ελληνική μουσική
    359 online   ·  210.815 μέλη
    jorge
    18.05.2004, 13:24
    Εγκαινιάζω αυτή τη νέα ενότητα του Forum, με ένα link με πολλά ξένα MP3.

    Υπενθυμίζω πως τα MP3 είναι παράνομα και δεν πρέπει να τα ακούτε. (λέμε τώρα...)

    Αν λοιπόν θέλετε να ακούσετε κάποιο τραγούδι και μετά να πάτε να το αγοράσετε από το δισκάδικο, πηγαίνετε στο:

    http://www.grammy.ru/mp3/A.bands
    stefke
    18.05.2004, 19:10
    kalo to link jorge....alla yparxei kati poli pio aplo kai ypeplires:

    All Music




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: stefke on 18-05-2004 19:12 ]
    jorge
    18.05.2004, 21:28
    Είναι free Stefke; Το έχεις δοκιμάσει; Στις συχνές ερωτήσεις γράφει κάτι για χρήματα.
    Για πες μας τι παίζει...
    stefke
    18.05.2004, 23:29
    einai free.to exo dokimasei.exei apla ta....panta apo mousiki.symperilamvanomenon kai ellinikon....
    oriste ena link me plirofories kai download tou programmatos:
    k-lite


    geordan
    19.05.2004, 00:40
    Stefke αναφέρεσαι προφανώς στο γνωστό kazaa-lite που ελάχιστη διαφορά έχει με το γνωστό kazaa. Φυσικά είναι μια καλή λύση για ανταλλαγή mp3, αλλά μόνο για ξένη μουσική. Επειδή ασχολούμε αποκλειστικά με ελληνικό ρεπερτόριο μπορώ να σε βεβαιώσω ότι είναι πολύ φτωχό και τώρα πια βρίσκεις μόνο κατηγορία από Βανδή και κάτω. Όσο για λοιπά αρχεία, π.χ. videos, software καλά κρατιέται.
    Πρόσφατα όμως γνώρισα τον νέο παράδεισο της πειρατίας και έχω πάθει την πλάκα μου. Αυτό το καινούριο sharing πρόγραμμα λέγεται dc++ και έχει μια απίστευτου εύρους βάση δεδομένων με αρχεία όλων των ειδών (mp3, dvd, video, software και ό,τι άλλο διαθέτει κανείς σαν documents. Προσωπικά μου κάνει γιατί βρίσκω οτιδήποτε σχετικό με ελληνικά τραγούδια. Από τα τελευταίας κυκλοφορίας μέχρι τα πιο παλιά και σπάνια. Μέχρι και δίσκους που έχουν αποσυρθεί από τα δισκάδικα. Βεβαίως υπάρχει και ένα μειονέκτημα. Για να συμμετέχεις στο sharing υποχρεούσαι να μοιράζεσαι ένα shared folder με αρχεία συνολικού μεγέθους από 10 GB περίπου και πάνω. Προφανώς δεν είναι εύκολο για όλους. Επίσης μια σύνδεση απλή 56Κbps, έστω και ISDN είναι πολύ αργή για να συναγωνιστείς τους άλλους χρήστες. Για παράδειγμα στο σπίτι δεν το έχω εγκαταστήσει καν. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας διαφωτίσει και τους άλλου.
    stefke
    19.05.2004, 01:36
    gia to dc++ exo akousei ki ego alla opos eipes thelei poli grigori syndesi....

    molis mpei adsl tha to xrisimopoiiso.oso gia to kazaa lite epimeno exei kai ellinika oxi mono vandi....psaxe kalyetra
    ANTONHS
    15.07.2004, 01:53
    Θα πρότεινα ενα site με πολύ καλή δουλειά απο νεα παιδιά που θέλουν να δοκιμάσουν το ταλέντο τους στη σύνθεση, τη ποίηση και το τραγούδι. Είναι το www.musicstars.gr Α !!! και μην ξεχάσετε όποιοι και όποιες κάνουν τον κόπο να το επισκεφθούν να ψηφήσουν. Άντε βάλτε ενα χεράκι ρε παιδιά να κάνουμε κάτι κι εμείς οι <<άνεργοι στιχουργοί>> Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    jorge
    15.07.2004, 09:05
    Αντώνη το post που έκανες δεν έχει καμία σχέση με τον τίτλο του topic.