ελληνική μουσική
    709 online   ·  210.830 μέλη

    Συναντήσατε ποτέ καμία αυθαιρεσία στο musicHeaven;

    gexrag
    29.08.2007, 23:36
    Εγώ προσωπικά θεωρώ και αυτό αποτελεί προσωπική μου εκτίμηση ότι το κλείδωμα από τον διαχειρηστή του θέματος σχετικά με την φιλοσοφική συζήτηση ήταν μεγάλη αυθαιρεσία. Παραπέμπουν όλους σε ΠΜ και δεν στάλθηκε ΠΜ μύνημα σε μένα που να ζητάει το ελάχιστο. Το ζήτησα με ΠΜ και η απάντηση που έλαβα ήταν "δεν σε καταλαβαίνω".
    Εσείς έχετε συναντήσει καμιά αυθαιρεσία;




    gexrag
    29.08.2007, 23:36
    Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες μια που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ. Τυπικές λεπτομέρειες και μία καταχώρηση στο θέμα η δύναμη του λόγου απομέμουν πριν ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ.
    Σε πρώτη φάση θα προχωρήσω σε αποσύνδεση φίλε μου Ορφέα που ήταν άλλη μια αυθαιρεσία που συνάντησα. Είναι έμμεσο διώξιμο όταν σημβαίνει να γίνεται από μέλος ΝΑΙ Η ΟΧΙ.
    ΤΥΠΙΚΑ αυτοδιαγράφομαι και δεν θα σας δώσω την χαρά να με διαγράψετε ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.
    ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΒΕΙ τους κανονισμούς που έχετε οι ίδιοι θεσπίσει.
    Χρειάζεστε Δικηγόρο για να σας τα εξηγήσει. Έχετε την gate.
    Χρειάζεστε φιλόσοφο για να σας εξηγήσει τα περί φιλοσοφίας και δεν είναι ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Astron.
    H τελευταία μου καταχώρηση θα γίνει αύριο στις 9 η ώρα είτε διαγραφώ είτε δεν διαγραφώ.
    Αποτελεί τελευταία μου επιθυμία να είναι χωρίς διαγραφή φίλοι μου Συντονιστές που απλά αποσυντονιστήκατε. Μην προχωρήσετε σε νέα αυθαιρεσία.
    gexrag
    30.08.2007, 00:01
    Η καταχώρηση θα γίνει το βράδυ.
    Η ελλειπής φράση είναι στοιχείο για να βρει ο φίλος Ορφέας που με διώξανε και με πιο τρόπο. Έχω και μια αδυναμία στα Κουίζ τι να κάνουμε; Αυθαίρετα μου ζήτησε κάποιος να προχωρήσω σε αποσύνδεση την οποία κάνω θα αμέσως.
    Δεν θα σας δώσω την χαρά να με διαγράψετε φίλοι μου που δεν θέλετε να σας αποκαλώ φίλους. Εντάξει κύριοι λοιπόν και όχι φίλοι. Θα φερθήτε σαν κύριοι ή θα αποδείξετε πως ο αγώνας σας για την δημιουργία αυτού του χώρου ήταν μόνο και μόνο για την αυτοπροβολή σας; Αυθαιρεσία ή συζήτηση σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. Ποια είναι η επιθυμία σας; Κύριοι ή κάτι άλλο; ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ.
    jorge
    30.08.2007, 00:16
    Εισαι θεος, τελος :)
    margo
    30.08.2007, 00:24

    thank
    30.08.2007, 00:30
    εγώ ζήτησα άδεια να στήσω κανένα βρώμικο, να πουλάω κανένα χοντ ντόγκ (θα έχουμε και τσίκεν νάγκετες σε ταπεράκι για όποιον θέλει) καμμία μπύρα και καμμιά πορτοκαλάδα και να στήσω 5 - 6 τραπεζάκια. Να εξυπηρετήσουμε τον κόσμο που θα στηθεί να παρακολουθήσει την αποσύνδεση. Και να βγάλουε και κάτι. Εντάξει με τις τιμές λίγο τσιμπημένες, αλλά έτσι είναι αυτά. Με έγραψαν. Αυθαίρετα. Μοναχοφάηδες. Τέλος πάντων.

    The show is going on. Σόρρυ αλλα δεν κρατήθηκα. Εριξα το επίπεδο.
    jacamar
    30.08.2007, 00:38
    ουαου αυτη ειναι αποχωριση....!!! να μην κουραζονται να σε στελνουν για banio να πας μονος σου!!!!


