ελληνική μουσική
    731 online   ·  210.832 μέλη
    SOPHIA-MX-4EVER
    10.07.2007, 17:11
    ΑΪΒΑΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Τη στιγμή που εμφανίστηκα στο γυαλί, η τηλεόραση ήθελε έναν ολοκαίνουργιο ζεν-πρεμιέ.
    ΑΛΙΜΠΕΡΤΗ ΣΟΦΙΑ : Φαίνεται ότι είναι της μόδας οι δημοσιογράφοι να τα βάζουν με την παρουσιάστρια. Αυτό τους δίνει μια μικρή διασημότητα.
    ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΑΝΘΙΜΟΣ : Στο παρελθόν είχα κάνει σχέση με μεγαλύτερη μου γυναίκα και θα το ξανάκανα!
    ΒΑΓΙΑΝΗ ΡΙΚΑ : Κάτι παιδάκια που κάνουν μισό σίριαλ και νομίζουν ότι είναι τουλάχιστον ο Λόρενς Ολιβιέ στην πέμπτη μετενσάρκωση, δεν την έχουν ψωνίσει; Με τους τηλεοπτικούς πρέπει να τα βάλουμε;
    ΒΛΑΝΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ : Προτιμώ να με πουν ατάλαντη παρά μέτρια.
    ΒΟΣΣΟΥ ΣΟΦΙΑ : Κυκλοφορούν πολλά ψώνια. Έρχεται όμως, ο χρόνος που τα ξερνάει!
    ΔΟΥΚΑ ΖΕΤΑ : Είμαι φυσική ξανθιά. Γιʼ αυτό και αποφάσισα να βάψω τα μαλλιά μου καστανά, για να ξεκουράσω το μυαλό μου.
    ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΛΗΣ : Όταν βλέπω αυτόν τον Κύπριο να τραγουδάει, ξεραίνομαι στα γέλια. Αυτός ο Σαμπρέλας νόμιζα ότι έχει συγγένεια με τον Φιρφιρή.
    ΒΟΥΤΣΑΣ ΚΩΣΤΑΣ : Υπήρξε ένας τραγικός ρατσισμός που ήταν τροχοπέδη για την πρόοδο του θεάτρου. Ο Μινωτής στο Εθνικό θέατρο υπήρξε εμπόδιο γενικότερα της πορείας του θεάτρου.
    ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ : Αυτό που σου συνιστώ, Θώδη, είναι να πας στο σπίτι σου, να κόψεις κρέατα και να κάνεις γιουβαρλάκια.
    ΕΥΡΙΔΙΚΗ : Τα περισσότερα παιδιά στα ριάλιτι τα εκμεταλλεύονται και όχι μόνο δεν αποκομίζουν κάτι από τη συμμετοχή τους, αλλά εκτίθενται από πάνω.
    ΚΑΘΗΝΙΩΤΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ : Όταν ανεβαίνεις κοινωνική τάξη, κλείνεις τον ρατσισμό στο ντουλάπι και τον κλειδώνεις.
    ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Ο Γιώργος Παπαδάκης είναι σαν την Ακρόπολη. Χτίζονται διάφορα σπίτια γύρω του, αλλά αυτός μένει εκεί, αγέρωχος.
    ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Όλοι δίνουν μεγάλη σημασία στα νούμερα της AGB κι ας μην το παραδέχονται. Τώρα, το πώς κάνεις υψηλά νούμερα είναι άλλη υπόθεση. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι στο κοινό του MEGA οι φωνές δεν πουλάνε. Όταν αρχίσουν οι τσακωμοί στη δική μας εκπομπή, το κοινό αρχίζει το ζάπινγκ.
    ΚΑΡΑΒΑΤΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ : Τι είναι χειρότερο από το να φας ένα μήλο με σκουλήκι; Να φας ένα μήλο με μισό σκουλήκι μέσα! Γιατί το μισό το έχεις ήδη δαγκώσει!
    ΚΑΡΑΜΙΧΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Το μόνο μου κοινό σημείο με τη Eurovision είναι πως όταν δεν βάζω τζελ, με βλέπουν στο δρόμο και με φωνάζουν... Τάμτα!
    ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : (για το «So you think you can dance») Τι σημαίνει «το ξέρει ο μπαμπάς σου;» τι βλακώδη υπονοούμενα είναι αυτά στην εποχή αυτή; Πάτε να λύσετε τα δικά σας κόμπλεξ πρώτα και μετά κάντε την κριτική επιτροπή, γιατί είστε επιεικώς απαράδεκτοι!
    ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Ο Χριστόδουλος αυτή τη στιγμή εκπροσωπεί κάτι πάρα πολύ στεγνό. Ένα, πώς να το πω, στεγνό, κακό πράγμα. Στηρίζει τη συντηρητική πλευρά των Ελλήνων και τα φοβικά τους σύνδρομα. Αυτή είναι η δουλειά του!
    ΛΑΜΠΙΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Στην πρώτη δυσκολία που συναντάμε, λέμε "βοήθα Παναγιά μου" και μετά πας στην εκκλησία να ανάψεις ένα τσιγάρο!
    ΜΑΛΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ : Τι θέλει η ΕΡΤ; Γιουροβίζιον ή Θεολογίδου και Αυγερόπουλο; Γιατί αν θέλουν και τα δύο, θα γεμίσουν τα ψυχιατρεία.
    ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ : Δεν ερωτεύομαι και πολύ συχνά. Μέχρι τώρα στη ζωή μου υπάρχει ένας μικρός μονοψήφιος αριθμός γυναικών τις οποίες ερωτεύθηκα.
    ΜΕΝΕΓΑΛΗ ΕΛΕΝΗ : Στο Champion League προκρίνονται μόνο δύο ελληνικές ομάδες; Δεν υπάρχει και αναπληρωματική;
    ΜΕΝΕΓΑΛΗ ΕΛΕΝΗ : Καλά, τον Ξέρξη τον ξέρω. Αυτός ο Αρταξέρξης ποιος είναι;
    ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ : Η κριτική επιτροπή ήταν αίσχος! Αυτή δεν ήταν επιτροπή για μουσικό διαγωνισμό, αλλά για life style. Συν του ότι η διοργάνωση ήταν απαίσια, βαρετή και κράτησε πολλή ώρα (για την Ελληνική συμμετοχή στη Γιουροβίζιον).
    ΜΠΑΡΜΠΑ ΒΑΝΑ : Στους καλλιτέχνες υπάρχει πλήρης ανισορροπία.
    ΜΠΕΖΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Όλοι βρίζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ την τηλεόραση και όλοι εύχονται να μπουν σε αυτήν.
    ΝΑΥΠΛΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ : Η τηλεοπτική εικόνα που κυριαρχεί στα ιδιωτικά κανάλια είναι άθλια. Μόνο στα κρατικά κανάλια μπορείς να δεις κάτι της προκοπής, που να μη σε προσβάλλει.
    ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Ενοχλούν τα πολλά χρόνια της παρουσίας μου. Η αρένα θέλει καινούργιο αίμα. Υπάρχει φθόνος για τη μακρά παρουσία.
    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Έτσι και ανοίξω το στόμα μου δεν σε ξεπλένει ούτε ο Νιαγάρας. Δεν θα κάτσω να απολογηθώ στα παιδιά μου για τις βλακείες που λες εσύ πρωί-πρωί (για τον συνάδελφό του Τέρενς Κουίκ).
    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Δεν αισθάνομαι αντικαταστάτης. Όποιος αισθάνεται μόνιμος σε αυτή τη δουλειά, να σηκώσει το χέρι.
    ΠΑΣΧΑΛΗΣ : Αυτό που με ενόχλησε ήταν ο προγραμματισμός της δημόσιας τηλεόρασης. Ήταν απαράδεκτος. Πρόχειρος και ερασιτεχνικός. Δεν μπορεί έπειτα από μία διοργάνωση τελικού πριν από ένα μόλις χρόνο στην Αθήνα να παρουσιάζεται αυτό το σόου φέτος. (για την Ελληνική συμμετοχή στη Γιουροβίζιον).
    ΣΕΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ : Ότι κι αν κάναμε φέτος εγώ κι η Μαρία στη Γιουροβίζιον, θα τ΄ακούγαμε!
    ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΜΑΡΚΟΣ : Δεν ήταν επιλογή μου να απέχω από τα τηλεοπτικά δρώμενα, απλά κάνουν τηλεόραση κάποιοι άλλοι καλύτεροι από εμένα.
