ελληνική μουσική
    716 online   ·  210.847 μέλη
    Tren
    29.08.2007, 09:45
    Με λενε Ροβεντα .Ειμαι μια φτωχη πλην τιμια οικιακη βοηθος σε σπιτι πλουσιων και αχαριστων αφεντικων.Πλενω και σφουγγαριζω(τι Ροβεντα θα ημουν αλλιως)τα μαρμαρα του ανακτορου ολημερις.Ειμαι 25 ετων μικροκαμωμενη και ευθραστη με δυσκολα παιδικα χρονια.Εχω υψοφοβια και ειμαι αλλεργικη στις φραουλες.



    (χαχαχαααααααα περιμενω παρτενερ να ριξω την πρωτη ατακα κι οπου παει το story ,αρκει να δωθει πρωτα ενα προφιλ οπως εκανα εγω παραπανω και σιγα σιγα τα μπλεκουμε... )
    Tren
    29.08.2007, 10:40
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    H Ροβεντα ψεκασε τα θολα τζαμια της ανατολικης σαλοτραπεζαριας οπως εκανε καθε μερα τετοια ωρα.Τραβοντας τις βαριες βελουδινες κουρτινες τον ειδε παλι να περνα.Ανεμιζε τα σκουρα μαλλια του καθως καλπαζοντας με τον καθαροαιμο Λουδοβικο εσκιζε τον οριζοντα.

    "Αχχχχχχχχχχχχ Σερεναντινο Σερεναντινο γιατι να εισαι ο Σερεναντινο....αναστεναξε θολονοντας παλι το φρεσκογυαλισμενο τζαμι.."Ξαφνου ειδε τον Λουδοβικο να στριβει προς το κτημα τους και να ερχεται προς το σπιτι.Κατεβηκε τρεχοντας τις φαρδιες σκαλες και βγηκε στην εξωπορτα.Εκοψε ενα τριανταφυλλο απο τον κηπο το στριμωξε γρηγορα στο μπουστο της και με την σκουπα στα χερια αρχισε δηθεν αδιαφορα να διωχνει τα πεσμενα φυλλα της μποκαμβιλιας απο τα μαρμαρα της εισοδου....




    (χαχαχαχαααααααααααα Σερεναντινο???? Σερενατα+Ρολαντινιο=? )
    Tren
    29.08.2007, 11:03
    ( δεεεεεεν μπορωωωωωωωωωωωω!!!)


    "Μην με πλησιαζεις Τεεεεεεραςςςςςςςς!!!!!!!!!! "φωναξε καθως για αλλη μια φορα τα τραυματα του παρελθοντος (απο ενα τσιμπημα περουβιανης ταραντουλας)της προκαλεσαν την γνωστη κριση σχιζοφρενειας...
    Tren
    29.08.2007, 11:53
    "%$#$^#**)(^)_&*^$*%*(*)" χλιμιντρισε ο απελπισμενος Λουδοβικος.

    και "#$@^%&^^%*&($&^((((" προσθεσε αμεσως....







    χαχαααααααααααααα λυπαμαι μου ειναι αδυνατον για σημερα να συνεχισω χαχα θα χασω την δουλεια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    renabill
    01.09.2007, 13:39
    Ο Λουδοβίκος έγλειψε το αφεντικό του για να το συνεφέρει. " Μα ποιός είμαι" "Ο Ραν Ταν Πλάν?" σκέφτηκε.Παρόλα αυτά τα κατάφερε. Ο Σερεναντίνο σηκώθηκε, σκούπισε τα σάλια του αλόγοι και βούτηξε τη μικρόσωμη Ροβέντα.Παραλίγο να πάθει απανωτή κρίση πανικού αλλά συγκρατήθηκε και έβαλε τη Ροβέντα στο παγκάκι κου κήπου για να τη συνεφέρει....
    Tren
    01.09.2007, 15:13
    Renabill το ρολο σου εξηγα please για να παρω θεση ..


    Are U the pagaki??