    Ενα χειροκροτημα για αυτον που κανει ban στον εαυτο του........
    jorge
    30.08.2007, 00:43
    Thank πες και σε εκεινον τον φιλο σου στο STAR να το κανει θεμα. Βεβαια η αποχωρηση δεν πεφτει μεσα στο χρονικο παραθυρο του δελτιου, μπορουν ομως φανταζομαι να το βγαλουν σαν εκτακτο.

    Αυριο το βραδυ ολοι στην κεντρικη σελιδα του MusicHeaven για την τελετη της αυτοαποσυνδεσης του μελους gexrag. Και ολοι να φοραμε μαυρα.

    ΥΓ. Αυτο παει βουρ για τα Αναλαφρα :)
    pastella
    30.08.2007, 01:05
    Έχω 8-10 εκπομπη.
    Αναλαμβάνω χορηγός επικοινωνίας και θα ύπάρχει πλήρης αναφορά των γεγονότων
    Όσοι ακροατές θέλουν ας στείλουν μυνηματα

    Θα το παιξω Οπρα...
    Tren
    30.08.2007, 01:54
    Gexy

    οι μερες που διανυουμε ειναι δυσκολες για ολους.Η ατμοσφαιρα πολυ αρνητικα φορτισμενη με ολα αυτα τα δυσαρεστα γυρω μας.Οτι ακουμε κι οτι βλεπουμε ειναι προσωποποιηση φρικης.Εχουμε ολοι λοιπον λιγο πολυ νομιζω τον εκνευρισμο μας πραγμα που κανει δυσκολη μερικες φορες και την επικοινωνια μας εδω μεσα .
    Εχεις αρκετες μερες εκδηλωσει το παραπονο οτι διωκεσαι.Ειναι πολυ λογικο και ανθρωπινο αφου κι εγω πρωτη απ'ολους πολλες φορες σου εχω μιλησει ποτε με χιουμορ ποτε με ειρωνια και πολλες φορες με ενταση.Αυτο ομως δεν σημαινει πως κι εσυ δεν μου απαντησες με τον ιδιο τροπο.Ειναι παραλογος καμια φορα ο τροπος που εκφραζεσαι χωρις να θελω να πω πως το κανεις επιτηδες καθως εχεις δηλωσει πως γνωριζεις ελαχιστα απο υπολογιστες και τετοιου ειδους επικοινωνια ειναι κατι τελειως καινουργιο για σενα.Αλλες φορες παλι ειναι χαριτωμενα αγαρμπος.Εγω τους συντονιστες τους γνωριζω καποιους μονο απο φωτογραφιες η απο τα γραπτα τους με εξαιρεση μονο τον Γιωργο(Ορφεα)τον οποιο θαυμαζω και ως μουσικο.Προσπαθουν πολυ νομιζω να κρατησουν καποιες ισορροπιες εδω μεσα (ασχετως αν με καποιες αποφασεις τους δεν συμφωνω καθαρα για υποκειμενικους λογους).Το δε αξιο σεβασμου ειναι πως το κανουν με ευθυνη εχουν δεν εχουν ορεξη ,αφου πρεπει το αγρυπνο ματι τους λογω του ρολου τους να ελεγχει τις κινησεις μας συνεχεια.Δεν ειναι ομορφο να τους προκαλεις συνεχεια σε αντιπαραθεση.Ουτε δικαιο.
    Στο ειπα και προχθες δεν σε διωχνει κανεις ουτε σε διωκει.Απλα ισως ειμαστε λιγο κουρασμενοι καποιοι απο την επαναληψη των ιδιων ζητηματων.Ειναι και το μυαλο που θελει λιγο να ξεφευγει απο τα τετριμενα φιλοσοφικο-θρησκευτικα αυτην την εποχη.Τελειωνει το καλοκαιρακι.Εχουμε εναν κρυο χειμωνα μπροστα που μπορουμε να περασουμε παρειστικα με ομορφο κλιμα συζητωντας για τα απειρα με τις βροχες και τα κρυα.
    Μην τραβας τα ακρα σε παρακαλω ιδιαιτερως.Οι διαγραφες ,οι τσακωμοι οι απειλες και οι επιπληξεις εχω την αισθηση οτι δεν ευχαριστουν ουτε τους συντονιστες,ουτε εσενα αλλα ακομα περισσοτερο ουτε και τους υπολοιπους που βρισκουν τετοιου ειδους εξελιξεις αν μη τι αλλο βαρετες.Προσωπικα εμενα (οπως η περιπτωση της otherside)με στεναχωρουν παρα πολυ

    Αυτα απο μενα κι οτι σε φωτισει ο ....Θεος

    GL
    30.08.2007, 04:46
    Μπορω να εχω λιγο την προσοχη σας?? Αυτο μονο ΤΕΛΟΣ!!!

