ελληνική μουσική
    537 online   ·  210.844 μέλη
    frikio
    26.08.2007, 13:16
    Παιδιά, θα ήθελα να εκφράσετε τις απόψεις σας σχετικά με αυτο το συγκρότημα.

    pastella
    26.08.2007, 14:04
    (μετακινηθηκε στη σωστη κατηγορια)
    Apataggelos
    26.08.2007, 16:18
    Δεν θα πω πρωτότυποι...γιατί πριν από αυτούς υπήρχαν οι Nightwish, οι Within Temptation και αρκετοί άλλοι...

    ...αλλά η Amy βγάζει τόσο έντονα συναισθήματα με την ερμηνεία της, τα τραγούδια (ειδικά του πρώτου δίσκου, γιατί ο δεύτερος υστερούσε σε ποιότητα και έμπνευση κατά τη γνώμη μου) είναι αρκετά πρωτότυπα, οι στίχοι με εκφράζουν, η μουσική είναι όμορφη...τι περισσότερο θέλεις να τους αγαπήσεις;!

    Ανυπομονώ να ακούσω νέα τους δουλειά...


    Teo024
    26.08.2007, 18:14
    Symfwnw mazi sou apataggele an kai den einai prwtotypoi einai poli ekfrastikoi kai ehoun katapliktikous stihous kai mousikh



    YG:Opoioi theloun stihous i videoclips twn Evanescence as mou tous zitisoun giati tyhainei na ta ehw
    koukou-tsa
    27.08.2007, 00:13
    μ' αρεσει η μουσικη τους ,και μ' αρεσει (τι ντροπη φιλε Νικο...) και η Amy....
    sea_like_eyes
    27.08.2007, 00:24
    εκαναν και cover στο -Requiem en re mineur, KV 626 - Lacrimosa . . . ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?????
    rebel-of-the-wall
    28.08.2007, 02:55
    exoun arketa kali mousiki(an kai oxi prototipi) alla ap' oti akousa sto live tous den itan ka8olou kaloi.....
    anastasia-sisi-sisaki
    31.08.2007, 14:43
    poios eipe oti oi evanescence den htan wraioi sto live?psema htan teleioi!!!!!!uperoxoi k idika h amy lee ta edwse ola panw sthn skhnh!!!!!!!
    deathminor88
    31.08.2007, 14:50
    Kαλοί, αλλά... Το σχήμα του πρώτου δίσκου πιστεύω ότι είχε πολλές περισσότερς προοπτικές, και μέλλον.
    piou-piou
    31.08.2007, 14:59
    sto live tous htan poly kaloi . exoun arketa kalo drummer !!!!!
    anastasia-sisi-sisaki
    31.08.2007, 17:54
    koukli einai o drummer!!!!!!(basika ton eida apo makria apo konta den kserw pantws ta dwse ola kataplhktikos autos k h amy)alla na pw kati?!pisteuw oti den exoun kalh xhmeia oi evanescence ki auto fainotan!!!borei h amy na xtupiotan na ta dine ola alla oi allo san na mhn uphrxan kuriws o kitharistas k o basistas!!!!!!!!!!!!!!!!!!lol!!!!!!!
    Termite
    31.08.2007, 18:02
    Οταν ξεκίνησαν, συνέπεσαν με τον δισκο των Nightwish, From wishes to Eternity. Αν θυμάμαι καλά. Τότε δεν ήταν πρωτότυποι

    Πρωτοπόροι στο ύφος αυτό, ειναι όμως τώρα μια και οι Nightwish, κυρίως λόγω ενορχηστρόσεων Τuomas, περάσανε σε αυτό που λέμε συμφωνικό ροκ. Τρανή απόδειξη ειναι ο καινούριος δίσκος τους, Dark Passion Play καθώς και τραγούδια απο το Once (Ghost Love Score)

    Τώρα λοιπόν έχουν το πεδίο ελέυθερο να δοκιμάσουν κ αλλα πράγματα...
    demi11
    31.08.2007, 22:00
    Εγώ προσωπικά δεν έχω και την καλύτερη άποψη!Αν και είχαν ξεκινήσει σχετικά καλά επαναλαμβάνονται συνεχώς!Οσο για το live δεν άκουσα και τα καλύτερα λόγια...
    frikio
    01.09.2007, 22:05
    POIOS PIGE STIN SINAVLIA TOUS (23-7-07) STI THESALONIKI, STO KARAISKAKI????
    EGO PANTOS PIGA!!!!! ITAN FANTASTIKA ALLA DEN DIARKOUSE PARA POLI
    AKOMA AKOUGA APO POLOUS OTI IRTHANE MONO KE MONO EPIDI OI TIMES GIA TA ISITIRIA ITAN POLI XAMILES.............INE ETSI????
    PitsiBlue
    15.11.2007, 19:17
    Οι Evanescence είναι απο τα γαπημένα μου συγκροτήματα...Πιστεύω πως ο πρώτος τους δίσκους είναι πολύ καλύτερος από το "The open door" που είναι και ο καινούργιος τους δίσκος...Και βρίσκω και αρκετά καλά στοιχεία και στο Live που έβγαλαν ειδικα η Amy...έδωσε τον καλυτερό της εαυτό...!
    PashalinaMakia
    15.11.2007, 23:43
    Όταν τους πρωτοάκουσα μου άνηκε πολύ παράξεος ο ήχος τους αλλά μου αρέσαν πάρα πολύ..Ακόμα μου αρέσουν και πρέπει να ομολογήσω οτι εξαιτίας τους άκουσα και Nightwish και gospell γενικότερα..
    Morpheus91
    16.11.2007, 13:09
    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 01-09-2007 στις 22:38 έγραψε...

    Στο πρωτο album,ετσι οπως ηταν το γκρουπ,ηταν καλοι,αλλα μολις αρχισαν να φευγει ο ενας να ερχεται αλλος και να φευγει αυτος που ηρθε για να ερθει αλλος... χαθηκε η σωστη συνεργασια στο γκρουπ και για αυτο η μουσικη τους χαλασε αν και τα φωνητικα συνεχιζουν να ειναι καλα δεν υπαρχει ποιοτητα σαν συνολο.
    Καλυτερα η Amy Lee να κανει σολο καριερα...



    Συμφωνώ ...
    Και από τότε που έφυγε ο Ben δεν μου αρέσουν και τόσο ...
    Το Fallen ήταν απο τα καλύτερα τους ...
    Από εκέι και πέρα κάτι με χάλασε ...
    Και αφου έχουν φύγει τοσοι πολλοί δεν πιστεύω πως αν
    συνεχίσει η Amy πρεπει να κρατήσει το ίδιο όνομα για το γκρουπ ...
    Αυτά...
    kamelia8
    22.03.2008, 15:29
    Μ' αρέσουν! Κυρίως τα
    Everybody's fool
    Goin' under
    Call me when you're sober


    rompa
    22.03.2008, 19:45
    Μου αρέσουν πολύ αλλά νομίζω ότι η καλύτερη περίοδός τους ήταν η αρχή τους. Τώρα έχουν έρθει τα πάνω κάτω . Στο τελευταίο live τους οφείλω να ομολογήσω ότι ηταν πολύ καλοί
    blackdragon
    23.03.2008, 09:27
    Amy Lee.

    Φωνάρα η γυναίκα.....






    επισυναπτόμενα: amy-lee.jpg amylee.jpg