    ΣΚΟΡΔΑ ΦΑΙΗ : Πώς μπορείτε εσείς οι δημοσιογράφοι με αστυνομική έρευνα να αποκαλύπτετε εγκλήματα πάθους;
    ΣΚΟΡΔΑ ΦΑΙΗ : Γιατί να αλλάξω το όνομά μου; Θυμίζει σκόρδα. Άστο λοιπόν να υπάρχει για να μη με ματιάζουν!
    ΣΤΑΗ ΕΛΛΗ : Το μόνο που δεν πρόκειται να συμβεί είναι να τσακωθούμε με την Όλγα Τρέμη. Από τη στιγμή που είπα ότι θέλω να είμαι σε ρόλο σχολιαστή. Είναι ωστόσο η ίντριγκα του πράγματος.
    ΣΤΑΗ ΕΛΛΗ : Έχω λιγότερες πιθανότητες από Σεπτέμβρη να λέω δελτίο από το να βρίσκομαι σε ένα ιγκλού Εσκιμώων και να ψαρεύω σολομούς στον πάγο.
    ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΥ : Θεωρώ γελοίους όσους κάνουν αυτή τη δουλειά (του taxi driver) και ενοχλούνται από την αγάπη και το ενδιαφέρον του κόσμου και λένε διάφορα σούξου μούξου «Τι λες μωρή; Πού πας;»
    ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ : Αυτοί που έχουν αποτύχει λένε πάντα για τους άλλους τα χειρότερα. Οι κακίες είναι για τους αποτυχημένους.
    ΤΖΩΡΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΡΑΤΟΣ : Δράματα βλέπουμε καθημερινά μέσα από την τηλεόραση. Οι ειδήσεις έχουν γίνει τα ωραιότερα σίριαλ.
    ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ : Η Έφη Θώδη είναι αγνός άνθρωπος. Θέλω να της πω πως η δημοσιότητα όσο σε φωτίζει σε φωτίζει, καμιά φορά όμως σε καίει κιόλας!
    ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΚΗΣ : Είχα μάθει τους δημοσιογράφους να τους διαβάζω στην εφημερίδα και τους ηθοποιούς στο θέατρο. Τώρα τους βλέπω όλους στην τηλεόραση.
    ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ : Παίρνω μηνύματα στο δρόμο από όλο τον κόσμο κι από όλο τον πλανήτη.
    .
    ΑΛΙΚΑΚΗ ΜΥΡΤΩ : Η τηλεόραση στη χώρα μας θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη απ' ό,τι είναι. Άλλο πράγμα είναι η ψυχαγωγία και άλλο πράγμα η αποβλάκωση. Πολλές δουλειές στην τηλεόραση δεν αντιμετωπίζουν τον θεατή όπως θα έπρεπε. Δεν τον σέβονται.
    .
    ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ : Όταν έρθει η ώρα, θα γελάσουμε πολύ με όλους αυτούς που με κατηγορούν.
    .
    ΒΟΥΤΣΑΣ ΚΩΣΤΑΣ : Φταίνε για την πορεία του λαού μας τα τρία «ρ» : Ρουσφέτι, Ρουφιανιά, Ραχάτι.
    .
    ΓΑΡΜΠΗ ΚΑΙΤΗ : Και γυναίκα είμαι και σέξι και γατούλα και τίγρης και αθώα και έξυπνη και μάνα κι ότι άλλο θέλω εγώ!
    .
    ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ : Δεν μπορώ να αντισταθώ στις σοκοφρέτες. Έχουμε σχέση καρμική και κρατά από την προηγούμενη ζωή.
    .
    ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ : Τι είναι προτιμότερο για κάποιον; Να μην έχει σαν κι εμένα ή να έχει δόντια σαν της Μαστροκώστα;
    .
    ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ ΚΑΤΙΑ : Συγχύζομαι κάθε φορά που ακούω διάφορους να μιλούν για την τηλεόραση απαξιωτικά, μόνο και μόνο από κόμπλεξ.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Όπου υπάρχει αγάπη, γίνεται αγάπη. Όπου υπάρχει μίσος, γίνεται μίσος κι όπου υπάρχει φόνος, γίνεται φόνος!
    .
    ΚΑΛΗΜΕΡΗΣ ΤΖΩΝΗ : Μέχρι πρότινος η ΕΡΤ ήταν ένας κακοδιοικούμενος οργανισμός. Είναι τόσο βαριά η κληρονομιά της κακοδιοίκησης, που θέλει πολύ αγώνα για να αλλάξει.
    .
    ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : Το μέσο επίπεδο των θεμάτων μας είναι πολύ υψηλό σε σχέση με τις άλλες εκπομπές. Κι αυτό το λέω με πλήρη επίγνωση. Η θεματολογία του Αυτιά και του Παπαδάκη είναι κατά 90% κοινή.
    .
    ΚΟΥΛΟΓΛΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ : Η χώρα μας πολιτικώς έχει επαρχιώτικη νοοτροπία. Ο κόσμος καίγεται κι εμείς ασχολούμαστε με το θρήσκευμα στις ταυτότητες!
    .
    ΚΡΑΟΥΝΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ : Γίνονται σχήματα και cd χωρίς ''ψυχή'', χωρίς ουσιαστική αγάπη για το αντικείμενο, από υποκείμενα που αποσκοπούν μόνο στον ''μπερντέ''. Την εισπράττει ο κόσμος, την ξεπετάει και δεν σε ακολουθεί. Και το κακό είναι ότι υπάρχει και η απελπισία του έντεχνου.
    .
    ΜΕΛΕΤΗ ΕΛΕΟΝΩΡΑ : Πολλοί άνθρωποι που με σταύρωσαν, με πήραν στη συνέχεια να μου ζητήσουν συγνώμη.
    .
    ΜΠΕΖΑΝΤΑΚΟΥ ΣΤΕΛΛΑ : Το ύφος μου το έχω πάρει από το Μιλάνο!
    .
    ΜΠΕΖΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Η Επίδαυρος είναι μια πασαρέλα celebrities και κοσμικών εκδηλώσεων όλων αυτών που θέλουν να βαπτιστούν celebrities. Έχει χάσει λίγο το σκοπό της, που είναι οι παραστάσεις.
    .
    ΜΠΟΚΟΤΑ ΔΑΦΝΗ : Εγώ ήπια το πικρό ποτήρι της Γιουροβίζιον και οι άλλοι τώρα πίνουν τη σαμπάνια.
    .
    ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Η Eurovision είναι ότι χειρότερο για το ευρωπαϊκό τραγούδι.
    .
    ΠΑΡΘΕΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ : Ο απλός άνθρωπος είναι αυτός που σε ανεβάζει και σε κατεβάζει.
    .
    ΠΑΡΤΣΑΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Η τηλεόραση έχει περάσει στη λογική του να σερβίρει αλόγιστα στο κοινό ό,τι πουλάει περισσότερο και ό,τι ανεβάζει τη διαφήμιση. Πιστεύω πως αυτή η πρακτική είναι εγκληματική. Δεν με ενδιαφέρουν τα ξεφωνητά και το εθνικό κουτσομπολιό. Αυτό είναι ψυχαγωγία;
    .
    ΠΛΑΪΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : Έχω γίνει το ίνδαλμα των αντρών.
    .
    ΣΑΡΜΠΕΛ : Αυτή την εποχή κάθε φορά που ακούω το όνομά μου στην τηλεόραση, αλλάζω κανάλι (πριν τη Γιουροβίζιον 2008).
    .
    ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΜΑΡΚΟΣ : Η Ευρυδίκη και ο Κοργιαλάς είναι ένα ταιριαστό ζευγάρι. Ο μόνος λόγος για να τσακωθούν είναι αν της πάρει τη μάσκαρα!
    .
    ΤΕΡΖΗΣ ΝΙΚΟΣ : Θα μπορούσα να έχω χώσει μπουνιά στον Πυριόχο που κορόιδεψε την μουσική μου παιδεία.
    .
    ΤΟΥΤΟΥΝΖΗ ΡΕΑ : Είναι άνθρωπος που βαριέται εύκολα. Ζωντανό παράδειγμα τα μαλλιά μου.
    .
    ΣΟΜΜΕΡ ΚΩΣΤΑΣ : Διατηρούμαι σε φόρμα γιατί έχω να φάω δυο χρόνια τηγανητές πατάτες!
    .
    ΣΟΜΜΕΡ ΚΩΣΤΑΣ : Δεν θέλω τη γυναίκα να πλένει, να μαγειρεύει και να συγυρίζει!
    .
    ΤΖΩΡΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΡΑΤΟΣ : Πολλές φορές λες τις μεγαλύτερες αλήθειες μέσα από ένα ψέμα.
    .
    ΧΑΡΡΥ ΚΛΥΝΝ : Ο πατέρας Παπανδρέου μάλιστα! Νεσκαφέ κλασίκ! Ενώ ο γιος, ντεκαφεϊνέ μου κάνει!
    .
    ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : Μην διυλίζουμε την κάμηλο (για τον αγώνα Ρέθυμνο-Παναθηναϊκός).
    .
    ΨΑΡΡΑΣ ΝΙΚΟΣ : Έλειψα πεντέμιση χρόνια στην Αμερική και επιστρέφοντας είδα σίριαλ με τα ίδια πλατό, τους ίδιους φωτισμούς και τους ανθρώπους να ουρλιάζουν.
    ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ : Στο δρόμο που μας συναντούν, κοιτάζουν το παιδί και μου λένε ότι είχα φιλική συμμετοχή.
    .
    ΑΛΙΜΠΕΡΤΗ ΣΟΦΙΑ : Έχω εκπαιδευτεί να βλέπω ξένες σειρές. Οπότε, ότι σενάριο και να διαβάσω, μου φαίνεται αστείο.
    .
    ΑΛΟΙΜΟΝΟΥ ΤΖΙΝΑ : Ελεύθερη γυναίκα ίσον νέα γυναίκα! Η γυναίκα στον γάμο μαραζώνει.
    .
    ΓΚΛΕΤΣΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ : Για την κόρη μου λέω ότι είναι αγνώστου μητρός.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Εγώ δεν επιτίθεμαι, τραγουδάω!
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Ξέρω πολύ καλά και όταν μιλάω και πως μιλάω!
    .
    ΔΡΟΥΖΑ ΑΝΝΑ : Όλοι τα βάζουν με τη Δρούζα, ενώ αγνοούν συνειδητά τη λίστα που δημιουργήθηκε με το κόστος όλων των παραγωγών της ΝΕΤ, όπου η δική μου κατέχει την 28η θέση. Δηλαδή πριν από μένα προηγούνται 27 ακριβότερες παραγωγές.
    .
    ΖΥΓΟΥΛΗ ΚΑΤΙΑ : Είμαι η Κάτια. Είναι καταξιωμένη στο χώρο μου, πολύ πριν από το δεσμό μου.
    .
    ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΙΔΟΥ ΜΑΡΑ : Μπορώ να θεωρηθώ παιδί της Αλίκης Βουγιουκλάκη.
    .
    ΚΑΡΥΔΗΣ ΝΤΙΝΟΣ : Η Eurovision είναι μια αστεία περίπτωση. Είναι θορυβοβίζιον!
    .
    ΚΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ : Όταν ξεκινούσα να κάνω θέατρο, θεωρούσα τις φωτογραφήσεις κάτι πολύ μπας κλας, κάτι πολύ δεύτερο, κάτι πολύ ξεφτίλα.
    .
    ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Ο Θεός έκανε πρώτα τον Αδάμ και μετά την Εύα. Έτσι είναι. Πρώτα κάνουν τα πειράματα και μετά τα τελειοποιούν.
    .
    ΛΑΜΠΙΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Η Άντζελα Δημητρίου έχει καλή διάθεση το πρωί. Το βράδυ αγριεύει, κάτι παθαίνει.
    .
    ΛΟΥΚΑ ΕΛΕΝΗ : Ο κόσμος θα παραξενευτεί. Μου συμβαίνουν τρελά πράγματα!
    .
    ΛΟΥΚΑ ΕΛΕΝΗ : Η Ελλάδα είναι Σόδορα και Γόμορρα! Είναι ένα μπουρδ…! Έχουν σχέσεις πριν από το γάμο. Αυτό είναι μοιχεία, πορνεία! Σας παρακαλώ, αδέρφια μου, να φύγετε από την πορνεία-μοιχεία!
    .
    ΜΑΓΓΙΡΑ ΜΑΤΘΙΛΔΗ : Θέλω να πηγαίνω στη λαϊκή, στην κρεαταγορά και στο Μοναστηράκι και να μη με αναγνωρίζει κανείς.
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Γιατί η Ομόνοια δεν έχει σιντριβάνι;
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Το Μάτα από πού βγαίνει; Από τα Μάταλα! Αχ, μεγαλώνουμε και μυαλό δεν βάζουμε!
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Στη ζωή πρέπει να παίρνουμε τα πάντα και να δοκιμάζουμε τα πάντα, να έχουμε γεύσεις και ποιότητα ζωής.
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Βαριόμαστε κάθε μέρα να είμαστε οι ίδιοι.
    .
    ΜΗΤΣΙΚΩΣΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Για τους ανθρώπους της τηλεόρασης, είναι κάθε μέρα Πρωταπριλιά.
    .
    ΜΗΤΣΙΚΩΣΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Στην τηλεόραση βλέπουμε πολύ γυμνό και με το ζόρι. Εμένα με απωθεί το καταναγκαστικό.
    .
    ΜΙΧΑΛΟΝΑΚΟΥ ΒΙΚΥ : Η ελληνική τηλεόραση έχει χτυπήσει τέλμα.
    .
    ΜΙΧΑΛΟΝΑΚΟΥ ΒΙΚΥ : Η ελληνική τηλεόραση μήπως είναι ένας δοκιμαστικός σωλήνας παντός τρελού;
    .
    ΜΙΧΑΛΟΝΑΚΟΥ ΒΙΚΥ : Δεν μου λείπει η Κορομηλά από την τηλεόραση.
    .
    ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΟΣ : Οι gay δεν συμπεριφέρονται έτσι όπως βλέπω σε κάποια σίριαλ, σαν μουρλές, σαν κουνιοτραμπάλες. Γιατί να παίζουν έτσι σαν μουρλές; Γιατί να τους γελοιοποιούν;
    .
    ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΝΤΑ : Για ποια τηλεόραση μου μιλάς; Βλέπεις καμιά αισθητική ποιότητα; Βρόμισε η τηλεόραση από τα πολλά σκουπίδια που μαζεύτηκαν.
    .
    ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ : Η μισή Ελλάδα θέλει να γίνει διάσημη και η άλλη μισή θέλει να τη βαθμολογεί.
    .
    ΣΕΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ : Η Λαμπίρη κάλεσε τον Γιώργο Κιμούλη! Ήρθαν τα ύστερα του κόσμου!
    .
    ΣΚΟΡΔΑ ΦΑΙΗ : Θα ήθελα να ανεβείτε τα σκαλιά της εκκλησίας και αυτό σας το λέμε αφιλοκερδώς (απευθυνόμενη στον Γρηγόρη Αρναούτογλου και τη Ράνια Θρασκιά).
    .
    ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ : Δεν είναι το θέμα μας τι τραγουδάει η Άντζελα Δημητρίου, αλλά γιατί τραγουδάει.
    .
    ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : Για μένα τα Εξάρχεια είναι η παλιά μου γειτονιά, μια ζωντανή γειτονιά όπου ανθίζουν τα πάντα.
    .
    ΦΡΑΓΚΟΛΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ : Με ενδιαφέρει η υποκριτική και θέλω να την τελειοποιήσω όσο γίνεται καλύτερα. Λόγω της εμφάνισής μου, είναι πιο εύκολο να το κάνω.
    .
    ΧΟΥΚΛΗ ΜΑΡΙΑ : Τα δελτία ειδήσεων των ιδιωτικών καναλιών συχνά είναι μονοθεματικά ή ολιγοθεματικά, θορυβώδη και «θυμωμένα». Σαν να κινούνται από την αντίληψη «θα αλλάξουμε την κοινωνία». Δεν είναι αυτός ο σκοπός των δελτίων ειδήσεων
    ΑΪΒΑΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Δεν θέλω να μιλάμε συνέχεια για το φίδι μου, γιατί στο τέλος ο κόσμος δεν θα μου λέει πως παίζω, αλλά τι κάνει το φίδι μου!
    .
    ΑΪΒΑΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Είμαι 30 χρονών. Αν κάνω του χρόνου παιδί, πόσο θα το ζήσω; 30 χρόνια; Δεν είναι λίγο; Μήπως να το βάλω μπρος;
    .
    ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : Η μόνη γυμναστική που κάνω, είναι στα βλέφαρα.
    .
    ΑΥΤΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Το παιδί είναι στο Παίδων, πάσχει από την ασθένεια «Σουζούκι», ε συγνώμη, «Καβασάκι!».
