ελληνική μουσική
    734 online   ·  210.849 μέλη

    Ποιά η γνώμη σας για τους Red Hot Chili Peppers;

    vero
    02.10.2007, 20:49
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 02-10-2007 στις 20:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 30-09-2007 στις 22:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 30-09-2007 στις 19:11 έγραψε...

    Να πώ κάτι??? Η είσαι φαν ή δεν είσαι. Είπαμε όχι και η κουτσή μαρία να λέει οτι είναι φαν ενος συγκροτήματος ΟΚ??? αμα είσαι φαν και μάλιστα φανατικος/η το συγκρότημα σ το υποστηρίζεις και στης κακες του όχι μόνο στις καλές του

    ¨οτι να να λέτε οι Πεππερς ειναι κα%^$τοι οχι επειδή εβγαλαν ένα μέτριο CD να τα ισοπεδόσουμε ολα ΟΚ???


    Το να υποστηριζεις παντως οτι ενα συγκροτημα ειναι θεικο και ανεπαναληπτο μονο και μονο επειδη σου αρεσει εσενα δεν το βρισκω και πολυ σωστο....

    Δεν αναφερομαι στους πεπερς συγκεκριμενα, αλλα γενικα σε αυτην την ιδεολογια του "αυτου που αρεσει σε εμενα ειναι και το καλυτερο"!

    Ο καθενας εχει καθε δικαιωμα να ειναι φαν οποιασδηποτε μπαντας για τους δικους του προσωπικους λογους, αλλα να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους!
    Να εχεις το θαρρος να πεις "αυτη η μπαντα ειναι αθλια, αλλα εγω τους γουσταρω τρελα ρε γ*****!"



    Και παλι, διευκρινιζω....Δεν αναφερομαι στους πεπερς!! Οχι τιποτα αλλο, μην αρχισετε να με βριζετε.....

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 30-09-2007 22:48 ]





    Λοιπόν εγώ Punkster λέω πως δεν γίνεται ένας που έχεο ακούσει 5,6 τραγούδια των πεππερς να λέγεται ΦΑΝ δεν είπα ότι επειδή μ αρέσουν είναι κ θείκοί πολύ παρερμινέυεις και να προσέχεις να μην σε παρεξηγήσουν καπιοι εδώ στο τόπικ λένε ότι είναι φαν και αμά τους ρωτήσεις κάτι ευκολο για αυτους δεν θα ξέρουν την τίφλα τους. Ρε παιδί μου για να είσαι ΦΑΝ κάπιοιου συγκροτήματος πρέπει με κάθε CD να κοιμάσε ακούγοντας ( που λεει ο λόγος) και να ξέρεις πάρα πολλα για αυτους όχι να κους κανα τραγούδι να πωροθείς μαζί του και να το παίζεις ΦΑΝ



    θα συμφωνησω με τον ευκλιδης σε ενα πραγμα οτι οι πιο πολλοι το παιζουν φαν ενω δεν ξερουν τιποτα γι αυτους εγω εχω αγορασει ολα τα σιντι και το βιβλιο του Αντονι που εμαθα πραγματα που δεν πιστευα. Ακομη με την βοηθεια καποιου παιδιου(μελος του μιουζικ-χεβεν) μου εμαθε τα σιντι του κιθαριστα τους τα οποια και αυτα εχω αγορασει.... Πλακα πλακα οπως ειπε και η πανκ ειναι αχρηστοι αλλα εχουν καποια παλια κομματια που αξιζουν να ακουγονται.... και εχω γνωρισει ατομα πολυ μεγαλυτερα που μου ειπανε οτι τους αρεσουν οι πεππερς σε καποια κομματια....
    punkster
    02.10.2007, 22:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 02-10-2007 στις 20:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 30-09-2007 στις 22:47 έγραψε...

    Το να υποστηριζεις παντως οτι ενα συγκροτημα ειναι θεικο και ανεπαναληπτο μονο και μονο επειδη σου αρεσει εσενα δεν το βρισκω και πολυ σωστο....

    Δεν αναφερομαι στους πεπερς συγκεκριμενα, αλλα γενικα σε αυτην την ιδεολογια του "αυτου που αρεσει σε εμενα ειναι και το καλυτερο"!

    Ο καθενας εχει καθε δικαιωμα να ειναι φαν οποιασδηποτε μπαντας για τους δικους του προσωπικους λογους, αλλα να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους!
    Να εχεις το θαρρος να πεις "αυτη η μπαντα ειναι αθλια, αλλα εγω τους γουσταρω τρελα ρε γ*****!"



    Και παλι, διευκρινιζω....Δεν αναφερομαι στους πεπερς!! Οχι τιποτα αλλο, μην αρχισετε να με βριζετε.....

