ελληνική μουσική
    775 online   ·  210.833 μέλη

    Φωτο απο τις κιθαρες σας

    augustina
    31.08.2007, 17:44
    Να και ο δικός μου κιθαρίτσος!!
    εμένα όμως είναι κλασσική κιθαρούλα!!Ελπίζω να είναι καλοδεχούμενη...!!
    matthias16
    31.08.2007, 19:02
    Βρε Αυγουστηνα συμμαζεψε το λιγο το δωματιο!

    Οριστε κ η δικη μου κιθαρα
    Jackson SS-30 με 2 διπλους μαγνητες της Jackson ταστιερα απο rosewood και floyd rose.
    Προελευση ιαπωνικη 500 ευρω. 4 χρονια την εχω κοντα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο ρυθμικης και απο σολιστικης αποψηςςςς.... Nα ειχε και 24 ταστα αντι για 22....


    "The Best Illusion Is The Perfect Reallity"


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : matthias16 στις 31-08-2007 19:05 ]


    επισυναπτόμενα: DSC00116.JPG 
    delta66
    31.08.2007, 19:52
    Παράθεση:

    Το μέλος odis13 στις 31-08-2007 στις 14:54 έγραψε...

    Επειδή δεν έχω ψηφιακή και η κιθάρα μου είναι όπως ήρθε από το εργοστάσιο, θα βάλω μια ωραία που βρήκα στο net :

    Diablo Pro
    Specs στο site της Framus.
    And Leo turned and said: ''Let there be Strat..''.




    Ο Leo turned and said: ''Let there be Strat..''. οχι Framus
    delta66
    31.08.2007, 19:53
    Παράθεση:

    Το μέλος augustina στις 31-08-2007 στις 17:44 έγραψε...

    Να και ο δικός μου κιθαρίτσος!!
    εμένα όμως είναι κλασσική κιθαρούλα!!Ελπίζω να είναι καλοδεχούμενη...!!


    Καλως την
    delta66
    31.08.2007, 19:54
    Παράθεση:

    Το μέλος matthias16 στις 31-08-2007 στις 19:02 έγραψε...

    Βρε Αυγουστηνα συμμαζεψε το λιγο το δωματιο!

    Οριστε κ η δικη μου κιθαρα
    Jackson SS-30 με 2 διπλους μαγνητες της Jackson ταστιερα απο rosewood και floyd rose.
    Προελευση ιαπωνικη 500 ευρω. 4 χρονια την εχω κοντα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο ρυθμικης και απο σολιστικης αποψηςςςς.... Nα ειχε και 24 ταστα αντι για 22....


    "The Best Illusion Is The Perfect Reallity"




    Καλως το μεταλλο με τον Ιαπωνα. YES
    JaNick
    31.08.2007, 20:19
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 31-08-2007 στις 17:27 έγραψε...

    Janick είναι πολύ ομορφη κιθάρα, τι λές? Εντάξει φθηνή, αλλά όμορφη. Απο ποιότητα πως πάει?



    Ναι είναι πανέμορφη!! Απο ποιότητα...Κοιτα παρότι είναι λίγο γαιδούρι στο παίξιμο καθώς η απόσταση είναι λιγο μεγάλη, αλλα ο ήχος της είναι πολύ ιδιαίετερος και συμμαζεμένος...Δεν κουδουνίζει σαν άλλες ακουστικές, μάλλον γιατι είναι λεπτόσκαφη...
    Ευχαριστιμένος είμαι γενικά...
    jacamar
    31.08.2007, 20:50
    xmm οι 3 κουκλιτσες μου....
    κλασσικη: Alhambra 5p μια φοβερή κιθάρα ισαξια με χειροποιητη. Βαθύς ποιοτικός ήχος πολύ ζεστός και δυνατός!!!
    Καπάκι:Solid german spruce
    Πίσω και πλαινά:Indian rosewood
    Μπράτσο:Spanish cedar
    Ταστιέρα:Fingerboard
    Επίχρυσα κλειδιά
    ηλεκτρακουστική: stagg EQ 505 την αγόρασα γιατί δεν μπορούσα να πάρω ovation!! αλλά βγήκε καλη....΄πλέον την προτιμώ πιο πολύ....!
    top: spruce/ash (cs & bls models) - σωμα: graphite roundback - neck: nato - ταστιερα: rosewood - γεφυρα: rosewood - κλειδια: diecast nickel - electronics(active): under saddle pu + eq505r (volume + b/m/t + battery check)

    και η ηλεκρικη είναι yamaha eg112 η οποια είναι μεν αχρηστη ποιοτικα αλλά αναντικαταστατη τωρα πια!!!




    επισυναπτόμενα: P1010056 (Small).JPG 
    augustina
    31.08.2007, 22:46
    Παράθεση:

    Το μέλος matthias16 στις 31-08-2007 στις 19:02 έγραψε...

