ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.832 μέλη

    Γυναικείες ατάκες που άλλαξαν την ροή της ιστορίας

    falimento
    18.07.2004, 12:14
    Ανταρσία στο musicheaven!! Σιγά σιγά ξεπηδούν κινήματα, στο τέλος τη βλέπω να δημιουργείται κανά κίνημα για την προστασία της φώκιας!
    Φεύγει ο αγαπητός μας admin για ΣΚ και δημιουργούνται rebellions!!

    Έγινα και κλιτό όνομα ο falimentos του falimentou ω falimente!

    Ρεββέκα (μας έγινες και κινεζούλα απ'ότι βλέπω) άμα έμπαινε η δασκάλα θα είχα γίνει τώρα Jeanne d' Arc! Στην πυρά!!!

    Christ25 συμφωνώ 1000% μαζί σου για την επικίνδυνη οδήγηση των αντρών και ότι ευθύνονται για τα ατυχήματα.. Ειδικά οι Έλληνες, είμαστε τραγικοί, ασεβείς και επιδεικνύουμε πολλές φορές ότι περνώντας με κόκκινα ή σπάζοντας το φράγμα του ήχου με υπερηχητικές ταχύτητες ότι αποτελεί μαγκιά!
    Το χειρότερο δε είναι οι τύποι με τις super bike τις μηχανές (ελπίζω να καταλαβαίνετε γυναίκες!).. Βέβαια δεν φταίει ο άντρας αλλά εσείς που πάτε κ λυσσάτε να καβαλήσετε μηχανή ("αχ ναι πήγαινε με βόλτα να ανεμίζει το μαλλί μου!").. Οδηγάνε σαν τρελοί, πού τώρα στην Παραλιακή!!!!! σφήνες κτλ.. Δεν φοράνε ούτε κράνος, ούτε στολή, (εγκληματίες) και εσείς κάθεστε πίσω επίσης χωρίς κράνος και απολαμβάνετε τη βόλτα του θανάτου..

    Εγώ δυστυχώς έχω πικρή εμπειρία, έχω χάσει μια φίλη μου έτσι, δηλαδή ήταν πίσω από έναν τύπο με μηχανή και τρέμει το φυλλοκάρδι όποτε τους βλέπω να τρέχουν..

    Christ25 άμα αγοράσεις Ferrari σε παντρεύομαι διαδικτυακά!!!


    Όποιος γραφτεί στο φεμινιστικό κίνημα (άντρας) είναι gay!!!!!!!



    revekka
    18.07.2004, 19:06
    falimente (είναι πιο εφφετζίδικο όταν κλίνεται!!!) δεν μπορείς να γίνεις jeanne d' arc διότι πολυ απλά πολλά απ αυτά που έπαθε οφείλονται στο φύλο της :)
    ένας απο τους λόγους που διάλεξα τον πίνακα είναι πως το πιο σκούρο χρώμα είναι το πιο φωτεινό του σημείο και αυτό το σημείο είναι τα μάτια.
    για τη μαγκιά και την ταχύτητα φταίνε και οι γυναίκες γιατι πολλές όντως εντυπωσιάζονται με τέτοιες επιδείξεις και αυτές τις γυναίκες τις καλούμε να αλλαξοπιστήσουν πριν δηλώσουν συμμετοχή στο κίνημα :)
    και το τελευταίο... γιατι δηλαδή είναι gay όποιος άντρας γραφτεί στο κίνημα; εγώ νόμιζα πως gay είναι κάποιος που έχει ερωτική ομοφυλοφιλική σχέση


