ελληνική μουσική
    823 online   ·  210.851 μέλη

    O Αβρααμ γεννησε τον Ισαακ τελικα ή η γυναικα του?

    Tren
    18.07.2007, 16:24
    Επειδη τους πιασαμε ολους να μνημονευσουμε κι αυτους....


    Παω για παγωτο.Συγχιζομαι απο μονη μου...χαχαχα
    Kerato
    18.07.2007, 18:47
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 18-07-2007 στις 16:24 έγραψε...

    Επειδη τους πιασαμε ολους να μνημονευσουμε κι αυτους....


    Παω για παγωτο.Συγχιζομαι απο μονη μου...χαχαχα



    Μόνο τον Αδάμ την Εύα και τον Ιούδα είδα εγώ...Πού μνημονεύτηκαν όλοι οι άλλοι καλέ;

    Αλλά για να μην τρως μόνη το παγωτό να σε δροσίσω κι εγώ με τα κρύα μου...
    Σύμφωνα με τη θρησκεία ο άντρας γεννάει - η γυναίκα τίκτει (δεν έχεις τριγυρίσει αρκετά στο ΜΗ απ' ό,τι φαίνεται, έχει ειπωθεί πάμπολλες φορές εδώ μέσα)

    Συγκεκριμένα, όμως, αγαπητή Tren, (έχεις καμιά σχέση με το ΙΚΑ;)η ερώτησή σου είναι άτοπη, αφού είναι φύση αδύνατο η γυναίκα του Ισαάκ να τον είχε γεννήσει...



    Μήπως να άλλαζες την ερώτηση σε
    "Ο Αβραάμ ή γυναίκα του, τελικά, γέννησε τον Ισαάκ;"
    Έτσι, μάλιστα, να σου απαντούσα "ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ!"

    Μπορώ πάντως να σου πω ότι ακούγεται στην πιάτσα πως ο Αβραάμ είχε υποψίες για ατόπημα της γυναίκας του και αμφιβολίες για την πατρότητα, οπότε επιχείρησε να τον σφάξει σαν κοτόπουλο τον Ισαακούλη. Η γυναίκα του εκείνη την ώρα έχτιζε καριέρα στα γραφεία της θυγατρικής της "Χερουβείμ Α.Ε." ως προϊσταμένη πωλήσεων φτερών (ξεσκονίσματος) σε άτεκνες οικιακές βοηθούς-baby sitters.

    Σοκολάτα ή φράουλα;
    asxetos
    18.07.2007, 18:59
    Ιερά σύνοδος της εκκλησίας της ελλάδος.

    "Σαράντα σβέρκοι βοδινοί, με λιγδωμένες μπούκλες

    Σκεμπέδες σταυροθολωτοί με βρώμιες ποδαρούκλες

    Ξετσίπωτοι, ακαμάτηδες τσιμπούρια και κορέοι

    Ντυμένοι στα διαμαντικά, και επίσημοι κι'ωραίοι"

    "Η Λαμπρή"...Κ. Βάρναλης

    "Έρωτας είναι ο ασπασμός των αγγέλων προς τα άστρα"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : asxetos στις 18-07-2007 19:40 ]


    gexrag
    18.07.2007, 22:06
    Το θέμα έχει πάρει τροπή θεολογική μια που το ερώτημα στην πραγματικότητα δεν
    έχει σχέση με την θρησκεία. Ήδη έχει απαντηθεί με μία μόνο φράση.
    Η φαντασία ορισμένων αλλά και η άγνοια άλλων έχει οδηγήσει την συζήτηση σε
    επίπεδο "καφενείου" και δεν σας ταιριάζει μια που όλοι σχεδόν έχετε εξαιρετικές
    απόψεις για όλα τα θέματα και με όλη την ειλικρίνεια που με διακρίνει σας χαίρομαι
    και αυτό αποτελεί την αιτία που μοιράζομαι τις απόψεις μου μαζί σας. Δεν θα μπω σε
    θεολογικά θέματα και δικαιολογώ πλήρως την πικρία ορισμένων σε σχέση με τους
    Ιερείς.
    Tren
    19.07.2007, 01:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 18-07-2007 στις 18:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 18-07-2007 στις 16:24 έγραψε...

