ελληνική μουσική
    682 online   ·  210.832 μέλη

    Κατράκειο, 3/9: Κι Αν Είμαι Ροκ

    jorge
    09.08.2007, 00:03
    Event: ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΡΟΚ ! Συναυλία στα πλαίσια του Πολιτιστικού Καλοκαιριού 2007 του Δήμου Νίκαιας.

    Πότε; Στις 3 Σεπτεμβρίου στις 21.30 !

    Ποιοί παίζουν;

    - Βασίλης Παπακωνσταντίνου
    - Βασίλης Καζούλλης
    - Φίλιππος Πλιάτσικας
    - Αντώνης Μιτζέλος
    - Λαυρέντης Μαχαιρίτσας
    - Δημήτρης Σταρόβας
    - Γιάννης Ζουγανέλης
    - Σάκης Μπουλάς
    - Κίτρινα Ποδήλατα
    - Ελεονώρα Ζουγανέλη


    Χορηγός Επικοινωνίας: MusicHeaven






    επισυναπτόμενα: Poster_lite.jpg 
    melkat06
    09.08.2007, 00:37
    Επιτέλους!!!

    Ξανά μεγάλες συναυλίες στο Κατράκειο...


    dimitrapan
    09.08.2007, 08:10
    Καιρός ήταν όντως και ελπίζω να έχουν προγραμματιστεί κι άλλες εκδηλώσεις και να μην στηρίζουν το "Πολιτιστικό μας Καλοκαίρι" σε μία και μόνο εκδήλωση...

    Η συναυλία αυτή πρέπει να είναι σούπερ! Αν δεν είμαι διακοπές εκείνη την εβδομάδα, δεν υπάρχει περίπτωση να την χάσω!

    Υ.Γ.: Άσχετο για το συγκεκριμένο τόπικ, αλλά μήπως έχει κανείς το πρόγραμμα εκδηλώσεων του Δήμου Νικαίας?
    melkat06
    09.08.2007, 10:43
    dimitrapan, ρώτησα κι εγώ για το πρόγραμμα.
    (Αν εννοείς του Κατράκειου) και μου είπαν πως δεν έχουν βγάλει ακόμα


    dimitrapan
    09.08.2007, 11:00
    Αναμενόμενο δυστυχώς! Πάνε οι εποχές που η Νίκαια είχε μία αξιοπρεπή παρουσία στα πολιτιστικά δρώμενα της Αττικής και όχι μόνο! Κρίμα, πολύ κρίμα, ειδικά όταν έχουμε ένα θέατρο σαν το Κατράκειο που προσφέρεται για πάρα πολλά πράγματα...
    Aparat
    09.08.2007, 11:03
    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
    «ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΡΟΚ… »
    Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου
    Κατράκειο Θέατρο Νίκαιας
    Έναρξη 21.00

    Το φετινό συναυλικό καλοκαίρι ολοκληρώνεται με την επί σκηνής συνάντηση 8 προσωπικοτήτων που σφράγισαν με το έργο τους την ελληνική ροκ σκηνή, και βρίσκονται μόνιμα στη πρώτη γραμμή του ελληνικού τραγουδιού, με τις μουσικές και τις φωνές τους.

    Γιάννης Ζουγανέλης
    Βασίλης Καζούλης
    Λαυρέντης Μαχαιρίτσας
    Αντώνης Μιτζέλος
    Σάκης Μπουλάς
    Βασίλης Παπακωνσταντίνου
    Φίλιππος Πλιάτσικας
    Δημήτρης Σταρόβας

