ελληνική μουσική
    443 online   ·  210.817 μέλη

    Μήπως ξέρετε αυτό το τραγούδι?

    Daffodil
    14.08.2007, 10:50
    Τα λόγια είναι στην τύχη achi machi bambol a chiqui chiqui chiquita...atari de mesoni azul de africa...το έχω ψάξει παντού.Νομίζω ότι είναι του '90 και ακούγεται ή ακουγόταν συνήθως στα καρναβάλια.Είναι λάτιν με χαρούμενο και λίγο εξωτικό ρυθμό.Ακούστηκε κάποια στιγμή και στο''ΣυνήθειςΎποπτοι''στο Mega,με την Παπούλια(αν το έβλεπε κανείς)Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει...Ευχαριστώ.
    arapti
    15.08.2007, 13:22
    Ξέρω ποιο τραγούδι λες αλλά δεν κατάφερα να βρω ποιος το λέει. Ψάχνω κι εγώ ένα τραγούδι. Ακούγεται στον ΑΝΤ1 στο τρέιλερ από το σήριαλ Άγγιγμα ψυχής. Ξέρει κανείς τον τίτλο του τραγουδιού και ποιος το λέει;
    sentoni
    15.08.2007, 16:00
    Παράθεση:

    Το μέλος arapti στις 15-08-2007 στις 13:22 έγραψε...

    Ξέρω ποιο τραγούδι λες αλλά δεν κατάφερα να βρω ποιος το λέει. Ψάχνω κι εγώ ένα τραγούδι. Ακούγεται στον ΑΝΤ1 στο τρέιλερ από το σήριαλ Άγγιγμα ψυχής. Ξέρει κανείς τον τίτλο του τραγουδιού και ποιος το λέει;




    . . . ότι θα απαντούσα και για τον Χατζηγιάννη ούτε που θα το φανταζόμουν . . . ο Χατζηγιάννης λοιπόν και ο τίτλος είναι ''άγγιγμα ψυχής''
    arapti
    15.08.2007, 18:41
    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 15-08-2007 στις 16:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος arapti στις 15-08-2007 στις 13:22 έγραψε...

    Ξέρω ποιο τραγούδι λες αλλά δεν κατάφερα να βρω ποιος το λέει. Ψάχνω κι εγώ ένα τραγούδι. Ακούγεται στον ΑΝΤ1 στο τρέιλερ από το σήριαλ Άγγιγμα ψυχής. Ξέρει κανείς τον τίτλο του τραγουδιού και ποιος το λέει;




    . . . ότι θα απαντούσα και για τον Χατζηγιάννη ούτε που θα το φανταζόμουν . . . ο Χατζηγιάννης λοιπόν και ο τίτλος είναι ''άγγιγμα ψυχής''



    Δεν εννοώ το soundtrack της σειράς... Είναι ένα ξένο τραγούδι που ακούγεται όταν διαφημίζει τη σειρά.
    evi_L
    15.08.2007, 22:48
    Παράθεση:

    Το μέλος Daffodil στις 14-08-2007 στις 10:50 έγραψε...

    Τα λόγια είναι στην τύχη achi machi bambol a chiqui chiqui chiquita...atari de mesoni azul de africa...το έχω ψάξει παντού.Νομίζω ότι είναι του '90 και ακούγεται ή ακουγόταν συνήθως στα καρναβάλια.Είναι λάτιν με χαρούμενο και λίγο εξωτικό ρυθμό.Ακούστηκε κάποια στιγμή και στο''ΣυνήθειςΎποπτοι''στο Mega,με την Παπούλια(αν το έβλεπε κανείς)Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει...Ευχαριστώ.




    Το έχω το τραγούδι που λες.Μη σου πω όνομα γιατί δεν είμαι και πολύ σίγουρη ότι λέγεται έτσι όπως το κατέβασα("Tic,Tic Tac" ).

    Αν θες στείλε μου το mail σου.
    Daffodil
    15.08.2007, 23:35
    Βρήκα και εγώ τον τίτλο El Tic Tic Tac από Los Locos.Αν θέλεις στείλτο στο Angelosk@xan.forthnet.gr Ευχαριστώ πολύ.
    Jimy
    16.08.2007, 14:00
    -Τί παράξενη κοπέλα είσαι σύ
    και τα μάτια σου
    τα βλέπω να δακρύζουν-

    Αναζητώ τον ερμηνευτή και τον στιχουργό του παραπάνω κομματιού
    Αν γίνεται και τον συνθέτη
    Ευχαριστώ

    Tren
    16.08.2007, 23:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Jimy στις 16-08-2007 στις 14:00 έγραψε...

    -Τί παράξενη κοπέλα είσαι σύ
    και τα μάτια σου
    τα βλέπω να δακρύζουν-

    Αναζητώ τον ερμηνευτή και τον στιχουργό του παραπάνω κομματιού
    Αν γίνεται και τον συνθέτη
    Ευχαριστώ




    Το τραγουδι αυτο το διασκευασαν τα Υπογεια ρευματα στην προσφατη δουλεια τους
    Το παρελθον του ειναι πολυ ιδιαιτερο

    Παράξενη κοπέλα

    Στίχοι: Μανώλης Χιώτης
    Μουσική: Μανώλης Χιώτης
    Πρώτη εκτέλεση: Μαρίκα Νίνου & Μανώλης Χιώτης & Νίκος Βούλγαρης

    Τι παράξενη κοπέλα είσαι 'συ
    τι μεράκια έχεις και σε βασανίζουν
    τώρα τώρα το 'χεις ρίξει στο κρασί
    και τα μάτια σου τα βλέπω να δακρύζουν

    Τι μυστήριο κορίτσι είσαι 'συ
    μια σε βλέπω στα μεταξωτά ντυμένη
    μια σε βλέπω να τα πίνεις σαν τρελή
    κι από ντύσιμο πολύ κακοφτιαγμένη

    Τι παράξενη κοπέλα είσαι 'συ
    δεν μ' αρέσει η ζωή αυτή που κάνεις
    άσε πλέον τις ταβέρνες το κρασί
    σου το λέω πως στην ψάθα θα πεθάνεις



    Jimy
    17.08.2007, 11:11
    Ευχαριστώ!

    Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
    Δ
    Tren
    17.08.2007, 11:32