    .
    ΒΑΓΙΑΝΗ ΡΙΚΑ : Τα πρωινάδικα με τη συνταγή που έχουν τώρα, είναι για κοπελίτσες.
    .
    ΒΕΝΤΗ ΕΛΕΝΗ : Τυχαίνει πολλές φορές να μου φιλάνε τα πόδια στην πίστα.
    .
    ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ : Η μόνη χρονιά που δεν δέχτηκα πρόταση γάμου, ήταν φέτος!
    .
    ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ : Δεν σκέφτομαι να κάνω οικογένεια με κανέναν.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Είμαι παιδί της Παναγίας επειδή έχω γεννηθεί παραμονή της εορτής Της. Έτσι, δεν μπορεί να με πειράξει κανείς.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Δεν θέλω να με σταυρώνουν σαν τον Χριστό για τριάντα αργύρια. Θέλω το φιλί και το χάδι να μου το δίνουν επειδή το αισθάνονται και όχι για να πάρουν κάτι από μένα.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Εγώ τιμώρησα το χρήμα γιατί στερήθηκα πολλά πράγματα. Γιατί να γίνω τσιγκούνα; Ως πότε θα ζήσω;
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Τα περισσότερα λουλούδια τα παίρνω από γυναίκες. Δεν με φοβούνται, δεν φοβούνται το βλέμμα μου.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Θέλω η κόρη μου να είναι ευτυχισμένη, να κάνει στη ζωή της ότι θέλει και να μου κάνει εγγονάκια. Θέλω να γίνω ακόμα πιο νέα γιαγιά. Μωρό!
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Οι Πακιστανοί με βράβευσαν ως τη δημοφιλέστερη τραγουδίστρια παγκοσμίως!
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Είμαι η δημοφιλή τραγουδίστρια της Ελλάδας!
    .
    ΔΡΑΓΟΥΜΗ ΝΑΤΑΛΙΑ : Οδηγώ μηχανή από τα δώδεκά μου και τα πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή μου, τα έχω σκεφτεί πάνω στην μηχανή.
    .
    ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΝΙΚΟΣ : Να μείνουμε στο θέμα με τις στραγγαλισμένες καλόγριες.
    .
    ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : Υπάρχουν πολλοί καλαμοκαβαλημένοι δημοσιογράφοι στην τηλεόραση. Στα δελτία πάρα πολλοί, στα πρωινάδικα κάμποσοι.
    .
    ΚΑΝΕΛΛΗ ΛΙΑΝΑ : Εμένα ο Ανδρουλάκης, μου θυμίζει τώρα τελευταία τη δρα Ρουθ.
    .
    ΚΑΝΕΛΛΗ ΛΙΑΝΑ : Ο Τέρενς Κουίκ στην εποχή του ήταν και ωραίος και τεκνό!
    .
    ΚΑΠΟΥΤΖΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Το όνειρό μου ήταν να γίνω αθλητής στίβου και αν γύριζε η ζωή μου από την αρχή, πιστεύω ότι αυτό θα έκανα.
    .
    ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ : Τα δυνατά πρόσωπα στην τηλεόραση δεν μπορούν να αντικατασταθούν ούτε με μίνι φούστες, ούτε με στρινγκάκια.
    .
    ΚΑΡΑΦΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ : Δεν μπορεί να γίνει πρώτο όνομα στο τραγούδι η Αλεξανδράτου!
    .
    ΚΑΡΥΔΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ : Βόρεια από τη Γλυφάδα είναι τα πάντα, γιατί η Γλυφάδα είναι νότια!
    .
    ΚΑΣΤΑΝΗ ΕΛΕΝΗ : Όταν ο κόσμος είδε ότι οι πολιτικοί ξεπουλάνε τα πάντα για το χρήμα, καλά έκανε και αδιαφόρησε!
    .
    ΚΑΤΕΛΗΣ (στο JE TʼAIME) : Κουμπί ορ νοτ κουμπί. Ι δούλα η απορία! (αντί : To be or not to be. Ιδού η απορία)
    .
    ΚΙΜ ΚΙΛΙΑΝ : Το ελάττωμα του Μάκη ήταν ότι έπαιζε δύο χρόνια λύρα και μας βασάνιζε!
    .
    ΚΟΛΕΤΣΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Τώρα τελευταία συγκινούμαι πολύ εύκολα. Μπορεί να δω ένα παιδί να κάνει συγκρουόμενα και να δακρύσω.
    .
    ΚΟΡΓΙΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : Η Ευρυδίκη έκανε μελανιές από το μεταλλικό μανίκι του Κωστέτσου.
    .
    ΚΡΑΝΑ ΚΡΙΣΤΥ : Δεν μου αρέσει η διαφορά ηλικίας ανάμεσα στην Τζούλια Αλεξανδράτου και τον Ηλία Ψινάκη.
    .
    ΚΡΑΟΥΝΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ : Σε μία τηλεόραση που σαρώνεται από ακραίες «ακατοίκητες», από καλλίγραμμες πλην ατάλαντες, από άρρενες-μοντέλα που περιφέρουν τους κοιλιακούς-φέτες, υπάρχει επιτέλους και μία άσχημη, που είναι όμως ουσιαστικά ωραία, έξυπνη, γλυκιά και τρυφερή.
    .
    ΚΩΣΤΕΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ : Η συγκεκριμένη κυρία όσο μπόι της λείπει, τόσα ψέματα λέει (αναφέρεται στην Ευρυδίκη).
    .
    ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Το βήμα στους ατάλαντους, το δίνουμε εμείς με τη σιωπή μας.
    .
    ΛΑΜΠΙΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Τα μπαρμπούνια όταν τα ψαρεύουμε είναι γκρι και μετά γίνονται κόκκινα;
    .
    ΛΑΜΠΙΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα εργαζόμουν σε ένα κανάλι όπου θα έλεγαν πράγματα πίσω μου.
    .
    ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ : Έχω βλαστημήσει που γεννήθηκα σε αυτή τη χώρα! Για τον Έλληνα ηθοποιό όλα εξαργυρώνονται μέσα από την τηλεοπτική αξία του. Αν πουλάει τηλεοπτικά, θα δουλέψει και στο θέατρο.
    .
    ΜΕΪΜΑΡΙΔΗ ΜΑΡΑ : Ο άντρας θέλει καλό κρεβάτι! Να το παίρνει ή να νομίζει ότι το παίρνει!
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Εγώ, και μελαχρινή που ήμουν, αισθανόμουν θεά. Καλή ψωνάρα είμαι!
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Εγώ δύο χρόνια που είμαι στον Alpha, απλά χαιρετάω τον κόσμο που φεύγει.
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Παιδιά, είναι πολύ δύσκολο να ξενυχτάς. Η δουλειά τη νύχτα δεν αντέχεται!
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Έχω άμμο στα μάτια, πώς θα φύγει;
    .
    ΜΕΤΑΞΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΟΣ : Μήπως το κοινό είναι κενό;
    .
    ΜΗΛΙΑ ΜΑΡΙΛΥ : Δεν είμαι σούπερ γκόμενα, γιʼ αυτό δεν έχει γίνει πανικός με μένα!
    .
    ΜΗΤΣΙΚΩΣΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Για μένα αυτοί που αρνούνται να έρθουν στην εκπομπή, δείχνουν φοβερή ανασφάλεια.
    .
    ΜΠΕΖΑΝΤΑΚΟΥ ΣΤΕΛΛΑ : Η Eurovision είναι ένας διαγωνισμός για νέους. Κι εγώ νέα είμαι . Γιατί να το κρύψω άλλωστε; Το 1976 γεννηθείς είμαι!
    .
    ΜΠΕΖΑΝΤΑΚΟΥ ΣΤΕΛΛΑ : Ο Στηβ Κακέτσης είναι στενοκέφαλος! Τον βλέπω στην τηλεόραση που βγαίνει και ποτέ δεν έχει να πει κάτι ουσιαστικό.
    .
    ΜΠΑΡΜΠΑ ΒΑΝΑ : Τα μαλλιά μου δεν θα τα ανοίξω πολύ γιατί ήδη με μπερδεύουν με τη Στέλλα Μπεζαντάκου.
    .
    ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ ΜΑΡΙΑ : Τι έχει εδώ μέσα και πάνε και κάθονται οι μύγες; Περιττώματα;
    .
    ΜΠΟΤΕΛΗ ΜΕΛΙΝΑ : Προτιμώ να είμαι στο σπίτι μου και να μεγαλώνω τα παιδιά του άντρα μου.