    Βρε Αυγουστίνα συμμαζεψε το λιγο το δωματιο!





    Αμάν βρε matthias!!αυτό πρόσεξες???το θέμα μας είναι να βγάλουμε την κιθαρίτσα μας!!
    είναι μια απο τις αυθόρμητες φωτο της που αγαπάω!!το φόντο το προσπερνάμε!!
    dessypris
    31.08.2007, 23:17
    Άντε και μερικές...συγκάτοικες της Gibson μου στο σπίτι...
    1) Μαύρη Fender ηλεκτροακουστική (δε λέει και πολλά), αγορασμένη το 2001, 2ο χέρι από τον φίλο Καλούδη,...μπουζουκτζή του...Σταμάτη Γονίδη, για ελάχιστα χρήματα, έτσι για να υπάρχει στο σπίτι...(Στην ουσία μου τη χάρισε)
    2) Η υπέροχη σε ήχο και παίξιμο, Sunburst Fender Stratocaster του 1963, αγορασμένη μόλις για 1.500€, από πολύ φίλο μου, πριν κάποια χρόνια...(Είχε ανάγκη από χρήμα και γενικώς ξεπούλαγε).
    3) Ovation του 1993, που συνήθως χρησιμοποιώ στα live μου...Μμμμ...Δεν τρελαίνομαι...

    Γρηγόρης.-



    επισυναπτόμενα: GREGGUITARS.jpg 
    odis13
    01.09.2007, 10:17
    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 31-08-2007 στις 19:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος odis13 στις 31-08-2007 στις 14:54 έγραψε...

    Επειδή δεν έχω ψηφιακή και η κιθάρα μου είναι όπως ήρθε από το εργοστάσιο, θα βάλω μια ωραία που βρήκα στο net :

    Diablo Pro
    Specs στο site της Framus.
    And Leo turned and said: ''Let there be Strat..''.






    Ο Leo turned and said: ''Let there be Strat..''. οχι Framus



    Nαι αλλά ο leo πέθανε..(Just joking).Μην ανησυχείς, μια strat και μια tele είναι μέσα στα σχέδια, απλά ήθελα η κύρια κιθάρα μου να είναι μια ''ντοπαρισμένη'' strat με 10 επιλογές μαγνητών.Ασε που το ovangol μανίκι είναι άκρως εθιστικό...
    deathminor88
    01.09.2007, 12:20
    Σπύρο (spyrodelta) έβαλα 11ρες (μπασσο 70) αλλά, στο κουρδισμα που μου είπες είναι τσιτα οι χορδές και τις έχω κατεβάσει όλες σε Σι (2,5 τονους κάτω). Αν και ακουγονται μια χαρα, μηπως παραείναι?
    jorge
    01.09.2007, 16:16
    YAMAHA APX-6A



    επισυναπτόμενα: 1 002.jpg 
    DavidDT
    01.09.2007, 16:18
    Αυτό το κιθαρόνι είναι του φίλου μου του Μιχάλη, ή κατα το ΜΗ τουs-nobs... Δεν είναι τέλεια;



    επισυναπτόμενα: GMACustom6.jpg 
    Bruce_Dicki13
    01.09.2007, 21:17
    Παράθεση:

    Το μέλος DavidDT στις 01-09-2007 στις 16:18 έγραψε...

    Αυτό το κιθαρόνι είναι του φίλου μου του Μιχάλη, ή κατα το ΜΗ τουs-nobs... Δεν είναι τέλεια;








    Ειμαι ερωτευμένος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα σκοτωνα ανθρωπο γι αυτην!!!!
    trooper_206
    02.09.2007, 01:21
    Λοιπον εχουμε και λεμε:

    1) Η Ibanez RG550EXL. Αυτη ητανε η πρωτη σοβαρη κιθαρα που πηρα μετα το ταυρακι Epiphone που επεσε αδοξα μετα απο ατυχημα. Ειχα την τυχη να την customαρω σε εναν τυπα στο Birmingham, τον Rob Williams, ο οποιος σεταρε κιθαρες για Sabbath,AC/DC, Zeppelin κλπ.

    2)Fender Strat Αμερικανικη.Τυχερος που την αγορασα...

    3)Ovation Celebrity Deluxe, η οποια και δεν με συγκινησε-οσον αφορα την ευκολια στο παιξιμο- για τα λεφτα που εσκασα για να ερθει και απο Αμερικη...(οχι δεν ειναι Αμερικανικη,αλλα απλα δεν την εβρισκα εδω σε αριστεροχειρη, καθως εμεις οι αριστεροχειρες κιθαριστες δεν εχουμε δικαιωμα να διαλεξουμε αναμεσα σε παραπανω απο 4 μοντελα εδω στην Ελλαδα..)