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 18-07-2004 20:36 ]
    christ25
    18.07.2004, 23:31
    fisika k kseroume tis super bike!sigekrimena ektos apo ti ferrar ti kokkini 8elo k mia yamaha xt 600ara!megala oneira.revveka me to na apeilisei tous ipoloipous adres o agapitos falimento oti 8a theorithoun gay an ginoun meli tou kinimatos mas de kerdizei tpt.gia auto loipon tha doso prosfora!osoi adres ginoun meli tha exoun diaforetiki metaxeirisi apo tous ipoloipous.........elpizo na katalavainetai
    episis osoi epixeirisoun na boun sto kinima exodas dolious skopous de tha to kataferoun giati ta tromera tsakalia tou kinimatos tha ton edopizoun k tha ton ektopizoun.diladi na valoume bros gia to kinima?
    falimento tha skefto ti protasi sou,giati pisteuo meta tis diloseis pou ekana tha xo k alles protaseis!!se periptosi omos pou de katafero na paro ti ferrari oute tin xt dexomai ego na se padreuto diadiktiaka gia na mou ti pareis esi gia doro!!!ti les?
    fisika de tha xoume proedrous k aksiomata giati oloi tha eimaste isotima meli k i foni tou kathenos tha akougete to idio!
    Haroulinda
    19.07.2004, 09:41
    Αμαν παιδιά έμεινα πίσω στην συζήτηση και πρέπει να σας προλάβω... Θα τα πώ γρήγορα γρήγορα...

    Χριστ25 θέλει (ο Φαλιμέντος) να σε παντρευτεί άμα έχεις Φερράρι αλλά φοβάτε την καθηγήτρια των Γαλλικών του, πρόσεξε όμως την κατσαρίδα δεν την φοβάτε... ΄Θέλει και συζήτηση η απάντησή σου? Μου α χα χα χα

    Χριστ25 πήγαινε στο φόρουμ να δείς τα νέα της Μπάρπι μας... ΄βρήκε άλλον σου λέω

    Φαλιμέντε τί ήταν αυτό τώρα με τους γκέι... Πρόσεξε γιατί θα τα πάρω! Και αν είναι κάποιος με γειά του με χαρά του...

    Προσπαθείς δηλαδή τώρα να θίξεις τον αντρισμό τους υπόλοιπους για να μήν γραφτούν στο κίνημα? Εγώ τότε φεύγω απο το κίνημα που δημιουργήσαμε... Τέτοιους προέδρους δεν θέλω!

    Αχχχχ κορίτσια ένα άντρα να μήν έχει τόσο κόμπλεξ με τον αντρισμό του και ας βλέπουμε! (όχι να πεθάνω κι όλας!)

    Ρεβέκκα μου... απ'ότι ξέρω κάτι βλέπουν κι οι κατσαρίδες! βλέπουν μόνο κίτρινα και μπλέ! εεεε δεν έκανα και κατσαρίδα? πάντως έχουν κάτι μεγάλες κεραίες οι δικές μου! και με το να σκοτώνουμε μία δύο δεν λύνετε το πρόβλημα... πρέπει να πάρουμε δραστικά μέτρα γιατί κουβαλούν πολλές αρρώστιες


    Κορίτσια είμαι μέσα στο κίνημα... Παααααααμεεε(που λέει κι ο Γρηγόρης)
    christ25
    19.07.2004, 10:11
    tha ti volepsoume ti ka8igitria.vlepeis einai k i mitera mou ka8igitria gallikon ara no problem.tora den tis sixainomai tis katsarides alla ligo diskolo na vreuei kapoia brosta mou giati kaname apolimansi!o falimento me 8emita k a8emita mesa 8elei na ebodisei tin idrisi tou kinimatos mas.alla de ta katafere.giati molis idri8ike!
    revekka
    19.07.2004, 10:43
    και πάλι συμφωνούμε χαρουλίντα, ο ήλιος καίει και για τους gay!

    μπλεχτήκαν τα κινήματα και θα έχουμε διπλωματικό επεισόδιο μου φαίνεται... πάντως δικαιούστε να είστε σε όσα κινήματα θέλετε...απαγορεύονται οι απαγορεύσεις :)

    για το αν και πως βλέπουν οι κατσαρίδες μου δημιουργήθηκε έντονος προβληματισμός...μπλέ και κίτρινα;

    christ25 και χαρουλίντα διαδώστε το κίνημα και καλή σας μέρα
    καλημέρα σε όλους
    mariapeny
    19.07.2004, 11:22
    Καλά κορίτσια, με αφήσατε άφωνη! Πολύ καλή η επιχειρηματολογία σας. Αυτό φαίνεται και από το γεγονός ότι κανένα αγόρι δεν έχει ακόμα απαντήσει στις παραπάνω δηλώσεις σας.

