ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη

    Σκεφθήκατε ποτέ να μετακομίσετε σε άλλη χώρα????

    FORTE
    30.04.2008, 01:06

    Να φυγω?Γιατι? Επειδη παω σε καποια δημοσια υπηρεσια ,με πνιγουν στη γραφειοκρατια και στο τελος μου λενε -λυπαμαι δεν ειμαι εγω αρμοδιος- , επειδη μπηκαμε στην ευρωπαικη ενωση και αυξηση πηρανε ολα τα αλλα εκτος τους μισθους και τις συνταξεις?επειδη οταν θα βγουμε εμεις στη συνταξη δε θα υπαρχει καν αυτη η λεξη?επειδη στην εκπαιδευση ειμαστε μιλουνια μακρια απο την πραγματικοτητα?επειδη παω σε ενα νοσοκομειο και αντι να με βοηθησουν οι γιατροι με βοηθανε οι ασθενεις που ειναι στα ραντζα στους διαδρομους?επειδη ακομα και μετα θανατον πληρωνουμε?Και πολλα πολλα αλλα!!{#emotions_dlg.wacko}

    Οχι φιλοι μου,θα μεινω εδω επειδη η λυση δεν ειναι να ξενιτευτω!Θα μεινω για να αγωνιστω για τα δικα μας συμφεροντα,για τα δικα μας παιδια για το δικο μας αυριο και οχι αυτο που θελουν αυτοι να μας πουλησουν!!!!!!{#emotions_dlg.nono} Δε θα το βαλω στα ποδια εγω γιατι καποιοι νομιζουν οτι ειμαστε προβατα που τους ακολουθαμε!!!Ο καθενας κανει τη ζωη του οπως θελει,σε οποιο μερος της γης κι αν ειναι!!Εχουμε αποψη και την λεμε,αυτο ειναι ολο!{#emotions_dlg.beer}


    oulion
    04.05.2008, 00:56

    Για πάντα δεν το σκέφτηκα ποτέ!

    Για λίγο, όμως, σπουδές και τέτοια το έχω σκεφτεί πολλές φορές!


    Moonchild92
    04.05.2008, 01:03

    Δυστυχώς oulion, η έννοια μετακομιση υπονοεί μόνιμη αλλαγή κατοικίας, άρα για πάντα!

    Πολύ καλά τα σχόλιά σου forte και μακάρι όλοι να σκέφτονταν έτσι...{#emotions_dlg.sad}


    evelina-3692
    08.05.2008, 12:51
    Με τιποτα δν θα αλλαζα χωρα μου αρεσει η Ελλαδα παρα πολυ(και ας εχει ελλατωματα) ουτε πολη δεν αλλαζω....τα Χανια ειναι η πιο γαματη πολη στην Ελλαδα(για μενα)
    makisdav
    08.05.2008, 13:00

    Εγω που εζησα Ιταλια και ακομα και τωρα παω και καθομαι λιγο καιρο δεν μπορω να την προτιμησω απο την Ελλαδα..Παρ'ολα τα στραβα και τα ασχημα εμεις στην Ελλαδα ζουμε με ολη τη σημασια της λεξεως!!Ειναι θεμα καθημερινοτητας,κοινωνικων σχεσεων,διασκεδασης και πολλων πραγματων.


    evelina-3692
    08.05.2008, 13:31

    Παράθεση:

    Το μέλος makisdav στις 08-05-2008 στις 13:00 έγραψε...

    Εγω που εζησα Ιταλια και ακομα και τωρα παω και καθομαι λιγο καιρο δεν μπορω να την προτιμησω απο την Ελλαδα..Παρ'ολα τα στραβα και τα ασχημα εμεις στην Ελλαδα ζουμε με ολη τη σημασια της λεξεως!!Ειναι θεμα καθημερινοτητας,κοινωνικων σχεσεων,διασκεδασης και πολλων πραγματων.



    πες τα!!!!!


    margot
    13.05.2008, 23:26

    Εδώ και αρκετό καιρό σκέφτομαι όταν συγκεντρώσω τα απαραίτητα μόρια να ζητήσω απόσπαση για Αυστραλία. Αν θα το κάνω τελικά........άγνωστο


    WC
    14.05.2008, 21:40

    kathe mera....to skeftomai ayto...kai se allo planhth am laxei....


    mmmmaria
    14.05.2008, 22:26

    Το σκεφτόμουν επί 3 χρόνια μέρα νύχτα όσπου το αποφάσισα. Μόλις κλείσω τα 19 φεύγω για σπουδές στο Λονδίνο. Η Ελλάδα πλέον δεν αντέχται. Τα σχολεία, όλες σχεδόν οι πόλεις της κτλ είναι για τα μπάζα!


    marakiasteraki
    15.01.2009, 19:23

    Νομίζω ότι αν το πάρεις απόφαση όλα είναι εύκολα....