ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.848 μέλη
    xaris-
    26.08.2007, 17:22
    Κατα καιρους στην ομαδα D.A.R.T Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος ερχοντε θυματα τα οποια εχουν χασει τα πρωσοπικα τους δεδομενα απο αυτο το φαινομενικα ''αθωο'' σιτε.Λοιπον ας τα ξεκαθαρισουμε τα πραγματα.Η υπηρεσια msn messenger εχει μια επιλογη Αποκλεισμου καποιας επαφης (block).Εκει ειναι που πονταρει καποιο σιτε.Λοιπον μπαινοντας στο σιτε σας λενε να πληκτρολογισετε το user name kai to id password σας.Αυτο ητανε απο εδω και περα το password σας ειναι γνωστο σε οποιον θελει να το χρεισιμοποιησει.ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ μην ακουτε αυτα τα πραγματα.



    Ελπιζω να σας βοηθισα ^*|*^

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 26-08-2007 18:54 ]


    Astron
    26.08.2007, 18:49
    Παράθεση:

    Το μέλος xaris- στις 26-08-2007 στις 17:22 έγραψε...
    Ελπιζω να σας βοηθισα ^*|*^



    Λυπάμαι Χάρη αλλά ...δεν μας βοήθησες καθόλου.

    Ούτε σε ποιο site αναφέρεσαι μας έγραψες, ούτε τί σχέση έχει η δυνατότητα του MSN "αποκλεισμός επαφής" με όλα αυτά...

    Ίσως θα πρέπει να επεξεργαστείς το αρχικό σου μήνυμα που είναι λίγο μπερδεμένο και να το κάνεις πιο σαφές.
    a-dark-era
    26.08.2007, 23:16
    Μήπως εννοείς κάποια site που δίνουν την επιλογή online msn χωρίς να κάνεις χρήση του ίδιου του client της ms?
    SOPHIA-MX-4EVER
    27.08.2007, 00:52
    μηπως εννοεις ενα μηνυμα που σου ερχεται και γραφει να μπεις σε ενα site που σου δειχνει ποιες απο τις επαφες σου σε εχουν κανει block?
    αν εννοεις αυτο την εχω πατησει ηδη....
    αλλα πως ξερουν οντως ποιες απο τις επαφες μου με εχουν κανει block?
    mariza18
    27.08.2007, 11:16
    σοβαρά????????
    οχ και αυτή την υπηρεσία την ελένχω αρκετά συχνά...
    xaris-
    27.08.2007, 11:28
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 26-08-2007 στις 18:49 έγραψε...


    Ούτε σε ποιο site αναφέρεσαι μας έγραψες, ούτε τί σχέση έχει η δυνατότητα του MSN "αποκλεισμός επαφής" με όλα αυτά...




    Αναφερομαι σε υποτιθεμενες υπηρεσιες που σου δινουν τι δυνατοτητα να δεις ποιοι σε εχουν κανει block οσοι εχουν μσν mesenger καταλαβαινουν τι εννοω .Παιδια δεν μπορω να δωσω ολα τα σιτε γιατι ειναι χιλιαδες που το κανουν και γιαυτο δεν μπορουμε να τα κλεισουμε.
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 27-08-2007 στις 00:52 έγραψε...

    αλλα πως ξερουν οντως ποιες απο τις επαφες μου με εχουν κανει block?




    Οσο πως το κανουν αυτο ειναι πολυ ευκολο να σκευτεις πως οπως εσυ και αλλοι τοσοι την εχουνε πατισει.Επισης κατι που δεν ξερουν πολλοι ειναι πως υπαρχει τροπος να δειτε χωρις να μπειτε σε καποιο σιτε ποιοι σας εχουν διαγραψει.Μεσα απο το ιδιο το μσν.Οποτε να ενας αλλος ενας τροπος



    Οποτε λυθικε και αυτη η απορεια.



    ***********Τροποι αντιμετωπησεις***************
    1)Αλλαγε του κωδικου σας user password
    2)Αλλαγε κρυφης ερωτισης Password reset
    3)* μονο σε περιπτωσει hacking τον προσωπικων σας στοιχιων
    Ενημερωσει την διωξη.

    SOUGIAS

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xaris- στις 27-08-2007 11:35 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xaris- στις 27-08-2007 11:38 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xaris- στις 27-08-2007 11:41 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xaris- στις 27-08-2007 11:42 ]


    -Sadahzinia-
    01.09.2007, 20:16
    μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε πως μπορεις να δεις μεσα απο το msn ποιοι σε εχουν κανει blog?
    katerinni
    01.09.2007, 21:17
    Δεν έχω καταλάβει τίποτα...χα χα χα
    shootingstar
    02.09.2007, 16:29
    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 01-09-2007 στις 20:16 έγραψε...

    μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε πως μπορεις να δεις μεσα απο το msn ποιοι σε εχουν κανει blog?