    .
    ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ : Ο μόνος μύθος που θεωρώ ότι δεν απομυθοποιείται, είναι ο άνθρωπος και η προσφορά στον άνθρωπο.
    .
    ΟΛΓΑ (Κόρης της Άντζελας Δημητρίου) : Ξέρω να κάνω ίσιωμα μαλλιών και δεν με έδιωξαν από τη σχολή!
    .
    ΟΛΥΜΠΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ : Αν περιμένετε να φάτε σύντομα κουφέτα, θα απογοητευτείτε. Αργώ να πάρω τέτοιες αποφάσεις. Μακάρι να ήμουν πιο τολμηρή!
    .
    ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ ΝΑΝΑ : Η Άντζελα Δημητρίου είναι φαινόμενο και πρέπει να της κάνουν προτομή.
    .
    ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΦΗ : Τα παιδιά σήμερα έχουν ομορφύνει πολύ, τρώνε καλά, πίνουν πολύ γάλα. Μόνο ντύνονται σαν γύφτοι, σαν φτωχοί, σαν επαίτες!
    .
    ΡΩΜΑΣ ΧΑΡΗΣ : Δεν θα πεθάνω κιόλας αν κάνω αποτυχία.
    .
    ΣΑΡΜΠΕΛ : Στον τελικό της Eurovision θα δώσω ψυχή, καρδιά και αίμα!
    .
    ΣΙΜΑΡΔΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : Δεν μου αρέσει καθόλου να βλέπω σίριαλ. Έχω την εντύπωση ότι είναι το ίδιο πράγμα εδώ και χρόνια. Με ένα σκηνικό, τους ίδιους ηθοποιούς, που φοράνε τα ίδια ρούχα.
    .
    ΣΠΑΛΙΑΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Η υποκριτική είναι μια εκτόνωση!
    .
    ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ : Αυτού του είδους οι κοινωνικές εκπομπές αφυπνίζουν συνειδήσεις, κάτι που έχει συμβεί και με τη δική μου εκπομπή.
    .
    ΤΖΑΝΗΣ ΘΑΝΟΣ : Μου αρέσει να είμαι καπετάνιος της σχέσης.
    .
    ΤΖΑΝΗΣ ΘΑΝΟΣ : Με τη Ναταλία δεν μένουμε μαζί. Έχω το χώρο μου, έχει το χώρο της!
    .
    ΤΟΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ : Ο Παναγιώτης ο Τόκος θα τραγουδήσει Μπίτλες!
    .
    ΤΟΥΤΟΥΝΖΗ ΡΕΑ : Η χειρότερη ερώτηση στο δρόμο είναι : Τι τρώτεεε; Ντουλάπες!
    .
    ΤΣΑΛΙΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Θα τους παντρέψω όλους! Είμαι ο εθνικός κουμπάρος.
    .
    ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΕΥΗ : Γενικά με ενοχλεί η αδικία, ο παραλογισμός και το υπερβολικό άγχος!
    .
    ΧΑΡΑΛΑΜΠΊΔΟΥ ΜΑΓΚΥ : Έχω 2.500 παπούτσια και πρέπει να σας πω ότι τα συντηρώ όλα μόνη μου.
    .
    ΧΕΙΛΟΥΔΑΚΗ ΤΖΕΝΗ : Εγώ του χρόνου θα δηλώσω συμμετοχή στο διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision και αν δεν αρέσει στην κυρία Τατιάνα Στεφανίδου, πρόβλημά της! Ήδη, μου γράφει στίχους η Καρλότα και θα προτείνω στο Φοίβο ή στον Καρβέλα να τους μελοποιήσουν!
    .
    ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΣΙΣΥ : Είναι πολύ σκληρό να χάνεις τον στιλίστα σου λίγες μέρες πριν από τη Eurovision.
    ΑΥΤΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Δυστυχώς φίλες και φίλοι, όλοι πιάσανε την ειδικότητα του ειδικολόγου.
    .
    ΒΑΓΙΑΝΗ ΡΙΚΑ : Μετά την αναγνωρισιμότητα σε περιμένει πάντα ένα σκοτεινό πηγάδι ή μία σκοτεινή χαράδρα.
    .
    ΓΟΥΜΕΝΙΔΗΣ ΝΑΣΟΣ : Εγώ φταίω, μιλάω πολύ, είμαι ξερόλας! Κάνω την αυτοκριτική μου.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Είμαι το καλύτερο παιδί που υπάρχει στο χώρο.
    .
    ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ : Η τηλεόραση είναι αίμα, σπέρμα και κέρμα.
    .
    ΘΡΑΣΚΙΑ ΡΑΝΙΑ : Μερικές φορές έχουμε τα φώτα στο μυαλό μας ερμητικά κλειστά.
    .
    ΘΩΔΗ ΕΦΗ : Φανταστείτε τι κάνουν ορισμένοι άνθρωποι της Eurovision για τη δόξα!
    .
    ΘΩΔΗ ΕΦΗ : Αν πήγαινα στη Eurovision, θα τραγουδούσα στα βλάχικα.
    .
    ΚΑΚΕΤΣΗΣ ΣΤΗΒ : Να μη μας κάνει το Ρομπέν των Δασών ο Λαζόπουλος. Αν με προκαλέσει θα ανοίξω το στόμα μου.
    .
    ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΟΣ : Η τηλεόραση μου θυμίζει μια χωματερή. Όταν μπαίνεις μέσα, πιάνεις τη μύτη σου και δεν μπορείς να αναπνεύσεις. Αν όμως μείνεις για κάποιο διάστημα, παθαίνεις ανοσία.
    .
    ΚΟΥΡΟΥΜΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : Η οντισιόν είναι μία πολλή δυσάρεστη διαδικασία. Το να είναι 100 άτομα έξω και να περιμένουν, μοιάζει με ένα κοπάδι προβάτων προς σφαγή. Είναι αναξιοπρεπές.
    .
    ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ : Η μαμά μου θέλει να έχω πάντα στην τηλεόραση τη χωρίστρα του Χατζηνικολάου.
    .
    ΚΡΑΟΥΝΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ : Ο τρόπος που σερβίρεται όλο αυτό το πράγμα της Eurovision, είναι σαχλός.
    .
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΑΡΙΕΛ : Θα ασχοληθώ κάποια στιγμή με τα οικιακά, έτσι για την εμπειρία.
    .
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ : Ο Ηλίας Ψινάκης είναι απλώς συνεργάτης μου, δεν είναι ο μάνατζερ που βρίσκεται συνεχώς πάνω από το κεφάλι μου. Δεν θέλω κανέναν να μου λέει πώς να συμπεριφέρομαι και πώς να κινούμαι.
    .
    ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Το χέρι μου κοντεύει να πάθει Πάρκινσον ψάχνοντας στα ραδιόφωνα για καλό ελληνικό τραγούδι.
    .
    ΛΕΧΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ : Θεωρώ τη ζήλεια ένα άσκοπο συναίσθημα.
    .
    ΛΕΧΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ : Η αυτοεκτίμηση μιας γυναίκας μπορεί να διαλυθεί από τις αποφάσεις ενός άντρα.
    .
    ΛΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : Αυτή η ηθοποιός που σιχαίνομαι, η Αλίκη Βουγιουκλάκη, είχε πει κάτι φοβερό : Η επιτυχία είναι ένα περιστέρι που ποτέ δεν ξέρεις πού θα καθίσει.
    .
    ΜΑΛΕΛΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ : Υπάρχουν οι πολύ καλοί κριτικοί αλλά και οι βλάκες, οι οποίοι, επειδή βρήκαν ένα στυλό, νομίζουν ότι μπορούν να γράφουν ότι θέλουν.
    .
    ΜΑΛΛΗΣ ΘΕΜΗΣ : Στο τηλεοπτικό μας τσίρκο υπάρχει χώρος για όλους.
    .
    ΜΕΛΕΤΗ ΕΛΕΟΝΩΡΑ : Ο Νίνο είναι από τα καλύτερα παιδιά που έχω γνωρίσει ποτέ στη ζωή μου!
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Αν θες, Θέμο, κοίτα με λίγο στα μάτια, διότι μην ξεχνάς πως διευθυντής σου είναι ο άντρας μου! (απευθυνόμενη στο Θέμο Αναστασιάδη).
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Δεν πήγα στα καλλιστεία, γιατί θα έκανα χαλάστρα και κανείς δεν θα ασχολιόταν με τον διαγωνισμό.
