ελληνική μουσική
    526 online   ·  210.840 μέλη

    Τι θα ζητούσατε απο το Θεό...

    Brokenchord
    21.08.2007, 22:31
    Να φανερωσει τον δικό θεό οχι τον καθε μικρό και ποταπό αλλα των ποιητή των ποιητών!
    Tren
    22.08.2007, 10:44
    Παράθεση:

    Το μέλος QueLastima στις 22-08-2007 στις 10:28 έγραψε...

    Να κάνει λίγο πιο δεξία γιατί μου κόβει την θέα




    Ντροπη σου!

    Παντως εγω βρηκα ενα λυχναρι στο μοναστηρακι πρωτο!!!Το τριβεις τρεις φορες,το ξεπουπουλιαζεις,το αφηνεις να παρει βραση ,μετα χαμηλωνεις θερμοκρασια και το αφηνεις καμμια εβδομηνταρια χρονια να σιγοβρασει.Μετα το σερβιρεις σε δισκο της αρεσκειας σου(το φουξια ειναι πολυ της μοδας)με το τζινι ξαπλωτο ανασκελα αφου του βαλλεις και ενα γαρυφαλλο στο στομα.
    Αν δεν εχεις γαρυφαλλο βαλτου ενα μηλο,μια φρουτιερα ,οτι βρεις,δεν τρεχει μια..



    ε ρε γλεντια παλι!!!Θα χορτασουμε θαματα!!!
    Tren
    22.08.2007, 13:12
    Παράθεση:

    Το μέλος QueLastima στις 22-08-2007 στις 11:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 22-08-2007 στις 10:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος QueLastima στις 22-08-2007 στις 10:28 έγραψε...

    Να κάνει λίγο πιο δεξία γιατί μου κόβει την θέα




    Ντροπη σου!



    Δεν φταίω εγώ που πήγαμε να δούμε το ίδιο έργο ........ μου έκοβε τους υπότιτλους εκεί που είχε κάτσει

    Περιμένω με ανυπομονισία να σερβιριστεί το Τζίνι
    έχω πολλές παραγγελιές





    Εγω θελω να ερθει στο παραθυρο μου το αγιο περιστερι αν αδειαζει ,να του δεσω στο ποδι ενα τραγουδακι και να στο φερει..

    The Veils- Lavinia


    See my love is asleep on the floor in a pose thats familiar
    see my son will just send you to war if the battle doesnt kill you
    ive her name in mine calling all the time
    that i dont want to live in your side though the rose is vermillion
    and i find it so hard to survive without when within you

    my sweet Lavinia

    all the years buried under the floor and the wounds in the parlours
    would have come up to greet us before if it werent for my heart cause
    ive her name in mind its calling all the time

    for my sweet Lavinia


    KEEP THE ROSE VERMILION...


    noizreduction
    22.08.2007, 13:22
    Υπομονη
    Stroumfita456
    22.08.2007, 15:54
    Να πραγματοποιηθούν όλα τα ονειρα μου γινεται???
    sakisarabatzis
    22.08.2007, 18:57
    Υγεια και τον= αρτον ημων τον επιουσιον δος ημιν σημερον=......
    ogyon21
    25.08.2007, 19:44
    Στην υποθετικη ερωτηση τι θα ζητουσα απο εναν Θεο, εφοσον ενας τετοιος υπηρχε, σαφως και θα τους ζηταγα να σταματησει να υπαρχει για να ηρεμησουμε.. Τωρα βεβαια Εαν καποιος απο εσας του ζητησει να γινει Θεος και το καταφερει , ας τον ξεκανει με την πρωτη ευκαιρια... Μιας και ειναι επικαιρο, πρωτο αποτελεσμα ενος τετοιου φονου, στην Ελλαδα , θα ηταν λιγοτερες πυρκαγιες..!

    Φιλια!
    PAPAZOGLOUFAN
    25.08.2007, 19:53
    τη συγκεκριμενη στιγμη να σταματησει ο αερασ και να φερει μια τεραστια βροχη.να σταματησει επιτελουσ να καιγεται η χωρα
    darbukaboy
    25.08.2007, 20:04
    Nα μου εμφανιστει γιατι τωρα τελευταια πολυ αμφιβαλλω αν υπαρχει..........
    ogyon21
    25.08.2007, 20:29
    Παράθεση:

    Το μέλος darbukaboy στις 25-08-2007 στις 20:04 έγραψε...

    Nα μου εμφανιστει γιατι τωρα τελευταια πολυ αμφιβαλλω αν υπαρχει..........




    Γιατι αμφιβαλλεις? "Ρωτησε καποτε ο Ναπολεοντας τον Laplace ενω ειχε τιμηθει για το απολυτο εργο του στην κοσμοθεωρια, γιατι δεν ειχε συμπεριλαβει το Θεο στο ολο του εργο... Η απαντηση που δεχτηκε κεινος ο δυναστης ηταν : Αυτη η ικασια δεν μου χρειαστηκε"...

