ελληνική μουσική
    311 online   ·  210.844 μέλη

    Ψάχνω μέρος να γειάνει το αυτάκι μου!

    katurunen
    26.07.2007, 13:12
    Helloooo!
    Boήθεια!
    Γνωρίζει κανείς κάποιο μέρος, Αθήνα κέντρο κυρίως, barακι ή οτιδήποτε, που να παίζει gothic, και γενικά λίγο πιο ατμοσφαιρικό metal?!
    Φαντάζομαι κάτι θα υπάρχει αλλά δεν έχω κουράγιο να ψάχνω…
    Βαρέθηκα να βγαίνω έξω και να μου παίρνουν τ’ αυτιά τσιρίδες και clubοτράγουδα… Βαρέθηκα να ακούω τα ίδια και τα ίδια…
    Έλεος πια…
    Γιατί δηλαδη να κλείνομαι σπίτι μου γιατι απλά η μουσική που προτιμώ δεν πουλάει?!

    nightwhisper
    26.07.2007, 18:41
    αμα σου πει κανεις πες και σε μενα
    rivera
    26.07.2007, 19:26
    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 26-07-2007 στις 13:12 έγραψε...

    Helloooo!
    Boήθεια!
    Γνωρίζει κανείς κάποιο μέρος, Αθήνα κέντρο κυρίως, barακι ή οτιδήποτε, που να παίζει gothic, και γενικά λίγο πιο ατμοσφαιρικό metal?!
    Φαντάζομαι κάτι θα υπάρχει αλλά δεν έχω κουράγιο να ψάχνω…
    Βαρέθηκα να βγαίνω έξω και να μου παίρνουν τ’ αυτιά τσιρίδες και clubοτράγουδα… Βαρέθηκα να ακούω τα ίδια και τα ίδια…
    Έλεος πια…
    Γιατί δηλαδη να κλείνομαι σπίτι μου γιατι απλά η μουσική που προτιμώ δεν πουλάει?!




    Επειδη ειχα το ιδιο προβλημα και ετυχε να το λυσω,εχω πλυνει καλα τα αυτια μου απο σκυλαδικοmainstream-funkodiscopop-νταπα-ντουπα.....τωρα ακριβως gothic δεν μπορω να πω...αλλα καποια μερα εβαζε και gothic...αλλα hard-rock και λιγο metal,ναι,οσο θες..

    1.wizard στο Μαρουσι...
    Κηφισιας 119 Μαρουσι 210 6141877

    http://www.rockpages.gr/Wizard.htm
    http://www.rockpages.gr/Wizard-specials.htm
    http://www.myspace.com/wizardrockclub

    2.texas στα εξαρχεια

    http://www.texasclub.gr/
    http://www.rockpages.gr/images/collaborators/texas.htm
    Apataggelos
    26.07.2007, 20:32
    Ατμοσφαιρικό metal γενικότερα και gothic, ε; μμμ....για να σκεφτώ.

    Λοιπόν: Υπάρχουν αρκετά, αλλά δοκίμασε τα

    Underworld (Θεμιστοκλέους & Γαμβέττα - 3840965 - παίζει κυρίως industrial, electro και διάφορα άλλα. Κατά καιρούς κάνει καλά live...)

    Darksun (Θηβών 42, Περιστέρι, στο δεξί σου χέρι στην άνοδο - έχω να περάσω καιρό, φαντάζομαι να υπάρχει ακόμα - Παρασκευή και Σάββατο με ebm, industrial,gothic)

    Rebound (Πλατεία Κάνιγγος - κυρίως new wave, gothic )

    Dada (πλέον είναι στου Ψυρρή, Ωγύγου 11 - παίζει από metal μέχρι gothic / dark electro / noise)

    Memphis (Χίλτον, Βεντήρη 5 - αν πάς αργά το βράδυ θα ακούσεις και gothic, αλλά μέχρι temple of love...άντε και κανένα more στο τσακιρ κέφι )

    Θα σε συμβούλευα να τσεκάρεις πότε κλείνουν για καλοκαίρι...