    4) Και η B.C Rich Warlock μου...Με τρελλα και κορδελααααα


    (το φοντο ας μην το σχολιασουμε χεχεχεχε...)


    Γενικα οσες κιθαρες ειδα προηγουμενως στο ποστ αυτο μετρανε πολυ.Keep on rockin' u guys!!!!






    επισυναπτόμενα: My Axes!!.jpg 
    delta66
    02.09.2007, 06:29
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 01-09-2007 στις 12:20 έγραψε...

    Σπύρο (spyrodelta) έβαλα 11ρες (μπασσο 70) αλλά, στο κουρδισμα που μου είπες είναι τσιτα οι χορδές και τις έχω κατεβάσει όλες σε Σι (2,5 τονους κάτω). Αν και ακουγονται μια χαρα, μηπως παραείναι?



    Τι χορδες εβαλες?
    11αρια και 1 τονο κατω και ηταν σκληρη?
    εγω εχω σε μια στρατο 11αρια και την εχω ημιτονιο κατω ολη και ειναι αερα.
    οχι τονο που σου ειπα να τη ριξεις.
    κατι λαθος μαλλον εκανες εκτος και αν εισαι καλομαθημενος (χαχα).
    επειδη δεν θελω να γραφω μαρκες και κανω διαφημηση, δοκιμασε αλλες χορδες.

    delta66
    02.09.2007, 07:46
    Μπραβο ρε μαγκες αυτη η σελιδα θα γινει αναρπαστη.
    Σαν εκθεση στην Φρανκφουρτη θα ειμαστε.
    Μπραβο.
    Συνεχιστε.
    Στο τελος πρεπει να μαζεψω ολες τις φοτο και να κανω κολλαζ.
    Θα γινει το ελα να δεις.


    Βαζω και μια δευτερη αγαπη.
    Του '77.
    Μη φωναζετε, εχω φυλαξει ολα τα original parts που λειπουνε.
    Τι εχω βαλει στη θεση τους?
    Μαγνητες Van Z....,
    Κλειδια Spe....., (προσωρινα γιατι εσπασε ενα κλειδι Grov..... απο το σετ που ειχα),
    Nut ελεφαντοδοντο.
    Εχω το Tone εκτος κυκλωματος.
    11αρια χορδες.(live tuning Eb,Bb,Gb,Db,Ab,Eb or Drop Eb,Bb,Gb,Db,Ab,Db).
    Αμα σας πω που την εχω χρησιμοποιησει θα με κοιροδευτε αλλα ειναι αληθεια.
    Αυτο το pure rock οργανο ακουγεται στο " η αγαπη ειναι ελεφαντας" απο την ομονυμη ταινεια που τραγουδαει ο Ρεμος (στο intro με το wha).
    Στο καινουργιο δισκο του Ρουβα σε ενα κομματι των Πηγασος που δεν θυμαμαι το ονομα του.
    αν θελετε να ακουσετε ομως τι φτιαχτηκε να παιζει αυτη η κιθαρα πρεπει να
    πατε στη σελιδα μου στο myspace http://www.myspace.com/spyrosdelta
    και να ακουσετε στο player το "Mix Of Projects" απο το
    2' 50'' και μετα, το κομματι "Ελλη" που ειχα ηχογραφησει Demo με τη παλια μου μπαντα το 1999.
    Και αλλου αλλα τωρα δεν θυμαμαι....


    Εν οιδα οτι ουδεν οιδα.

    http://www.myspace.com/spyrosdelta



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 02-09-2007 07:47 ]


    επισυναπτόμενα: Fender77.jpg 
    deathminor88
    02.09.2007, 11:58
    Κοίτα αυτές που πήρα μου τις σύστησε φίλος μου που δουλεύει σε πολύ γνωστο μουσικό οίκο. Είναι signature του Wylde... Απο e σε E πάνε: 011, 014, 018, 36, 52, 70... Δέν είναι κανονικές "κανονικές" όπως βλέπεις. Στις κανονικές 11άρες το Μι μπάσσο ελιναι 50 - 60, όχι 70... Γι αυτό μάλλον. Πάντως έχουν απίστευτο ήχο. Μπορώ και να κουρδίσω και σε C αλλά στο drop C είναι τσιτωμένες κυρίως οι Α, D... Οι άλλες είναι οκ...
    deathminor88
    02.09.2007, 12:15
    Έχεις και κομμάτι που το λένε Έλλη!!! Πω, τι μας κάνεις... Αν μπορείς, μου το στέλνεις με mail? Kαι επισκέψου με στο www.myspace.com/butterflyeffectmusic



    ...In sorte diaboli...

    Please visit www.myspace.com/butterflyeffectmusic

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 02-09-2007 12:18 ]


    matthias16
    02.09.2007, 18:59
    Η κιθαρα αυτη ειναι του sea_like_eyes



    επισυναπτόμενα: DSC00128.JPG