ελληνική μουσική
    918 online   ·  210.833 μέλη

    Τι δεν θ΄αντέξω φέτος στην παραλία!

    afro
    15.06.2004, 15:44
    Παιδια δε ξερω τι λετε αλλα δε νομιζω οτι θεωρειται παραλια καμμια απο αυτες τις οργανωμενες με τοσο μα τοσο πληθος. Οχι δηλαδη πως ειμαι εναντια στο πληθος καθε αλλο αλλα οταν σκεφτομαι παραλια ο νους μου παει στις Κυκλαδες σε μικρο απομερο κολπακι και καλη μουσικη βεβαια και καλη παρεα εννοειται. Τωρα για το νησι ας ειναι Κουφονησια.ας ειναι Παρος,ας ειναι Ηρακλεια......
    yiannisyiannis
    15.06.2004, 15:48
    Τους/τις ωραιοπαθείς και τους/τις δήθεν...
    tolaruba
    19.07.2006, 10:19
    24. Οι τύποι με τα ραδιο-κασσετόφωνα-cd-mp3-bbs-abs-bbc-κλπ που

    παίζουν στην καλύτερη το "κορμί θανατηφόρο" ή "ο κερατάς", με

    το volume να έχει κάνει τρεις με τέσσερις φορές τον κύκλο...

    ελεος πια..
    nightwalker
    19.07.2006, 11:50
    Το μέλος jorge στις 15-06-2004 στις 00:38 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αγαπημένες παραλίες: Καλογριάς Αχαΐας

    Γιωργο ξερεις και εσυ την Καλογρια?!Εγω παω καθε χρονο-ειναι το χωριο μου εκει!Ειναι φοβερη παραλια!!
    atrixospi8ikos
    19.07.2006, 12:45
    Το μέλος falimento στις 10-05-2004 στις 15:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μου το στείλαν έχει πολύ γέλιο!!!!! (όσο θέλετε διαβάζετε!) (Σορρυ για τις άσχημες λέξεις..)


    Τι δεν θα αντέξω φέτος το καλοκαίρι στην παραλία

    Όχι πως είμαι κανένας στριμμένος! απλά έχω και εγώ τις ιδιοτροπίες μου. Και επειδή με εκνευρίζουν και εμένα κάποια πραγματάκια σαν άτομο, έκανα μία μικρή! λίστα με αυτά που με εκνευρίζουν στις παραλίες.



    1. Η άμμος που μπαίνει στα παπούτσια μου και όχι μόνο...



    2. Τα φύκια στην άκρη της παραλίας Τι στο διάολο κάνουν τόσο ρηχά;



    3. Το διπλανό ζευγάρι που μόνο να πηδηχτεί τού μένει ακόμα

    Εντάξει ρε μεγάλε, δικιά σου είναι η γκόμενα, δεν στην παίρνει κανένας...



    4. Οι γυναικοπαρέες στις οποίες αποκαλεί η μία την άλλη

    "μαλάκα"- Δηλαδή εμείς τι είμαστε ρε κορίτσια;



    5. Τα tattoo με τους πανομοιότυπους δράκους - Αφήστε και

    κάνα ζωντανό για τα παραμύθια.



    6. Τα tribal band γύρω από το χέρι - Όλοι απ' το ίδιο μαγαζί ψωνίζετε;



    7. Τα κινητά που χτυπάνε σαν δαιμονισμένα και ο κάτοχός τους

    έχει πάει στα βαθιά Ο συνδρομητής που καλέσατε αυτή τη στιγμή πνίγεται.



    8. Όσες δεν συνειδητοποιούν το μέγεθός τους και κυκλοφορούν

    ανέτως πάνω κάτω. - Να ξεράσω τώρα ή στο σπίτι;



    9. Τα μη μποξεροειδή μαγιό στους άντρες με κοιλιά – Απλά E.L.E.O.S.



    10. Τα (gasp!) τάνγκα στους άντρες! - no comment



    11. Τα παιδάκια που παίζουν με τα κουβαδάκια πίσω απ' το κεφάλι μου.

