ελληνική μουσική
    885 online   ·  210.833 μέλη

    Πρόταση για live

    dimitrapan
    20.07.2007, 09:41
    Ναι όλοι έχουμε εκνευριστεί απίστευτα με το θέμα των πυρκαγιών φέτος και κατ' απέκταση με την οικολογική καταστροφή αλλά τι κάνουμε?

    Διαβάζοντας στο φόρουμ το θέμα που είχε ανοίξει ο lemonc για τη δωρεά που επρόκειτο να κάνει η Pink στην WWF αλλά και την παρατήρηση που έκανε στο συγκεκριμένο topic ο dessypris, μου ήρθε η εξής ιδέα: Τι θα λέγατε να διοργανώναμε ως μουσική κοινότητα ένα μεγάλο live κατά τον Σεπτέμβρη -κάτι αντίστοιχο με το ετήσιο live του ΜΗ- και όλα τα έσοδα να διατεθούν σε κάποια οικολογική οργάνωση?

    Ναι, είναι χρονοβόρο και απαιτεί και πολύ προσωπική δουλειά από ορισμένα άτομα αλλά νομίζω ότι αξίζει τον κόπο! Προσωπικά, προσφέρομαι να βοηθήσω σε ό,τι μπορώ...
    Lhiam
    20.07.2007, 11:49
    Πολύ καλή η ιδέα σου, προσφέρωμαι κι εγώ να βοηθήσω όσο μπορώ για να γίνει εφικτό κάτι τέτοιο, νομίζω όμως ότι πρέπει να γίνει με διοργανωτή κάποια μη κερδοσκοπική εταιρία και να σιγουρευτούμε οτι όσοι θα εμπλακούν θα το κάνουν για το σκοπό της αναδάσωσης και γενικά την προστασία του περιβάλλοντος και όχι για δική τους προβολή.


    dimitrapan
    20.07.2007, 12:03
    Μα το ΜΗ είναι μη κερδοσκοπικό...

    Εκτός αυτού, δεν νομίζω ότι έχει σημασία, αν κάποιοι που ενδεχομένως θα ενδιαφέρονται να πάρουν μέρος στο live θα το κάνουν για δική τους προβολή... Το τερπνόν μετά του ωφελίμου κιόλας! Σημασία η εκδήλωση να έχει όσο το δυνατόν περισσότερο κόσμο και να μαζευτούν όσο το δυνατόν περισσότερα έσοδα...