ελληνική μουσική
    667 online   ·  210.829 μέλη

    Ρωτήστε τον Γιάννη Ζουγανέλη

    yiannisyiannis
    13.09.2007, 11:10
    Να μας αναφέρει κάποιους Έλληνες και ξένους καλλιτέχνες, τους οποίους θαυμάζει και τον έχουν επηρεάσει.
    GL
    14.09.2007, 13:24
    Ουψ...!!! Τωρα ειδα οτι ληγει η προθεσμια των ερωτησεων προς τον Ζουγα την Κυριακη!!

    Λοιπον, απλα θα θελα να τον ρωτησω δυο πραματακια.....

    1) Το ονομα Γιαννης Χαλκιας.....του λεει κατι???

    2) Και σαν συνεχεια του παραπανω.....θα θελα να του θυμισω το cd που εκανε την παραγωγη με τιτλο...."4"(Τεσσερα)...
    Αληθεια, εκεινα τα τραγουδια εκεινων των παιδιων.....τι απεγιναν????

    Φχαριστωωωωωωωωωωωωωωω!!



    Υ.Γ: Θα θελα να τον ρωτησω και κατι ακομα που εχει να κανει με ενα μαγαζι στην πλατεια Αμερικης, αλλα ξερω καλα οτι του φερνει ασχημες αναμνησεις....
    Αντιλαμβανεται καλα ο Ζουγας τι εννοω....απλα δεν θελω να τον φερω σε αβολη θεση....Αν θες καντου μια αναφορα γιατι ολα μα ολα "παιζουν" μεσα στην νυχτα, ασχετα του ονοματος και της ιστοριας που κουβαλα ο καθενας.....


    Mindkaiser
    15.09.2007, 03:36
    1)Τώρα που βλέπει απο απόσταση παλιές τηλεοπτικές δουλειές του σαν τα "Κουφώματα" και το "Απίστευτα και όμως Ελληνικά" ποιά συναισθήματα τον διακατέχουν;
    2) Δεδομένου ότι έχει γράψει μερικά από τα πιο γνωστά και εμπνευσμένα κομμάτια της ελληνικής ροκ σκηνής, έχει εξασφαλιστεί σε όρους βιοπορισμού;
    palmos
    15.09.2007, 15:39
    -Τι γνωμη εχει για την κατασταση που επικρατει τωρα στην ελληνικη δισκογραφια?
    -Πιστευει οτι υπαρχει αξιολογο νεο ¨αιμα¨?Με την εννοια οτι υπαρχει η γενια των Κατσημιχα, Παπακωνσταντινου, Μαχαιριτσα, Τσακνη που φτανει μεχρι και το Δεληβορια,τον Πασχαλιδη, το Θηβαιο και αλλους βεβαια εξαιρετικα αξιολογους η οποια εξακολουθει να κανει πολυ καλα πραγματα, αλλα μετα δε βλεπουμαι να υπαρχει το ρευμα που υπηρχε παλια!Το κοινο δειχνει να εχει περισσοτερη εμπιστοσυνη στους παλιους παρα
    την αξιολογη προσπαθεια που κανουν ορισμενοι καινουργιοι οπως ο Ζακ Στεφανου, ο Μιρωνας Στρατης και αλλοι!Που πιστευει οτι οφειλετε αυτο?
    -Τελος, τι συμβουλευει την κορη του στην προσπαθεια που κανει?

    Και βεβαια να του πεις να μεινει παντα ετσι αυθεντικος!!!
    edelweiss
    16.09.2007, 14:29
    Πωπω στο τσαφ προλαβαίνω να θέσω κι εγώ μερικές ερωτησούλες :)

    - κ. Ζουγανέλη έχετε σκεφτεί να φτιάξετε μια δική σας θεατρική ομάδα?
    - Αν ναι... α) τα έργα που θα επιλέξετε σε ποιο θεατρικό είδος θα ανήκουν? β) η μουσική επένδυση θα είναι δική σας ή θα δώσετε την δυνατότητα και σε άλλους να συνθέσουν μουσική?

    Δυστυχώς δεν μου έρχεται κάτι άλλο ειμαι συναισθηματικά φορτισμένη και μπλόκαρα :) Θα περιμένω με αγωνία να δω την συνέντευξη!!!