    Το μόνο που μένει να πω είναι ότι με καλύψετε πλήρως!!!
    falimento
    19.07.2004, 13:13
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 19-07-2004 στις 09:41 έγραψε:


    Φαλιμέντε τί ήταν αυτό τώρα με τους γκέι... Πρόσεξε γιατί θα τα πάρω! Και αν είναι κάποιος με γειά του με χαρά του...

    Προσπαθείς δηλαδή τώρα να θίξεις τον αντρισμό τους υπόλοιπους για να μήν γραφτούν στο κίνημα? Εγώ τότε φεύγω απο το κίνημα που δημιουργήσαμε... Τέτοιους προέδρους δεν θέλω!

    Αχχχχ κορίτσια ένα άντρα να μήν έχει τόσο κόμπλεξ με τον αντρισμό του και ας βλέπουμε! (όχι να πεθάνω κι όλας!)






    Γιατί τι σε πείραξε με τους gay? Εχεις δει πολλού straight άνδρες να γράφονται σε φεμινιστικά κινήματα?

    Ή παρ'το αλλιώς έχεις δει πολλές γυναίκες (φυσιολογικές) να συμμετέχουν σε φαλλοκρατικά ή παρεμφερή κινήματα?

    Δεν νομίζω! Οπότε όποιος γραφτεί το "σηκώνει το σακάκι, τη γυρίζει τη μπετονιέρα, το σφίγγει το μπουλόνι, τη ματσακονιάζει τη βάρκα, ζυμώνει το μπιφτέκι κοκ για περισσότερες πληροφ. εδώ!!

    Γιατί φεύγεις? Έτσι εύκολα εγκαταλείπεις το ένα κίνημα για το άλλο? Αυτό δεν είναι καλό δείγμα διότι αποδεικνύει ακράδαντα ότι έχεις πρότερο άτιμο βίο και θα εγκαταλείψεις και το φεμινιστικό κίνημα με την πρώτη στραβή

    Εγώ σαν πρόεδρος δεν μπορώ να σε εμποδίσω να εγκαταλείψεις εκούσια το κίνημα διότι είμαστε πάνω απ'όλα δημοκρατικοί και βοηθάμε τον κόσμο.. Πχ η ιδρύτρια του κινήματος και νυν μέλος Kit kat βρίσκεται στη Τουρκία με οικονομική βοήθεια του κινήματος μας!! (καλά επιστήμη το κάναμε )

    Όμως οφείλω να σε συμβουλεύσω ότι σύμφωνα με το καταστατικό μας:

    "Οιαδήποτε αποχώρησις εκουσίως, καθίσταται δυνατή, μολαταύτα οιαδήποτε ενέργεια, πράξις, αντιβαίνουσα εις στα συμφέροντα του συλλόγου εκ του αποχωρώντος μέλους θεωρείτω πράξις εναντίουσα στα χρηστά ήθη και τιμωρείτο μετά διαπομπεύσεως"

    Επίσης το άρθρο 42 του συλλόγου αναφέρει επίσης

    "Οιαδήποτε ενέργεια αποχωρώντος μέλους εξ οποίας προσπαθείται εκπροσώπησις του κινήματος θεωρείτω πράξις παράνομη (εν περιπτώσει διαγραφής ή αποχώρησις) και επιλαμβάνεται η δικαιοσύνη τοιουτοτρόπως τα ένδικα μέσα




    Τέλος συμφωνώ να ιδρυθεί το φεμινιστικό κίνημα γιατί τα ιδρυτικά μέλη είναι έξυπνες και γλυκές γυναίκες

    (τώρα έχετε να μου πείτε τίποτα??? )

    "H Φωνή σου έχει Δύναμη! Γράψου κι εσύ στο Κίνημα!"

