ελληνική μουσική
    888 online   ·  210.833 μέλη
    edelweiss
    13.07.2007, 02:52
    Αν ναι... Με τι χορούς ασχολείσαι???

    Αν πάλι όχι τι χορούς θα ήθελες να μάθεις?

    Εγώ διδάσκομαι φλαμένγκο, λάτιν και παραδοσιακούς χορούς...
    darbukaboy
    13.07.2007, 13:53
    βασικα χορευω παραδοσιακους χορους οι οποιοι μ'αρεσουν και περισσοτερο απ'ολους.Απο αλλους χορους μου αρεσει το tango αλλα και το τσιφτετελι!!!
    punkster
    13.07.2007, 15:06
    Χορος να ναι, και οτι να ναι!!

    Μ αρεσει πολυ να βλεπω swing και tap-dancing, αλλα απ ολα προτιμω να χορευω οριενταλ! Χορους της κοιλιας και τα ρεστα...
    edelweiss
    13.07.2007, 20:52
    o Χορός της κοιλιάς είναι μία κατηγορία του οριεντάλ :) (Αν δεν κάνω λάθος)
    augustina
    13.07.2007, 22:25
    Εδώ και κάτι χρόνια έχω σταματήσει τους παραδοσιακούς, έκανα δηλαδή κάπου στα 2-3 χρόνια και την ερχόμενη σχολική χρονιά θέλω να ξεκινήσω oriental...
    Αυτοί είναι χοροί που διδάχτηκα ή θέλω να διδαχθώ...
    Κατα τ' άλλα, χορεύουμε ότι να 'ναι!! Απο hip-hop μεχρι παραδοσιακά!!
    punkster
    14.07.2007, 12:26
    Παντως, για οσους ενδιαφερονται για το οριενταλ, υπαρχουν πολυ ωραια βιντεακια στο you tube που σου δειχνουν απλα και μεθοδικα τις βασικες κινησεις και φιγουρες του οριενταλ. Κατι σε στιλ "μαθηματα οριενταλ on line"!!

    Αλλα, ενταξει, πλακα πλακα ειναι πολυ καλα για αρχη και για οποιον θελει να μαθει τα βασικα χωρις να παει σε καποια σχολη χορου!



    Απο κει αρχισα και εγω....χε χε χε!


    sea_like_eyes
    13.06.2008, 16:50

    Γενικοτερα μου αρεσει να βλεπω free Style χορους . . . κινησεις του σωματος που να αγκαλιαζουν μελωδιες ! Αυτο βεβαια προυποθετει ταλεντο στον χορο . . . σωματικες και οχι μονο ικανοτητες . . . αλλα και ταλεντο στο . . . να πιασεις ενα ρυθμο και να τον προσαρμοσεις σε σενα ! Χορογραφια με λιγα λογια ! Ειδα today το παραπανω video . . . πραγματικα ξεχωριστο !

     

    Υ.Γ συνεχισε αυτο που εχεις ξεκινησει . . . το ξερεις πως ειμαι υπερ και χαιρομαι πραγματικα για αυτη σου την επιλογη ! Funky JazZzZz ΚiSsSeEZZ . . . Ξερεις εσυ . . .

     


    -Sadahzinia-
    13.06.2008, 17:39

    9 χρόνια παραδοσιακούς, λίγο μπαλέτο και τώρα λάτιν και ευρωπαϊκό ..

    ΥΓ: Smile kissezzzzz!!


    -----------------
    Sadahzinia n’ Sundays fever on air κάθε Κυριακή 18.00-19.00! "εχεις τα πινελα εχεις και τα χρωματα...ζωγράφισε τον Παραδεισο και μπες μεσα..."Νικος Καζαντζακης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 13-06-2008 17:40 ]


    liaki2
    15.06.2008, 14:00

    Λατρεύω το χορό αν και έκανα μόνο για 2 χρόνια μοντέρνο χορό όταν ήμουν 6-7 χρονών. Ξέρω να χορεύω μερικούς παραδοσιακούς χορούς τους οποίους μάθαινα για 3 χρόνια.

    Μου αρέσει πολύ να βλέπω σύγχρονο, λάτιν και χιπ χοπ.


    kamelia8
    17.06.2008, 12:28

    Μ' αρέσει τρελά ο χορός, αλλά δεν έχω σπουδάσει καθόλου, γι' αυτό χορεύω μόνο μπροστά στον καθρέφτη μου...{#emotions_dlg.blush}

    Πήγα για ένα χρόνο παραδοσιακά και ξέρω.

    Μ' αρέσει να βλέπω να χορεύουν, τα περισσότερα είδη, εκτός από φάνκι τζαζ..

     


    rompa
    17.06.2008, 12:46


    StavmanR
    17.06.2008, 12:59

    Βασικά με χορεύουν...στο ταψί.{#emotions_dlg.whistling} Αν και αυτοδίδακτος έμαθα πολύ καλά την κινησιολογία, όπως και το πνέυμα του πώς πρέπει να ανταποκρίνεσαι στον χορό αυτό και στο τέμπο που σου επιβάλλει...{#emotions_dlg.biggrin}


    -Sadahzinia-
    17.06.2008, 13:44

     

     

    tango: the most passionate dance ever!


    sea_like_eyes
    17.06.2008, 14:21

    δεν ειμαι ατομο που γνωριζει να χορευει . . . ααααααααααααλλα οταν σκαω μυτη στον ΝΑΟ ΤΗΣ DANCE-Decadenceeeeeeeeeeee . . . ο Ναλμπαντης μιλαει μεσα μου ! ! !

    Χοροςςςςςςς . . . 5-6-7-8 ωρες συνεχόμενες . . . κινήσεις αλλοπρόσαλλες κινήσεις ‘’μαζεμένες ‘’– αισθησιακές . . . κινήσεις free-style αλλά όλο το μαγαζί - ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ !

     

     

     

    23.08.2008 GR_Thessaloniki - Summer DecaDance – Live

    -Steeeeeeeeephan BodZinnnnnnnnnnn . . .

    ΝΑΙ . . . μιλαμε για το Party των Party . . . μιλαμε για το ποιο -Ouch -My- Liver - Dj Ever . . .

     

    Y.Γ θα ειμαι εκει.....ναιιιιιιιιιιιιιι.....λιστα απο τωρα χαχαχαχαχ ! Λιγοι και καλοι λοιπονννννν-ξερετε εσεις

     


    -----------------
    Es iSt sOWeIt, HabE iCh rEchT ? daRf icH noCh EtWas SaGen ? Ist Es VorBeI ?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 17-06-2008 14:22 ]


    ShiningStar
    19.06.2008, 20:49

    Έχω κάνει χορό 5 χρόνια, και έχω μάθει όλους τους χορούς..από παραδοσιακούς και αργεντίνικα ταγκό, μέχρι σύγχρονο...


    hartigan
    20.06.2008, 14:06

    OXI

     


    Sweet-Killer
    20.06.2008, 17:43

    Έχω κάνει 3 χρόνια παραδοσιακούς χορούς, πέρυσι έκανα λίγο καιρό latin αλλά σταμάτησα λόγω συγκυριών και θα ξαναρχίσω του χρόνου... Επίσης θα ήθελα πολύ να μάθω street dance ή hip-hop...


    mitskinis
    03.01.2009, 23:11

    Ναι ,και χορεύω παραδοσιακά από την Μακεδονία,Θράκη και γενικά από όλη υην Ελλάδα,γιατί μ΄αρέσει η παράδοση και πιστεύω πως πρέπει να την κρατήσουμε.