ελληνική μουσική
    486 online   ·  210.821 μέλη

    Αρχίζουν τα σχολεία...άντε πάλι

    Morpheus91
    13.09.2007, 13:57
    Αχ εμείς πήραμε από την πρώτη μέρα βιβλία (περιμέναμε 1 ώρα μετά τον αγιασμό)
    και ξεκινήσαμε 4ωρα χτές κ σήμερα και απο τρίτη 6ωρα !!!
    Εχουμε και εναν λυκειάρχη ... την μετενσάρκωση του Χίτλερ !!!!!!!
    2ημερη για κινητα αν είσαι εντος σχολικου χώρου
    και στις 3 ωριαίες μια ημερίσια δώρο !!
    punkster
    13.09.2007, 15:34
    Παράθεση:

    Το μέλος Morpheus91 στις 13-09-2007 στις 13:57 έγραψε...

    Αχ εμείς πήραμε από την πρώτη μέρα βιβλία (περιμέναμε 1 ώρα μετά τον αγιασμό)
    και ξεκινήσαμε 4ωρα χτές κ σήμερα και απο τρίτη 6ωρα !!!
    Εχουμε και εναν λυκειάρχη ... την μετενσάρκωση του Χίτλερ !!!!!!!
    2ημερη για κινητα αν είσαι εντος σχολικου χώρου
    και στις 3 ωριαίες μια ημερίσια δώρο !!





    Γενναιοδωρος, δεν μπορεις να πεις!!!



    hara16
    13.09.2007, 15:53
    Παράθεση:

    Το μέλος Morpheus91 στις 13-09-2007 στις 13:57 έγραψε...

    Αχ εμείς πήραμε από την πρώτη μέρα βιβλία (περιμέναμε 1 ώρα μετά τον αγιασμό)
    και ξεκινήσαμε 4ωρα χτές κ σήμερα και απο τρίτη 6ωρα !!!
    Εχουμε και εναν λυκειάρχη ... την μετενσάρκωση του Χίτλερ !!!!!!!
    2ημερη για κινητα αν είσαι εντος σχολικου χώρου
    και στις 3 ωριαίες μια ημερίσια δώρο !!



    κι εμεις απο την πρωτη μερα πηραμε βιβλια κ σημερα καναμε 4ωρο...
    λοιπον εμεις εχουμε 3ημερη για καπνηστες,για ωριαιες τπτ,για κινητα δν μας εχουν πει κατι ακομη αργοτερα ομως σιγουρα...και οτι στις 8.15 κλειδωνει η εξωπορτα και μενουμε ολη την μερα εξω αν δεν μπουμε την πρωτη ωρα!!!
    Ελεος!!!Που βρισκομαστε?????????????
    seras
    13.09.2007, 16:08
    Το παρακάνουν η μου φαίνεται?Σε εμάς το μόνο που είπαν είναι να δίνουμε το καλό παράδειγμα στα παιδιά της πρώτης..Τι σπάνιο...Για τσιγάρα δεν είπαν τίποτα αλλα και να έλεγαν εγώ δεν καπνίζω οποτε...
    punkster
    13.09.2007, 16:08
    Παράθεση:

    Το μέλος hara16 στις 13-09-2007 στις 15:53 έγραψε...



    λοιπον εμεις εχουμε 3ημερη για καπνηστες


    Δηλαδη αν σε πιασουν να καπνιζεις τρως 3ημερη??
    Καλα, το μισο σχολειο μου θα ειχε μεινει απο απουσιες!!!

    Εμας ειναι φανερο μυστικο οτι το πισω μερος του σχολειου, πισω απο το κεντρικο κτιριο, ειναι ο χωρος συγκεντρωσης της υποκουλτουρας και του υποκοσμου! Το τι κυκλοφορει εκει περα δεν ξερω και ουτε θελω να μαθω!
    Αλλα οι καθηγητες, ενω ξερουν τα παντα εννοειται (δεν ειναι τοοοσο χαζοι οσο θελουμε να πιστευουμε..) δεν κανουν τιποτα! Μονο απειλουν και απειλουν αλλα σκυλι που γαβγιζει δεν δαγκωνει οποτε...

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 13-09-2007 16:09 ]


    atrixospi8ikos
    13.09.2007, 20:00
    Mas apagoreusan kai to makri mali...
    pou zoume re...eleos...
    Xounta....

    Kai oxi den to kobo kura m...
    tolaruba
    13.09.2007, 22:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Morpheus91 στις 13-09-2007 στις 13:57 έγραψε...

