ελληνική μουσική
    281 online   ·  210.848 μέλη

    Θα καταφέρουμε ποτέ να δούμε τους AC/DC στην Ελλάδα??

    seras
    10.09.2007, 16:56
    Οι AC/DC είναι απο της αγαπημένες μου μπάντες..Δεν λέω ωραία που ήρθαν πάλι οι Maiden,Metallica..Καλά ήταν που ήρθαν οι Heaven n Hell...αλλα πότε θα δούμε τους AC/DC???Έχουν και μια ηλικία και αν δεν τους δούμε σύντομα ρε παιδιά..μπορεί και να μην τους δούμε ποτέ..
    punkster
    10.09.2007, 17:06
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 10-09-2007 στις 16:56 έγραψε...

    Οι AC/DC είναι απο της αγαπημένες μου μπάντες..Δεν λέω ωραία που ήρθαν πάλι οι Maiden,Metallica..Καλά ήταν που ήρθαν οι Heaven n Hell...αλλα πότε θα δούμε τους AC/DC???Έχουν και μια ηλικία και αν δεν τους δούμε σύντομα ρε παιδιά..μπορεί και να μην τους δούμε ποτέ..



    ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!
    Χτυπα ξυλο καλε γουσουζη!!!
    Πας να τους πεθανεις νεους ανθρωπους στο ανθος της ηλικιας τους!!

    jacamar
    10.09.2007, 17:11
    Αμα ποτέ έρθουν.....θέλω εισητιριο διαρκείας.....για 125555555 ώρες live!!!!!
    seras
    10.09.2007, 17:11
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 10-09-2007 στις 17:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 10-09-2007 στις 16:56 έγραψε...

    Οι AC/DC είναι απο της αγαπημένες μου μπάντες..Δεν λέω ωραία που ήρθαν πάλι οι Maiden,Metallica..Καλά ήταν που ήρθαν οι Heaven n Hell...αλλα πότε θα δούμε τους AC/DC???Έχουν και μια ηλικία και αν δεν τους δούμε σύντομα ρε παιδιά..μπορεί και να μην τους δούμε ποτέ..



    ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!
    Χτυπα ξυλο καλε γουσουζη!!!
    Πας να τους πεθανεις νεους ανθρωπους στο ανθος της ηλικιας τους!!



    Εγώ να χτυπήσω ξύλο αλλα...μεγαλώνουν ρε φίλε και πρέπει να τους δούμε..τώρα που ακόμα μπορούν να παίξουν..
    Efklidis
    10.09.2007, 17:52
    Seras kala les gt parte to kai alliws ama megalwsoun kialo den tha apodidoun sxedon katholou kai na minoume disarestimenoi alla ama erthoun se 2-3 xronakia makari kai fetos (xlomo) tha einai pio ok... Telos pantwn oi AC/DC einai foveroi oloi tous trelenomai na tous akouwww makari na erthoun sto sintomo mellon... AAA kai paides ama erthoun rantevou stin simaulia tous TA LEMEEEEE
    punkster
    10.09.2007, 18:00
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 10-09-2007 στις 17:52 έγραψε...

    Seras kala les gt parte to kai alliws ama megalwsoun kialo den tha apodidoun sxedon katholou kai na minoume disarestimenoi alla ama erthoun se 2-3 xronakia makari kai fetos (xlomo) tha einai pio ok...


    Μη το λες....
    Oι γερομπισμπικιδες Rolling Stones εδωσαν μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ, ΘΕΕΙΚΗ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ συναυλια στην γενετειρα μου, το βελιγραδι, φετος το καλοκαιρι!!!!
    Ολοι εμειναν με τις καλυτερες εντυπωσεις!
    Για τον ηχο τους, την ενεργεια τους, το σοου, τα παντα!!!!
    snider
    10.09.2007, 19:54
    πραγματι μεγαλωνουν αλλα δεν σταματουν να ροκαρουν.αν ομςσ ερθουν εδω το εισητηριο ποσο θα κανει????????????
    twr
    10.09.2007, 20:10
    55/60 έκανε των Maiden που έρχονται κάθε χρόνο!
    60/80/100 αν δεν κάνω λάθος των Metallica που είχαν να ρθουν χρόνια!

