ελληνική μουσική
    793 online   ·  210.850 μέλη

    Alexi Laiho Golden Gods Awards 2007....

    Angelofdeath1990
    03.09.2007, 10:50
    O Laiho apo polla periodika exei ws talento ki8aristas.Periodika opws to ellhniko kai to aggliko Metal Hammer kai alla ta opoia asxolountai eite me ki8aristes h sugrothmata ths Metal skhnhs....osoi exoun akousei kommatia tou exoun pei oti exei texnikh kai kserei na thn xrhshmopoiei kai swsta....Gia mena einai O ki8aristas...Eseis ti gnwmh exete?
    seras
    03.09.2007, 14:32
    Κορυφή ο Laiho..Ταλέντο που θα συνεχίσει άξια να κρατά το Metal ζωντανό γιατί όλες οι υπόλοιπες νέες μπάντες και οι καλλιτέχνες που βγαίνουν..είναι για πέταμα..
    deathminor88
    03.09.2007, 14:45
    O Laiho είναι θεός... Στα πάντα, ταλεντάρα, κορυφή, τον πάω τρελά, αλλά... Είναι μακριά από κιθαρίστες όπως ο Vai, ο Μalmsteen, ο Macalpine, ο Rhoads, ο Satriani, και ο Petrucci και άλλοι (δεν βάζω τώρα Gamballe, Loureiro κλπ.) Κρατάει την μέταλ κιθάρα ψηλά, και ζεί για μέταλ, αλλά δεν έχει την ποιότητα των άλλων, ίσως επειδή αυτό το είδος που παίζει δεν τον βοηθαέι... Ποιότητα όπως αυτή που έχουν οι In Flames, οι Dark Tranquility, οι Angra κλπ...
    Εγώ πάντως τον γουστάρω ακριβώς έτσι...
    sea_like_eyes
    03.09.2007, 14:56
    Metal attitude στο full. . .ρεμπε-lion σαν χαρακτηρας !!! Κατεχει την εξαχορδη θεα ΑΨΟΓΑ !!! Ενας απο τους συγχρονους guitar Heroes του Μetal μαζι με . . . Michael Amott , Zakk Wylde κ.α

    Y.Γ. . . Angra ???O Kiko ειδικα στα LIVE . . . δεν ξερεις τι παιζειιιιιι!Εχω αγγιξει και πενα του !
    deathminor88
    03.09.2007, 15:46
    Τι εννοείς? Ότι δεν παίζει καλά???
    Laihogr
    03.09.2007, 21:01
    Παιδια μην λέμε βλακίες..ο άνθρωπος είναι μουσικάρα!!!Τα τραγουδια που έχει γράψει είναι απ'τα πιο ποιοτικά metal που έχω ακούσει.Συνδιάζει πολλά στυλ με ΓΑΜΑΤΕΣ μελωδιες και τεχνική.Είναι παπάς μεχρι εκεί που πρέπει.Έχει πρωσοπικό στυλ στο παίξιμο οπως και ο πληκτρας και ο ντράμερ...
    deathminor88
    03.09.2007, 21:08
    Nαι μουσικάρα είναι, αλλά δεν λέει τίποτα... Δεν μιλάει για κάτι ουσιαστικό όπως πολλές φορες οι In Flames, η οι Dark Tranquility... Δεν είναι κακό αυτό... Απο μουσικής πλευράς είπαμε κορυφή...
    Laihogr
    04.09.2007, 00:25
    Και γιατι να λέει κάτι δηλαδή?Δεν κατάλαβα..όταν λέμε 'ωραίο τραγούδι' τους στίχους ενοούμε?Bodom θα ακούσεις μουσική..οτι θέλουν ας λένε οι στίχοι.Απ'την στιγμή που η μουσική βγάζει μια έκφραση αυτην πρέπει να έχουν και τα λόγια..κανα βρισίδι ας πούμε!!
    Τώρα αν θέλω ωραία λόγια θα πάω να διαβάσω κανενα ποίημα...
    deathminor88
    04.09.2007, 00:39
    Ρε φίλε εντάξει ηρέμησε... Δεν είναι μόνο οι στίχοι. Είναι το όλο ύφος, η ατμόσφαιρα, το συναίσθημα κλπ που κάνουν ένα κομμάτι ποιοτικό... Πιστεύω ότι ο Laiho μπορεί να κάνει ακόμα καλύτερα πράγματα. Αφού σου λέω τους ακούω τρελά... Μην κοιτάς μόνο ευθεία, κοίτα περιφεριακά... Το βρισίδι απο υπόθεση δεν είναι ποιότητα.Μακάρι να εξελιχθεί, και να ωριμάσει γιατί έχει πολλά να δώσει...
    Laihogr
    04.09.2007, 12:38
    Και εγώ για το όλο ύφος μιλάω στα τραγούδια...Οκ το ξέρω οτι οι στίχοι ειναι οτι να'ναι αλλα πιστεύω πως δεν δίνουν και οι ίδιοι σημασία στους στίχους.Δεν υπάρχει λόγος.Ακόμα και στα φωνητικά δεν τραγουδάει..και αυτό που κάνει είναι για το ύφος.Άποψή μου αυτά..δεν μαλώνουμε