    Αγαπητε κυριε διαχειριστα,

    Αν αντι για να πατησω ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ, πατησω ΑΠΟΣΥΝΘΕΣΗ, τοτες τι προκειται να μου συμβει???

    1) Αγαπητε κυριε διαχειριστα θελω να σου ξομολογηθω οτι λογω ηλικιας φοβουμαι να πατησω ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ.....Ο λογος που φοβουμαι ειναι οτι δεν ενθυμουμαι τον κωδικο με τον οποιο με αποδεχτηκατε στο σαιτ σας....Αρα εαν αποσυνδεθω τοτε θα συμαινει οτι εχω αποδεχτει οτι ο εγκεφαλος μου εχει αποσυνδεθει απο την μνημη του......Αρα θα με ξεχασετε απο μελος σας!

    Για τον παραπανω λογο σκεφτομαι να χρησημοποιησω το κουμπακι της ΑΠΟΣΥΝΘΕΣΗΣ που δεν ξερετε οτι ειχατε στο σαιτ σας! Αφου λοιπον δεν θα ενθυμουμε κωδικους τουλαχιστον να τα διαλυσω ουλα να ησυχασω.......Με τον τροπο αυτο ξεγελαω την γεροντικη μου ανια!!!

    Κυριε διαχειριστα θελω να με συγχωρησετε που εκανα τετοια αυθαιρεσια στο σαιτ σας και δημιουργησα το κουμπι της αποσυνθεσης. Να σας ξηγησω τωρα που γυριζει. Πατωντας το κουμπι αυτο ενεργοποιειται ενα κεντρικο φυτιλι που αυτο με την σειρα του κανει ΝΤΟΥ σε 7 μασουρια δυναμιτη! Απο την στιγμη της ενεργοποιησης εχω υπολογισει οτι σε 30 δευτερα πρεπει να την εχω κανει απο το οικοδομικο τετραγωνο!
    Η πατεντα ειναι βολικη και κλεμμενη!!!

    Με βολευει ετσι που λετε μιας και λειτουργει σαν το συστημα του αστυνομου ΣΑΙΝΗ! Πατωντας το ακουγεται η αισθαντικη φωνη της ΠΑΡΙΣ ΧΙΛΤΟΝ να λεει τα εξης: "Το Pc αυτο σε 30 δευτερα θα αυτοκαταστραφει"......Ε! Και αυτοκαταστρεφεται!


    2) Κυριε διαχειριστα και αγαπητα μελη ξεχασα να σας πω οτι εχω και την εναλλακτικη λυση της ΦΩΤΟΣΥΝΘΕΣΗΣ! Και αυτη ειναι μια καθαρα δικια μου πατεντα. Αν θετε την συστηνω και σε σας ανεπιφυλακτα. Και εξηγουμαι:

    Ανοιχτε τα παραθυρια σας και βγαλτε την μαπα σας στον ηλιο! Ικανη και αναγκαια συνθηκη ειναι να μεινετε στον ηλιο μεχρι το σημειο λιγο πριν απο την ηλιαση....

    Με αυτο θα επιτυχετε οτι ακριβως και εγω!
    Αλλα θα βλεπετε, αλλα θα διαβαζετε, αλλα θα καταλαβαινετε και αλλα θα γραφετε.....

    Αυτα τα ολιγα.....

    Υ.Γ: Πες μου οτι εισαι ΛΟΛΟΣ, αυτο μονο πες μου, ΤΕΛΟΣ!!

    Σελήνη μου που γέμισες,
    φώτισε το Αιγαίο,
    κάτω απ' το φως σου τ' όμορφο,
    το σ' αγαπώ να λέω!
    Π.Κ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GL στις 30-08-2007 04:49 ]


    antreas_dr
    30.08.2007, 13:09
    Ε, ρε τι χάνω....
    Astron
    30.08.2007, 13:57
    Παράθεση:

    Αυριο το βραδυ ολοι στην κεντρικη σελιδα του MusicHeaven για την τελετη της αυτοαποσυνδεσης του μελους gexrag. Και ολοι να φοραμε μαυρα.



    Καλά ε; Παώ να αγοράσω ποπ κορν και πατατάκια...
    Τί eurovision και βλακείες...εδώ έχει...Γκεχραγκοαποσύνδεση!
    Να διορθώσω μόνο τον Jorge, η σωστή αμφίεση δεν είναι τα μαύρα.