    JaNick
    02.09.2007, 11:45
    Γουέλ...Εγω ειμαι ενα ξοφλημένος mariachi ερωτευμένος με την Ροβέντα (turbo 2000?)...Το ονομά μου είναι Jose Guervo...Και δεν θέλω αντιρήσεις, και οταν οι άλλο πάνε για ύπνο....
    ...εγώ παίζω φλαμένγκα...Δεν έχω θέση ακόμα θα μπώ οταν η Ροβέντα ησυχάσει...
    Ρε Tren...Άφησες την κούλα και έπιασες την Ροβέντα?? Η Κούλα είναι ακόμη στα χέρια του πρωην gay συγκατοίκου της...Κάνε κάτι σε παρακαλώ!!
    Tren
    10.09.2007, 07:40
    xaxaxaxaxaaaaaaaaaaaaa δολια καρδια ποσα κομματια πια να γινεις??


    Mnk ,JaNick..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Σκηνη 17-Ο μονολογος(Η Ροβεντα σε φανερο διλλημα πεφτει στα γονατα σκιζοντας το καλσον της και κοιτοντας μια το αδειο πορτοφολι της και μια το εικονισμα της Santa Maria θρηνει για τη χαμενη της αθωοτητα και την "μεγαλη" της καρδια)


    Ροβεντα:"Θτη θτειρα μου ζωη ,αρθενικοι με κυνηγουν πολλοι ,μα εγω περηφανα θα πεφτω θτα πατωματα,θα παψθω να θυμαμαι ονοματα.Τα ξενα χερια ειναι μαχαιρια κι εγω η Ροβεντα η μοιραια..."



    QueLastima τι ειναι η μπροστελα?Εξαρτημα??? Οπως η προπελα ας πουμε?
    Conspiratus
    10.09.2007, 15:32
    χαχαχα...γμτ!!εχετε σκεφτει να το κανετε σιριαλ??θα γινει επιτυχια!!
    MyNameIsDo
    13.09.2007, 15:12
    Μέρες μπήκαν, μέρες βγήκαν.. και ο Μήτσους βλέπει να τον πλησιάζω κι εγώ απ΄ την άλλη γωνιά. Η θεία του Σερεναντίνο, η Μιλένα.

    Μένω στο διπλανό αγρόκτημα, που απέχει μόλις 50 χιλιόμετρα, και έρχομαι να βλέπω τον ανηψιό μου όποτε θυμάμαι πως τον έχω.. Είμαι ετών 85 και ελαφρώς ξεκουκουτιασμένη..

    Τι σχέσεις έχω με τους υπόλοιπους του κάστ? Χαχα, δε σας λέω απο τώρα...
    Tren
    14.09.2007, 10:20
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 10-09-2007 στις 08:44 έγραψε...

    μπροστέλα = ποδιά, στην Κρητική διάλεκτο μπροστομούνα




    Θα υπαρχει φανταζομαι και "οπισθελα" αλλα θα πρεπει να ειναι πολυ σπανια ε?


    Tren
    14.09.2007, 10:46
    Καθως λοιπον οι μερες μπαινοβγαιναν κι αλλη δουλεια δεν ειχαν ,που λεει και η Do...

    με την ιδια ανεση μπαινοβγαιναν και οι αγαπητικοι στην μισοφωτισμενη καμαρη της μεγαλοκαρδης Ροβεντα.Μετα απο μια εντονη νυχτα με τον Μητσο ,ο οποιος τρεκλιζοντας απο τα δυο βαρελια που ηπιε στο καπηλειο της χτυπαγε επιμονα την πορτα ,ξυπνησε απο την εντονη μυρωδια της μηλοπιττας που ψηνεται..

    Μμμμμμμμμ η Μιλενα μαγειρευει σκεφτηκε.Αυτη η γρια χαρχαλω θα μας χαλασει τα σχεδια παλι.Θα ερθει και θα μπαστακωθει στο σπιτι του Σεραντινιο μου και θα του πιασει την παρλα..