    "Επανεκλεγείς Πρόεδρος Του Κινήματος Please Αλλάξτε Τα Smilies του Forum*"




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 19-07-2004 13:17 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 19-07-2004 15:52 ]
    MariannaP
    19.07.2004, 13:30
    Ειρήνη υμίν!!!
    Το μόνο που κάνουν τα κινήματα είναι να δημιουργούν εμφύλιους πολέμους!
    Από το να μετράμε τα λάθη των γυναικών και τα λάθη των ανδρών καλό είναι να σκεφτούμε ότι όλοι είμαστε άνθρωποι και όλοι κάνουμε λάθη!

    Βέβαια υπάρχουν σχετικές μελέτες οι οποίες αποδεικνύουν ότι σιγά σιγά η φύση ξεφορτώνεται το ανδρικό είδος. 6 στα 10 μωρά γεννιούνται κορίτσια και εκτός αυτού τα θηλυκά γενικώς ζουν περισσότερο. Ισως αυτό να είναι ένα μήνυμα ότι τελειώνουν οι άντρες σε αυτόν τον πλανήτη γιατί δεν χρειάζονται πλέον, αλλά δεν είναι και σωστό να τους αποπαίρνουμε, δημιουργώντας φεμινιστικά κινήματα!
    Όταν βλέπω το σκύλο μου να παίζει με τη γάτα μου απορώ πως γίνεται να μη μπορούν να συνυπάρξουν και οι άνθρωποι το ίδιο αρμονικά μεταξύ τους!
    Και πάλι Ειρήνη υμίν!
    MariannaP
    19.07.2004, 13:30
    Ειρήνη υμίν!!!
    Το μόνο που κάνουν τα κινήματα είναι να δημιουργούν εμφύλιους πολέμους!
    Από το να μετράμε τα λάθη των γυναικών και τα λάθη των ανδρών καλό είναι να σκεφτούμε ότι όλοι είμαστε άνθρωποι και όλοι κάνουμε λάθη!

    Βέβαια υπάρχουν σχετικές μελέτες οι οποίες αποδεικνύουν ότι σιγά σιγά η φύση ξεφορτώνεται το ανδρικό είδος. 6 στα 10 μωρά γεννιούνται κορίτσια και εκτός αυτού τα θηλυκά γενικώς ζουν περισσότερο. Ισως αυτό να είναι ένα μήνυμα ότι τελειώνουν οι άντρες σε αυτόν τον πλανήτη γιατί δεν χρειάζονται πλέον, αλλά δεν είναι και σωστό να τους αποπαίρνουμε, δημιουργώντας φεμινιστικά κινήματα!
    Όταν βλέπω το σκύλο μου να παίζει με τη γάτα μου απορώ πως γίνεται να μη μπορούν να συνυπάρξουν και οι άνθρωποι το ίδιο αρμονικά μεταξύ τους!
    Και πάλι Ειρήνη υμίν!
    Haroulinda
    19.07.2004, 13:41
    Ξέρω άντρες, στρέιτ άντρες, λόγω δουλειάς ή ξέρω γώ τι, να γράφοντε σε γκέι κλάπς και να μιλούν για γκέι σαν να είναι ακόμα ένας συνάνθρωπός τους και όχι κάτι σαν προσβολή για τον αντρικό πληθυσμό.

    Όσο για φαλλοκρατικά κινήματα... Εχει τέτοιο κίνημα στην Ελλάδα? Είσαι γραμμένος κάπου? Είμαι περίεργη δηλαδή να δώ τις αφίσες του κινήματος σας? και να ακούσω και τις συζητήσεις σας?

    Και αυτή την λιστα που έκανες λινκ... τι να σου πώ? δεν περιγράφετε... σίγουρα δεν ξέχασες κάτι έξω?

    Ααααχα... ακόμα ένας λόγος να φύγω απο το κίνημα μας... το κίνημά μας έχει άλλη ιδρύτρια απο σένα και μου το λές τώρα?... και μάλιστα το κίνημά μας της παρέχει και οικονομική βοήθεια και εγώ δεν έχω χαμπάρι...Αυτό πάει πολύ! Και τι καταστατικά μου αραδιάζεις τώρα εγώ δεν είδα ποτέ μου τίποτα! Ακους εκεί οικονομική βοήθεια στην κιτ-κατ... και βγήκαν και τα ξεπουλήματα και εμένα δεν μου παρέχει οικονομική βοήθεια?

