ελληνική μουσική
    768 online   ·  210.833 μέλη

    υπάρχουν όντως σωσίες μας????

    kwnstantina156
    15.12.2008, 10:35

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 11-12-2008 στις 10:16 έγραψε...

    Πώς το ξέρεις αυτό;Μήπως δουλέύεις στην Υπηρεσία Εκδοσης Διαβατηρίων;

    Πάντως εγώ φαίνεται οτι δέν έχω σωσία,εκτός άν βρίσκεται σέ κάποιο άλλο σύμπαν.

    Αυτό είναι καλό γιατί όταν πεθάνω θά ξέρετε όλοι οτι ήμουν εγώ καί δέν θα βρεθώ στην περίεργη θέση να παρακολουθώ την κηδεία μου από το απέναντι πεζοδρόμιο...

     



    Δυστυχώς όχι..Θα είχε πολύ πλάκα.Πάντως αν υπάρχουν σωσίες λογικά δεν θα μένουν κοντά μας.Επομένως μπορεί να μην τους συναντήσουμε και ποτέ..


    Hastaroth
    15.12.2008, 14:48

    Από πού συμπεραίνεις οτι "λογικά δέν θα μένουν κοντά μας";Βάσει τής θεωρίας τών πιθανοτήτων δέν μπορεί να αποκλειστή κάτι τέτοιο.

    Απλά οι πιθανότητες νά συμβή κάτι τέτοιο είναι πολύ μικρές.

    Πάντως,σέ αντίθεση μέ τίς διάφορες ταινίες όπου τά προβλήματα που δημιουργούν στους πρωταγωνιστές οι σωσίες τους λύνονται μέ αίσιο και ευτυχές τέλος,στην πραγματικότητα μπορεί να δημιουργηθούν ακόμα καί επικίνδυνες καταστάσεις γιά κάποιους.


    methismeno-ksotiko
    17.12.2008, 20:12

    δεν πιστεύω πως υπάρχουν άνθρωποι που μας μοιάζουν

    υποτίθεται πως είμαστε μοναδικοί σαν χαρακτήρες,προσωπικότητες και σαν εμφάνιση

    δεν μου αρέσει σαν ιδέα πως εκεί έξω μπορεί να υπάρχει κάποιος που μου μοιάζει,όχι γιατί είμαι μοναδική,απλός άνθρωπος είμαι αλλά απλά το θεωρώ ανέφικτο

    εν ολίγοις,μπαρμπούτσαλα...


    paperino
    19.12.2008, 21:46

    Παράθεση:

    Το μέλος methismeno-ksotiko στις 17-12-2008 στις 20:12 έγραψε...

    δεν πιστεύω πως υπάρχουν άνθρωποι που μας μοιάζουν

    υποτίθεται πως είμαστε μοναδικοί σαν χαρακτήρες,προσωπικότητες και σαν εμφάνιση

     



    Μην το λες διότι με μια πλαστική μπορείς να γίνεις ίδιος με τον άλλον όμως δε γίνεται να έχει ίδιο χαρακτήρα και προσωπικότητα όμως δεν υποτίθεται ότι έχουμε άλλη εμφάνιση γιατί όσοι έχουν δύδιμα αδέρφια;


    Victorat
    07.01.2009, 00:26

    Εμενα μια φορα μου ειχε τυχει να προχοραω στο δρομο, και να βλεπω μπροστα μου ενα παιδι να ερχετε με ποδηλατο.

    Ειχε και κοσμο βεβαια και πηγενε σχετικα γρηγορα αλλα για μια στιγμη τρομαξα.Εβλεπα εμενα με λιγο πιο μακρυ μαλλι (τοτε).

    Ειχε και το ιδιο στιλ κ.τ.λ.

    Ο μι τζι. 


    -----------------
    NO to racism! NO to drugs! NO to wars! ΝO to fascism! YES to life! have fun in your life!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Victorat στις 07-01-2009 00:27 ]


    marakiasteraki
    22.02.2009, 15:51

    Σαφώς και υπάρχουν σωσίες μας, κι από όσο έχω ακούσει μπορεί να είναι και 7 ίδιες μορφές ανά τον κόσμο, όμως δεν ξέρω αν θα ήθελα να δω τον σωσία μου κάποια μέρα, γιατί δε γνωρίζω πως θα αντιδρούσα....


    konvoulis
    04.03.2009, 18:46

    Εγω νομιζω οτι δεν υπαρχουν σωσιες μας!!!


    220493
    05.03.2009, 15:18

    ΚΟιταχτε σωσιες σε μεγαλο βαθμο δν υπαρχουν...........ή ειναι σπανιο παρα πολυ............!!!!!!!


    taksidiwths
    11.03.2009, 18:07

    εγω παλι και εχω δει ενα ατομο που μοιαζουμε παρα πολυ και μου εχουν πει επισης οτι εχουν δει 1-2 ατομα που ημασταν  φτυστοι...μαλιστα μια φιλη μου μια μερα ειχε δει τον "σωσια" μου σε μια περιοχη και του μιλησε και βεβαια καταλαβε οτι δεν ημουν εγω..