    Ας κάνω λοιπόν ένα καλό, και ας σας ενημερώσω έγκαιρα και σωστά για την τελετή...

    Σύμφωνα με τις πληροφορίες μου, η απαραίτητη αμφίεση για την εκδήλωση είναι μαγιό, μπρατσάκια και βατραχοπέδιλα. Η τελετή έχει ως εξής:

    -Μαζευόμαστε όλοι σε ένα σπίτι και σχηματίζουμε ένα κύκλο πιασμένοι χέρι-χέρι γύρω από PC το οποίο είναι συνδεδεμένο με το Musicheaven.
    -Στη συνέχεια αρχίζουμε να χορεύουμε κυκλικά χτυπώντας ηχηρά και άγαρμπα τα βατραχοπέδιλα στο πάτωμα ενώ ταυτόχρονα αναφωνούμε τις τελετουργικές λέξεις "gex-gex-gex-gex-gex" με εκνευριστικά μονότονο τρόπο.
    -Στην κορύφωση της τελετής ο καλλιτέχνης αυτό-ban-ιαρίζεται LIVE ενώ το κοινό ξεσπά σε τρελούς πανηγυρισμούς και φτιάχνει μανιωδώς και ασταμάτητα off topic θέματα στις Φιλοσοφικές Συζητήσεις!
    -Τέλος, πατώντας το ειδικό κουμπί "ΑΠΟΣΥΝΘΕΣΗ" (να σαι καλά ρε GLώργο!) η τελετή φτάνει σε ένα εκρηκτικό, πλην όμως χαρμόσυνο τέλος.

    ...Και του χρόνου!!


    Υ.Γ. Και για να είμαστε και on topic.... η απάντηση είναι .... ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!
    jacamar
    30.08.2007, 14:09
    καλα Παύλο ζωγράφισες....!!!!! Τρέχω για βατραχοπέδιλα!!!
    okanenas
    30.08.2007, 14:16
    Εδώ καραβιά χάνονται βαρκούλες αρμενίζουν
    pol-gt
    30.08.2007, 14:37
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 29-08-2007 στις 23:36 έγραψε...

    Έχετε την gate.



    Μα που είναι αυτή η ψυχή; Έχω την αίσθηση πως από τον καιρό που έγινα μέλος εδώ, εμφανίζεται όλο και πιο σπάνια...


    kifa
    30.08.2007, 15:24
    Η μεγαλύτερη αυθαιρεσία που εχω δει στο ΜΗ , και επιτέλους μπορώ να την εκφράσω άφοβα μεσα απο αυτό το τόπικ , ειναι ίσως μια αυθαιρεσία - καταγγελία σε όλους αυτούς που προσπαθούν ματαια βέβαια να υποβιβάσουν τη κρίση μας και - με χτυπήματα κάτω απο τη ζώνη - να περάσουν νομοθεσίες και νομοσχέδια που μοναδικο σκοπό έχουν την στηριξη του κεφαλαίου και την υποβάθμιση όλων των υπόλοιπων κοινωνικών στρωμάτων !!

    Με αυτό το μικρό πρόλογο μπαινω και στο νοήμα :

    Περπατώντας προχτές με το ποντίκι μου ανάμεσα στην IP 80.03.33.222 και την IP 80.04.33.223 ( που ειναι και παραλιακά, έχει σημασία ) τα μάτια μου δεν πιστευαν αυτό που είδαν ... Ο Διαχειριστής αυτού εδώ του site , ναι καλά ακούσατε .. ο εν λόγω κύριος αυτός εχει χτίσει Έπαυλη με πισίνα παρακαλώ μόλις 2 μέτρα απο την LAN θαλασσα ... και την έχει ονομάσει και MusicHeaven παρακαλώ !!!!


    ΤΕΡΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ !!!!

    ΤΕΡΜΑ ΣΤΙΣ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΕΣ !!!!

    ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΤΩΡΑ ΣΤΑ MODEM και στις TFT !!!!!


    Ο καταγγέλων

    kifa ή αλόχας Πεπόνιας.




    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει".

    ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ



    * http://listen.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 30-08-2007 15:25 ]


    vasilis23
    30.08.2007, 15:57
    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 30-08-2007 στις 15:24 έγραψε...

    Η μεγαλύτερη αυθαιρεσία που εχω δει στο ΜΗ , και επιτέλους μπορώ να την εκφράσω άφοβα μεσα απο αυτό το τόπικ , ειναι ίσως μια αυθαιρεσία - καταγγελία σε όλους αυτούς που προσπαθούν ματαια βέβαια να υποβιβάσουν τη κρίση μας και - με χτυπήματα κάτω απο τη ζώνη - να περάσουν νομοθεσίες και νομοσχέδια που μοναδικο σκοπό έχουν την στηριξη του κεφαλαίου και την υποβάθμιση όλων των υπόλοιπων κοινωνικών στρωμάτων !!