    Επειδη τους πιασαμε ολους να μνημονευσουμε κι αυτους....


    Παω για παγωτο.Συγχιζομαι απο μονη μου...χαχαχα



    Μόνο τον Αδάμ την Εύα και τον Ιούδα είδα εγώ...Πού μνημονεύτηκαν όλοι οι άλλοι καλέ;

    Αλλά για να μην τρως μόνη το παγωτό να σε δροσίσω κι εγώ με τα κρύα μου...
    Σύμφωνα με τη θρησκεία ο άντρας γεννάει - η γυναίκα τίκτει (δεν έχεις τριγυρίσει αρκετά στο ΜΗ απ' ό,τι φαίνεται, έχει ειπωθεί πάμπολλες φορές εδώ μέσα)

    Συγκεκριμένα, όμως, αγαπητή Tren, (έχεις καμιά σχέση με το ΙΚΑ;)η ερώτησή σου είναι άτοπη, αφού είναι φύση αδύνατο η γυναίκα του Ισαάκ να τον είχε γεννήσει...



    Μήπως να άλλαζες την ερώτηση σε
    "Ο Αβραάμ ή γυναίκα του, τελικά, γέννησε τον Ισαάκ;"
    Έτσι, μάλιστα, να σου απαντούσα "ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ!"

    Μπορώ πάντως να σου πω ότι ακούγεται στην πιάτσα πως ο Αβραάμ είχε υποψίες για ατόπημα της γυναίκας του και αμφιβολίες για την πατρότητα, οπότε επιχείρησε να τον σφάξει σαν κοτόπουλο τον Ισαακούλη. Η γυναίκα του εκείνη την ώρα έχτιζε καριέρα στα γραφεία της θυγατρικής της "Χερουβείμ Α.Ε." ως προϊσταμένη πωλήσεων φτερών (ξεσκονίσματος) σε άτεκνες οικιακές βοηθούς-baby sitters.

    Σοκολάτα ή φράουλα;



    Μια μπαλα φραουλα ,δυο σοκολατα,τριμμενο αμυγδαλο,σιροπι βυσσινο και καμμια δεκαρια μιραντα μπισκοτακια.
    Kerato you made be happy!

    Το ξερα οτι ηταν τριτος ανθρωπος στη μεση..αχααααααααααααααα..μια χαρουλα τα ειπες ..χαχα
    Kerato
    19.07.2007, 15:55
    I made thee happy???
    (για να ταιριάζει με το "You made BE happy" )
    Πάρε τότε ένα παγωτάκι για να γίνεις happier!!!


    Τα Μιράντα μου τελείωσαν...



    επισυναπτόμενα: photo_dessert_01.jpg 
    Tren
    19.07.2007, 16:05
    xaxaxa συγνωμη ειναι απο το πολυ φιλοσοφειν.... Καιω φλατζα οταν το παρακανω...

    Ψψψψψψψψιτ το δευτερο δικο σου?Ζουλιαρααααααααααααααααα
    Kerato
    19.07.2007, 16:23
    Ναι το δεύτερο δικό μου...αλλά όχι και ζουλιάρααααααα!!!!
    Tren
    19.07.2007, 17:21
    Αφου το ιδιο ακριβως πηρες και για σενα.Να αρχισω να ψαχνω τις διαφορες αναμεσα στις δυο εικονες?



    Ashley
    19.07.2007, 20:31
    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 19-07-2007 στις 15:55 έγραψε...

    I made thee happy???
    (για να ταιριάζει με το "You made BE happy" )
    Πάρε τότε ένα παγωτάκι για να γίνεις happier!!!