    Ε, για AC-DC υπολόγισε!!
    kostas14
    10.09.2007, 23:28
    sorry kiolas alla an erthoune pote oi acdc sthn ellada, to teleytaio pragma pou tha skeftw tha einai ta lefta.fetos edwsa 70 gia heaven n hell kai 80 gia metallica kai ta 3anadinw aneta an pote 3anarthoun....

    keep rocking
    seras
    11.09.2007, 13:14
    Παιδιά δεν υπάρχει θέμα εισιτηριου...όσο και να έχει AC/DC είναι και τα αξίζουν..ας έρθουν αυτοί και πουλάω και το μπάσο μου για να πάω να τους δω αν έχουν ακριβό εισιτήριο..
    Dylan4ever
    13.09.2007, 18:43
    Θα σας πω την ειδηση που μολις εμαθα τρελαθηκα απο την χαρα μου..
    Ναι λοιπον το περιοδικό Rolling Stone που κυκλοφορει με εξωφυλλο τους Guns n Roses και που προμηθευτηκα απο πρακτοριο με ξενα περιοδικα φιλοξενει σε μονοστυλο δηλωση του Bonham οτι ΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετα απο τοσα χρονια οι AC/DC ξαναβγαινουν σε παγκοσμια περιοδεια το 2008!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Για αυτο λοιπον "καλη" μας Didi (ή οποιος αλλος δεν θα κολλησουμε εκει τωρα) κανε μας την χαρη και κλεισε κανα ΟΑΚΑ ή εστω το Καραισκακη για καλύτερο ηχο (που να χωρεσει τοσος κοπσμος στη Μαλακασα;;;;;;) και φερε τους θεους απο τα μερη μας!!!!!!!!!!!!!!!!!
    twr
    13.09.2007, 23:58
    seras και kostas14, συμφωνώ ότι ίσως η τιμή δεν παίζει και μεγάλο ρόλο...(βασικά αυτό ισχύει για αυτούς που τα χουνε)...

    Πάντως αυτή η στάση με εκνευρίζει αφάνταστα!...
    Τι πάει να πει ''δε με νοιάζει η τιμή''?
    Θρυλική μπάντα οι AC/DC!!! Αυτό όμως δε σημαίνει ότι πρέπει να μας πιάνουνε τον κώλο για να τους δούμε!!

    Και εντάξει για μια φορά (γιατί δεν πρόκειται να έρθουν και περισσότερες)...
    Αλλά όταν έρχεται μια μπάντα με το εισητήριο στα ύψη, πάνε άτομα και τη βλέπουνε, ξαναέρχεται με την ίδια τιμή, ξαναπάνε άτομα να τη δουν, τότε τι να πω...
    Απλά μην έχουμε παράπονα για τις τιμές!!



    MetalThrone
    15.09.2007, 21:10
    ACDC... Ο καϋμός του Έλληνα Μεταλλά. Για να έρθουν πρέπει να τους τα ακουμπήσουνε πάρα πολύ χοντρά, διότι η παραγωγή που κουβαλάνε είναι τεράστια. Έχουνε γίνει προσφορές στο παρελθόν αλλά τα πράγματα κολλησαν σε τεχνικής φύσεως θέματα.

    Το ζήτημα είναι να παίξουν σε ένα χώρο 40 - 50 χιλιάδων για να βγούν τα έξοδα και να υπάρξει κέρδος.

    Όσο για το σλόγκαν "Δεν με νοιάζει η τιμή", αυτά ακούει ο Λώρης και έχει ξεσκίσει το πάντα. Ονομάζονται Φεστιβάλ συναυλίες με τέσσερα συγκροτήματα.
    seras
    15.09.2007, 21:18
    Ούτε εμένα ρε παιδιά μου αρέσει να μου πιάνουν τον πισινό αλλα αφου έδωσα 48 για λέμμυ..και με χάλια ήχο...Και είμαι και άτομο με δύσκολη οικονομική κατάσταση..Για acdc δίνω όσα μπορώ..Εδώ άλλοι πήγατε και πληρώσατε μετάλικα κάτι κατοστάρικα..και σε μπάντα που δεν έχει ούτε την ιστορία ούτε την αξία τον acdc...
    twr
    15.09.2007, 23:25
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 15-09-2007 στις 21:18 έγραψε...
    Εδώ άλλοι πήγατε και πληρώσατε μετάλικα κάτι κατοστάρικα..

    Μη γενικεύεσαι!!

    Και στην τελική, όποιοι πήγαν είχαν την ''πολυτέλεια'' να επιλέξουν σε 60/80/100ε και αναλόγως να πάρουν τις θέσεις τους...
    seras
    15.09.2007, 23:41
    Το θέμα είναι πως μας έχουν "κλέψει" για μπάντες που ισως να μην άξιζαν οσο οι acdc...Οπότε..μια φορά ακόμα αν μας κλέψουν ας είναι για τους acdc..Σήμερα πήρα εισητίριο για helloween & gamma ray..40 ευρώ..στο εξωτερικό με 40 θα έβλεπα 10 σαν αυτούς..Ξέρω πως μας κλέβουν αλλα αν είναι για acdc..τι να πω χαλάλι..
    deathminor88
    17.09.2007, 12:07
    Egw panw apo 50 evrw den 8a edina gia kanenan...
    8ewrw aparadektes tis times twn eishthriwn sthn Ellada, upervolika upsiles, kai oxi kai toso kales paragwges...