    Και αμα θέλεις να μάθεις η Ρεβέκκα είπε πάντως δικαιούστε να είστε σε όσα κινήματα θέλετε...απαγορεύονται οι απαγορεύσεις :)


    Haroulinda
    19.07.2004, 13:57
    ΜαριάνναΠ,

    Βλέπεις τον σκύλλο σου να παίζει με την γάτα σου???

    Εεεεεε... τότε ο σκύλλος σου είναι gay!







    ... ετσι για να προλάβω τον Φαλιμέντο!


    MariannaP
    19.07.2004, 14:13
    Συγνώμη, ξέχασα να πω ότι δεν είναι σκύλος, αλλά σκύλα, δηλαδή γένους θηλυκού και έχει και μια κόρη! Και η γάτα μου είναι γένους θηλυκού και παίζουν όλα μαζί χαρούμενα!
    Μη μου πεις τώρα ότι το ζωικό μου βασίλειο αποτελείται από λεσβίες σκύλες και γάτες γιατί δε θα το αντέξω! Για να σε προλάβω τα πάνε περίφιμα με το άλλο φύλο!
    falimento
    19.07.2004, 14:25
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 19-07-2004 στις 13:41 έγραψε:

    Ξέρω άντρες, στρέιτ άντρες, λόγω δουλειάς ή ξέρω γώ τι, να γράφοντε σε γκέι κλάπς και να μιλούν για γκέι σαν να είναι ακόμα ένας συνάνθρωπός τους και όχι κάτι σαν προσβολή για τον αντρικό πληθυσμό.











    Τι άλλο θα ακούσω ο Χριστιανός!????????



    falimento
    19.07.2004, 14:30
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 19-07-2004 στις 13:41 έγραψε:


    Ααααχα... ακόμα ένας λόγος να φύγω απο το κίνημα μας... το κίνημά μας έχει άλλη ιδρύτρια απο σένα και μου το λές τώρα?... και μάλιστα το κίνημά μας της παρέχει και οικονομική βοήθεια και εγώ δεν έχω χαμπάρι...Αυτό πάει πολύ! Και τι καταστατικά μου αραδιάζεις τώρα εγώ δεν είδα ποτέ μου τίποτα! Ακους εκεί οικονομική βοήθεια στην κιτ-κατ... και βγήκαν και τα ξεπουλήματα και εμένα δεν μου παρέχει οικονομική βοήθεια?








    Εγώ δεν είμαι Ιδρυτής! Εγώ είμαι ο Πρόεδρος! Δεν σημαίνει ότι ιδρυτής οπωσδήποτε πρέπει να είναι και πρόεδρος ή τούμπαλιν..

    Ιδρύτρια είναι η Κιτ Κατ.. Γιατί εσύ ζήτησες οικονομική βοήθεια για να σου παρασχεθεί?? Τώρα όμως είναι αργά!!


    Haroulinda
    19.07.2004, 14:39
    Πράγματα που έχεις να μάθεις ακόμα... Πάνω απόλα να είσαι ανοιχτόμυαλος! Μην φοβάσε, εμείς είμαστε εδώ, το κίνημα γυναικών του ΜΗ... Γράψου μέλος και έχεις να μάθεις πολλά....

    ...και ΑΜΑ θέλεις να μάθεις εγώ δεν ζητώ οικονομική βοήθεια απο ΚΑΝΕΝΑΝ... και πόσο μάλλον από ένα κίνημα... που έφτυσα αίμα να φτάσει μέχρι εκεί που έφτασε... χαράμισα τα νιάτα μου... τα πιό ωραία χρόνια της ζωής μου

    Ευτυχώς ο χρόνος δεν άφησε τα σημάδια του επάνω μου και είμαι ακόμα μία κουκλιτσα... μετά απο τόσους αγώνες, ταλαιπωρίες, βάσανα...

