ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.832 μέλη
    Efklidis
    14.08.2007, 15:24
    Εάν είσασταν αόρατοι τι θα θέλατε να κάνετε???
    Efklidis
    14.08.2007, 16:16
    Poli philosofiko alla telio
    Einai to proto mou thema pou kanw kaise euxaristw poli pou mou ekanes ti arxi


    StavmanR
    14.08.2007, 16:32
    Καλή αρχή Efklidis...
    Efklidis
    14.08.2007, 16:44
    Ευχαριστώ αλλά δεν μου είπες τι θα έκανες άμα ήσουν αόρατος
    loussi
    14.08.2007, 16:47
    ..μαλλον ειναι ηδη!
    StavmanR
    14.08.2007, 17:02
    loussi
    Efklidis
    14.08.2007, 17:13
    KAloooooooooooooooooooo
    esta
    15.08.2007, 17:19
    Κανείς δεν είναι αόρατος στις μέρες μας!!Υπάρχουν και οι κάμερες...και όπου δεν υπάρχουν κάμερες υπάρχουν ρουφιάνοι!!!
    Πάντως αν ήμουν πραγματικά αόρατη...ίσως έβρισκα την ευκαιρία να βασανίσω τους εχθρούς μου...και να κοροϊδέψω τους φίλους μου!!!



    επισυναπτόμενα: rnin576l.jpg 
    Efklidis
    15.08.2007, 17:44
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 15-08-2007 στις 15:08 έγραψε...

    Εμείς εδώ στας επαρχίας, δυστυχώς, δεν είμαστε καθόλου αόρατοι.
    Οι πάντες παρακολουθούν τους πάντες.
    Τουλάχιστον δεν κινδυνεύουμε, καθώς όλοι είναι σεσημασμένοι

    Αν ήμουν αόρατη, θά 'στριβα τις μύτες αυτών που δε χωνεύω


    Όντως στις επαρχίες δεν γίνεται αυτό ( φυσικά και στην δικιά μου ) πολλοί κουτσομπολευουν τους άλλους και σχολιάζουν τη κάθε τους κίνηση, λέξη,ότι μπορεις να φανταστείς !!! που φτάνεις σε σημείο να αηδιάζεις με αυτούς τους ανθρώπους

    StavmanR
    15.08.2007, 18:38
    Efklidis είχα πει και στο παρελθόν ότι οι μικρές κοινωνίες έχουν ανακαλύψει αυτόν τον τρόπο αυτοπροστασίας, χωρίς να σημαίνει ότι τον συμμερίζομαι απόλυτα. Το γεγονός ότι όλοι ξέρουν για όλους δε λειτουργεί μόνο επιθετικά προς ένα άτομο αλλά και αμυντικά προς αυτό. Κι εγώ από επαρχία είμαι κι εκεί έζησα τα περισσότερα χρόνια της ζωής μου. Η μεγάλη πόλη με τρομάζει πολλές φορές. Το γεγονός ότι παίζουν ξύλο στο δρόμο, χωρίς να δίνει κανείς σημασία. Ότι βιάζουν κοριτσάκια και θεωρείται φυσιολογικό τμήμα της καθημερινότητας. Άνθρωποι που βρίζουν κρατώντας το τιμόνι αόρατους εχθρούς. Αόρατος δεν είσαι μόνο όταν κάποιος δε σε βλέπει, αλλά και όταν δε σε αναγνωρίζει ως ύπαρξη...
    MrsStranger
    16.08.2007, 00:16
    Και στην Κύπρο χειρότερα είναι, όπου πας σε κουτσομπολεύουν, βλέπεις συνέχεια τους ίδιους ανθρώπους όπου και αν πάς.. ο καθένας σε ξέρει και αν όχι δεν χρειάζεσαι περιοσσότερο από 5 λεπτά για να τα μάθεις όλα για κάπιον, ρωτώντας..

    Αν γινόμουν αόρατη θα είχε πλάκααα θα κοιτούσα και όμως οι άλλοι δεν θα με κοιτούσαν θα πήγαινα παντού και θα ένιωθα ελέυθερη να κάνω ότι θέλω χωρίς τον φόβο πως κάποιος θα βρεθεί να με κρίνει........

    θα μπορούσα να περνώ και απο τους τοίχους ???
    StavmanR
    16.08.2007, 01:04
    Ακόμα κι αν καταφέρεις να γίνεις αόρατη μην το δοκιμάσεις. Είναι πιθανό να καταλήξεις με ένα εξίσου αόρατο καρούμπαλο στο κούτελο...
    loussi
    16.08.2007, 02:16
    Ωραια σκεψη να εισαι αορατος..πολυ ωραια
    .....φανταζεστε ομως να ειναι κι αλλοι
    MyNameIsDo
    16.08.2007, 10:48
    Θα έμπαινα σ΄ όλες τις πτήσεις με κατεύθυνση τα μέρη που θέλω πολύ να επισκεφτώ. Όμως γίνεται νά ΄χω και το αντίδοτο να γίνομαι ορατή όταν φτάνω εκεί?