    Περισσότερα από τριάντα χρόνια πορείας στη δημιουργία θα παρελάσουν από τη σκηνή του Κατράκειου, το βράδυ της 3ης Σεπτεμβρίου. Οχτώ καλλιτέχνες που σημάδεψαν την ελληνική μουσική - και όχι μόνο τη μουσική - συναντιούνται για μία μεγάλη συναυλία. Από την παράδοση του «ΑΧ ΜΑΡΙΑ», όπου ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου, ο Γιάννης Ζουγανέλης και ο Σάκης Μπούλας πειραματίζονταν με την ηλεκτρική μουσική και τη σάτιρα, τη «σκληρή μουσική» από τους Τερμίτες, το ρομαντισμό του Βασίλη Καζούλη, την πνευματώδη αυθάδεια που χαρακτήριζε τους Άγαμους Θύτες και την ανάδειξη των ΠΥΞ ΛΑΞ ως το δημοφιλέστερο συγκρότημα της δεκαετίας του 90. Και στη συνεχεία οι προσωπικές πορείες, που κάποτε συναντιούνται, πλουτίζουν και εξελίσσουν διαρκώς το μουσικό είδος που ονομάστηκε ελληνικό ροκ.
    Μια βραδιά, λοιπόν, αφιερωμένη (κυρίως) στο ροκ, όπου θα παρελάσουν για περισσότερες από τρεις ώρες, μερικά από τα πιο αγαπημένα τραγούδια της ελληνικής δισκογραφίας, ηλεκτρικές μπαλάντες, ερωτικές μελωδίες, οργισμένοι στίχοι, αλλά και καυστικά σχόλια, τολμηρή σάτιρα, πειράγματα και το κέφι μιας καλής παρέας που συναντιέται μετά από καιρό και δεν φοβάται να είναι ροκ.
    Συμμετέχουν η Ελεωνόρα Ζουγανέλη και τα Κίτρινα Ποδήλατα

    Πληροφορίες:
    Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου
    Κατράκειο Θέατρο Νίκαιας
    Έναρξη 21.00

    Εισιτήρια:
    Προπώληση: 18€
    • Δισκοπωλεία Metropolis | www.ticketshop.gr(ηλεκτρονική αγορά με πιστωτική κάρτα) | 210 33 62 888 (τηλεφωνική αγορά με πιστωτική κάρτα) | Δημαρχείο Νίκαιας (Π. Τσαλδάρη 10) | Πνευματικό Κέντρο Δήμου Νίκαιας (Γανοχώρων 1β)
    • Στα ταμεία του
    Κατράκειου Θεάτρου την ίδια μέρα: 20€

    Λεωφορεία για το Κατράκειο Θέατρο
    Από Αθήνα:
    820 Πλατεία Κουμουνδούρου – Κερατσίνι
    Β18 Ομόνοια –Πέραμα (μέσω Π. Ράλλη). Η στάση λέγεται 25ης Μαρτίου
    Από Πειραιά:
    800, 814, 824, 825, 909

    750 Αγ. Αντώνης (Περιστέρι) – Αιγάλαιω – Νίκαια (κυκλική)

    Τηλέφωνα πληροφοριών:
    Πολιτιστική Παρέμβαση: 210 3830609
    Δήμος Νίκαιας: 210 4278100, 4278161-3
    Πνευματικό Κέντρο Δήμου Νίκαιας 210 4906021, 4919947, 4906066



    επισυναπτόμενα: Line uo w info_lite.jpg 
    melkat06
    09.08.2007, 11:06
    Έτσι είναι..
    Πάνε πολλά χρόνια που έχουν να γίνουν καλές συναυλίες
    και όταν γίνονται δεν ακούγονται...!! (από τον Δήμο)
    Ας ελπίσουμε πως θα αλλάξει, γιατί όπως είπες,
    το Κατράκειο προσφέρεται για πάρα πολλά πράγματα...
    vasilis23
    09.08.2007, 14:06
    Συγχαρητηρια παιδια!
    fantasma
    09.08.2007, 14:32
    Οπως εχω αναφερει και σε αλλο τοπικ, γι αυτη τη συναυλια....

    αντεεεε
    αντεεεεεε
    να μαζευομαστεε........

    .........................
    THEOG
    09.08.2007, 14:38
    esta
    09.08.2007, 16:25
    Ωραία θα είναι!!!Κρίμα που δεν μπορώ να έρθω...
    Πάντα τέτοιες ωραίες συναυλίες να γίνονται!!!
    duende
    09.08.2007, 19:43
    Μακάρι να βρω παρέα να παω... και οι παραστάσεις του προγράμματος δεν φαίνονατι και άσχημες...λεφτα να έχεις!
    Termite
    10.08.2007, 00:00
    Αντε να βγαίνουν τα εισιτήρια...σίγουρα θα είμαστε εκεί.
    dimitrapan
    10.08.2007, 10:31
    Παράθεση:

    Το μέλος THEOG στις 09-08-2007 στις 14:38 έγραψε...

    Πολιτιστικό καλοκαίρι 2007 στη Νίκαια



    Εύγε βρε Θοδωρή!

    Υ.Γ.: Το σύνολο των εκδηλώσεων όμως το αφήνω ασχολίαστο...
    melkat06
    10.08.2007, 10:59
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 10-08-2007 στις 10:31 έγραψε...

    Υ.Γ.: Το σύνολο των εκδηλώσεων όμως το αφήνω ασχολίαστο...