    .
    ΜΕΤΑΞΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ : Το τραγούδι της Σερβίας στη Eurovision, δείχνει την ανωμαλία που έχει άνοδο στον κόσμο σήμερα.
    .
    ΜΠΑΡΜΠΑ ΒΑΝΑ : Δεν με προσέχουν στα σίριαλ όσο μου αξίζει. Από τη στιγμή που έχω δώσει πάντα επιτυχίες, δεν μου αξίζει να παίζω τη θεία, τη μαμά ή την ξαδέλφη του τάδε.
    .
    ΜΠΑΡΜΠΑ ΒΑΝΑ : Αν έκανα σύλλογο κακοποιημένων αντρών, θα έβαζα πρόεδρο τον Ψινάκη.
    .
    ΜΠΑΡΜΠΑ ΒΑΝΑ : Είμαι ομαδικός παίκτης. Αν δεν κάτσω με το παιδί που μου φτιάχνει τον καφέ να τα πω μισή ώρα, μπορεί να μην είμαι καλά στην εκπομπή μου.
    .
    ΜΠΑΣΤΑ ΣΑΣΑ : Είμαι πολύ καταξιωμένη σε αυτό που κάνω.
    .
    ΜΠΑΣΤΑ ΣΑΣΑ : Πλέον πρέπει να κοιτάξω το επάγγελμά μου που είναι τραγουδίστρια.
    .
    ΜΠΕΖΑΝΤΑΚΟΥ ΣΤΕΛΛΑ : Μαθήματα φωνητικής κάνω τέσσερα χρόνια, γιʼ αυτό έχω αυτή τη βελτίωση. Τρομερή βελτίωση.
    .
    ΝΑΘΑΝΑΗΛ ΑΝΙΤΑ : Είμαι μεγάλη καψουρομάνα.
    .
    ΝΟΜΙΚΟΣ ΝΙΚΟΣ : Αν μου πειράξει κανείς το κορίτσι μου, θα γίνω ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι, που λέει και το τραγούδι.
    .
    ΝΟΜΙΚΟΥ ΔΟΥΚΙΣΣΑ : Αυτό που κερδίζει τον άλλον, δεν είναι αυτό που φαίνεται, αλλά η εσωτερική μας ομορφιά.
    .
    ΝΤΕΝΙΣΗ ΜΙΜΗ : Εμένα με διασκεδάζει να κάνω από την πολύ σικ μέχρι τη χάλια!
    .
    ΝΤΕΝΙΣΗ ΜΙΜΗ : Το image making είναι μια παρεξηγημένη έννοια επειδή δυστυχώς βγαίνει ο κάθε στιλίστας και δηλώνει image maker.
    .
    ΝΤΟΥΒΛΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ : Θα ήθελα να επιστρέψω στην τηλεόραση με πρωινό ή με μεσημεριανό.
    .
    ΟΙΚΟΝΟΜΕΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Δεν πιστεύω πως πρέπει να γινόμαστε τσίρκο στην TV.
    .
    ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ ΝΑΝΑ : Ο Κώστας Μαρτάκης δεν μου αρέσει. Τον θεωρώ ασέξουαλ και σχεδόν στα όρια, θα το πω : τον θεωρώ άσχημο.
    .
    ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ : Στις μέρες μας το χρώμα έχει αντικατασταθεί από τα «χιόνια» της τηλεόρασης.
    .
    ΣΑΚΕΛΑΡΙΟΥ ΑΚΗΣ : Θα ήθελα να κάνω ψητό στο φούρνο με πατάτες τον Ζεράρ Ντεπαρντιέ.
    .
    ΣΕΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ : Πνευματικά δικαιώματα για την μούρη σου όταν τη δείχνουν σε άλλες εκπομπές, δεν υπάρχουν.
    .
    ΣΤΙΚΟΥΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ : Άμα μου φίλαγε άλλος το παλικάρι μου, θα ζήλευα πολύ!
    .
    ΤΟΥΤΟΥΝΖΗ ΡΕΑ : Είμαι γελοίο άτομο!
    .
    ΤΟΥΤΟΥΝΖΗ ΡΕΑ : Βεβαίως και με έχουν απατήσει!
    .
    ΧΡΗΣΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ : Στο πρώτο ραντεβού θα πήγαινα μια κοπέλα για καφέ, για να τη γλυκάνω και μετά να πέσει.
    ΑΔΑΜ ΕΥΗ : Μια μάνα όταν έχει προγραμματίσει να κάνει ένα τατουάζ, το καταφέρνει σε δυο χρόνια.
    .
    ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ ΤΖΟΥΛΙΑ : Νιώθω λίγο σαν νταλικιέρης, αλλά δεν το βλέπει ο πολύς ο κόσμος.
    .
    ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ ΤΖΟΥΛΙΑ : Πιστεύω ότι είμαι λάθος της φύσης. Δεν έπρεπε να γεννηθώ γυναίκα εγώ. Γενικότερα, η συμπεριφορά μου δεν είναι πολύ γυναικεία.
    .
    ΑΛΙΜΠΕΡΤΗ ΣΟΦΙΑ : Αν θεωρούμαι πρότυπο, καλά κάνω. Δεν θέλω το 2007 οι γυναίκες να είναι ενοχικές.
    .
    ΑΛΙΜΠΕΡΤΗ ΣΟΦΙΑ : Το αγαπημένο μου νησί είναι το Μπαλί. Και όχι μόνο εμένα. Ολόκληρη η Πάρος έχει μετακομίσει στο Μπαλί.
    .
    ΑΝΟΥΣΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Ο πολιτικός δεν πρέπει να χοροπηδά στις υποτιθέμενες ψυχαγωγικές εκπομπές, τίγκα στους καρσιλαμάδες.
    .
    ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ : Θέλω να βάλεις μέσα σου το επαρχιώτικο αίμα και να γεμίσεις τη στάμνα.
    .
    ΑΥΤΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Τι ψυχή είχε αυτό το παλιοτόμαρο που κατέβασε την εικόνα;
    .
    ΒΙΝΤΙΑΔΗΣ ΜΕΓΑΚΛΗΣ : Τον Αυτιά θα τον έβλεπα περισσότερο σαν διοικητή του ΙΚΑ.
    .
    ΒΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΛΟΥΙΖΑ : Δεν χρησιμοποιώ το όνομα της οικογένειάς μου για να αναρριχηθώ στη σόου-μπιζ.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Εγώ δεν έχω πατήσει ποτέ το πόδι μου στην Τουρκία. Μόνο στην Κωνσταντινούπολή πήγα.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Ακόμα και ο ήρωας Άντζελα «λύγισε» κατά τη διάρκεια της επέμβασης στη νέα μου πλαστική μύτη.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Ναι μεν η μύτη μου ήταν τέλεια αλλά τώρα πια ομόρφυνε αυτό το πρόσωπο.
    .
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Τώρα είμαι ένα ήρεμο παιδί, μια ήρεμη γυναίκα που βλέπει τη ζωή με άλλο μάτι.
    .
    ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ : Όσο εθνικός σταρ είμαι εγώ, άλλο τόσο lady είναι και η Άντζελα Δημητρίου.
    .
    ΚΟΥΙΚ ΤΕΡΕΝΣ : Εφ όσον τσακωνόμαστε με τους συναδέλφους της πρωινής ζώνης σε ζωντανή μετάδοση, και η συμφιλίωσή μας έπρεπε να γίνει δημόσια γνωστή. Όσοι λένε το αντίθετο, χρησιμοποιούν δικαιολογίες.
    .
    ΚΩΣΤΕΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ : Δεν μου αρέσει να το παίζω τσούτσου. Ξέρω πόσο τσούτσου είμαι!
    .
    ΚΩΣΤΕΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ : Η σοβαρότητα δεν είναι στο πόσο ντεκολτέ κουβαλάς.
    .
    ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Αν κάνουν ο Φλωρινιώτης και η Θώδη παιδιά, θα σκορπίσουν μεγάλη χαρά στον κόσμο.
    .
    ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΚΗΣ : Γιατί ο δημοσιογράφος λέει, κάνω τον συνήγορο του διαβόλου; Τυχαία νομίζετε διαλέγει ο διάβολος για συνήγορο τον δημοσιογράφο;
    .
    ΛΑΜΠΙΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Με ενόχλησε ο τρόπος που χειρίστηκε η Μαρία Μπακοδήμου το όλο θέμα της Eurovision. Θεωρώ ότι έχασε τον έλεγχο και, όπως γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις, το ένα ψέμα έφερε το άλλο.
    .
    ΛΙΒΑΝΙΟΥ ΕΜΗ : Κι αν μου ζαλιστείς, θέλω να το έχω στην κάμερα για καλή τηλεθέαση.
    .
    ΛΙΒΑΝΙΟΥ ΕΜΗ : Αυτή τη στιγμή σας λέω ότι με ξεματιάζει ο Μάκης Τσέλιος γιατί λέει ότι είμαι ματιασμένη.
    .
    ΛΟΥΚΑ ΕΛΕΝΗ : Είδα στο όνειρό μου τον Ψινάκη και μου είπε : «Κυρία Λουκά, σας αγαπώ» και μου έτριψε την πλάτη.
    .
    ΜΑΜΑΛΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ : Του χρόνου μπορεί να είμαι σε ένα ιγκλού και να ψαρεύω.
    .
    ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Μην τρελαθούμε που είναι σταρ η Βανδή, η Ζήνα και η Κοκκίνου.
    .
    ΜΑΡΙΝΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ : Ο μεσογειακός τύπος γυναίκας είναι πιο ιδιαίτερος.
    .
    ΜΑΡΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ : Θα πήγαινα, αν μου γινόταν πρόταση και είχα σωστούς ανθρώπους γύρω μου. Στη Eurovision δεν διαγωνίζομαι ως εγώ, αλλά ως Ελλάδα.
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Θα μπορούσα να έχω μια καλή συνεργασία με τον Γρηγόρη Αρναούτογλου και τη Μαριέττα Χρουσαλά. Την Ελεονώρα δεν την γνωρίζω αλλά πιστεύω ότι δεν θα είχα πρόβλημα να συνεργαστώ μαζί της.
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Καλό κάνει να γελάμε. Μπαίνει οξυγόνο στον οργανισμό, οξυγονωνόμαστε και μετά οξυγονοκολλιόμαστε!
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Κι όταν φυτεύω ακόμα, τη γλώσσα δεν τη βγάζω έξω.
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Σου εύχομαι να είναι τυχερό, υγιή κι ευτυχισμένο το νέο μέλος της οικογένειάς σου.
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Σε πολύ αρσενικά, μου αρέσει το ροζ.
    .
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Ο μαϊντανός από πού πήρε το όνομά του;
    .
    ΜΠΟΣΤΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ : Η τηλεόραση δεν έχει επίπεδο. Είμαστε από Μπαγκλαντές και κάτω.
    .
    ΝΙΚΟΛΟΥΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ : Τα talk shows τα βαριέμαι αφάνταστα, γιατί κυριαρχούν η πάρλα και ο καβγάς.
    .
    ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ ΝΑΝΑ : Διατηρούμαι πάντα φρέσκια επειδή το δέρμα μου είναι φτιαγμένο από σολόδερμα.
    .
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ : Η Μύκονος είναι το μόνο μέρος στην Ελλάδα που με αντιπροσωπεύει. Όλη η υπόλοιπη Ελλάδα δεν μου αρέσει, μου βγάζει απίστευτη μιζέρια.
    .
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ : Τρελαινόμαστε για πάρτι. Κάνουμε πάρτι με κάθε αφορμή, δεν θα κάνουμε για το γάμο μας;
    .
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ : Δεν έχουμε μεγάλη κρεβατοκάμαρα γιατί θέλουμε dressing room.
    .
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ : Δεν μπορώ χωρίς γκαρνταρόμπα. Προτιμώ να θυσιάσω κάποιο άλλο δωμάτιο.
    .
    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Τι έχεις ντυθεί σήμερα Μάγδα; Κλόουν; (για τη Μάγδα Παπαγιάννη)
    .
    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Δεν πρόκειται να γίνω καραγκιόζης της ενημέρωσης. Μέσα σε αυτό το επάγγελμα έχουν μπει τσαρλατάνοι. Έχουν μπει κλεφτοκοτάδες. Με τους περισσότερους συναδέλφους έχω καλή σχέση, αλλά υπάρχουν «νούμερα» που κάνουν τα πάντα για τα νούμερα.
    .
    ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ ΕΛΕΝΑ : Ένα πράγμα που δεν μου αρέσει πάνω μου, είναι οι πατούσες μου.
    .
    ΠΑΠΠΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Δεν είμαι έτοιμη να ξαναγαπήσω. Όχι ευχαριστώ!
    .
    ΠΑΤΕΡΑ ΛΙΤΣΑ : Η Σεμίνα Διγενή είναι φίλη μου, παρά το γεγονός ότι είναι Ταύρος.
    .
    ΡΑΓΙΟΥ ΝΑΤΑΣΑ : Η εκπομπή μου ήταν αυτή που έδωσε το στίγμα για όλες τις μετέπειτα κοινωνικοψυχολογικές εκπομπές, γιʼ αυτό και είχαμε σκίσει.
    .
    ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ : Αν έλειπαν οι λάιφ στάιλ εκπομπές, ο κόσμος θα έκλεινε την τηλεόραση.
    .
    ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ ΤΖΟΒΑΝΝΑ : Το βιβλίο που ετοιμάζουμε, θα είναι η ζωντανή αναπαράσταση της πριγκίπισσας Νταϊάνα.
    .
    ΧΡΟΥΣΑΛΑ ΜΑΡΙΕΤΤΑ : Δεν φοβάμαι τον ανταγωνισμό. Φοβάμαι μήπως δεν καταφέρω να ξυπνήσω το πρωί.
    .
    ΨΙΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ : Είμαι τσακωμένη με τον Περρή γιατί τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να αναπτύσσει προσωπικότητα
    ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ : Βασικός εχθρός της εκπομπής μου, ήταν το ίδιο μου το κανάλι.
    -
    ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ : Γιατί να μην μπορώ να αντέξω τη μοναξιά;
    -
    ΑΥΤΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Ξέρετε πόσους ελληνάρες ξέρω που είναι φοροφυγάδες; Αυτός που σε κλέβει και στέκεται προσοχή στον εθνικό ύμνο.
    -
    ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗ ΣΟΦΙΑ : Όλοι οι ηθοποιοί του πλανήτη και του ελληνικού θεάτρου ήθελαν να παίξουν «Παρά 5».
    -
    ΓΚΟΥΝΤΑΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ : Οι γυναίκες είναι γκρεμοί σκεπασμένοι με λουλούδια.
    -
    ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΚΛΕΩΝ : Είμαι της άποψης ότι αυτή η ζωή υπάρχει. Για την επόμενη έχουμε μόνο ενδείξεις.
    -
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Μετά την πλαστική στη μύτη, απελευθερώθηκε το μυαλό μου.
    -
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Όλα αυτά τα σαρδάμ που έχω πει κατά καιρούς, δεν καταλάβαινα πως έβγαιναν.
    -
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Με αγαπάνε πολύ οι γυναίκες, άσχετα αν με μισούν που μένω πάντα νέα και όμορφη.
    -
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ : Να ντύνομαι σαν ρακοσυλλέκτρια, για να λένε ότι είμαι κουλτουριάρα;
    -
    ΘΕΟΛΟΓΙΔΟΥ ΡΕΝΑ : Τώρα είναι μόδα η Μύκονος και η Αράχοβα. Τότε μόδα ήταν ο Κουν. Όλα άρχισαν όταν τα περιοδικά λάιφ-στάιλ αποφάσισαν ότι η βιβλιοθήκη στο σπίτι είναι ντεμοντέ.
    -
    ΘΩΔΗ ΕΦΗ : Πιστεύω στο μάτι. Όταν βγαίνω στην τηλεόραση ζωντανά, μετά καταλαβαίνω να γίνεται το κεφάλι μου σαν κουδούνι.
    -
    ΚΑΝΕΛΛΗ ΛΙΑΝΑ : Κοιμάμαι καλά, χωρίς χάπια.
    -
    ΚΑΠΟΥΤΖΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Η ζωή δεν είναι στο γυαλί, είναι εκεί έξω. Κλείστε την.
    -
    ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΩ : Έρχεται όμως, μια ώρα που κερδίζεις την αυτογνωσία σου. Ή δεν την κερδίζεις ποτέ και πεθαίνεις χωρίς να την βρεις. Τους λυπάμαι αυτούς τους ανθρώπους.
    -
    ΚΟΥΒΕΛΟΓΙΑΝΝΗ ΝΤΕΣΗ : Την εκπομπή μου δεν την κατατάσσω στις μεσημεριανές κουτσομπολίστικες. Είναι ψυχαγωγική που ακολουθεί την επικαιρότητα.
