ελληνική μουσική
    508 online   ·  210.840 μέλη

    Ερώτηση σχετικά με τα blog για τους συντονιστές

    Liza32
    28.08.2007, 15:54
    Θα ήθελα να μου πείτε επειδή τα blog στο site σας είναι δωρεάν τι όφελος έχετε εσείς απο τη δημιουργία των blog και τι όφελος έχουμε εμείς απο αυτά; Δηλαδή εαν κάποιος επεκταθεί και κάνει γνωστό το blog του, έξω απο το site τι κέρδος έχετε εσείς απο αυτό; Είναι απλά για την προβολή του site σας καλή, όλη αυτή η διαφήμιση; Ρωτάω επειδή ξέρω ότι όλα σε αυτή τη ζωή έχουν ένα τίμημα. Θα ήθελα να μάθω επίσης, τελικά τι κερδίζουν όλοι αυτοί στην μπλογκόσφαιρα; Εμένα με ενδιαφέρει απλά, να διαδωθεί το έργο μου και να μου λένε τη γνώμη τους για αυτό οι υπόλοιποι. Αν πάντως αυτός είναι ένας τρόπος προβολής σας, συγχαρητήρια. Ειλικρινά μιλάω, όχι ειρωνικά. Και σας εύχομαι απο καρδιάς, πολλές και καλές επιτυχίες! Α, μην ξεχάσω, γνωρίζω οτι τα blog απο διάφορα site είναι επίσης δωρεάν. Απλά θα ήθελα να μάθω πέντε πράγματα παραπάνω, μια που το πρώτο μου blog αλλά και το τελευταίο, δημιουργήθηκε απο εσάς! Δεν έχω ιδέα πως δημιουργείται ενα blog. Ευχαριστώ που μου δώσατε την ευκαιρία να εκφραστώ, αλλά και να αποφασίσω να κάνω σημαντικά βήματα πάνω στη μόρφωση μου! Να είστε καλά, και θα χαρώ να γίνει πάλι καμιά συνάντηση στην Αθήνα!
    XeniaRodo
    28.08.2007, 18:09
    Νομίζω ότι τα πράματα είναι πολύ πιο απλά απ' όσο τα θέτεις.

    Καλή συνέχεια


    jorge
    28.08.2007, 21:16
    Γεια σου Λιζα.

    Κερδος απο τα blogs δεν υπαρχει, τουλαχιστον οικονομικο. Τα αρχεια που φιλοξενουμε και οι εξτρα απαιτησεις σε πορους (αναβαθμισεις) που εφεραν τα blogs, σε καμια περιπτωση δεν καλυπτονται απο τις διακριτικες διαφημισεις που υπαρχουν και απο τις οποιες προκυπτει κερδος μονο αν καποιος κανει κλικ.

    Το κερδος μας ειναι οτι σαν κοινοτητα εχουμε εναν επιπλεον χωρο να γνωριζομαστε μεταξυ μας, να διαβαζουμε κειμενα, να μαθαινουμε νεα γνωστων μας κλπ. Επισης, επειδη τα blogs σαν ενοτητα εχουν ιδιαιτερη κινηση και περιεχομενο, φανταζομαι πως εχουν αυξησει συνολικα τις επισκεψεις του site, κατι που σιγουρα θα εχει φερει και νεα μελη.
    Liza32
    29.08.2007, 07:18
    Ευχαριστώ και καλή συνέχεια!
    JaNick
    29.08.2007, 11:11
    Αυτο για τις διαφημήσεις δεν το ήξερα...Θές να τα κλικάρουμε ολη μέρα??
    jorge
    29.08.2007, 16:55
    Ένα την ημέρα φτάνει
    renabill
    08.09.2007, 23:28
    Θα συμφωνήσω και γω ότι το κέρδος είναι προσωπικό γιατί γνωριζόμαστε μεταξύ μας και στη συνέχεια ίσως το site κερδίζει κάποια μέλη, άλλά οχι τόσα πολλά.