΣ''


    ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΔΥΟ ΦΩΝΕΣ Η ΜΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΕΧΝΑ ΤΗ ΚΑΙ ΠΑΨΕ ΠΙΑ ΝΑ ΚΛΑΙΣ...ΜΑ Η ΑΛΛΗ ΗΤΑΝ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΜΕΣ ΑΠ'ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΤΟΥ ΕΦΙΑΛΤΗ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΟΥ 'ΛΕΓΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΟΙΜΗΣΟΥ...

    ΘΑ 'ΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΘΕΣ...

    ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝ'ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΙΚΡΗ,ΣΥΝΗΘΗΣΑ ΝΑ Σ'ΑΓΑΠΩ ΣΥΝΥΘΗΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ,ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΑ ΔΟΧΕΙΟ ΕΝΑ ΦΘΗΝΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΓΙΑ ΔΥΟ ΣΤΙΓΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΚΑΠΟΥ Ο ΠΟΝΟΣ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΟΤΑΝ ΜΕΝΩ ΜΟΝΟΣ ΤΙΣ ΣΙΩΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΝΑ ΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΠΟΝΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ..

    ΘΑ 'ΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΘΕΣ..

    ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΙ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΖΩΗ ΑΧ ΝΑ 'ΤΑΝ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΣΑΝ ΨΕΜΑ ΑΛΗΘΙΝΗ,ΤΙ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΘΑ ΤΗ ΡΙΞΩ ΝΑ ΠΝΙΓΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΤΕΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΑΝ Μ'ΑΓΓΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΟΤΑΝ ΨΙΘΥΡΙΖΕΙΣ ΟΤΑΝ ΛΕΣ..

    ΘΑΝ 'ΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΘΕΣ...





    --Elena--
    26.06.2007, 19:55
    Η καλύτερη!!!Μου αρέσει πολύ!!Όλα τα τραγούδια του είναι ένα & ένα!!!Πολύ καλός!!!!!
    blacksheep
    26.06.2007, 20:18
    Φωνες σαν αυτη του αλκινοου ειναι πραγματικα μαγικες.Ειναι οι φωνες αυτες που με τα τραγουδια τους σε ταξιδευουν σε μαγικους τοπους!Εκτος αυτου η φωνη του ειναι αληθινη,εννοω πως δεν εχει καμια διαφορα απ αυτο που ακουγετε στο cd ισα ισα στα live του ειναι ισως και καλυτερη.Ο Αλκινοος ομως ειναι και απιστευτος χαραχτηρας (απο τι εχω καταλαβει απο συνεντευξεις του).Ενας ανθρωπος που λαμβανει απιστευτη αγαπη απ το κοιν και ομως παραμενει ντροπαλος,εαν προσεξετε τις φωτογραφιες σε αφισσες και σε cd ποτε δε κοιταει το φακο.Επισης παρτι εχει συννεργαστει πολλες φορες με παιδικα του ειδαλματα και εχει αναπτυξει μαζι τους φιλικη ισως σχεση οταν βρισκετε διπλα τους νιωθεις πως νιωθει ενα δεος...!Παντως με δυο λεξεις ο Αλκινοος ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!
    maraki24
    26.06.2007, 20:18
    Εμένα δε με ενθουσιάζουν τα τραγούδια του, μου φαίνονται πολύ εγκεφαλικά και με κάνουν να βαριέμαι...Και η φωνή του πολύ μελό...αλλά εντάξει, γούστα είναι αυτά...
    MarakiVas
    26.06.2007, 20:37
    Πολύ καλός!
    esta
    26.06.2007, 21:16
    Απλά τέλειος!!!Τίποτα λιγότερο!!!Ανυπομονώ για τις 12/07 που θα έρθει Πάτρα!!!
    heartbreak-kid
    26.06.2007, 22:01
    πάντως η αλήθεια είναι ότι έλειπε απο το forum του ΜΗ ενα τόπικ για τον αλκίνοο..είχα αρχίσει να πιστεύω οτι δεν έχει συμπάθειες
    asxetos
    26.06.2007, 23:15
    εφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.....
    Αφιερωμένο στις πονεμένες ψυχές, και εξαιρετικά αφιερωμένο σε μια ακομα.....ξερει εκεινη...
    alkinoos ioannidis...

    Spotlight_Dancer
    26.06.2007, 23:16
    Νομιζω πως ειναι απο τους καλυτερους ηθοποιους της νεας γενιας.Ειδικα οι εμφανισεις του στα "Μπακουρια "και στο "Βανιλλια σοκολατα" ειναι μνημειωδεις!!
    christos-reg
    26.06.2007, 23:27
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 26-06-2007 στις 22:01 έγραψε...

    πάντως η αλήθεια είναι ότι έλειπε απο το forum του ΜΗ ενα τόπικ για τον αλκίνοο..είχα αρχίσει να πιστεύω οτι δεν έχει συμπάθειες



    Ε?