    Με αυτό το μικρό πρόλογο μπαινω και στο νοήμα :

    Περπατώντας προχτές με το ποντίκι μου ανάμεσα στην IP 80.03.33.222 και την IP 80.04.33.223 ( που ειναι και παραλιακά, έχει σημασία ) τα μάτια μου δεν πιστευαν αυτό που είδαν ... Ο Διαχειριστής αυτού εδώ του site , ναι καλά ακούσατε .. ο εν λόγω κύριος αυτός εχει χτίσει Έπαυλη με πισίνα παρακαλώ μόλις 2 μέτρα απο την LAN θαλασσα ... και την έχει ονομάσει και MusicHeaven παρακαλώ !!!!


    ΤΕΡΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ !!!!

    ΤΕΡΜΑ ΣΤΙΣ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΕΣ !!!!

    ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΤΩΡΑ ΣΤΑ MODEM και στις TFT !!!!!


    Ο καταγγέλων

    kifa ή αλόχας Πεπόνιας.




    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει".

    ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ



    * http://listen.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 30-08-2007 15:25 ]






    gexrag
    30.08.2007, 16:28
    Αν θεωρείτε πως οι παραπάνω καταχωρήσεις είναι χιούμορ τότε αυτό που έχετε μπροστά σας δεν είναι υπολογιστής αλλά διαστημόπλοιο.

    Ευχαριστώ την φίλη Tren.

    Ευχαριστώ τον jorge
    Με διασκέδασες φίλε μου με το κράμα εκνευρισμού, σαρκασμού αλλά και την περίσεια συμβουλών στους μετέχοντες στην συζήτηση να είναι εντός θέςματος.
    Άλλη μια ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΑ αποτελεί η επιδεικτική επιλογή των προσώπων που θα γίνουν ή δεν θα γίνουν παρατηρήσεις να μην είναι εκτός θέματος.

    Πριν από λίγο καιρό είπα ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΕ ΜΕ. ΝΑΙ φίλοι μου ή κύριοι για όσουν δεν θέλουν φίλους. Με διασκεδάζετε και ελπίζω να συνεχίσετε να το κάνετε.

    Ξέρω πως δεν θα σας λείψω γιατί απλά οι πραγματικοί φίλοι μου ξέρουν που και πως θα με βρίσκουν στο μέλλον.

    Επειδή ξέχασα μερικούς από τους πραγματικούς φίλους μου το email μου είναι gerxrag@gmail.com

    Ας αφήσουμε τις ανοησίες τώρα. Θα ασχοληθώ πλέον με την τελευταία καταχώρηση στο θέμα που προείπα.

    Αντε γειαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα.
    Zefuros
    30.08.2007, 17:04
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 30-08-2007 στις 16:28 έγραψε...

    Αν θεωρείτε πως οι παραπάνω καταχωρήσεις είναι χιούμορ τότε αυτό που έχετε μπροστά σας δεν είναι υπολογιστής αλλά διαστημόπλοιο.

    Ευχαριστώ την φίλη Tren.

    Ευχαριστώ τον jorge
    Με διασκέδασες φίλε μου με το κράμα εκνευρισμού, σαρκασμού αλλά και την περίσεια συμβουλών στους μετέχοντες στην συζήτηση να είναι εντός θέςματος.
    Άλλη μια ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΑ αποτελεί η επιδεικτική επιλογή των προσώπων που θα γίνουν ή δεν θα γίνουν παρατηρήσεις να μην είναι εκτός θέματος.

    Πριν από λίγο καιρό είπα ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΕ ΜΕ. ΝΑΙ φίλοι μου ή κύριοι για όσουν δεν θέλουν φίλους. Με διασκεδάζετε και ελπίζω να συνεχίσετε να το κάνετε.

    Ξέρω πως δεν θα σας λείψω γιατί απλά οι πραγματικοί φίλοι μου ξέρουν που και πως θα με βρίσκουν στο μέλλον.

    Επειδή ξέχασα μερικούς από τους πραγματικούς φίλους μου το email μου είναι gerxrag@gmail.com

    Ας αφήσουμε τις ανοησίες τώρα. Θα ασχοληθώ πλέον με την τελευταία καταχώρηση στο θέμα που προείπα.

    Αντε γειαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα.



    Στο καλ και καλο δρομο!