    Συμφωνώ απολύτως...
    Panos72
    15.08.2007, 20:29
    Καλά όλα αυτά ρε παίδες... Μπορεί όμως κάποιος να μου πει γιατί ΟΛΑ μα ΟΛΑ λαμβάνουν χώρα καθημερινές...? Εμείς οι βραδυνοί δεν έχουμε δικαίωμα στην τέχνη και τον πολιτισμό...? Εμείς που ξενυχτάμε για μας κι οι άλλοι που ξενυχτούν για την ασφάλειά μας, δεν έχουμε μανούλες? Δεν μας αρμόζει η κουλτούρα? Δεν ....?

    για το θυμό αλλά νισάφι πια... από τότε που βγήκα στο νυχτοκάματο έχασα και την επαφή μου με τις Τέχνες και τα Γράμματα...
    ΕΛΕΟΣ... υπάρχει και το Σ/Κ ξέρετε... κύριοι. Και προσφέρεται για ΟΛΟ τον κόσμο...
    capone69
    15.08.2007, 21:55
    Παράθεση:

    Το μέλος Panos72 στις 15-08-2007 στις 20:29 έγραψε...

    Καλά όλα αυτά ρε παίδες... Μπορεί όμως κάποιος να μου πει γιατί ΟΛΑ μα ΟΛΑ λαμβάνουν χώρα καθημερινές...? Εμείς οι βραδυνοί δεν έχουμε δικαίωμα στην τέχνη και τον πολιτισμό...? Εμείς που ξενυχτάμε για μας κι οι άλλοι που ξενυχτούν για την ασφάλειά μας, δεν έχουμε μανούλες? Δεν μας αρμόζει η κουλτούρα? Δεν ....?

    για το θυμό αλλά νισάφι πια... από τότε που βγήκα στο νυχτοκάματο έχασα και την επαφή μου με τις Τέχνες και τα Γράμματα...
    ΕΛΕΟΣ... υπάρχει και το Σ/Κ ξέρετε... κύριοι. Και προσφέρεται για ΟΛΟ τον κόσμο...



    Σε καταλαβαινω φιλε μοθ αλλα και εμεις οι βραδυνοι τυποι που Π/Σ/Κ πρεπει να ειμαστε στα μαγαζια να διασκεδαζουμε τον κοσμο επιτελους εχοθμε δικαιωμα στο πολιτισμο.....στην κουλτουρα.......και στις συναυλιες του ΜΠΙλλη...

    Panos72
    15.08.2007, 22:05
    Δεν είπα φίλε capone να γίνονται ΜΟΝΟ Σ/Κ. Αλλά, ειδικά καλοκαίρι... πες μου κάτι που έλαβε χώρα εκτός καθημερινής. Αυτό που ήθελα να πω είναι πως όλοι θα έπρεπε να έχουν αυτό το ΔΙΚΑΙΩΜΑ... Σίγουρα δεν μπορούν να είναι όλοι ικανοποιημένοι, αλλά αυτό που συμβαίνει, νομίζω (ταπεινή μου άποψη) είναι πολύ άδικο. Δηλαδή εμείς (που δουλεύουμε βράδυ) ή θα πρέπει να πάρουμε άδεια (πες το στον εργοδότη μου αυτό) ή θα πρέπει να ανεχόμαστε τον κάθε Famestorίτη που σκούζει Σαββατοκύριακα στο Village..?
    marylin
    15.08.2007, 23:38
    Πες κι άλλα!!! Είναι μεγάλο το πρόβλημα ακόμα και για κάποιες μουσικές σκηνές που συνήθως Δευτέρα - Τρίτη εμφανίζονται αγαπημένοι καλλιτέχνες και κατά κανόνα μετά τις 12! Απορώ και για τις καθημερινές και για τις παράλογες ώρες, λες και αν γίνουν πιο νωρίς δε θα διασκεδάσουμε? Πολλοί καλλιτέχνες τα Σ/Κ είναι ελεύθεροι και το έχω συζητήσει αλλά...
    capone69
    17.08.2007, 16:34
    ξερετε πολυ καλα πως οσο αφορα τα μαγαζια ειναι θεμα δουλειας. Βαζουμε τους καλλιτεχνες καθημερινες για να μαζευουμε κοσμο αλλα αυτο ειναι εκτος θεματος οπως και να χει ελπιζω τουλαχιστον να γινονται παντα τετοια ωρεα events.
    BE GOOD