    από το παράθυρο του msn messenger: Εργαλεία->επιλογές->εμπιστευτικότητα και μετά δεξί κλικ σε κάθε επαφή σου στη λίστα επιτρεπόμενων χρηστών. Αν η επιλογή "Διαγραφή" είναι ενεργή, τότε η επαφή αυτή σε έχει κάνει block, αν είναι ανενεργή, δεν σε έχει κάνει block.
    mary
    02.09.2007, 16:41
    Πολύ ενδιαφέρον αυτο, δε το ηξερα... Εαν καποιος με εχει διαγραψει απο τις επαφές του ειναι σαν να με εχει κανει block οποτε θα υπαρχει η επιλογή 'διαγραφή'???
    --Elena--
    02.09.2007, 16:53
    Πάλι καλά που ανοίξατε αυτό το topic!!!Προχτές μου ήρθε μήνυμα σαν αυτό που είπατε κι εσέις!..."να δω ποιος με έσβησε"!!!Φυσικά,χάρη σε εσάς,δεν πάτησα πάνω για να δω,αλλά πάτησα Χ !!!Η βοήθειά σας ήταν πολύτιμη!!!
    xaris-
    02.09.2007, 21:31
    Παράθεση:

    Το μέλος mary στις 02-09-2007 στις 16:41 έγραψε...

    Πολύ ενδιαφέρον αυτο, δε το ηξερα... Εαν καποιος με εχει διαγραψει απο τις επαφές του ειναι σαν να με εχει κανει block οποτε θα υπαρχει η επιλογή 'διαγραφή'???


    ναι αν σε εχουν διαγραψει θα ειναι εντονα το διαγραφη
    Δε χρειαζεστε αυτο το τοπικ απλα το ανοιξα για να παρετε μια ιδεα κ να ξερετε γενικοτερα τι να κανετε σε τετοιου ειδους προβληματα.Σας παρακαλω τα πμ που σας στελνω να μενουν για εσας και να μην προβενετε στο γνωστο copy past.Παντος θα ενημερωνω το σιτε για τετοια θεματα που αφορουν την ασφαλεια των προσωπικων δεδομενων.Ευχαριστος να δοσω διευκρινησεις σε οποιον μ το ζητησει.

    SOUGIAS

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xaris- στις 02-09-2007 21:34 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xaris- στις 02-09-2007 21:35 ]


    mary
    03.09.2007, 00:49
    οντως πολύ ενδιαφέρον... ευχαριστούμε
    Naysikaa
    24.09.2007, 17:52
    Παράθεση:

    Το μέλος shootingstar στις 02-09-2007 στις 16:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 01-09-2007 στις 20:16 έγραψε...

    μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε πως μπορεις να δεις μεσα απο το msn ποιοι σε εχουν κανει blog?



    από το παράθυρο του msn messenger: Εργαλεία->επιλογές->εμπιστευτικότητα και μετά δεξί κλικ σε κάθε επαφή σου στη λίστα επιτρεπόμενων χρηστών. Αν η επιλογή "Διαγραφή" είναι ενεργή, τότε η επαφή αυτή σε έχει κάνει block, αν είναι ανενεργή, δεν σε έχει κάνει block.





    Γεία!!!Να σε ρωτήσω...Έκανα αυτό που είπες για να δω ποιοί με έχουν κάνει block και ήταν έντονη η διαγραφή (άρα block απο κάποια επαφή)
    Αλλά!!!!την ίδια στιγμή αυτή η επαφή ήταν online....
    Έχεις ιδέα τι παίζει?
    xaris-
    26.09.2007, 17:55
    Αν ποσεξες στην αρχη λεω πως ειναι για να δεις αν σε εχουν διαγραψει οχι αν σε εχουν κανει block .Το ξεκαθαρισα αυτο.Αν σε εχουν διαγραψει απο την λιστα επαφον μονο και μονο τοτε μπορεις να το δεις αυτο.οκ Ελπιζω να βοηθισα
    koukli
    04.10.2007, 19:13
    δεν υπάρχει τρόπος να δεις ποιοι σε έχουν κάνει block?
    και τα μηνύματα αποθηκεύονται κάπου??
    ξανα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : koukli στις 04-10-2007 19:32 ]


    vero
    04.10.2007, 19:57
    paidia den xerw ti exei ginei to msn mou den mpainei.... exei provlhma mono to diko mou kai den xerw ton logo... dhladh mpainw kai kati pathainei kai kollaei den xerw gia pio logo.... exei edw kai dio meres pou simvainei auto....
    xaris-
    05.10.2007, 00:51
    Να σ πω μοιπως εχεις πολλες επαφες..και γιαυτο σ αργη και μετα ισως φορτονουν τα windows υπερβολικη μνημη και κολαει το συστημα.?
    vero
    05.10.2007, 13:05
    Παράθεση:

    Το μέλος xaris- στις 05-10-2007 στις 00:51 έγραψε...

    Να σ πω μοιπως εχεις πολλες επαφες..και γιαυτο σ αργη και μετα ισως φορτονουν τα windows υπερβολικη μνημη και κολαει το συστημα.?



    κατι τετοιο καταλαβα και εγω..... τι να κανω??????????????????
    γιατι μπηκα με του πατερα μου και ηταν μια χαρα που σημαινει αυτο φταιει..
    xaris-
    05.10.2007, 15:03
    Βασικα ποσες εχεις εγω εχω 500+ και δεν εχω καποιο προβλημα εχεις περισσοτερες?λολ
    κοιτα απλα κσανακατεβασε το μσν μεσενζερ και ξανα καντω εγκατασταση...