    Ας είμαι καλά!
    STELLINA
    19.07.2004, 14:41
    Χι χι!!!Τα αγόρια έχουν πολύ γέλιο!Όμως όσο και να προσπαθείτε δεν θα φτάσετε τη δυναμικότητα των γυναικών!!! Αφήστε την οδήγηση που μας θεωρείτε άσχετες και ας μιλήσουμε για άλλα θέματα..Σας λέει κάτι ο μεγάλος αγώνας που έχουν κάνει οι γυναίκες για να κερδίσουν τα δικαιώματα που έχουμε σήμερα??Δεν σας λέει τίποτα γιατί εσείς τα βρήκατε έτοιμα τα δικαιώματά σας!Μμμμμμμ,σιγά το είδος που είχατε και από την αρχή παραπάνω δικαιώματα!!!
    Και τώρα ας επιστρέψουμε στην οδήγηση....Όλο τρακαρίσματα είστε και μόστρα για τα καινούργια τουτού σας!!!!!!!!Και μετά λέτε για τις γυναίκες οδηγούς!!Ουφ τα είπα και ξέδωσα!!!
    falimento
    19.07.2004, 15:42
    Tι να πω!!!!!!!

    Παλεύω μόνος μου ενάντια σε τόσο δυναμικές γυναίκες!!!!

    Δεν μου λέτε άντρες δεν έχει το musicheaven ή έχουν παραδοθεί στον Μορφέα?

    Καλά ρε τι να πω ντροπή σας! Μας έχουν βάλει στον τοίχο οι γυναίκες κ εσείς κάθεστε κ δεν παίρνετε θέση



    Haroulinda
    19.07.2004, 16:23
    ... τώρα που είπες για αυτοκίνητα... πολλή γέλιο!
    όταν έχουν την μουσική στο φούλ? και δεν ακούς ούτε την δική σου στο αυτοκίνητο σου και κοιτάζεις να δείς ποιός είναι τέλος πάντον, αυτοί κοιτάζουν αδιάφορα.... σαν να μήν συμβαίνει τίποτα!

    αμ και το άλλο...

    άμα σε βρούν στα φανάρια, είδος φλέρτ αυτό εεε, πατάνε πατάνε γκάζι και κάνουν ΤΟΝ θόρυβο για να τους προσέξεις και μόλις ανάψει το πράσινο γίνοντε καπνός... Σαμπώς και αν σου άρεσε, θα έτρεχες ξωπίσω του να τον προλάβεις!



    christ25
    19.07.2004, 19:29
    falimento monos sou paleueis gia na iperaspisteis to adriko filo!gia akomi mia fora apodiknietai oti oi ginaikes ta vriskoume metaksi mas.k den isxiei auto pou lete oti an vrethoume kapou mones mas malliotraviomaste.en adithesi pou einai i adriki allilegii?haroulinda mou fisika k prepei na sai aneksartiti oikonomika!emeis me tis dimosies sxeseis pou tha anaptiksoume tha theloun oloi na provlithoun meso tou kinimatos mas k tha mas parakalane.
    άμα σε βρούν στα φανάρια, είδος φλέρτ αυτό εεε, πατάνε πατάνε γκάζι και κάνουν ΤΟΝ θόρυβο για να τους προσέξεις και μόλις ανάψει το πράσινο γίνοντε καπνός... Σαμπώς και αν σου άρεσε, θα έτρεχες ξωπίσω του να τον προλάβεις!

    giati to allo?pou eise sto dromo k arxizon k kornaroun k fonazoun? oi adres einai poli ligourides telika.eno kamia ginaika de tha to ekane auto.

    stellina kala ekanes k ta evgales apo mesa sou.vlepeis auto den einai to proto feministiko kinima.apo to parelthon oi ginaikes agonizodai gia ta dikaiomata tous.edo to dikaioma tis psifou den eixan!den anaferomai kan sti mini fousta
    haroulinda allakse tin ipografi sou k pali k prosthese melon tou feministikou kinimatos tou MH.
    revveka theorisa kalo na promotaro to kinima mas k gia auto pira ti protovoulia apo moni mou k esteila dimosio minima gia na eisakoustoume ap'akri s'akri sto MH