    - Θες να παίξεις τον θαμμένο θησαυρό;



    12. Η παραλία στην οποία δεν έχει χώρο να αράξεις εκτός από τις

    ξαπλώστρες και ομπρέλες του τοπικού μπίζνεσμαν - Είπαμε εκμετάλλευση

    του φυσικού τοπίου αλλά όχι κι έτσι...



    13. Η περσινή ερημική παραλία που φέτος γέμισε οικογένειες -

    Όχι άλλο ταπεράκι!



    14. Το μπουκαλάκι νερό των 500ml που κοστίζει 3 ευρώ. -

    Πληθωρισμός της παραλίας λέγεται αυτό;



    15. Το σκουπιδαριό στην άμμο - Κάνε το καλό και ρίξτο στο γυαλό σου λένε μετά...



    16. Οι γκόμενες που προσπαθούν (ανεπιτυχώς) να παίξουν ρακέτες

    ή και βόλλεϋ με το νάζι στο maximum.



    17. Η μπάλα ή το μπαλάκι που μου έρχεται στην μάπα κάθε τρεις

    και λίγο (στην πλειοψηφία των περιπτώσεων από τις προαναφερθείσες γκόμενες).



    18. Οι μποντυμπιλντεράδες που κάνουν ασκήσεις επί άμμου - Σιγά

    τους μυς, θα σκιστεί το καλτσόν.



    19. Οι τύποι που παίζουν ρακέτες προσπαθώντας να καταφέρουν το

    μπαλάκι να πιάσει τα 582km/h (το ίδιο βέβαια ισχύει για όλα τα

    "μπαλό"-ειδή αθλήματα (βλ. πόλο, βόλεϊ, μπάλα, κλπ..)


    20. Το πιτσιρίκι που τρέχει δίπλα σου με τα βατραχοπέδιλα, και

    ενώ μόλις έχεις βγει από τη θάλασσα, σε κάνει να είσαι σαν γλυπτό

    από άμμο



    21. Οι τύποι φραπές-μπύρα-τσιγάρο-σορτσάκι_του_τέννις-φανέλα_στρατού

    που την έχουν αράξει με τα πόδια στη θάλασσα και κράζουν γενικότερα



    22. Οι τύπισσες που ενώ το ύψος τους είναι ίδιο με το πλάτος τους,

    έχουν την εντύπωση ότι είναι κορμάρες και φοράνε το μαγιό της

    Σκλεναρίκοβαςςςς...



    23. Ο Ζακ-Υβ-Κουστό τύπος που σκάει μύτη στη πλαζ του ΕΟΤ με

    ψαροντούφεκο-βατραχοπέδιλα-στολή-δύχτια-μαχαίρια-φακούς και όλο

    τον εξοπλισμό του Καλυψώ, για να βγει μετά από 2 ώρες με κανένα

    αστερία στα χέρια του



    24. Οι τύποι με τα ραδιο-κασσετόφωνα-cd-mp3-bbs-abs-bbc-κλπ που

    παίζουν στην καλύτερη το "κορμί θανατηφόρο" ή "ο κερατάς", με

    το volume να έχει κάνει τρεις με τέσσερις φορές τον κύκλο...



    25. Ο πιτσιρικάς με το jet ski που κάνει βόλτες με 65mph, μόλις 2μ

    από την παραλία

    26. Ο μπαμπάς του παραπάνω πιτσιρικά που έχει ένα φουσκωτό 3-4μ

    και προσπαθεί να βάλει μπροστά τη μηχανή, γεμίζοντας όλη την

    παραλία με αμόλυβδη και λάδι



    27. Οι τύποι που προσπαθούν να μάθουν windsurf περνώντας πάνω

    από το κεφάλι σου



    28. Το απίστευτο φαινόμενο (που συμβαίνει και στα καράβια) με

    τα κινητά και τα μηνύματα. Μα καλά, που στο διάολο στέλνει όλος

    αυτός ο κόσμος τόοοοοσα μηνύματα;



    29. Οι μαύροι με τα cd που έχουν καταντήσει να εμφανίζονται

    ακόμα και μέσα στη θάλασσα, την ώρα που κάνεις μακροβούτι



    30. Οι ατελείωτες παραλίες (μπαίνεις μέσα μέχρι το γόνατο και

    μετά από κανένα χιλιόμετρο το νερό είναι μέχρι τη μέση)