    Ο Σεραντινιο μου.......σαν αγγελος..τοσο αγνος..τοσο αθωος..δεν με εχει πλησιαζει σεξουαλικα ποτε οπως οι αλλοι..
    Να ειναι αραγε τα αισθηματα του αγνα η να ναι ανικανος?
    Συνεφερε τον εαυτο της με ενα σκαμπιλι που εβγαλε την στερεωμενη μπουκλα πισω απο το αυτι της απο την θεση της.χαχαχααααααααααααα
    Σταματα να σκεφτεσαι τετοια..μαλωσε τον εαυτο της.
    Επειτα ...αλλαξε βρακι... και βγηκε να περπατησει λιγο να ανασανει στο λειβαδι.

    Ο δρομος (εντελως τυχαια οπως ορκιζεται η ιδια ..)την εβγαλε στην καλυβα του ξοφλημενου Jose....



    Του αφησε μια παπαρουνα στα σκαλια και εντελως τυχαια παλι πεταξε το ξυλινο τσοκαρο της με δυναμη στην ετοιμοροπη πορτα του...
    bon_scott
    14.09.2007, 13:15
    ...Μεσα στην καλυβα ομως, ο χοσε δεν ειναι μονος του... ειναι μαζι μου... εγω ειμαι ο Δον Μπεζεντακος, γιος του αριστοκρατη στον οποιο δουλευει η σκουπα(=Ροβεντα) και ολιγον ...νγκει. Ξαφνιασμενος ξυπναωαπο το θορυβο.
    -Χοσουληηηη...
    -Μμμμμ.....
    -Ποιος να ειναι στην πορτα τετοια ωρα??
    -Που να ξερω γω... πανε ανοιξε....ασε με να κοιμηθω λυσσαξε ολο το βραδυ..
    Κατευθυνομαι προς την πορτα της καλυβας...
    MyNameIsDo
    15.09.2007, 14:16
    Κι όμως δουλειες βρίσκουν να κάνουν.. την καταγωγή τους δεν ξεχνούν μονάχα..
    -Όοοο όμορφή μου Barcelona
    Ένα άχ, βγαίνει απ΄τα στήθια της γριάς Μιλένας στην κουζίνα του ανακτόρου.
    -Ετοίμασα την φανουρόπιττα. Της έβαλα και μήλα και κανέλα, όπως την κάναμε στο χωριό μας. Μα που είναι τα (τουλάχιστον 2) καμάρια μου? Ο Σερεναντίνιο μου κι ο Δονάκος μου.. Τους έχω εκπλήξεις..
    sentoni
    16.09.2007, 02:35
    . . . αχ βρε ήρθε η ώρα μου ; Η μια έκπληξη είμαι εγώ ( τον πήρα τον ρόλο ) . . . η Γκουινεβίρ η όμορφη , έξυπνη , πολλά υποσχόμενη ανηψιά του Jose Guervo που ψάχνω απεγνωσμένα να βρω το άλλο μου μισό . . .
    renabill
    22.09.2007, 00:57
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 01-09-2007 στις 15:13 έγραψε...

    Renabill το ρολο σου εξηγα please για να παρω θεση ..


    Are U the pagaki??





    Είμαι ο κουτσός κηπουρός που στήνει αυτί σε όλες τις συζητήσεις.Ονομάζομαι Αλφρέντο ντε λα Κουρίμπα και είμαι μισός Μεξικανός και μισός από το Μπαγκλαντές.
    renabill
    22.09.2007, 01:36
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 01-09-2007 στις 15:13 έγραψε...

    Renabill το ρολο σου εξηγα please για να παρω θεση ..


    Are U the pagaki??





    Είμαι ο κουτσός κηπουρός που στήνει αυτί σε όλες τις συζητήσεις.Ονομάζομαι Αλφρέντο ντε λα Κουρίμπα και είμαι μισός Μεξικανός και μισός από το Μπαγκλαντές.