ελληνική μουσική
    614 online   ·  210.826 μέλη

    Γνωστός καθηγητής φωνητικής

    Rondinedoro
    04.09.2007, 12:34
    Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ κάποιον καθηγητή φωνητικής Σόχο?
    Μου είπαν ότι είναι κορυφή στην φωνητική. Γνωρίζει κανείς κάτι?
    Kinezes_trexoun_gimnes
    05.09.2007, 13:55
    agapite..... an den vreis auto pou psaxneis....

    iparxei kai o kathigitis fonitikis pou ine melos tou MH me to nick "Sakisarabatzis"

    mila mazi tou....

    elpizo na imoun xrisimos.....
    simar
    17.10.2007, 19:31
    Τι είδος μουσξκής διδάσκει?
    simar
    17.10.2007, 19:32
    Τι είδος μουσικής διδάσκει?
    Rondinedoro
    18.10.2007, 09:24
    Έμαθα Μάρθα ότι ως επί το πλείστον κάνει σε Ιεροψάλτες.


    ntemis07
    03.03.2008, 19:46
    Υποθέτω μίλας για τον Καθηγητή Ονουφριο Σώχο!!
    Αν ξέρει κάποιος πού κάνει μαθήματα ας πεί.
    Τον ψάχνω και εγώ
    ntemis07
    03.03.2008, 19:48
    Υποθέτω μίλας για τον Καθηγητή Ονουφριο Σώχο!!
    Αν ξέρει κάποιος πού κάνει μαθήματα ας πεί.
    Τον ψάχνω και εγώ
    incomplete_angel
    03.03.2008, 20:59
    Λοιπόν βρήκα αυτό και ψάχνοντας έμαθα ότι είναι ο ιδρυτής και καλλιτεχνικός διευθυντής της Μουσικής Σχολής "Ύδραυλος", η οποία βρίσκεται Αριστοτέλους 10 στην Ομόνοια. Οπότε καλύτερα να πας μια βόλτα από εκεί.
    Επίσης από το link που έδωσα μπορείτε να κλικάρετε εκεί που λέει βιβλίο και να κατεβάσετε το βιβλίο του "Η Φωνητική Ορθοφωνία" δωρεάν.

    Η αλλιώς just click here

    Καλή τύχη
    VOICETEACHER
    05.03.2008, 16:24
    Παιδια ,οσοι θελουν να κανουν Φωνητικη,να ψαχνονται καλυτερα αν θελουν κλασσικο η συγχρονο τραγουδι.Γιατι πολλεs φορεs,καποιοι δασκαλοι κανοuν κακο σε φωνεs ,και βλεπειs να τραγουδανε πολλοι στην πιστα σαν σε οπερα.....
    ntemis07
    05.03.2008, 16:26
    Πήγα εκεί που λές αλλά ήταν ενα εγκαταλειμμένο σπίτι.
    Ίσως έχει μεταφερθεί αλλού.
    incomplete_angel
    05.03.2008, 16:52
    Παράθεση:

    Το μέλος ntemis07 στις 05-03-2008 στις 16:26 έγραψε...

    Πήγα εκεί που λές αλλά ήταν ενα εγκαταλειμμένο σπίτι.
    Ίσως έχει μεταφερθεί αλλού.



    Πολύ πιθανό
    Απλά δεν βρήκα τίποτε άλλο....
    aurelia
    05.03.2008, 22:10
    Έκανα κάποτε μερικά μαθήματα μαζί του (τεχνικής φύσεως).Το 2000 αν θυμάμαι καλά.
    Είναι πράγματι καλός, αν και δεν ξέρω πως είναι όταν πρωτοαναλαμβάνει έναν μαθητή και με ποιον τρόπο μεσα στο χρόνο τον εξελίσσει. Βλέπεις, οταν τον γνώρισα είχα ήδη δίπλωμα. Η αλήθεια είναι πάντως πως, από τον Κύριο Ονούφριο, και μέσα σε τέσσερις μήνες έμαθα πολύ πιο σημαντικά τεχνικά ζητήματα απ' ότι με αυτήν, που έκανα 9 χρόνια.
    Ιδιαίτερα στο θέμα της αναπνοής !!!Τουλάχιστον αξίζει οπωσδήποτε να τον δοκιμάσεις.
    Είναι γλυκίτατος άνθρωπος. Κάτι σημαντικό θα πάρεις. Και μην το γελάς το κάτι, γιατί είναι λίγοι οι δάσκαλοι τραγουδιού που πραγματικά βελτιώνουν τον μαθητή . Οι περισσότεροι ειναι άσχετοι ,παπαγάλοι τον δασκάλων τους, και δεν αγαπάνε πραγματικά ούτε αυτό που κανουνε, αλλά ούτε και τους μαθητές. kυρίως αυτούς που θέλουν πολύ δουλειά για να στρώσουν.Χαχα.Γιατί, τις ταλεντάρες με τις φωνάρες απο τη φύση τους..και ποιός δεν τους θέλει για μαθητές...

    Πρέπει να ψάξω το τηλ. του και θα στο στείλωμε π.μ. Αύριο-μεθάυριο..
    georgodioa
    20.10.2011, 11:11
    Θέλω κι εγω το τηλ του κου Σωχου.... Εχω διαβασει κ το βιβλιο του ειναι καταπληκτικός.
    hmanasou
    07.06.2015, 18:30

    Θα ηθελα να σας ενημερωσω κατα πρωτον πως ο Ονουφριος Σωχος απεβιωσε πριν απο δυο χρονια.

    Η σχολη του, ''Υδραυλος'' δεν υπαρχει πια.

    Για οσους αμφισβητουν την διδασκαλια του, θα ηθελα να τους ενημερωσω πως ηταν ενας εξαιρετικος διδασκαλος, ο οποιος ετρεφε μεγαλη αγαπη γι' αυτο που εκανε μεχρι την ημερα που πεθανε. 

    Προσωπικα με βοηθησε στα πρωτα μου βηματα στο τραγουδι απο πολυ μικρη ηλικια, μαθαινοντας μου να τραγουδαω σωστα.

    Επιπλεον θα ηθελα να επισημανω πως ολα αυτα δεν τα λεω επειδη ειμαι εγγονος του. Αλλα, επειδη ηταν πραγματικα ενας εκπληκτικος δασκαλος.