    Υπάρχει topic με 11 σελίδες εδώ:
    Topic - Αλκίνοος Ιωαννίδης

    καθώς και άλλα 211 topics με αναφορά στο όνομα του. Κάντε και καμιά αναζήτηση πριν ανοίξετε νέο topic...
    blacksheep
    26.06.2007, 23:28
    Ατες οι παρουσιασεις που λες τι ακριβως ειναι?Εννοω ειναι θεατρο η κατι αλλο?Ηξερα για καποιες εμφανισεις του στην Επιδαυρο και καπου αλλου δε πολυ θυμαμε τωρα , αλλα αυτους τους τιτλους πρωτη φορα τους ακουω.Θα μπορουσες εσυ η καποιος αλλος να με ενημερωσει σχετικα με τα Μπακουρια και το Βανιλλια σοκολατα?
    heartbreak-kid
    26.06.2007, 23:52
    Παράθεση:

    Το μέλος blacksheep στις 26-06-2007 στις 23:28 έγραψε...

    Ατες οι παρουσιασεις που λες τι ακριβως ειναι?Εννοω ειναι θεατρο η κατι αλλο?Ηξερα για καποιες εμφανισεις του στην Επιδαυρο και καπου αλλου δε πολυ θυμαμε τωρα , αλλα αυτους τους τιτλους πρωτη φορα τους ακουω.Θα μπορουσες εσυ η καποιος αλλος να με ενημερωσει σχετικα με τα Μπακουρια και το Βανιλλια σοκολατα?



    ήταν οι σειρές που ξεκίνησε ο αλκίνοος και που τον καθιέρωσαν στην συνείδησι του κόσμου ως ένα από τα ανερχόμενα αστέρια της 7ης τέχνης. και προς τιμήν του είπε όχι και προτίμησε την σεμνή καριέρα του απλού εντέχνου τραγουδιστή
    blacksheep
    26.06.2007, 23:55
    Οκ ευχαριστω.
    angela_77
    26.06.2007, 23:59
    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 26-06-2007 στις 23:16 έγραψε...

    Νομιζω πως ειναι απο τους καλυτερους ηθοποιους της νεας γενιας.Ειδικα οι εμφανισεις του στα "Μπακουρια "και στο "Βανιλλια σοκολατα" ειναι μνημειωδεις!!



    κακιουλες...
    Spotlight_Dancer
    27.06.2007, 00:00
    Παράθεση:

    Το μέλος angela_77 στις 26-06-2007 στις 23:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 26-06-2007 στις 23:16 έγραψε...

    Νομιζω πως ειναι απο τους καλυτερους ηθοποιους της νεας γενιας.Ειδικα οι εμφανισεις του στα "Μπακουρια "και στο "Βανιλλια σοκολατα" ειναι μνημειωδεις!!



    κακιουλες...



    Τι ακριβως εννοεις?
    angela_77
    27.06.2007, 00:03
    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 27-06-2007 στις 00:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος angela_77 στις 26-06-2007 στις 23:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 26-06-2007 στις 23:16 έγραψε...

    Νομιζω πως ειναι απο τους καλυτερους ηθοποιους της νεας γενιας.Ειδικα οι εμφανισεις του στα "Μπακουρια "και στο "Βανιλλια σοκολατα" ειναι μνημειωδεις!!



    κακιουλες...



    Τι ακριβως εννοεις?


    ξερεις εσυ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : angela_77 στις 27-06-2007 00:04 ]


    Spotlight_Dancer
    27.06.2007, 00:05
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 26-06-2007 στις 23:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος blacksheep στις 26-06-2007 στις 23:28 έγραψε...

    Ατες οι παρουσιασεις που λες τι ακριβως ειναι?Εννοω ειναι θεατρο η κατι αλλο?Ηξερα για καποιες εμφανισεις του στην Επιδαυρο και καπου αλλου δε πολυ θυμαμε τωρα , αλλα αυτους τους τιτλους πρωτη φορα τους ακουω.Θα μπορουσες εσυ η καποιος αλλος να με ενημερωσει σχετικα με τα Μπακουρια και το Βανιλλια σοκολατα?



    ήταν οι σειρές που ξεκίνησε ο αλκίνοος και που τον καθιέρωσαν στην συνείδησι του κόσμου ως ένα από τα ανερχόμενα αστέρια της 7ης τέχνης. και προς τιμήν του είπε όχι και προτίμησε την σεμνή καριέρα του απλού εντέχνου τραγουδιστή



    Ηταν πολυ γενναια αποφαση αυτη.Ετσι δεν ειναι Δημητρη?

    Καθε Δευτερα 22.00-24.00 η on line ραδιοφωνικη εκπομπη Monday's Metal Show παρουσιαζει νεες κυκλοφοριες απο ολο το φασμα του Metal καθως και αγαπημενα τραγουδια του μεταλλικου μας παρελθοντος.

    Συντονιστειτε :

    http://listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spotlight_Dancer στις 27-06-2007 00:11 ]


    jorge
    27.06.2007, 00:17
    Τη γνωμη μας για τον Αλκινοο την γραφουμε στο τοπικ που εδωσε παραπανω ο christos-reg. Να κανετε παρακαλω αναζητηση πριν ανοιξετε νεο θεμα, μας ξεκουραζετε.