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 30-09-2007 22:48 ]





    Λοιπόν εγώ Punkster λέω πως δεν γίνεται ένας που έχεο ακούσει 5,6 τραγούδια των πεππερς να λέγεται ΦΑΝ δεν είπα ότι επειδή μ αρέσουν είναι κ θείκοί πολύ παρερμινέυεις και να προσέχεις να μην σε παρεξηγήσουν καπιοι εδώ στο τόπικ λένε ότι είναι φαν και αμά τους ρωτήσεις κάτι ευκολο για αυτους δεν θα ξέρουν την τίφλα τους. Ρε παιδί μου για να είσαι ΦΑΝ κάπιοιου συγκροτήματος πρέπει με κάθε CD να κοιμάσε ακούγοντας ( που λεει ο λόγος) και να ξέρεις πάρα πολλα για αυτους όχι να κους κανα τραγούδι να πωροθείς μαζί του και να το παίζεις ΦΑΝ



    Δεν αντιλεγω....
    Και καταρχας εγω δεν εθιξα το θεμα ποιος ειναι φαν και ποιος οχι!
    Απλως ειπα οτι πολλοι (αναμεσα τους ημουν και εγω παλια) επειδη τους αρεσει καποιο συγκροτημα το θεωρουν οτι ειναι το καλυτερο στον κοσμο, η απολυτη κορυφη!!
    Ειναι καλο να βλεπουμε τα πραγματα αντικειμενικα ως προς το τι ειναι καλο και τι οχι, ασχετα με το τι θα διαλεξουμε να ακουμε τελικα!!!

    Εμενα ας πουμε καποια απ τα αγαπημενα μου συγκροτηματα ειναι εντελως αθλια μουσικα! Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν πρεπει να μου αρεσουν, ή οτι δεν με εκφραζουν, ή οτι δεν με αγγιζουν! Απλως δεν ειναι καλοι μουσικοι, τιποτα περισσοτερο, τιποτα λιγοτερο!!


    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 02-10-2007 22:06 ]


    Alfie
    27.10.2007, 18:46
    Παράθεση:

    Το μέλος Alfie στις 14-09-2007 στις 03:08 έγραψε...

    Νίκο μπορεί παλιά να είχαν πιο σκληρό ήχο και πανκ, αλλά πάντα αυτά υπήρχαν σε συνδιασμό με το φανκ.Έχω ακούσει μερικά αλμπουμ τους, όμως ειδικά το 2ο τους Freaky Styley είναι γεμάτο φανκ και μου αρέσει βέβαια.Ρίξτε μια ματιά αν θέλετε να δείτε ποιοι συμμετέχουν για να τους γνωρίσετε, αν και δε νομίζω να ενδιαφέρουν και πολλούς ή να τους ξέρετε.Όπως έχω γράψει κι αλλού την παραγωγή έχει κάνει ο George Clinton και συμμετέχουν πολλά μέλλη από τις μπάντες που είχε στα πνευστά και στα φωνητικά.
    Όσον αφορά τους R.H.C.P. είναι φυσικό μετά από τόσα χρόνια να έχουν και πιο αδύνατες στιγμές, εκτός απ'τα καλά άλμπουμ τους.


    seras
    28.10.2007, 00:11
    Είναι φοβεροί!Και ειδικά ο μπασίστας..δηλαδή εκτός απο τα ντράμς ολα τα άλλα είναι τέλεια..
    cobal
    28.10.2007, 00:18
    ειναι μια πολυ καλη ποπ ροκ μπαντα με πολυ ταλεντο και φοβερο μπασιστα.
    Συμφωνω με τον προηγουμενο στο θεμα του ντραμερ, ουτε και εμενα με ενθουσιαζει, κανει καλα τη δουλεια του ομως
    Stroumfita456
    28.10.2007, 14:30
    Καλοι ειναι....εχουν και καλα τραγουδακια.....Μ'αρεσουν!!!
    twr
    28.10.2007, 15:47
    Για το αν είναι καλοί μουσικοί ή όχι...

    Antony: Ασ τα να πάνε!! Ακούστε τον live και θα καταλάβετε τι εννοώ...

    Frusciante: Δεν είναι καλός κιθαρίστας! Όχι βέβαια ότι χρειάζεται να χεις πολύ ταλέντο για να παίξεις τα τραγούδια τους...

    Flea: Από τους καλύτερους μπασίστες που παίζουν σε μπάντα! Κορυφή!! Χωρίς αυτόν, οι rhcp θα ταν...

    Chad: Μέτριος...
    fantasma
    28.10.2007, 15:53
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 28-10-2007 στις 14:30 έγραψε...

    Καλοι ειναι....εχουν και καλα τραγουδακια.....Μ'αρεσουν!!!



    μια απο τα ίδια!
    sidden
    28.10.2007, 22:08
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 10-09-2007 στις 17:15 έγραψε...

    Πες τα ρε punkster!!! Εκείνο το έρημο το snow όλο το κομμάτι 5 συνχορδίες είναι.....


    Δεν έχει καμία σχέση αν το κομμάτι εχει 5 συνχορδίες, κορυφαία κομμάτια εχουν λιγότερες και έχουν μείνει στην Ιστορία. Ασε που αν την ψαξεις θα δεις οτι τα περισσότερα εχουν τις ίδιες συνχορδίες η' ίδιες αποστάσεις συνχορδιών.

    πχ. The One I Love - REM (2 συνχορδίες refren + 3 couple)
    Smell like teen spirit - NIRVANA (4 συνχορδίες)
    ...
    rollingstone
    04.01.2008, 15:38
    Οι Peppers είναι ίσως το καλύτερο συγκρότημα που εμφανίστηκε τη δεκαετία του '80(αν όχι το καλύτερο, μαζί με τους Metallica). Τα άλμπουμ τους είναι όλα εξαιρετικά παρ' όλο που στα τελευταία(από το Californication και μετά) ο ήχος τους έχει κάπως ''μαλακώσει''. Άντε να τους δούμε και στην Ελλάδα με το καλό χωρίς διάφορα ατυχήματα (βλέπε Rolling Stones).
    sitzoune81
    04.01.2008, 15:45
    Τους παω...
    irene-the-fairy
    04.01.2008, 18:14
    Τελειοι!!!!!!
    xristos_rock
    04.01.2008, 20:22
    Εϊναι μοναδικοί και κορυφαίοι...
    Θα μου πεις μας σαμποτάρουν, δεν έχουν έρθει ποτέ στη χώρα μας για συναυλία...
    Ένα δίκιο θα το έχεις... Αλλά θάρθουν, που θα πάει... Πάνε σε τόσες και τόσες μικρές χώρες-κράτη, εδώ δεν θα έρθουν που oi fun τους είναι αμέτρητοι;
    Βέβαια όταν με το καλό γίνει αυτό, το εισιτήριο της συναυλίας θα είναι απλησίαστο, αλλά τί να κάνεις; Είναι σουπερ.
    fireroc
    05.01.2008, 20:36
    ap ta best sigrotimata
    NoExit
    13.01.2008, 16:14
    Μέσα σ' αυτο το κόσμο του χρήματος και της δόξας, αυτοί κάτεφεραν να επιζήσουν διατηρώντας αρκετή ακόμα από την αυθεντικότητα τους και ενέργεια.
    NikoS90
    15.01.2008, 00:01
    Παιδιά για εμένα οι RED HOT CHILI PEPPERS είναι από τους πιο καλούς!!!!τους γουστάρω από μικρός οπότε δεν έχει σημασία αν είναι όντως καλοί.Πιστεύω πάντως ότι είναι!!!!!!!Να και το hotmail mou:karamin90@hotmail.com
    Panosfloyd
    12.06.2008, 13:43

    re paidia iremiste re!mia einai i mousiki ton peppers:Rock + psychedelic.esy niko ti les?eisai psagmenos san emena?


    JohnieAnto
    12.06.2008, 13:47

    Δεν έκατσα να διαβάσω όλα όσα έχουν γραφτεί για το θέμα.... αυτό όμως που οφείλω να πώ είναι οτι οι τύποι ΠΑΙΖΟΥΝ μουσική !!!!!!!!!! κατα τη γνώμη μου είναι ενα απο τα κορυφαία συγκροτήματα του πλανήτη ! μακάρι να μπορούσα με να τους δούμε και στην Ελλάδα κάποια στιγμή !


    gioreta
    12.06.2008, 13:59

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 04-01-2008 στις 20:22 έγραψε...

    Εϊναι μοναδικοί και κορυφαίοι...
    Θα μου πεις μας σαμποτάρουν, δεν έχουν έρθει ποτέ στη χώρα μας για συναυλία...
    Ένα δίκιο θα το έχεις... Αλλά θάρθουν, που θα πάει... Πάνε σε τόσες και τόσες μικρές χώρες-

    {#emotions_dlg.beer}


    seawind8
    12.06.2008, 14:01

    Η προσωπική μου άποψη είναι ότι ναι μεν είναι ενα πολύ ωραιο συγκρότημα αλλά έχει εκρήξεις και μεταπτώσεις..

    Δεν νομίζω πχ οτι τα τραγούδια τους θα έχουν πολύ μεγάλη διάρκεια σαν ιστορία παρόλου που μ'αρέσουν πολύ!