    Τον μεγάλο μου θαυμασμό στον κ. Γιαννη Ζουγανέλη!!!
    Termite
    16.09.2007, 23:06
    Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκρισή σας. Οι ερωτήσεις θα συμμαζευτούν και θα τις κάνω στον Γιάννη Ζουγανέλη που είμαι βέβαιος πως θα δώσει πολύ ενδιαφέρουσες απαντήσεις.


    delta66
    17.09.2007, 22:43
    Κατι που θυμηθηκα σημαντικο.
    Να τον ρωτησετε αν ειχε σχεση παλια, με ενα νυχτερινο κεντρο στην Ακαδημιας στη βιβλιοθηκη κοντα (δεν θυμαμαι αριθμο), γιατι πηγα να κανω καταγγελια (το 2002) εναντιον του ιδιοκτητη και φαινοταν στα χαρτια ιδιοκτητης, ο Γιαννης Ζουγανελης. Φυσικα καταλαβαμε οτι εχει γινει απατη και σταματησαμε, αλλα για να το κοιταξει το θεμα μη βρεθει μπλεγμενος καμια μερα με τα λαμογια εκει περα.
    flaoutistas
    18.09.2007, 05:57
    Καλησπερα κ.Γιαννη ειμαι φλαoυτιστας και θελω να ασχωληθω με την μoυσικη αλλα εδω στην ελλαδα δηστιχoς με τo φλαoυτo δεν μπoρω να βρω καπoιo σχημα και δυστιχoς δεν εχω και πoλες γνωριμιες στoν μoυσικo κυκλo.Τι μπωρω να κανω για αυτω θελω να ασχωληθω με την μoυσικη γιατι ειναι η ζωη μoυ.εχω τελειωσει σε ωδειω και εχω πτυχιo ειδικoυ αρμωνιας και διπλωμα φλαoυτoυ και εχω τελειωσει με αριστα.
    pavel
    18.09.2007, 19:58
    Αγαπητέ φίλε Γιάννη, μετά απο 27 !!!! χρόνια, θα ήθελα να μάθω επιτέλους , τί σημαίνει "Μπαλωμένος Νορμάλ"... Με αγάπη και εκτίμηση, Θοδωρής Παυλάκος. Να' σαι πάντα καλά....
    fantasma
    18.09.2007, 22:32
    Κρυβεις τη θλίψη σου μέσα στο γέλιο που μας μεταδίδεις?

    ..τις καλησπερες μου , απλα ενα fantasma...
    και μια μπυριτσα για να εισαι παντα καλά..
    (ελπίζω να πρόλαβα, παρ'όλη τη προθεσμία)

    my slog ....γιατί φοράς κλουβί....? ,My blog , my job

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fantasma στις 18-09-2007 22:32 ]


    antreas_dr
    19.09.2007, 21:34
    Παίζει πολλά μουσικά όργανα αν δεν κάνς λάθος. Σε ποιό από τα όργανα που παίζει προτιμάει να συνθέτει?

    Υπάρχει κάποιο όργανο που έχει ιδιαίτερη σημασία για αυτόν?


    Termite
    20.09.2007, 21:02
    Να σας ενημερώσω οτι την Δευτέρα, πρίν κ κατα τη διάρκεια της πρόβας στο Ζυγό, ο Γιάννης Ζουγανέλης θα δώσει την πολυαναμενόμενη συνέντευξη
    absurdus_delirium
    20.09.2007, 22:42
    Αδημονούμε!!!
    Termite
    27.09.2007, 06:59
    Θα ήθελα απλα να σας πω, μια και είμαι στο στάδιο της απομαγνητοφώνησης (δύσκολο, μια και μιλάγαμε 3 ώρες) οτι πολλές εκπλήξεις μας επεφύλλασε η κουβέντα αυτή...
    pafa
    02.10.2007, 16:47
    Ειναι τοσο ήρεμος και συγκαταβατικός με ότι συμβαίνει, όσο εμφανίζεται κάθε φορά?
    Πως το κάνει?
    Termite
    02.10.2007, 19:39
    Αγαπητε pafa ατύχησες μια και η συνέντευξη έγινε ήδη και αναμένεται να δημοσιευθεί σύντομα

    Σου λέω πάντως οτι πρόκειται για εναν πολύ ψαγμένο και ήρεμο άνθρωπο
    pafa
    02.10.2007, 19:54
    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 02-10-2007 στις 19:39 έγραψε...

    Αγαπητε pafa ατύχησες μια και η συνέντευξη έγινε ήδη και αναμένεται να δημοσιευθεί σύντομα

    Σου λέω πάντως οτι πρόκειται για εναν πολύ ψαγμένο και ήρεμο άνθρωπο


    Σε ευχαριστώ για την επικοινωνία, ήμουν σίγουρος ότι είναι έτσι αλλά περισότερο θα ήθελα να μάθω πως το καταφέρνει.Τον θαυμάζω βέβαια και πιστεύω αυτό που λες.
    jorge
    06.10.2007, 15:53
    Η συνέντευξη θα δημοσιευθεί τη Δευτέρα 8 Οκτωβρίου, μείνετε συντονισμένοι
    kavadioplikth
    12.10.2007, 09:10
    Ευχαριστώ που συμπεριλάβατε και την δική μου ερώτηση!... Καλή αντάμωση στο Ζυγό! Απόψε θα 'μαι εκεί...!
    XeniaRodo
    14.10.2007, 22:37
    Πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη, τη διάβασα όλη...