    Αχ εμείς πήραμε από την πρώτη μέρα βιβλία (περιμέναμε 1 ώρα μετά τον αγιασμό)
    και ξεκινήσαμε 4ωρα χτές κ σήμερα και απο τρίτη 6ωρα !!!
    Εχουμε και εναν λυκειάρχη ... την μετενσάρκωση του Χίτλερ !!!!!!!
    2ημερη για κινητα αν είσαι εντος σχολικου χώρου
    και στις 3 ωριαίες μια ημερίσια δώρο !!


    πω ρε καλα!!!εμας ειναι πολυ πιο χαλαρα!
    Κινητα μεσα στην αυλη και τη ταξη ολοι καπνιζουν στις τουαλετες!Στο θεμα εμφανισεις δεν υπαρχει προβλημα!Επιτρεπονται ολα!!
    Morpheus91
    13.09.2007, 22:10
    Παράθεση:

    Το μέλος atrixospi8ikos στις 13-09-2007 στις 20:00 έγραψε...

    Mas apagoreusan kai to makri mali...
    pou zoume re...eleos...
    Xounta....

    Kai oxi den to kobo kura m...



    Δεν εχει δικαιωμα να το απαγορεύσει αυτο ...
    ( Τι σου λέω όμως τώρα ... )
    Εγω παντως στην θεση σου δεν θα τα κοβα ...
    Απο απλή αντίδραση ...
    Conspiratus
    13.09.2007, 22:44
    Τι να σας πω ρε παιδια!!Ουτε σε ιδιωτικο τετοια πραγματα!!!εμεις τελειως χαλαρα...οπως λεει κ η πανκστερ το πισω μερος του σχολειου μας ειναι κατι σαν μαυσωλειο...τις τουαλετες βεβαια τις εχουν εγκαταληψει επειδη τους πηραν χαμπαρη...αλλα κατα τα αλλα τελειως χαλαρα...!κ για τα μαλλια δεν το σηζητω...εχουμε την "λατρεια" μας που μας δειχνει οτι δεν υπαρχει προβλημα με το μακρυ μαλλι!!! αλλα δεν καταλαβαινω πως μας εχει βγει η ονομασια "κολεγιο"????
    demi11
    14.09.2007, 13:24
    Εχω αρχίσει να πιστεύω πολύ σοβαρά ότι οι πιο πολλοί καθηγητες στο σχολείο μου έχουν σοβαρο προβλημα στον εγκέφαλο...Φέτος τους ήρ8ε μια νέα λαμπρή ιδέα...να σταματήσουν να ταξινομούν τους μαθητες σε τμήματα με αλφαβητική σειρα και να αρχίσουν να χωρίζουν με κριτήριο το μάθημα επιλογης του κα8ενός...Να δω τι αλλο θα σκεφτουν ...Μεγαλύτερη βλακεια δεν έχω ξανακούσει και κανένας μα8ητής στο σχολείο δεν 8έλει το χωρισμό σε τμήματα απ την αρχη...Νομίζω πως πλησιάζει κατάληψη...
    esta
    15.09.2007, 16:27
    Έχουν ξεφύγει μερικοί,έτσι?!!!!δηλαδή εμείς είμαστε παράδεισος!Πάντως σε θέματα όπως του καπνίσματος (αν και εγώ είμαι φανατικά εναντίον του)πιστεύω πως όσο περισσότερο το απαγορεύουν τόσο περισσότερο θα γίνεται!
    punkster
    15.09.2007, 16:38
    Παράθεση:

    Το μέλος esta στις 15-09-2007 στις 16:27 έγραψε...

    Έχουν ξεφύγει μερικοί,έτσι?!!!!δηλαδή εμείς είμαστε παράδεισος!Πάντως σε θέματα όπως του καπνίσματος (αν και εγώ είμαι φανατικά εναντίον του)πιστεύω πως όσο περισσότερο το απαγορεύουν τόσο περισσότερο θα γίνεται!



    Καλα, αυτο εννοειται!!!
    Παντα θα βρισκουν τροπους να το κανουν!!!