    Τέλος υπάρχει και ένα τέλειο, το οποίο είναι κοντά στο σύνταγμα, σε ένα υπόγειο - πολύ γνωστό και πολύ καλο αλλά έχω κολλήσει και δεν μπορώ να θυμηθώ!

    Ψάξε επίσης στα www.underworldclub.gr www.gothic.gr www.ebm.gr

    Αυτά...ελπίζω να είναι αρκετά για αρχή!
    katurunen
    27.07.2007, 13:31
    Να στε καλά!
    Καλά αυτό το Darksun ΔΕΝ παλεύεται! (έτσι μου είπαν τουλάχιστον... )
    Υπάρχει ακόμα, Αιγάλεω μένω και το ξέρω.
    Αν θυμηθείς αυτό που λες κοντά στο Σύνταγμα, let me know...
    ogyon21
    27.07.2007, 18:13
    Παράθεση:

    Το μέλος Apataggelos στις 26-07-2007 στις 20:32 έγραψε...

    Ατμοσφαιρικό metal γενικότερα και gothic, ε; μμμ....για να σκεφτώ.

    Λοιπόν: Υπάρχουν αρκετά, αλλά δοκίμασε τα

    Underworld (Θεμιστοκλέους & Γαμβέττα - 3840965 - παίζει κυρίως industrial, electro και διάφορα άλλα. Κατά καιρούς κάνει καλά live...)

    Darksun (Θηβών 42, Περιστέρι, στο δεξί σου χέρι στην άνοδο - έχω να περάσω καιρό, φαντάζομαι να υπάρχει ακόμα - Παρασκευή και Σάββατο με ebm, industrial,gothic)

    Rebound (Πλατεία Κάνιγγος - κυρίως new wave, gothic )

    Dada (πλέον είναι στου Ψυρρή, Ωγύγου 11 - παίζει από metal μέχρι gothic / dark electro / noise)

    Memphis (Χίλτον, Βεντήρη 5 - αν πάς αργά το βράδυ θα ακούσεις και gothic, αλλά μέχρι temple of love...άντε και κανένα more στο τσακιρ κέφι )

    Θα σε συμβούλευα να τσεκάρεις πότε κλείνουν για καλοκαίρι...

    Τέλος υπάρχει και ένα τέλειο, το οποίο είναι κοντά στο σύνταγμα, σε ένα υπόγειο - πολύ γνωστό και πολύ καλο αλλά έχω κολλήσει και δεν μπορώ να θυμηθώ!

    Ψάξε επίσης στα www.underworldclub.gr www.gothic.gr www.ebm.gr

    Αυτά...ελπίζω να είναι αρκετά για αρχή!




    περα απο το Memphis που δεν γνωριζω τα ιδια θα προτεινα κι εγω, με κυριοτερο το Dark Sun , μιας και τα αλλα καποιες φορες Deathιζουν λιγο (εαν μου επιτρεπεται η εκφραση...).. Βεβαια και το τελευταιο τα τελευταια χρονια το εχει ριξει αρκετα στο industrial, αλλα υπαρχουν και καλες βραδιες..
    GEOSOY
    08.08.2007, 03:20
    ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟ DATA ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ GOTHIC.TO DURKSUN ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.ΤΟ BADCITY ΣΤΗΝ ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΒΑΖΕΙ GOTHIC ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΩΡΑ. ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΤΟΜΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ (ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΒΑΖΟΥΝ)ή ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΑΓΑΖΙ. ΤΙ ΛΕΣ???
    katurunen
    07.09.2007, 13:45
    KΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ!

    Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση και κυρίως για την πρόταση σου.
    Αλλά μιας και ψάχνομαι γενικά με τον... καλό μου, κομματάκι δύσκολο!

    Τhanks anyway
    Τα ξαναλέμε
    palmos
    07.09.2007, 21:31
    Η κοπελια μου εδωσε την ευκαιρια να ρωτησω και εγω για τη Θεσσαλονικη που παιζει live καλη ελληνικη εντεχνη μουσικη! Το μονο που γνωριζω ειναι το ΕΝΑΛΛΑΞ!Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο?