ελληνική μουσική
    531 online   ·  210.833 μέλη

    Τα 5 καλύτερα θρίλερ

    rouli726
    29.12.2011, 15:51

    Παράθεση:

    Το μέλος nik65 στις 28-12-2011 στις 19:47 έγραψε...

    Να πω μονο κατι αν θες να δεις ενα τρομακτικο θρηλερ κιτα τη λιστα μου

    και πάλι θα το πω, τα μπερδεύεις λίγο.

    θρίλερ δεν είναι αίμα.{#emotions_dlg.biggrin}τα περισσότερα που αναφέρεις τα έχω δει και δεν είναι θρίλερ, είναι ταινίες τρόμου ή splatter.

    επίσης ο εξορκιστής με τα ring δεν έχουν καμμία σχέση. τα πρώτα έχουν να κάνουν με τον αντίχριστο και όσες θεωρίες υπάρχουν γύρω από αυτόν ενώ τα ring αφορούν την μετά θάνατο εκδίκηση ενός κοριτσιού, έχει να κάνει με φαντάσματα πιο πολύ δηλαδή.

    τα haloween και jaws δεν ήταν καλά σα ταινίες, ήταν πολύ fake, ούτε για μια στιγμή δε σκέφτεται ο θεατής ότι αυτό που βλέπει είναι αληθοφανές.

    τα friday and 13 ,παλιά και κλασσικά.


    BAGRATION
    31.12.2011, 20:54

    Το καλύτερο το "Cube". Έχει φοβερή ατμόσφαιρα και εφιαλτικό θέμα, όταν την είδα πρώτη φορά είχα την αίσθηση ότι ήμουν κι εγώ παγιδευμένος μέσα!

    Το χειρότερο που έχω δει είναι το Ισπανικό "Rec". Απορώ πως σας άρεσε αυτό το πραγμα. Στα μαρτυρικά εβδομήντα λεπτά που διαρκεί η ταινία, πρέπει να υπομείνεις την υστερική λογοδιάρροια των πρωταγωνιστών, που κάνει τις κραυγές των ζόμπι να μοιάζουν με κελαηδήματα....Και χώρια η ζαλάδα από τη κάμερα που πηγαίνει πέρα-δώθε...


    -----------------
    ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ - To blog για την κριτική σκέψη και την επιστήμη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 31-12-2011 20:58 ]


    johnpad
    20.01.2012, 18:36
    1. Έκτη αίσθηση 2. Scream 1 3.Εξορκιστής 4.Nightmare on elm street 1 & 4 5.The ring 1
    Foidel
    23.01.2012, 20:52

    1.Scream(1,2,3,4)

    2.The Game

    3.The Others

    4.Inception

    5.Panic Room