ελληνική μουσική
    561 online   ·  210.834 μέλη
    falimento
    06.05.2004, 17:49
    Γιώργο καλησπέρα αλλά και σέ όλα τα μέλη του Μusicheaven!

    Βρήκα σε 2 παρτιτούρες λάθη.. Δηλαδή όλη η παρτιτούρα ήταν σε άλλο τόνο γραμμένη...

    Δοκίμασα και έπαιξα των C-Real "θα περιμένω" ακούγοντας το τραγούδι.
    Ναι μεν η παρτιτούρα που έχει σταλεί δεν ακούγεται άσχημα όμως ακούγοντας παράλληλα το κομμάτι θα παρατηρήσεις οτι δεν είναι σωστή..
    Εγώ σου τη στέλνω διορθωμένη άκουσε τη στη κιθάρα και πες μου..

    Επίσης και της Αλεξίου "Οι φίλοι μου χαράματα".. Δεν είναι σωστη..
    Πάλι σου στέλνω ανάλογα την παρτιτούρα να το εξετάσεις.. Νομίζω οτι ακολουθεί πιστά το τραγούδι..

    Τέλος σου στέλνω και τα Γυάλινα Όνειρα της Άσπας.. Ελπίζω να μην λογοκριθεί απ την κριτική επιτροπή!!
    jorge
    07.05.2004, 01:07
    falimento καλησπέρα. Όταν μια παρτιτούρα είναι γραμμένη σε άλλο τόνο από αυτόν που ακούγεται στο CD δε θεωρείται λάθος. Το "Πόσο Σε Θέλω" υπάρχει στη δισκογραφία και από Do+, από Sol+ και από La+. Αυτό σημαίνει οτι κάποιος το παίζει λάθος; Οχι.

    Άσπα;;;;
    falimento
    07.05.2004, 16:45
    Οσον αφορά της Αλεξίου όμως η παρτιτούρα είναι λάθος..
    Πιστεύω οτι κάποιος παίζοντας ένα κομμάτι ακριβώς όπως ακούγεται μπορεί να καταλάβει και καλύτερα αν είναι σωστά τα ακκόρντα που χρησιμοποιεί...

    Τέλοσπαντων σου έστειλα τις παρτιτούρες εσύ αποφασίζεις!

    Όσον αφορά το σχόλιο για Ασπα διαμαρτύρομαι!!!!!(χα χα)
    Έχεις ακούσει το "γυάλινα όνειρα" όχι το remix αλλά το αυθεντικό κομμάτι?
    Είναι πολύ ωραίο κομμάτι παρόλο που το τραγουδάει η συγκεκριμένη...
    Και εγώ δεν τη πηγαίνω καθόλου, ούτε μ΄αρέσει το υφάκι της, αλλά όταν κάποιο τραγούδι είναι ωραίο πρέπει να το παραδεχόμαστε και να μην έχουμε taboo δεν νομίζεις...?
    jorge
    07.05.2004, 17:51
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 07-05-2004 στις 16:45 έγραψε:
    Οσον αφορά της Αλεξίου όμως η παρτιτούρα είναι λάθος..



    Περιμένω την επισήμανση του λάθους για να το διορθώσω αν πράγματι είναι λάθος.


    Όσο για το κομμάτι της Άσπας, δεν γίνεται delete. Θα περιμένω να το ακούσω στο ραδιόφωνο και βλέπουμε.