ελληνική μουσική
    489 online   ·  210.845 μέλη

    Ποσο ανοικτοι ειστε σε διαφορετικη μουσικη?

    seriousstam
    27.08.2007, 19:44
    dokimazetai diaforetika hdh mousikhs apo afta pou akoute genika??
    GeorgeSadoor
    28.08.2007, 00:04
    Εγώ προσωπικά ναι,Η μουσική είναι τέχνη και τιν κάθε τέχνη μ αρέσει να την δοκιμάζω κι αν μ'αρεσει την ακολουθώ.Κάθε νέα μουσική που ανακαλύπτω την ψάχνω.Ψάχν μπάντες καλλιτέχνες κτλ. ιδού και ο λόγος που ακούω πολλά ήδη μουσικής και δεν μένω μόνιμος σ ένα.Μ'αρέσει η ποικιλία και όχι κόλλημα σ ένα συγκεκριμένο είδος.Μπορώ να ακούω την μιά μέταλ την άλλη κλασσική την άλλη e.b.m. και την αλλη 1002 άλλα ακόμα και παλιό καλό πόπ της δεκαετίας του 80!
    rebel-of-the-wall
    28.08.2007, 02:49
    kai ego exo akousei diafora idi mousikis..... mou aresei na akouo kainouries mousikes kai na tis krino... kai pisteyo pos o ka8enas pou tou aresei i mousiki 8 prepei na exei akousei polla idi mousikis....

    Rondinedoro
    04.09.2007, 12:28
    Νομίζω ότι πρέπει να ακούμε διαφορετικά είδη μουσικής και να αξιολογούμε. Μπορεί να μας αρέσει ή όχι, ποτέ δεν πρέπει όμως να κρίνουμε κάτι ώς "καλό" ή "κακό". Υπάρχουν και διαφορετικές νοοτροπίες. όχι αρνητικές ή θετικές, απλά διαφορετικές. Είναι καλό να γνωρίζουμε νέους δρόμους στην μουσική.
    movflower
    04.09.2007, 13:43
    Νομίζω αυτό είναι φιλοσοφία ζωής.
    Ένας άνθρωπος που είναι ανοικτός στο διαφορετικό, στο καινούριο, διατηρεί τη νεότητά του.
    Ένα από τα εύκολα ανοίγματα διαφορετικότητας, είναι η τέχνη. Σε όλες τις μορφές της. Προσωπικά, βρίσκω πως δεν είναι (τεχνό-)μουσικόφιλος, όποιος κολλάει σε κάποια είδη μουσικής (τέχνης). Για αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν εννοώ φυσικά, την εντριβή με ένα συγκεκριμένο είδος, γιατί αυτό μάλλον απαιτείται για τη σοβαρή μελέτη. Μιλώ πάντα για το καθαρό ενδιαφέρον του παρατηρητή/θεατή/ακροατή.

    Φιλιά!

    seras
    04.09.2007, 23:51
    Εγώ ακούω και άλλα είδη μουσικής εκτός απο μέταλ και ροκ επειδή πάνω απο όλα θέλω να έχω άποψη και για κάτι που δεν μου αρέσει..και επείδη μου αρέσουν και κάποια άλλα τραγούδια..