    31. Οι παραλίες που έχουν τόσο ψιλή άμμο που κάνεις 40 ώρες να

    αποβάλλεις τους κόκκους από το σώμα σου Η παγωμένη θάλασσα

    (μπαίνεις και σου εξαφανίζεται η "οικογένεια")



    32. Οι παραλίες που δεν έχουν έστω μια ντουζιέρα (αλλάζεις

    χρώμα από το αλάτι)



    33. Οι ντουζιέρες που έχουν 250 άτομα ουρά Οι άνθρωποι που

    κάνουν κομπλέ μπάνιο στις ντουζιέρες (σαμπουάν, σφουγγάρια ,

    αφρόλουτρα κ.τ.λ)



    34. Οι ντουζιέρες που θέλουν κατοστάρικο (ευρώ) για να λειτουργήσουν

    (που θα τα βάλω τα ψιλά στον κώλο μου



    35. Οι γκόμενες που βάζουν όλη την ώρα διαφόρων ειδών αντηλιακά

    και γυαλίζουν λες και τις βούτηξες στο λάδι



    36. Οι άνθρωποι που είναι άσπροι σαν γάλα σε συνδυασμό με

    παχάκια και το απαίσιο κόκκινο χρώμα που παίρνουν μετά



    37. Κάποιοι τύποι που γίνονται τόσο μαύροι που δεν φαίνονται το

    βράδυ(καλά ρε όλη μέρα στον ήλιο κάθονται



    38. Οι τύποι που κάθονται στα ρηχά (σιγά μεγάλε θα πνιγείς)

    Αντε καλό καλοκαίρι




    sindy-windy
    20.07.2006, 00:22
    πολυ καλο το κειμενακι
    nikos_f3n
    21.07.2006, 11:05
    Το θεμα δεν ειναι οι παραλιες, αλλα ο κοσμος που λιαζεται στις παραλλιες.
    You know χοντρες, κοντες, ασχημες, κοιλαραδες, πεινασμενοι, αξεστοι, ψωναρες, τριχωτοι σαν αρκουδες ,150κιλα με μπικινι, 250 κιλα με μπικινι, 350 κιλα και το μπικινι κοβεται, κραχτες, φωνακλαδες, ενοχλητικοι......ολος ο καλος ο κοσμος δηλαδη (πολυ κακια βγαινει)
    tolaruba
    21.07.2006, 11:07
    Το μέλος nikos_f3n στις 21-07-2006 στις 11:05 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το θεμα δεν ειναι οι παραλιες, αλλα ο κοσμος που λιαζεται στις παραλλιες.
    You know χοντρες, κοντες, ασχημες, κοιλαραδες, πεινασμενοι, αξεστοι, ψωναρες, τριχωτοι σαν αρκουδες ,150κιλα με μπικινι, 250 κιλα με μπικινι, 350 κιλα και το μπικινι κοβεται, κραχτες, φωνακλαδες, ενοχλητικοι......ολος ο καλος ο κοσμος δηλαδη (πολυ κακια βγαινει)


    και πολυ ρατσισμος...
    nikos_f3n
    21.07.2006, 12:03
    Καλα κανουμε και λιγη πλακα. Εγω δεν ειμαι καλυτερος απ' ολους αυτους. Δεν θα βγω και στην παραλλια να κυνηγαω κοσμο με μαχαιρια.
    tzoy
    21.07.2006, 15:03
    να βγάλω την μπάκα μου στις παραλίες
    XrysaOikonomaki
    21.07.2006, 16:51
    Τι είναι αυτά που διαβάζω; Σας τη δίνουν οι χοντρές, οι κοκκαλιάρες, οι ασπρουλιάρες, οι τύποι με το τάνγκα κ.λπ κ.λπ; Στο musicheaven είμαι ή στο www.models.gr?
    XrysaOikonomaki
    21.07.2006, 18:18
    Και για να καταλάβετε τι εννοώ επειδή με διακόψανε, εκτός από κάποιες χτυπητές περιπτώσεις πυροβολημένων πραγματικά ανθρώπων που κάνουν εξωπραγματικό θέαμα στην παραλία, οι υπόλοιποι νομίζω είναι απλοί καθημερινοί άνθρωποι, με μπάκες από την καθιστική ζωή, μεγάλους κώλους, χλωμή επιδερμίδα κ.λπ. Κι επειδή στην παραλία, ένα πολύ μικρό ποσοστό γυναικών και αντρών έχουν το σωματότυπο της μπάρμπι και του τζων - τζων, νομίζω ότι καλό είναι να είμαστε λίγο πιο ελαστικοί με τους ανθρώπους, γιατί στα 26.000 μέλη που διαβάζω ότι έχει η musicheaven, το μεγαλύτερο ποσοστό είναι άνθρωποι ανθρώπινοι
    Υποψιάζομαι, ότι ο ένας θάβει τον άλλο για κάτι που βρήκε ότι δεν έχει, λόγου χάρη "κοίτα αυτή με το κόκκινο μαγιώ και το πελώριο στήθος! Κι εγώ έχω πελώριο στήθος, αλλά δεν φοράω κόκκινο μαγιώ! = εγώ είμαι σε καλύτερη κατάσταση" Χα χα!


    Πολλές φορές οι χοντροί άνθρωποι έχουν μεγαλύτερη άνεση στην παραλία από αυτούς που είναι από μέτριοι έως αδύνατοι. Δεν πρόκειται για επίδειξη από ότι έχω καταλάβει μιας και μου αρέσει να παρατηρώ τον κόσμο. Απλά όσο πιο μακριά είναι ένας άνθρωπος από την τελειότητα, τόσο πιο πολύ έχει αποδεχτεί τον εαυτό του, με αποτέλεσμα να είναι πιο άνετος και μάλλον πιο ευτυχισμένος από αυτούς που έχουν μικρές ατέλειες και αγχώνονται ότι κάποιος θα τις δει.

    Οι άνθρωποι που είναι πιο κοντά στο τέλειο, είναι αυτοί συνήθως που έχουν τη χαμηλότερη αυτοεκτίμηση και μεγάλο άγχος για το πως τους βλέπουν οι άλλοι.
    Το αστείο της ιστορίας στην παραλία είναι το εξής: όλη τη χρονιά οι γυναίκες τραβάμε τη φούστα προς τα κάτω μη φανεί τίποτα και τη μπλούζα προς τα πάνω, για να βγούμε τελικά στην παραλία ντυμένες με το τίποτα!
    challenger_4
    21.07.2006, 19:15
    Φυσικά δεν μας πέφτει λόγος αν κάποιος/α είναι χοντρός/ή. Το θέμα όμως είναι τι κάνει γι αυτό. Φυσικά και θα πάει στην παραλία γιατί όσο παράξενο και αν φαίνεται σε μερικούς έχεις κι αυτός/η δικαίωμα να κάνει μπάνιο στη θάλασσα το καλοκαίρι. Το εκνευριστικό είναι όταν δεν το έχει συνειδητοποιήσει ότι έχει κάποια παραπάνω κιλά, και φοράει τάγκα, ή κολλητή μπλουζίτσα-τιραντάκι με φουστίτσα εκτός παραλίας. Τα υπόλοιπα είναι ρατσιστικά κουτσομπολιά για όποιους σχολιάζουν αρνητικά τους χοντρούς ανθρώπους. Είναι καθαρά προσωπικό θέμα του ίδιου του ανθρώπου και αφορά αυτόν και μόνο.
    XrysaOikonomaki
    21.07.2006, 19:52
    Κοίτα, νομίζω είναι θέμα βιωτικού επιπέδου και κοινωνικού περίγυρου. Το πώς εμφανίζεται κάποιος σε όλες τις φάσεις της ζωής του, εξαρτάται από πολλά πράγματα. Παράδειγμα: οι άντρες που φοράνε χρυσή αλυσίδα, στην περιοχή που μένουν είναι πολύ in ενώ στη δική μου θεωρείται κιτς. Αν μια γυναίκα πελώρια φοράει τάνγκα, κάποιος - είναι σίγουρο - της έχει αναπτύξει μια θεωρία περί πληθωρικών γυναικών και σίγουρα έχει το κοινό της, όσο απίστευτο κι αν φαίνεται σε μένα, σε σένα κ.λπ. Ο τύπος που κυκλοφορεί με το ραδιοκασετόφωνο και το σκυλάδικο στη διαπασών - μη νομίζεις και μένα μου λιώνουν τα νεύρα (!!!!) - το θεωρεί απόλυτα σουπερκαταπληκτικό ουάου αυτό το στυλάκι. Κάποιοι μάλιστα θα σπεύσουν να κάτσουν εκεί κοντά για να ακούνε κι αυτοί "τον κερατά"!

    Είμαι σίγουρη ότι άτομα μεσοαστά, με φυσιολογικές διαστάσεις και νορμάλ γούστο, όπως είμαι εγώ και αρκετός κόσμος κάποιοι μας θεωρούν κρύους ή αδιάφορους και ένας θεός ξέρει τι άλλο! Γι' αυτό η ομορφιά είναι υποκειμενική και οι λόγοι που καταλήγουμε να βρίζουμε στην παραλία, συνήθως είναι αποτέλεσμα επιρροής από τα περιοδικά παράλληλα με την επιθυμία μας, η παραλία να έχει μόνο ανθρώπους που να μας μοιάζουν. Μερικές φορές - κι εγώ το κάνω ε; Δεν βγάζω καθόλου την ουρά μου απ' έξω! - μπορεί να κατακρίνουμε κάποιον άνθρωπο που από το πάχος περπατάει μετά βίας και αυτός ο άνθρωπος να έχει χίλια δυο προβλήματα υγείας που του προέξυψαν σε πάχος.


    Γι' αυτό πιστεύω πρέπει να είμαστε πιο ελαστικοί, ίσως πιο θετικοί γενικότερα με το περιβάλλον μας.

    Υπάρχει όμως διαφυγή, αν κάποιος θέλει την ηρεμία του και να αποφεύγει να γίνεται κακός χωρίς να το θέλει στην ουσία. Εγώ πηγαίνω στην παραλία του Αγιου Κοσμά, όπου η απόσταση από τη μία παρέα στην άλλη είναι περίπου 4 μέτρα.

    Τις πολυκοσμικές παραλίες καλό είναι να τις αποφεύγει όποιος δεν κάνει κέφι να κολυμπάει πάνω στο κεφάλι του διπλανού και να κάνει τεστ εγκυμοσύνης κατά την έξοδό του από τη θάλασσα! Υπάρχει κόσμος που απολαμβάνει το κουμφούζιο.
    tolaruba
    22.07.2006, 10:18
    Το μέλος XrysaOikonomaki στις 21-07-2006 στις 18:18 έγραψε...
    Παράθεση:

    Και για να καταλάβετε τι εννοώ επειδή με διακόψανε, εκτός από κάποιες χτυπητές περιπτώσεις πυροβολημένων πραγματικά ανθρώπων που κάνουν εξωπραγματικό θέαμα στην παραλία, οι υπόλοιποι νομίζω είναι απλοί καθημερινοί άνθρωποι, με μπάκες από την καθιστική ζωή, μεγάλους κώλους, χλωμή επιδερμίδα κ.λπ. Κι επειδή στην παραλία, ένα πολύ μικρό ποσοστό γυναικών και αντρών έχουν το σωματότυπο της μπάρμπι και του τζων - τζων, νομίζω ότι καλό είναι να είμαστε λίγο πιο ελαστικοί με τους ανθρώπους, γιατί στα 26.000 μέλη που διαβάζω ότι έχει η musicheaven, το μεγαλύτερο ποσοστό είναι άνθρωποι ανθρώπινοι
    Υποψιάζομαι, ότι ο ένας θάβει τον άλλο για κάτι που βρήκε ότι δεν έχει, λόγου χάρη "κοίτα αυτή με το κόκκινο μαγιώ και το πελώριο στήθος! Κι εγώ έχω πελώριο στήθος, αλλά δεν φοράω κόκκινο μαγιώ! = εγώ είμαι σε καλύτερη κατάσταση" Χα χα!

    Να συμπληρωσω επισης εδω οτι η τελειοτητα κατα τη γνωμη μου δεν ειναι ανθρωπινο χαρακτηριστικο..Επισης νομιζω οτι τον αντρα της μπαρπμι τον λενε κεν αν δεν κανω λαθος!!!!

    Πολλές φορές οι χοντροί άνθρωποι έχουν μεγαλύτερη άνεση στην παραλία από αυτούς που είναι από μέτριοι έως αδύνατοι. Δεν πρόκειται για επίδειξη από ότι έχω καταλάβει μιας και μου αρέσει να παρατηρώ τον κόσμο. Απλά όσο πιο μακριά είναι ένας άνθρωπος από την τελειότητα, τόσο πιο πολύ έχει αποδεχτεί τον εαυτό του, με αποτέλεσμα να είναι πιο άνετος και μάλλον πιο ευτυχισμένος από αυτούς που έχουν μικρές ατέλειες και αγχώνονται ότι κάποιος θα τις δει.

    Οι άνθρωποι που είναι πιο κοντά στο τέλειο, είναι αυτοί συνήθως που έχουν τη χαμηλότερη αυτοεκτίμηση και μεγάλο άγχος για το πως τους βλέπουν οι άλλοι.
    Το αστείο της ιστορίας στην παραλία είναι το εξής: όλη τη χρονιά οι γυναίκες τραβάμε τη φούστα προς τα κάτω μη φανεί τίποτα και τη μπλούζα προς τα πάνω, για να βγούμε τελικά στην παραλία ντυμένες με το τίποτα!


    Melissanthi
    28.03.2007, 21:25
    Παράθεση:

    Το μέλος falimento στις 10-05-2004 στις 15:50 έγραψε...

    4. Οι γυναικοπαρέες στις οποίες αποκαλεί η μία την άλλη

    "μαλάκα"- Δηλαδή εμείς τι είμαστε ρε κορίτσια;


    10. Τα (gasp!) τάνγκα στους άντρες! - no comment


    Γιατί τι πρόβλημα υπάρχει με τα προαναφερθέντα? Μια γυναίκα δεν έχει δικαίωμα να λέει την λέξη "μαλάκας"? Και όσον αφορά στους άντρες με τα τάνγκα, να μην μπανίσουμε κι εμείς οι φουκαριάρες τίποτα? Γιατί με τα χαβανέζικα-Billabong-μαγιώ-με τα λουλούδια που φτάνουν μέχρι την μέση της γάμπας που φοράνε όλοι, δεν βλέπω προκοπή...

    Και τέλος, συμφωνώ κι εγώ με αυτόν που μίλησε περί ρατσισμού. Ε, δεν μπορούμε να απαγορέψουμε σε αυτούς που δεν έχουν σώμα και μούρη προδιαγραφής μοντέλου να κάνουν το μπάνιο τους στις παραλίες. Έλεος δηλαδή, στο Musicheaven βρίσκομαι, ή στο Γ' Ράϊχ???

    Υ.Γ Και μάλλον άμα μπορούμε να εντοπίσουμε 38 (!) προβλήματα των ελληνικών ακτών, θα ήταν προτιμότερο να την αράξουμε στο σπιτάκι μας με το air-condition και την νιοστή επαναληψη του "Ρετιρέ".

    lala
    29.03.2007, 11:01
    Εγώ πάλι πιστεύω σε αυτό που έλεγαν οι μεγαλύτεροι μας…. Όλοι οι καλοί χωράνε!!!!!!

    Το θέμα είναι η καλή διάθεση και η καλή παρέα. Κοίτα να περνάς εσύ καλά και άσε τους άλλους να κάνουν ότι θέλουν……… Φαντάζομε ότι ο κάθε ένας προσπαθεί με τον τρόπο του να περάσει καλά και δεν πρέπει να κρίνουμε για να μη κριθούμε……

    Όσο για τους πολύ παράξενους…… ε λίγο ψάξιμο θέλει ρε παιδιά…. Στην Ελλάδα βρισκόμαστε…. Γεμάτη παραλίες είναι…. Κάπου θα βρείτε το ιδανικό για … τα γούστα σας…..

    Καλό καλοκαίρι να έχουμε παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    melody-music
    29.03.2007, 15:48
    εμένα η καταγωγή μου είναι απο κέρκυρα. επειδή μεγάλωσα σε νησί (όπως πολλοί εδώ) με πολύ τουρισμό ξένο και ελληνικό δεν είχα αντιληφθεί ποτε οτι μπορεί να υπάρξει πανικός σε μια παραλία. δηλ: στην κέρκυρα υπάρχουν πολλές παραλίες για όλα τα γουστα ρηχες βαθιές(απο την αρχη και οχι μετα απο 100 μετρα) κρυες ζεστες κτλ και παρολα αυτα ο κοσμος μονο σε 2,3 συνοστιζεται. γιατι; γιατι σε αυτες τις 2,3, μαζευονται οι αθηναιοι οι ‘‘πολιτισμενοι’’ και γινεται πατης με πατω σε!! εντωμεταξυ οι συγκεκριμενες παραλιες δεν ειναι οι καλυτερες του νησιου! αυτο που θέλω να πω είναι οτι η μαζα είναι στο πετσί των πρωτευουσιανων! όλων αυτων που το χειμωνα βγαινουν μαζικα σε κλαμπ,μπαρ,μπουζουκια,ακουνε την ίδια μουσική και γενικώς καταλαβαίνεται...

    δυστυχως η αττικη δεν εχει πολυ ωραιες παραλιες αλλα τι να κανουμε.. μεχρι να παρουμε ενα μηνα αδεια τον αυγουστο για να παμε στο νησι... υπομονη!


    επισης οσοι ειναι μεγαλωμενοι σε νησι αυτοι οι μποντιμπιλνταραδες και οι λοιποι που περιγραψατε μας περνανε στα ψηλα! δεν παρατηρω ιδιαιτερα τι κανει ο καθενας γιατι ασχολουμαι με τον κοσμο μου!!

    αστειοι ειναι οι μποντιμπιλνταραδες που ειναι αντελως φουσκωτοι και προσπαθουν να παιξουν ρακετες και απο τους πολλους μυς δεν μπορουν να κουνηθουν!!!

    λατρευω τη θαλασσα και θα παω και μονη μου με ενα βιβλιαρακι και μια χαρα θα περασω!
    renabill
    27.05.2007, 03:48
    Παράθεση:

    Το μέλος XrysaOikonomaki στις 21-07-2006 στις 16:51 έγραψε...

    Τι είναι αυτά που διαβάζω; Σας τη δίνουν οι χοντρές, οι κοκκαλιάρες, οι ασπρουλιάρες, οι τύποι με το τάνγκα κ.λπ κ.λπ; Στο musicheaven είμαι ή στο www.models.gr?



    στο www.topmodels.gr Ma καλα τι ρατσισμός είναι αυτός? Εντάξει υπάρχουν κάποια ενοχλητικά πράγματα αλλά αγνοήστε τα ή δείτε τα αστεία, αν δεν έχετε τόσα λεφτά ώστε να έιστε Έλληνας κρο΄πισος με 7 γράμματα, που λέει και η διαφήμιση
    Χι χι σας την εσκασα ε?Βρείτε ιδιωτική παραλία και τρυπήστε μου τη μύτη.......
    movflower
    29.05.2007, 01:30
    Εγώ πάλι δεν αντέχω όλους αυτούς, που πάνε στην παραλία και αντί να απολαύσουν τη θάλασσα και τον ήλιο, ασχολούνται με τους γύρω τους, τους σχολιάζουνε και νιώθουν εισβολή ασχήμιας στην αισθητική τους, ενώ η μόνη εισβολή είναι ο εγωισμός που κάνει το μυαλό τους μικρότερο και τον ρατσισμό τους αυτοκρατορικό.
    Ηρεμία! Όλοι οι καλοί χωράνε, και όχι, η παραλία δεν ανήκει μόνο στους λίγους και όμορφους.(που η ομορφιά είναι καθαρά υποκειμενική, ούτως ή άλλως!)

    Κολυμπείστε άφοβα! Το θέμα είναι ο άνθρωπος να αισθάνεται όμορφα και όχι να φαίνεται όμορφος/η.



    Θα ήμουνα μια νύμφη της θάλασσας, να μεθώ με τ' αστέρια του πατέρα ουρανού καθώς θα 'φερνα τον αφρό στο ύψος του γαλαξία, και τους ναυτικούς σώους στην Ιθάκη τους.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : movflower στις 29-05-2007 01:31 ]