ελληνική μουσική
    496 online   ·  210.839 μέλη

    προβλημα στη τεχνικη του κομματιου breaking the law...

    FENDER_
    04.07.2007, 21:20
    Παιδιά έχω ένα προβληματάκι.έκατσα να βγάλω το breaking the law από Judas Priest και έχω πρόβλημα στη τεχνική.Εννοώ ότι δυσκολεύμαι στα πιασίματα.οκ με προσπάθεια σίγουρα βγαίνει..απλά αν ξέρει και μπορεί κάποιος να μου στείλει p.m. στο mail μου με αναλυτική περιγραφή τεχνικής.
    υ.γ.:έχω μπεί youtube για βιντεάκια αλλά ενώ το προσπαθώ μου βγαίνει κάπως αλλιώτικο..τί να πω..ίσως με εξάσκηση το καταφέρω...
    Bye
    deathminor88
    05.07.2007, 12:26
    Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μιλαμε για ενα απο τα πιο ευκολα κομματια τεχνικα πανω στην κιθαρα. Ουτε σολο εχει, ουτε περασματακια, ουτε τιποτα. Κομματαρα ομως. Τωρα δυσκολευεσαι γιατι, υποθετω, οτι ακομα μαλλον δεν εισαι σε επιπεδο αναλογο με της μουσικης που προσπαθεις να παιξεις. Και δεν το λεω αυτο με κακια, η για να σε μειωσω, αλλα αν καποια στιγμη δεις Randy Rhoads, Yngwie Malmsteen, Dream Theater και αλλους τι θα κανεις? Θα τα παρατησεις? Μονο εξασκηση...!!! Αν μπορεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ, και αν μπορεις να μαθεις και θεωρια ακομα καλυτερα!!! Καλη επιτυχια...
    absurdus_delirium
    06.07.2007, 02:05
    Απ΄το πρωί μέχρι το βράδυ με τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ διαλείμματα για ξεκούραση! Δε θες κάποια τενοντίτιδα που θα κουβαλάς για πάντα να σου πρήζει τον καρπό, ε;
    ogyon21
    09.07.2007, 19:32
    Οταν λες αναλυτικη περιγραφη τεχνικης σε αυτο το κομματι τι εννοεις?

    Καποτε που επαιζα κιθαρα και τετοιο ηταν το ειδος της μουσικης που με απασχολουσε, δεν θυμαμε στο συγκεκριμενο κομματι να ειχα παρατηρησει οτι ειχε τεχνικη....LoL!!

    Μηπως το ψυριζεις λιγο? Βγαλε το κομματι και ασε την τεχνικη να ερθει με τον καιρο!
    FENDER_
    13.07.2007, 13:52
    Οκ παιδια...ειχατε δικιο τελικα..το εβγαλα και ευκολα μαλιστα..απλα στην αρχη ημουν λιγο απογοητευμενη γιατι βγαζω πρωτη φορα μονη μου ενα τετοιο ειδος τραγουδιου μεταλ... ευχαριστω πολυ πολυ καλη συνεχεια σε ολους κ καλο καλοκαιρι!!