    Μπορεις να μην αμφιβαλλεις για την ανυπαρξια του.. Απλα να εισαι σιγουρος..! Στην τελικη εαν ολοι εμας που δεν τον παμε κτλ κανουμε λαθος, μας στειλουν στα καζανια, προσμετρωντας αυτες τις εξαισιες προσωπικοτητες που θα υπαρχουν συμφωνα με αυτο αρα στην κολαση, πιστευω οτι στα καζανια θα παιζει τρελο παρτυ με φοβερες ανοιχτομυαλες συζητησεις.. Μπορει βεβαια και να κανω λαθος..
    mariachi
    25.08.2007, 22:26
    Παράθεση:

    Το μέλος PAPAZOGLOUFAN στις 25-08-2007 στις 19:53 έγραψε...

    τη συγκεκριμενη στιγμη να σταματησει ο αερασ και να φερει μια τεραστια βροχη.να σταματησει επιτελουσ να καιγεται η χωρα



    Και εγώ αυτό ακριβώς θα ζητούσα!
    ishor
    28.08.2007, 02:03
    ωραια λογικη....αντι να του ζητησετε να ξαναφυτρωσει τα δεντρα του ζητατε να τα σβησει.

    α!και να ειμαι εντος θεματος...δεν του ζηταω τιποτα.
    TarzaN151
    28.08.2007, 03:09
    Efoson eimouna kai egw sto trupaki [h' kalutera gia thn ellada ".. sthn trupa tou ozontos"] oti uparxei theos.. Tha tou zitaga mono ena pragma..

    Na eimouna gia panta mazi me ton mikro mou aggelo...

    Y.G: Gia tis fwties den anusixw.. afou ta kapsoun ola.. tha katalavoun oti htan o lathos tropos.. den xreiazetai fwtia.. mia purinikh vomva xreiazetai..

    Filika, TarzaN
    nektarios_pi
    28.08.2007, 07:59
    Παράθεση:

    Το μέλος ishor στις 28-08-2007 στις 02:03 έγραψε...

    ωραια λογικη....αντι να του ζητησετε να ξαναφυτρωσει τα δεντρα του ζητατε να τα σβησει.

    α!και να ειμαι εντος θεματος...δεν του ζηταω τιποτα.


    ΑΣ τα σβησει πρωτα η φωτια ας σταματησουν οι θανατοι ας μεινουμε στους 62 και μετα εχει ο θεος το επομενο απο την φωτια ειναι να πνιγει η ευοια και η πελοπονησος εξαιτιας
    του οτι δεν υπαρχουν πια δενδρα ας βαλει ο θεος το χερι του ... οι ανθρωποι κανουν οτι μπωρουν χωρις δυστηχος να μπωρουν να σταματησουν αυτον τον ολεθρο μονο σε θαυμα ελπιζω ... ισορ προεχει η ανθρωπηνη ζωη και υστερα τα αλλα
    THEOG
    28.08.2007, 08:56
    Να σταματήσει να επιμένει ,μέσα από το μυαλό των ανθρώπων, ότι υπάρχει γιατί περισσότερο κακό μας κάνει!!
    noizreduction
    28.08.2007, 10:21
    H πλακα ειναι πως οι περισσοτεροι αναζητουν απο καποιον που πιστευουν πως δεν υπαρχει, να μας πεισει πως τελικα δεν υπαρχει..Σχημα οξυμωρο και ειρωνικο,ετσι?
    THEOG
    28.08.2007, 10:53
    Μάλλον δεν κατάλαβες τα λεγόμενά μου. Εμείς πρέπει να πείσουμε τους εαυτούς μας!
    noizreduction
    28.08.2007, 19:39
    Παράθεση:

    Το μέλος THEOG στις 28-08-2007 στις 08:56 έγραψε...

    Να σταματήσει να επιμένει ,μέσα από το μυαλό των ανθρώπων, ότι υπάρχει γιατί περισσότερο κακό μας κάνει!!



    Να σταματησει να επιμενει:
    Ποιος;
    Ο Θεος
    Τι να σταματησει να επιμενει;
    Οτι υπαρχει..

    Δεν βρισκω κατι διαφορετικο απο αυτο που ειπα. Η δευτερευουσα προταση σου, απλα τονιζει καποια ιδιοτητα του ατομου που αναφερεσαι και αυτος ειναι ο Θεος ( αφου στο συγκεκριμενο θεμα, γι'αυτο μιλαμε )
    pol-gt
    28.08.2007, 20:30
    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 02-08-2007 στις 10:55 έγραψε...

    με αντάλλαγμα τη ζωή σας; Εδω σας θέλω!



    Πουλάω την απάντησή μου 1000 Ευρώ.
    renabill
    28.08.2007, 20:58
    Να ζήσω.......
    χιχιχι
    Να ζήσουν όοι αγαπώ καλά και ευτυχισμένα