    Efklidis
    16.08.2007, 11:26
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 15-08-2007 στις 18:38 έγραψε...

    Efklidis είχα πει και στο παρελθόν ότι οι μικρές κοινωνίες έχουν ανακαλύψει αυτόν τον τρόπο αυτοπροστασίας, χωρίς να σημαίνει ότι τον συμμερίζομαι απόλυτα. Το γεγονός ότι όλοι ξέρουν για όλους δε λειτουργεί μόνο επιθετικά προς ένα άτομο αλλά και αμυντικά προς αυτό. Κι εγώ από επαρχία είμαι κι εκεί έζησα τα περισσότερα χρόνια της ζωής μου. Η μεγάλη πόλη με τρομάζει πολλές φορές. Το γεγονός ότι παίζουν ξύλο στο δρόμο, χωρίς να δίνει κανείς σημασία. Ότι βιάζουν κοριτσάκια και θεωρείται φυσιολογικό τμήμα της καθημερινότητας. Άνθρωποι που βρίζουν κρατώντας το τιμόνι αόρατους εχθρούς. Αόρατος δεν είσαι μόνο όταν κάποιος δε σε βλέπει, αλλά και όταν δε σε αναγνωρίζει ως ύπαρξη...


    Έχεις δίκιο γιατί άμα πλακόνονται τρέχουν κατευθειαν οι γείτονες να τους χωρίσουν και όχι μόνο αυτό αμα πάθει κάποιος κάτι πάλι θα ενδιαφερθουν τι έγινε και άμα μπορουν να βοηθήσουν. Αλλά στα νέα παιδια όλο σχολιάζουν τις κινήσεις μας> περνάς από τον δρόμο και είναι δυο, τρεις γριές και καθώς περνας σε βλέπουν με ένα ματιιιιιιιιι..........Και μετα μόλις περάσεις σε σχολιάζουν. Ποια νου είναι αυτός από πιο σοι τι φορας πως περπατας με ποια τα έχει άμα είσαι καλό παιδι καλός μαθητής τι έκανε την προηγουμενη εβδομάδα και ότι άλλο μπορείς να φανταστεις...
    renabill
    17.08.2007, 11:53
    Θα γούσταρα να τρομάξω μερικά σπασικλάκια, να ρίξω μερικά χαστουκάκια σε οσους με εκνευρίζουν, θα έκλεβα 1 τράπεζα περίπου 100000Εθρώ (έτσι κι αλλιώς δε θα τους λείψουν τα λεφτά)
    Το καλύτερο θα ήθελα να ψιθυρίσω στον αγαπημένο μου την ώρα που κοιμάται ότι τον αγαπάω και να μη με καταλάβει.Έτσι θα δω την αντίδρασή του και θα του βάλω και ιδέες.
    -----------------
    Efklidis
    21.08.2007, 15:18
    Egw tha ekana oti atimia mporeis na fantasteis xwris na me pairnei kanenas xampari!!!!
    filitios
    23.08.2007, 09:52
    εγω θα σας πω τι δεν θα εκανα αν ημουν αορατος:
    καταρχην δεν θα ταξιδευα με ιπταμενα και πλεουμενα μεσα γιατι σε περιπτοση ατυχηματος δεν θα μπορουσαν να με εντοπισουν
    επισησ δεν θα εκανα οτιδηποτε που θα μπορουσε να μου προκαλεσει σοβαρο τραυματισμο γιατι κανενασ χειπουργοσ δεν θα μπορουσε να με χειρουργησει

    και τορα τι θα εκανα :
    θα ημουν πολυ προσεχτικοσ στο δρομο μηποσ με χτηπησει κανενα αυτοκινιτο και επισησ θα επρεπενα προσεχο μην αποκοιμηθω σε κανενα καναπε και ερθει και κατσει επανο μου κανενασ χοντροσ και με λοιοσει!!!
    Stroumfita456
    23.08.2007, 14:36
    Θα ληστευα μια τράπεζα και θα έκανα διακοπές για όλη την υπόλοιπη ζωή μου.....
    Efklidis
    23.08.2007, 16:21
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 23-08-2007 στις 14:36 έγραψε...

    Θα ληστευα μια τράπεζα και θα έκανα διακοπές για όλη την υπόλοιπη ζωή μου.....


    Posa euro tha epernes???