    Τα Μιράντα μου τελείωσαν...






    pagwtoooooo
    StavmanR
    19.07.2007, 20:54
    Χαχαχαααχαχα Τρεν, τα θέματα που βάζεις στο φόρουμ είναι αξιοζήλευτα...Κατ'αρχάς το μεγαλύτερο πρόβλημα κάθε παιδιού είναι το θέμα της πατρότητας, καθώς ώρες ώρες δεν ξέρει αν προέκυψε από γονιμοποίηση του πατέρα του με την μητέρα του, κάποιου τυχαίου λοστρόμου με τη μητέρα ή ακόμα και προϊόν παρθενογέννεσης, την οποία δυστυχώς απεμπόλησες από τον πηχέο σου τίτλο. Παρακαλώ να διορθωθεί πάραυτα για να μπορούμε να συζητήσουμε σε σωστό επιστημονικό πλαίσιο...
    Ακόμα προσπαθώ να συνδέσω τα παγωτά με το θέμα , γεγονός που με έχει εκνευρίσει διότι προς το παρόν ηττώμαι σε βαθμό αποδεκατισμού...γκρρρρ
    Για να συνδέσω το παρόν θέμα με ένα παράλληλο αυτής της περιόδου, η γυναίκα του ήταν καριερας ή όχι (ωχ, προβλέπεται αιματοχυσία... );
    Τέλος θέλω να καταγγείλω και από αυτό το τόπικ ότι τάζεις λαγούς με πετραχείλια, καθώς τα τριγωνάκια πανοράματος μάλλον καταλήξανε σε λάθος στομάχι! Προσβλέπω εις άμεσον αποκατάστασιν στο άμεσον μέλλον...

    Kerato
    20.07.2007, 17:23
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 19-07-2007 στις 20:54 έγραψε...

    Ακόμα προσπαθώ να συνδέσω τα παγωτά με το θέμα , γεγονός που με έχει εκνευρίσει διότι προς το παρόν ηττώμαι σε βαθμό αποδεκατισμού...γκρρρρ

    Για να συνδέσω το παρόν θέμα με ένα παράλληλο αυτής της περιόδου, η γυναίκα του ήταν καριερας ή όχι (ωχ, προβλέπεται αιματοχυσία... );

    Τέλος θέλω να καταγγείλω και από αυτό το τόπικ ότι τάζεις λαγούς με πετραχείλια, καθώς τα τριγωνάκια πανοράματος μάλλον καταλήξανε σε λάθος στομάχι! Προσβλέπω εις άμεσον αποκατάστασιν στο άμεσον μέλλον...




    Τα παγωτά, φίλε StavmanR, εν μέσω καλοκαιριού και δη καύσωνα είναι σαν το νερό. Δε μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτά και οποιαδήποτε ώρα είναι κατάλληλη για να φας ένα!!!Πόσο μάλλον αν συγχίζεσαι κιόλας σαν την Tren!!!

    Όσο για την ερώτησή σου, μου προκαλεί απογοήτευση γιατί η απάντηση έχει δωθεί στην αρχική μου παρέμβαση σ' αυτό το θέμα...

    Τέλος, καταγγέλω με τη σειρά μου οποιονδήποτε δηλώνει κάτοικος Θεσσαλόνίκης-Κέντρου και δεν ξεκουνιέται να πεταχτεί μέχρι τον Ελενίδη στο Πανόραμα (που έχει και δροσούλα εκεί στα δέντρα, στο βουνό) και να φέρει τριγωνάκια φρέσκα και λαχταριστά για όλους τους συγχισμένους και μη του ΜΗ!!!
    Ντροπή σου, φίλε StavmanR!!! Όλα από την Tren τα περιμένεις...



    Time slips by like grains of sand...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kerato στις 20-07-2007 17:25 ]





    επισυναπτόμενα: 2.jpg 
    Hastaroth
    20.07.2007, 19:15
    Εγώ πάντως δέν γέννησα τίποτε......