    -
    ΚΟΥΙΚ ΤΕΡΕΝΣ : Η Ελεονώρα Μελέτη είναι κοριτσάκι. Εδώ η Ελένη Μενεγάκη τα βγάζει όλα έξω.
    -
    ΚΟΥΙΚ ΤΕΡΕΝΣ : Ο Λάκης Λαζόπουλος κάνει την πιο φτηνιάρικη κριτική πάνω σε έναν αδύναμο κρίκο για να ανεβάσει τα νούμερα. Φτηνιάρικο. Πιο φτηνιάρικο και από την πιο φτηνή επιθεώρηση.
    -
    ΚΟΥΜΑΡΙΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ : Μην προσπαθήσεις να νικήσεις το θάνατο γιατί αυτόν δεν τον κέρδισε ποτέ κανείς. Προσπάθησε να κερδίσεις τη ζωή.
    -
    ΚΟΥΡΗ ΑΝΝΑ : Γενικά στο επάγγελμά μας, υπάρχει μια παρακμή.
    -
    ΚΡΑΟΥΝΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ : Έχουμε περάσει πια στο ερώτημα πόσο πετυχημένη είναι μια διασκευή. Αμείβεται πολύ καλά το υποκατάστατο για να σκεφτεί κανείς ότι το ορίτζιναλ είναι αυτό που έχει σημασία.
    -
    ΛΑΜΠΙΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ : Αφού δεν βρήκα γκόμενο στο «ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ», είπα να βρω κάτι στη ζωή μου.
    -
    ΛΑΜΠΙΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Υπάρχουν συνάδελφοι που το έχουν αυτοσκοπό να μπουν στη δημοσιογραφία για να γίνουν διάσημοι. Το αποτέλεσμα είναι να τρώνε τη μία απόρριψη μετά την άλλη και να τους κόβεται η μία εκπομπή μετά την άλλη. Εκείνοι όμως, πάντα επιμένουν.
    -
    ΛΟΥΚΑ ΕΛΕΝΗ : Όπου και να πάω, με έχουν συνδέσει με τους Westlife.
    -
    ΛΟΥΚΑ ΕΛΕΝΗ : Θα προσεύχομαι να μην συμβεί ποτέ η κατάρα να γίνει ο γιος μου γκέι. Το όνειρό μου είναι να γίνει ο γιος μου ιεραπόστολος.
    -
    ΛΟΥΚΑ ΕΛΕΝΗ : Τον γιο μου τον καταπιέζει πιο πολύ ο άντρας μου, όχι εγώ.
    -
    ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΜΙΛΤΟΣ : Μου έκανε άσχημη εντύπωση ο Γρηγόρης Αρναούτογλου. Η τελευταία εκπομπή δεν είχε ούτε κόνσεπτ, ούτε μπάτζετ.
    -
    ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΜΙΛΤΟΣ : Με κάνει να αισθάνομαι πολύ άσχημα ο Αντρέας Μικρούτσικος. Νομίζω ότι πρέπει φέρεσαι καλύτερα και στους συνεργάτες σου και στους τηλεθεατές.
    -
    ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΑ ΓΩΓΩ : Δεν με πλησιάζουν οι άντρες. Έχω τον ανθρωποδιώκτη.
    -
    ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΑ ΓΩΓΩ : Όταν πάω κάπου, ανοίγει ο χώρος δίπλα μου και πάνε όλοι μακριά και με κοιτάνε.
    -
    ΜΕΛΕΤΗ ΕΛΕΟΝΩΡΑ : Τώρα που θα πούμε τους Παρθένους, ενημερώνω ότι δεν θα σταματήσω ούτε για έκτακτο!
    -
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Εγώ πιστεύω ότι στα πενήντα μου θα είμαι χοντρούλα.
    -
    ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ : Με είχες για κρύα; Το τι χάιδεμα κάνω σε όλους εδώ μέσα, δεν περιγράφεται.
    -
    ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΘΑΝΟΣ : Για τα γενέθλιά μου, η γυναίκα μου, μου έκανε δώρο το κορμί της.
    -
    ΜΠΕΖΑΝΤΑΚΟΥ ΣΤΕΛΛΑ : Δεν κάνω ποτέ το πρώτο βήμα. Γι αυτό είμαι μόνη μου τόσα χρόνια.
    -
    ΜΠΕΖΑΝΤΑΚΟΥ ΣΤΕΛΛΑ : Πολύ δύσκολα εγώ ξαπλώνω στο κρεβάτι με έναν άντρα.
    -
    ΟΙΚΟΝΟΜΕΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Όταν μεγαλώνεις, μπορεί να πάθει τίποτα η μέση σου από το πολύ σκύψιμο ή γλείψιμο.
    -
    ΠΑΠΟΥΛΙΑ ΕΒΕΛΙΝΑ : Τα βραβεία δεν θα έπρεπε να υπάρχουν σε καμία μορφή τέχνης, γιατί ποτέ δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις τον καλύτερο.
    -
    ΠΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ : Ήξερα ότι η Τζούλια Αλεξανδράτου απασχολεί καθημερινά τα πάνελ του είδους και συντηρεί οικογένειες αναξιοπαθούντων συντακτών που ανακυκλώνουν πρωτοσέλιδα τα σκουπίδια της, αλλά τελικά φαίνεται ότι είναι πλεονέκτες και δεν τους φτάνει μόνο αυτή.
    -
    ΠΕΤΙΛΟΝ ΕΡΡΙΚΟΣ : Ο άντρας για μένα πρέπει να κλαίει, αλλά πάντα σε λογικά πλαίσια.
    -
    ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ : Τη Μάγκυ Χαραλαμπίδου για να την ξαναπαντρευτώ θα πρέπει να έχει περιουσία 3 εκατομμύρια ευρώ σε μετρητά και ακίνητα, όπως έχω εγώ. Το τζάμπα πέθανε.
    -
    ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΜΑΡΚΟΣ : Δεν βλεπόμαστε συχνά με τη γυναίκα μου. Πριν από τρία χρόνια ειδωθήκαμε και κάναμε τον Χάρη.
    -
    ΣΙΜΑΡΔΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : Βαρέθηκα να ανοίγω την τηλεόραση και να νομίζω ότι βλέπω το ίδιο σίριαλ σε όλα τα κανάλια.
    -
    ΣΠΑΛΙΑΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Το όνειρό μου από παιδί δεν ήταν να γίνω ηθοποιός. Δεν ονειρεύομαι, για παράδειγμα, να παίξω στην Επίδαυρο.
    -
    ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΝΟΤΗΣ : Μασάω τσίχλα από τότε που ξεκίνησα να τραγουδάω. Δεν είναι η ίδια τσίχλα βέβαια. Την αλλάζω που και που. Κάθε δυο τρία χρόνια.
    -
    ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΝΟΤΗΣ : Στην ελληνική τηλεόραση έχουμε φτάσει το τίποτα να συναγωνίζεται το κάτι.
    -
    ΤΡΑΓΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ : Πρώτα διαβάζετε Σαίξπηρ και μετά δέρνετε; (απευθυνόμενος σε συνδικαλιστή αστυνομικό)
    -
    ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : Αν έχεις συνειδητοποιήσει ότι υπάρχει ημερομηνία λήξης στην TV, τότε σε έχει πιάσει κορόιδο.
    -
    ΦΛΩΡΙΝΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Τη γυναίκα μου δεν την έχω δει ποτέ γυμνή.
    -
    ΦΛΩΡΙΝΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : Και γω ντρεπόμουν τη γυναίκα μου και εκείνη εμένα. Ήταν σεβασμός. Μη δω κάτι που δεν μου αρέσει, μη δει κάτι που δεν της αρέσει.
    -
    ΧΑΪΚΑΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ : Αν ζούσε σήμερα ο Αριστοφάνης, θα ήταν η καλύτερή του. Δεν θα ήξερε με τι να πρωτοασχοληθεί έτσι που έχουμε πιάσει πάτο σε όλους τους τομείς.
    despinakontogianni
    16.07.2007, 14:51
    Όντως ήταν αρκετά μεγάλο! Εγώ τρελένομαι όμως με αυτά που πετάει η Λαίδη Άντζελα!Όπως: Εγώ για να διατηρούμαι σε φόρμα τρώω είδη υγιεινής! Ή το θεϊκό: Αγόρασα σπίτι στην Κρήτη για να αγναντεύω τον Ατλαντικό! Δεν μπορεί κάποιος να την σκουντήξει;