    Και επειδη δεν τους αφηνουν να καπνιζουν στο σχολειο τι νομιζουν οτι θα καταφερουν δηλαδη?? Λες και με αυτον τον τροπο καποιος θα κοψει το καπνισμα!
    seras
    15.09.2007, 21:24
    Κάποτε οταν πήγαινα γυμνάσιο μια καθηγήτρια με απειλούσε πως εάν δεν κουρέψω τα μαλλιά μου θα φάω αποβολή...ακόμα με αποβάλουνε..και όσο για το μαλλί..το έχω 7 χρόνια..
    tina15
    16.09.2007, 08:59
    Στο τμήμα της κατεύθυνσης μου στο μπροστινό μου θρανίο κάθεται ο μισητός εχθρός μου!!!Δεν θα κρατηθώ μια ολόκληρη χρονιά...Κάτι θα του πετάξω στο κεφάλι και θα πλακωθούμε άγρια!!!Θέλω να κάψω το σχολείοοοοοοοοοοοο
    Conspiratus
    16.09.2007, 12:18
    Για οσο αφορα παντως τα κινητα...ειμαστε κ εκει πολυ χαλαρα...εαν δεν κανουμε μαθημα αλλα βρισκομαστε μεσα στην ταξη(συνηθως επειδη εχουμε τελειωσει την υλη για την ημερα)...βγαζουμε ανετα τα κινητα απο της τσεπες κ παιζουμε...!Ειδικα στην κατευθυνση(τεχνολογικη...ολο αγορια-περσι ημουν το μονο κοριτσι,φετος υπαρχει αλλο ενα!!!!)βαζουν κ μουσικουλα...!Ποιος νοιαζετε για νομους κτλ!!!
    punkster
    16.09.2007, 13:46
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 16-09-2007 στις 12:18 έγραψε...

    Για οσο αφορα παντως τα κινητα...ειμαστε κ εκει πολυ χαλαρα...εαν δεν κανουμε μαθημα αλλα βρισκομαστε μεσα στην ταξη(συνηθως επειδη εχουμε τελειωσει την υλη για την ημερα)...βγαζουμε ανετα τα κινητα απο της τσεπες κ παιζουμε...!Ειδικα στην κατευθυνση(τεχνολογικη...ολο αγορια-περσι ημουν το μονο κοριτσι,φετος υπαρχει αλλο ενα!!!!)βαζουν κ μουσικουλα...!Ποιος νοιαζετε για νομους κτλ!!!



    Καλα, εσεις η τεχνολογικη ειστε αλλο πραγμα!!!
    Εμας στην θετικη ηταν λιγο αλλιως τα πραγματα!!!

    Αλλα ο απολυτος χαβαλες ειναι στα αγγλικα!!!
    lianameladaki
    17.09.2007, 22:44
    Παράθεση:

    Το μέλος esta στις 15-09-2007 στις 16:27 έγραψε...

    Έχουν ξεφύγει μερικοί,έτσι?!!!!δηλαδή εμείς είμαστε παράδεισος!Πάντως σε θέματα όπως του καπνίσματος (αν και εγώ είμαι φανατικά εναντίον του)πιστεύω πως όσο περισσότερο το απαγορεύουν τόσο περισσότερο θα γίνεται!


    στο δικο μου σχολειο συμβαινει και το αλλο απιστευτο...ολοι πηγαινουν στο πισω μερος του σχολειου,χωρις να καπνιζουν!μιλαμε το προαυλιο ειναι τελειως αδειο!μονο κανα δυο παρεες που ειναι πσαρωμενες!παντως,γενικα με το 8εμα του καπνισματος οι καθηγητες μας ειναι πολυ χαλαροι..μονο τρακα που δεν κανουν!περσυ μονο,επεσε μια 2ημερη σε μια κοπελα που καπνιζε μεσα στο κτηριο..κατα τα αλλα δεν τους καιγεται καρφακι..
    Exartate
    17.09.2007, 22:53
    Το μαλλι και το τσιγαρο πρωτα θεματα!
    Εδω ο κοσμος χανεται και το ------ χτενιζετε!
    Μετα αναρωτιομαστε γιατι μας πειρε ο Διαολος!!!
    atrixospi8ikos
    21.09.2007, 15:42
    Xwris na jerw an exei jana dimosieuti to sigkekrimeno link sto sigkekrimeno topic...

    Sas dinw ena link me ta dikaiwmata alla kai tis upoxrewseis ton ma8itwn mesw tou nomou:

    http://www.theschooligans.gr/rights.php
    esta
    21.09.2007, 15:54
    νομίζω πως σε αυτό το θέμα συζητάμε την κατάσταση που επικρατεί στα σχολεία και άλλα σχετικά με αυτό..Φυσικά είναι πολύ λιγότερο σοβαρά προβλήματα από αυτά που μας έχουν οδηγήσει ως εδώ,αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να ασχολούνται με αυτά οι μαθητές.δεν είναι τα μόνα προβλήματα που μας απασχολούν και τα γρήγορα συμπεράσματα δεν βοηθούν κανέναν...

    ΥΓ.η ταπεινή μου γνώμη ως απάντηση στον/στην exartate γιατι ξέχασα να βάλω παράθεση....!