ελληνική μουσική
    469 online   ·  210.823 μέλη

    Τα video με τον Γιώργο Νταλάρα στο youtube

    MALAMASFAN
    27.07.2007, 19:14
    Σήμερα περιπλανώμενος στο YOUTUBE είδα δύο video στα οποία τραγουδάει ο Νταλάρας δύο τραγουδιά για την Κύπρο το ΄Δεν κλαίω" και το ΄Κερύνεια μου΄.Στο ΄Δεν κλάιω' μάλιστα ο Νταλάρας λυγίζει από τα δάκρυα και δεν μπορεί να συνεχίσει. Πραγματικός καλλιτέχνης! Αυτό είναι τραγουδι να καταλαβαίνεις το νόημα των στίχων. Πραγματικα ανατρίχιασα όταν ακούσα αυτές τις ερμηνείες. Είχα καιρό να νιώσω έτσι. Όταν τραγούδησα στην οντισιόν της τρίτης ακρόασης της Μικρής Άρκτου το Άσπρο Περιστέρι του Μανού Χατζιδάκη, ειλικρινα σας μιλάω, ανατρίχιαζα ιδιαίτερα στο ρεφραίν, παρόλο το άγχος μου, σε κάποιο σή,μειο προς το τέλος μάλιστα, νόμιζα ότι θα λύγιζα και θα έβαζα τα κλάματα, αλλά ευτυχώς άντεξα. Δεν ξέρω ίσως επειδή το τραγούδι αυτό έχει συνδεθεί με την Κύπρο. Από τότε λοιπόν έχω να νιώσω τέτοια συγκίνηση! Εσείς παιδια τα έχετε ακούσει αυτά τα τραγούδια? αν ναι πως νιώσατε? θα σα πρότεινα τα ακούσετε πάντως! Ο Νταλάρας με εκπλήσει με αυτές του τις ερμηνείες!
    να σαι καλά ρε Γιωργάρα!
    santourman
    27.07.2007, 19:49
    Φίλε μου εδώ έχουμε μιλήσει για ένα από αυτά τα βίντεο (αν θυμάμαι καλά είναι η Κερύνεια), θα δεις και διάφορα σχόλια των υπολοίπων φίλων!

    ΥΓ `Οντως πολύ συγκινητικό το βίντεο......