ελληνική μουσική
    616 online   ·  210.826 μέλη
    marylin
    25.07.2007, 19:08
    Μάλλον δεν κατάλαβες καλά τι είπα... Από το να έχει κάποιος μια ιδέα ότι κάτι συζητείται [όλοι θέλουν να ξέρουν λίγους μήνες πριν] μέχρι να προσκληθεί επίσημα έχει μεγάλη διαφορά! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχετε επιτυχία!!!
    PARATERISTAS
    25.07.2007, 19:11
    Υπολογίστε και μένα..Καλο ειναι ομως απο Σεπτεμβρη για να οργανωθει σωστα....και να έχει μεγαλύτερο αποτελεσμα....
    tolaruba
    25.07.2007, 19:21
    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 23-07-2007 στις 16:08 έγραψε...

    Ας κάνουμε την αρχή μαζεύοντας ρούχα ή παιχνίδια που δεν χρειαζόμαστε. Όταν μαζευτούν, ορίζουμε ενα σημείο που θα βρεθούμε προκειμένου να τα συγκεντρώσουμε όλα μαζί και φυσικά να κανονίσουμε ενα μεταφορικό μέσον να μας πάει στο ίδρυμα. Κατ αρχάς εγω γνωρίζω το ΠΙΚΠΑ. Υπάρχει κάποιο άλλο ίδρυμα;


    Καταρχας να σου πω ενα μεγαλο μπραβο για τη προτωβουλια
    Και ενα μεγαλο μπραβο σε οσους ανταποκριθηκαν!!
    Με μια γρηγορη αναζητηση στο ιντερνετ βρηκα αυτο που δεν αναφερεται μονο για παιδια.Εχω ακουστα επισης και το Ιδρυμα για το παιδι-Παμμακαριστος αλλα δε ξερω τι ακριβως ειναι.Συμφωνω με το οτι καλυτερο ειναι να ξεκινησει απο σεπτεμβρη για να οργανωθει καλυτερα.
    XeniaRodo
    25.07.2007, 19:36
    Επειδή η HUMANA δυστυχώς δεν υπάρχει πια, εγώ βρήκα και έδωσα ρούχα
    εδώ

    στην πλατεία Καραϊσκάκη....

    είναι σαν κατάστημα όπου πάει όποιος θέλει και τον ντύνουν...
    XeniaRodo
    25.07.2007, 19:39
    να πω ότι το παραπάνω εξυπηρετεί και ενήλικες... και βέβαια δέχονται και παιδικά ρούχα...

    αλλά όταν πήγα είδα και κάτι αρκουδάκια, και μια κυρία που είχε πάρει ένα για το παιδάκι της...
    --Elena--
    02.09.2007, 13:52
    Γεια και πάλι!!!Είπα να φέρω πάλι στην πρώτη σελίδα του MusicHeaven αυτό το θέμα έτσι ώστε να συνεχίσουμε τις συζητήσεις μας από εκεί που μείναμε!!!Για πείτε λοιπόν....έγινε τίποτα??
    Liza32
    02.09.2007, 15:11
    Γειά σου Έλενα, γειά σας παιδιά! καλό χειμώνα να έχουμε! Έλενα, μέχρι στιγμής δεν εχει συζητηθεί τίποτα για το θέμα, λόγο των προσφάτων εξελίξεων με τις πυρκαγιές. Επειδή όλοι έχουν στραφεί σ΄αυτό το επίκαιρο θέμα, είπα να μην ανοίξω πρός το παρόν το δικό μου θέμα. Επειδή όμως είναι και αυτό επίκαιρο, θέλω να μάθω αν τα παιδιά ενδιαφέρονται ακόμα. Άν ναι, θα προχωρήσουμε στην υλοποίηση της πρότασης μου. Αλλά επειδή σίγουρα δεν είναι και εύκολο να συγκεντρωθούν αμέσως χρήματα, ας δούμε τι μορούμε να κανουμε με τα ρούχα και τα παιχνίδια που είπα, πριν καιρό. Θα προτείνω μια συνάντηση για να συζητήσουμε απο κοντά για το θέμα. Άν μπορέσουν να παραστούν και οι συντονιστές, ακόμα καλύτερα. Όποιος συμφωνεί, ας το πεί για να ορίσουμε τόπο συνάντησης. Άν ορισμένοι δεν έχουν επιστρέψει ακόμα απο τις διακοπές τους, δεν πειράζει. Εμείς θα προχωρήσουμε, και όποτε επιστρέψουν τα λέμε.
    Ευχαριστώ.
    --Elena--
    02.09.2007, 15:43
    Συμφωνώ απόλυτα Lizaκι!!!!Είμαι μέσα!!Θα προσπαθήσω να έρθω!!!!